Soome väljakaevamistest leiud '39 aastast

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Kasutaja avatar
Corpy
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 17 Jaan, 2010 2:09
Kontakt:

Soome väljakaevamistest leiud '39 aastast

Postitus Postitas Corpy »

Ehk pakub kellelegi huvi soome väljakaevamistest veidi uurida
http://www.pkymasehist.fi/phpBB2/viewto ... &sk=t&sd=a
Leiti väga hästi preserveeritud inimeseaju ja ka palju väga heas korras relvi.
Head uurimist!
Loodetavasti läks õige teema alla - kui mitte siis saab ümber tõsta.
Tapper
Liige
Postitusi: 708
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:12
Asukoht: Ütsainus Mulgimaa
Kontakt:

Re: Soome väljakaevamistest leiud '39 aastast

Postitus Postitas Tapper »

Tegu ikka Venemaa põliste alade väljakaevamisega kus mingil imelikel põhjustel langenud soldatid.
A no sellise ilmaga välitöid teha prr 8)
A soine pinnas prepareerib hästi. Kas eestis ka analoogse säilivusega langenuid välja on tulnud?
Ehk Arnold on näinud?

Tuhanded veel ootavad
Viimati muutis Tapper, 01 Juul, 2013 20:52, muudetud 2 korda kokku.
Evolutsiooni kõrvalmõju, intelligentsus
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2058
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Re: Soome väljakaevamistest leiud '39 aastast

Postitus Postitas speedsta »

Soos säilivad inimesed üllatavalt hästi, aga siiski päris karmid pildid.
Tõenäoliselt on kõiges süüdi Bock

Pilt
Kui on probleem, tõmba lõuga
viiking
Liige
Postitusi: 594
Liitunud: 06 Mär, 2008 11:00

Re: Soome väljakaevamistest leiud '39 aastast

Postitus Postitas viiking »

BOCK... nämmmaaa...

Aga, mnjah, soos v rabas me säilime isegi 1000 aastat päris kenakesti...
Roamless
Liige
Postitusi: 3808
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Soome väljakaevamistest leiud '39 aastast

Postitus Postitas Roamless »

Kas lingil toodud kolbatükis oli tõesti aju või sain ma pildist valesti aru?
Unforeseen consequences
Kasutaja avatar
Corpy
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 17 Jaan, 2010 2:09
Kontakt:

Re: Soome väljakaevamistest leiud '39 aastast

Postitus Postitas Corpy »

Nagu esmases postis ma postitasin leiti sealt terve aju hästi säilinuna. Lõpupoole kuskil seal teemas on tervest ajust ka pilt. Otsin ülesse ja pistan siia.
Edit:
5-endal lehel pilt:

Keda huvitab siis pilt lingina


Kurja, võimalik jah et venemaalt kaevatud. Aga foorumilingi leidsin kohast kus õeldi, et tegemist on Soomega (talvesõja päevilt). Võimalik, et kunagistelt soome aladelt seljuhul? Soome keelt ma ise ei mõista palju, ega esimesel lehel piltidekogu ei lõppegi, pea igal lehel seal palju pilte.
Viimati muutis Corpy, 02 Juul, 2013 14:12, muudetud 1 kord kokku.
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Soome väljakaevamistest leiud '39 aastast

Postitus Postitas alban »

Kuulge mingi elementaarne austus surnute vastu võiks ka olemas olla ja ärge palun neid pilte siia foorumisse postitage. Luude pildid on veel kuidagi mõistetavad aga ajust pilte panna ei ole mitte miskit pidi kohane ega vajalik. Kui inimese anatoomia nii palju huvi pakub, siis selleks on teised kohad kus seda huvi rahuldada saab.
Kasutaja avatar
Corpy
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 17 Jaan, 2010 2:09
Kontakt:

Re: Soome väljakaevamistest leiud '39 aastast

Postitus Postitas Corpy »

Kui ma nüüd väga ei eksi siis kas arheoloogia alla mitte ka säilmete leidmine ja uurimine ei lähe? - olenemata kui hästi need säilinud on või mitte. Aga palun, muutsin pildi lingiks ümber. Loodetavasti härras on rahul - samas ju kõlbab erinevaid ajaloolisi pilte sellest kuidas kuskil mingeid mahalaskmisi või massihaudu tehti ülesse riputada küll. - Siis nagu ei ole mingid austuse juttu, pigem juttu vaid ajaloolisest ja huvitavast pildist.
Aga ok see selleks. Mõistan, et paljude arvates see võibolla tõesti liialt karm vaatepilt.
Lemet
Liige
Postitusi: 19935
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Soome väljakaevamistest leiud '39 aastast

Postitus Postitas Lemet »

Lugupeetava arvates on siis ju ka igati OK oma surnud vanaema seljast nahk maha nülgida ja selle avaliku vaatamise eest "füüri" koguda...?
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Corpy
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 17 Jaan, 2010 2:09
Kontakt:

Re: Soome väljakaevamistest leiud '39 aastast

Postitus Postitas Corpy »

Ei ma ei arva nii. Aga see selleks, vabandan sügavalt kui tegin liiga kellegi uskumustele. Ise ma neid pilte ei teinud, ega ka kaasa löönud sealsetel kaevamistel. - Samuti välismaisetes foorumites peedi selliseid pilte väga huvitavateks ja mõõdeti ja vaadati asja teaduslikult. Ei puutu küll militaarse kraami alla aga mõned aastad tagasi käis näiteks eestis mumifitseeritud inim-kehaosade näitus, väga halba ma ei mäleta sellest midagi. Kui ma nüüd ei eksi siis Tallinnas on siiamaani üks vene-kodutu mumifitseeritud keha ühes muuseomis.

Tõsi ta on inimestel on erinevad uskumised ja arvamused.
Polegi varem siin foorumis tegelikult juttu võtnud, loodsin - et lisatud link on sobilik siia kui militaarse arheoloogia alla kuuluv. Sest kõik mis militaarse kraamiga ka kokku puutub ei ole olnud kunagi "ilus". Surma ja jälkust on sõdades alati olnud - arvasin väga mööda kui inimesed kellele see kraam huvi pakub ei suuda nüüd selle sõja "koledamale" poolele vastu pidada.
Tapper
Liige
Postitusi: 708
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:12
Asukoht: Ütsainus Mulgimaa
Kontakt:

Re: Soome väljakaevamistest leiud '39 aastast

Postitus Postitas Tapper »

füüri pole ju siin keegi kogunud. Minu meelest siin küll midagi hullu pole aju on aju. Võtke lahti teema: relva käsitlemisel juhtunud õnnetused, pildid mulle isiklikult tunduvad palju jõledamad.
Lemet siiani põle su örn hing märku andnud 8)

Corpy mulle oli see link huvitav tänud Samuti avastasin selle soome saidi.
Tegu siis kunagi soomele kuulunud alaga.
Viimati muutis Tapper, 02 Juul, 2013 18:13, muudetud 2 korda kokku.
Evolutsiooni kõrvalmõju, intelligentsus
Lemet
Liige
Postitusi: 19935
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Soome väljakaevamistest leiud '39 aastast

Postitus Postitas Lemet »

Kuidagi vastukarva oli see värk... :dont_know: Tagumik tundis, et pole bro. Mehed juba pea seitsekümmend aastat maha matmata ja siis demonstreerida veel jäänuseid nagu teab mis eksootikat :scratch: ...no ei meeldi. Pildistamise asemel võiks maha matta. Sündsasse kohta sündsal moel.
Viimati muutis Lemet, 02 Juul, 2013 18:16, muudetud 1 kord kokku.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Tapper
Liige
Postitusi: 708
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:12
Asukoht: Ütsainus Mulgimaa
Kontakt:

Re: Soome väljakaevamistest leiud '39 aastast

Postitus Postitas Tapper »

Ausalt öeldes minu jaoks on jõledam see kui pannakse link videole, kus T72 kaotab torni ja ilmselt ka 3 meest taustaks illahh allah akbar. See on reaalsus. IIMS ja ka Talvesõda on ajalugu. Ja kui vanka seal oma langenuid ja vilte kokku laob :scratch:
Evolutsiooni kõrvalmõju, intelligentsus
Kasutaja avatar
Corpy
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 17 Jaan, 2010 2:09
Kontakt:

Re: Soome väljakaevamistest leiud '39 aastast

Postitus Postitas Corpy »

Mingit "Füüri" (mis iganes see ka ei tähenda) ma ei üritanud küll koguda. Loodsin pigem, et ehk on inimestel huvitav vaadata leitud asju. Talvesõda on üks minule huvitavatest teemadest ajaloos olnud alati. Sealsetes lahingutes võeti kasutusele väga huvitavaid taktikaid kui ka varustust (mis oli pea et olematu soomlaste jaoks).
Igaljuhul, kellele huvi pakub siiski siis lingid on olemas, oleksin pidanud ehk lisama juurde - nõrganärvilistele hoiatuse.

Kõike head igaljuhul.
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Soome väljakaevamistest leiud '39 aastast

Postitus Postitas alban »

Antud juhul ei ole küsimus kellegi nõrganärvilisuses vaid eetikas. Eestis ja laiemalt läänemaailma kultuuriruumis suhtutakse surnutesse lugupidamisega ning surnu maetakse maha. Seejuures ei tehta surnu kehaosadest detailseid pilte ega riputata neid kõikidele vaatamiseks välja. Samamoodi ei lähe normaalne inimene surnuaeda kaevama ja sealt leitust pilte veebi üles riputama. Kui mingil põhjusel on vaja haurahu rikkuda, siis tehakse seda delikaatselt, austades kadunut. Selle delikaatsuse ja austuse hulka kuulub minu arvates säilmete kiire ja väärikas (ümber)matmine ja seejuures ei tehta sellest pilte ilmarahvale imetlemiseks v.a teatud juhul arheoloogiateaduse jaoks. Käesoleval juhul puudub igasugune teadusest tulenev vajadus teha 70 a tagasi surnud mehe ajust pilte ja neid teistele näidata.

Kellel sügavam huvi võib eetiliste probleemidega antud teema kohta tutvuda siit:

http://www.eetika.ee/850471?print=1
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist