Pekingi Sõjamuuseum

Militaarmuuseumid, -ekspositsioonid, -kollektsioonid -- kuidas iganes keegi neid nimetada tahab.
Vasta
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2470
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Pekingi Sõjamuuseum

Postitus Postitas Castellum »

Tere,
sain pildid kokku ja panen mõne sõna Pekingi Sõjamuuseumist. Ise käisin seal mais 2008 (seega enne olümpiat), kogu linnas käis siis hirmus ehitamine. Muuseumis ehk polegi midagi muutunud, linna on tublisti metrood juurde tulnud ja seetõttu pääseks praegu ehk mujalt linnast hõlpsamini ligi.
Kui lähtuda Taevase Rahu väljakult, siis metroopeatus on Tian'anmen East. Pilet on (oli) 2 jüaani (~3 EEK). Kuus peatust läände, Junshibowuguani (Military Museum) peatus. Metroos on kõik peatused kirjutatud ladina tähtedega ka.
Sissepääs on tasuta. Maht on tohutu, aga suur osa on propagandamaterjali ja raualadu, meie mõistes muuseumi on vähe. Inglise keel praktiliselt puudub, kõik sildid, kaardid jms 99% hiina keeles. Selles mõttes ei kulutanud lugemisele aega. Aga ainult läbijalutamine võttis ~5 tundi.
Nii et kui võimalik, varuda terve päev. Vahepeal võib välja tulla ja üle tee (lõunasse) hiina kiirsöögikohta minna, pärast tagasi, sissepääs ju tasuta. Söögikohas samuti mitte mingit inglise keelt. Näitad näpuga pildile (kui on). Toit on hea ja odav (korralik lõuna ~25 EEK).
Pekingis on muud militaari loomulikult ka - eelkõige linnamüür - ehkki seda hakati 1960-tel lammutama, on seda palju veel alles. Aga ka idasakslaste 1950-tel ehitatud Dashanzi sõjatehased, mis praegu on antud peamiselt kunstnike ateljeedele ja galeriidele - kui muidu on Hiinas võimude kriitika tasalülitatud, siis sealsetes galeriides on üsna palju võimukriitilist kunsti.
Ja muidugi 'Maa-alune Peking' - tohutu (~85 km2) suurune maa-alune linn, mida hakati ehitama 1960-te Hiina-Nõukogude konflikti (s t sovettide rünnaku) puhul. Sinna kahjuks enne olümpiat ei lastud turiste sisse, ka pole teada , kui suurt osa turistidele näidatakse. Pilet 20 RMB (~30 EEK).
Suurest Hiina Müürist praegu ei räägi (vaatepilt on muidugi võimas ja ussikesetunne on üsna tugev), Port Arturis kahjuks seekord ei jõudnud ära käia.

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Reigo
Liige
Postitusi: 2228
Liitunud: 01 Dets, 2005 22:09
Kontakt:

Postitus Postitas Reigo »

Vabandust, veidi OT, kuid mul tuleb sellega seoses meelde, et eelmisel suvel mingisuguse marketi DVD korvis sobrades leidsin Hiina sõjafilmi, mis hiljuti vändatud. Täpsemalt Hiina 1940. aastate kodusõja teemadel (natuke oli ka Korea sõda kujutatud). Filmi võiks võrrelda reamees Ryani päästmisega: hästi tehtud, efektne, aga propagandaga on veidi üle pingutatud. Hiina filmi puhul on mõlemat isegi rohkem: nii propagandat kui ka efektset äkšiõnit. Filimi pealkirja täpselt ei mäleta, vist oli mingisugune numbriga väeosa nimetus.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist