Asjade ekspertiisist

Militaarmuuseumid, -ekspositsioonid, -kollektsioonid -- kuidas iganes keegi neid nimetada tahab.
Vasta
Kasutaja avatar
kiiver
Liige
Postitusi: 32
Liitunud: 08 Mär, 2005 13:15
Asukoht: Ugandi
Kontakt:

Asjade ekspertiisist

Postitus Postitas kiiver »

Vabandan, et pole kaua foorumis viibinud ja tuhandete uute postituste seas jõudnud piisavalt seilata. Küsimus on alljärgnev: kas Eestis mõni muuseum (Sõjamuuseum, Ajaloomuuseum, ERM) annab/teeb ekspertiisi vanale esemele. Konkreetselt pean silmas 19./20.saj.vahetuse Vene armee epolette/paguneid. Minu enda jaoks ei ole asi probleemiks, sest tean nende päritolu. Küsimus tõstatub neid müües ning müüa neid soovin, - et kas on ehtne, kas pole surnult võetud jne. Kas mõni foorumlastest on kursis ka ekspertiisi hindadega.
Kasutaja avatar
LoCo
Liige
Postitusi: 552
Liitunud: 19 Nov, 2005 20:03
Asukoht: Lindanise
Kontakt:

Re: Asjade ekspertiisist

Postitus Postitas LoCo »

kiiver kirjutas:Vabandan, et pole kaua foorumis viibinud ja tuhandete uute postituste seas jõudnud piisavalt seilata. Küsimus on alljärgnev: kas Eestis mõni muuseum (Sõjamuuseum, Ajaloomuuseum, ERM) annab/teeb ekspertiisi vanale esemele. Konkreetselt pean silmas 19./20.saj.vahetuse Vene armee epolette/paguneid. Minu enda jaoks ei ole asi probleemiks, sest tean nende päritolu. Küsimus tõstatub neid müües ning müüa neid soovin, - et kas on ehtne, kas pole surnult võetud jne. Kas mõni foorumlastest on kursis ka ekspertiisi hindadega.
Esiteks ma arvan, et tõsised kogujad neid ekspertiise ei vaja, sest nad on ise pädevad ning vaevalt, et hakatakse kärbseid pähe ajama, et tegemist ei ole originaaliga. Ja teiseks, tegemist ei ole mingite kallite haruldustega, et peaksid raha kulutama ekspertiisile.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline