Saksa lennuk.

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Vasta
kümmekrooni
Liige
Postitusi: 124
Liitunud: 05 Juul, 2009 20:20
Kontakt:

Postitus Postitas kümmekrooni »

kuna tahan näha lõpuks kontmeest ning ka lennuki mootorit.kui on leiukohas kontmehed siis on seal kindlalt ka mingi teenetemärk vms.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Ahaa! :wink: Vaata, seda ei saa enne öelda, kui auk tühi. Ja leida saab ainult seda, mida eelmised kaevajad pole ära viinud. Kui minu postitusi mõttega loed, siis saad aru, et lendur on ka maa peal vähemalt korra laiali puistatud.
andrus
Liige
Postitusi: 4358
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Postitus Postitas andrus »

kari lumppio kirjutas:"Focke-Wulf FW 190 F-8 WNr. 582364
?? + ??
Reppen
Absturz inf.Motorstörung (F.unverl.) "

Allikas eelpool mainitud sait ( www.ahs.no ). "Reppen" võiks ju väga hästi olla Reppin ehk Räpina.
selle lennuki vastu on sellised argumendid:

1. Räpina on siiski Rappin http://www.mois.ee/kihel/rapina.shtml
2. väidetavalt leiti inimluid
3. Kust kuhu seda lennukit üle viidi? Ja milleks?

ei pääse sa kuskile nädal hilisematest sündmustest :)
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

kari lumppio kirjutas: Allikas eelpool mainitud sait ( www.ahs.no ). "Reppen" võiks ju väga hästi olla Reppin ehk Räpina.
Rzepin= Reppen
http://en.wikipedia.org/wiki/Rzepin
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
kari lumppio
Liige
Postitusi: 312
Liitunud: 30 Mär, 2005 9:46
Asukoht: Espoo, Soome
Kontakt:

Postitus Postitas kari lumppio »

andrus kirjutas: 1. Räpina on siiski Rappin http://www.mois.ee/kihel/rapina.shtml
2. väidetavalt leiti inimluid
3. Kust kuhu seda lennukit üle viidi? Ja milleks?

ei pääse sa kuskile nädal hilisematest sündmustest :)
Tere!

Pokkermänguks läks, va? Selle viite järgi Reppin on ka Räpina:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Ge ... in_Estonia

Seis on üks - üks.

Inimluud. On need kindlasti pärit selle lennuki seest? On need inimluud? Kas näiteks venelased on ajanud laipu sinna auku hiljem? Või oli lennukis kaasas keegi teine - see ei oleks midagi tavatud. Focke-Wulfis isegi kergem kui messeris.

Osa II/JG 54:st oli Petseris ja veel augutis. Ametlik baas isegi, põhiliselt sealt tulid Kuhlmey kommandole Soome täienduslennukid juunis-juulis (fakt). Üleviija eksis Tartusse lennades valele poole Peipsi? Ega ma ei tea.

Reppen võib väga hästi olla ka see Rzepin. Paljud saksa meldungid olid lihtsalt käekirjas ning palju ei vajata et "i" ja "e" lähevad segi. Siinkohal ootaksin vana semu Andres Brekkeni vastust seal TOCH foorumil. Kui ta nüüd viitsib vastata. On küll tänuvõlgu mulle.


Siin on küll nüüd läinud tarkade meeste võistluseks see teema. Mulle kama.

Käisime täna suvel ka jälle huvi pärast Räpinas. Viisakas väike linn. Puuriidas sai ka süüa päris hea prae - natuke küll soolane teine. Kokk oli armunud?

päikest,
Kari
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Kari! Mina ei ole see mees, kelle puhul selliseid küsimusi esitada: On need inimluud? Lisaks sellele, et need on inimluud, on need ka koos lennukiga maha sadanud, sellised on vigastused, mida võiks saada ka autoga 200 km tunnis vastu betoonseina sõites, aga seal metsas ma betoonseina ja autorususid ei leidnud - et Sinu järgmist huvitavat küsimust ennetada :wink:
Lisaks LW sinine munder. Lähimad lahingukohad jäävad mitmete kilomeetrite kaugusele, seega jätkake hukkunud lenduriga masina otsimist ja ärge viige iseendid eksiteele ebareaalsete konstruktsioonidega!

Mis aga puutub sakslaste oskusesse kohanimesid kirjutada, siis ainult üks näide: Lunira - Korve. Tõlkes Luunja - Kõrveküla tee!
Kasutaja avatar
Bigboss
Liige
Postitusi: 420
Liitunud: 07 Veebr, 2007 17:32
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Bigboss »

huvitavamad lennuki tükkid.

Pilt
mingi huvitav nr jada.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
kari lumppio
Liige
Postitusi: 312
Liitunud: 30 Mär, 2005 9:46
Asukoht: Espoo, Soome
Kontakt:

Postitus Postitas kari lumppio »

Arnold kirjutas:Kari! Mina ei ole see mees, kelle puhul selliseid küsimusi esitada: On need inimluud? Lisaks sellele, et need on inimluud, on need ka koos lennukiga maha sadanud, sellised on vigastused, mida võiks saada ka autoga 200 km tunnis vastu betoonseina sõites, aga seal metsas ma betoonseina ja autorususid ei leidnud
Vabandust hea Arnold. Ise kirjutasite need sõnad:
"Siiski olen veendunud, et ka sellise paugu tagajärjel oleksid pidanud mõned kehaosad jääma "kokku" ehk teisisõnu oleks pidanud leidma purunenud luid teineteise suhtes mingis loogilises asendis - seda polnud."

Vabandust et oma lolli peaga arvasin, et nendes luutükides polnudgi teile kõik selge. Et oli nagu midagi kummalist selles. Pean tunnistama et inimkeha jäänused ei ole minu pärusmaa nagu teile on.

Lennukid aga on.

Edu teile Arnold ja Bigbossile ja teistele ka.

Lugupidades,
Kari
kari lumppio
Liige
Postitusi: 312
Liitunud: 30 Mär, 2005 9:46
Asukoht: Espoo, Soome
Kontakt:

Postitus Postitas kari lumppio »

Bigboss kirjutas:huvitavamad lennuki tükkid.

Pilt
mingi huvitav nr jada.
Tere veel!

See pilt ei jätnud rahu. Osutus nagu kartsin et see number on sakslaste alumiinimaterjali tempel. Siin on vastavaid templeid esitatud:
Pilt
Allikasaidi aadress:
http://www.white1foundation.org/

Et lennuki Werke Nummer see ilmselt ei ole. Kahjuks.

Kari
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Vabandust hea Arnold. Ise kirjutasite need sõnad...
Ah hea küll, ega ma ei taha rohkem teravmeelitseda ja seda, et seal lähikonnas (3-4km raadiuses) pole lahinguid toimunud, seda ei saanud Sa teada. Minu arutlus käis selle ümber, et lendurit on veel ka maa peal liigutatud - mis ei ole ju ka mingi superavastus, sest lennukit ju selles augus eriti pole!
kari lumppio
Liige
Postitusi: 312
Liitunud: 30 Mär, 2005 9:46
Asukoht: Espoo, Soome
Kontakt:

Postitus Postitas kari lumppio »

Tere!

Norra Andreas vastas seal TOCH foorumis. Jah, originaalis seisab tõesti Reppen. Ehk too FlÜG 1 lennukikaotus toimus siis poolas (Ove T postitus). Noh, sai seegi kivi ümber keeratud.

Kari
Kasutaja avatar
Bigboss
Liige
Postitusi: 420
Liitunud: 07 Veebr, 2007 17:32
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Bigboss »

tundub tõesti, et on tegu Focke Wulf FW 190 kuna sai leitud sellele masinale kuuluv jala pedaali küljest asuv kiri.

kirja pilt kah siis.
Pilt

see kiri pole muidugi leitud sellest kohast.millest praegu jutt käib.

muidu on kiri täpselt samasugune.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Jah, originaalis seisab tõesti Reppen.
Ja minu eelnevast postitusest:
Mis aga puutub sakslaste oskusesse kohanimesid kirjutada, siis ainult üks näide: Lunira - Korve. Tõlkes Luunja - Kõrveküla tee!
kari lumppio
Liige
Postitusi: 312
Liitunud: 30 Mär, 2005 9:46
Asukoht: Espoo, Soome
Kontakt:

Postitus Postitas kari lumppio »

Bigboss kirjutas:tundub tõesti, et on tegu Focke Wulf FW 190 kuna sai leitud sellele masinale kuuluv jala pedaali küljest asuv kiri.
Tere!

Selles German cockpit -saidis ( http://www.cockpitinstrumente.de/instru ... gMenue.htm ) kui klikid vasakul menüüs "Geräteart" - siis alt "Spezialinstrumente - Diverse Teile" saad sellele leheküljele:
http://www.cockpitinstrumente.de/instru ... iverse.htm

Seal on tabelis ka see sama Focke-Wulfides kasutatud "Einheitsfusspedal". Äkki seal on ka teisi juppe mis aitavad tuvastada lennukid?


Jõudu tööle!
Kari
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Rätsepad saavad mõõtu võtta ja algajad osteoloogid üritada killukesi mosaiiki sobitada:
http://pilt.delfi.ee/my_album/138499/
Bigbossil ka uhke lambanahkne saabas - pese puhtaks ja pane pilt!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist