Roostes asjade puhastamine.

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Vasta
-=Grenadier=-
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 15 Veebr, 2004 20:55
Kontakt:

Postitus Postitas -=Grenadier=- »

jah Arnold panid täppi - mul tõesti see sihik niiskes keldris vanas lihasoolamistünnis :roll: ... tegelt ei nii hull ka asi ei ole - on ta mul ikka toas kapis ja mina ei ole selle peal veel mingit keemiat katsetanud - täpselt sedasi ma selle sain umbes aasta aega tagasi!
foorum.rindeleht.ee
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Tõsisemalt. Kui on tegu pudeneva roostega (jääb näpu taha ja kerkib ülesse eseme pinnast), siis on lood pisut sitad. Võib-olla tegi Sulle selle asja andnud/müünud isik midagi oma tarkusest? Kaks võimalust: halb keskkond + kloriidid eseme pinnal, või on eset töödeldud hapetega sellele parema väljanägemise andmiseks, aga happejäägid on jäetud passiveerimata. Kirjelduse põhjal viimane usutavam ja halvem variant.
Kohene passiveerimine on mulle teada, aga selline juhtum vajaks konsulteerimist.
kari lumppio
Liige
Postitusi: 312
Liitunud: 30 Mär, 2005 9:46
Asukoht: Espoo, Soome
Kontakt:

Mis teha veest tõstetud lennukiga? (korrosiooni peatamine)

Postitus Postitas kari lumppio »

Tere!

Otsisin täiesti midagi muud aga põrkasin sellisele leheküljele (ingliskeelne):
http://www.museum.wa.gov.au/collections ... ewulf.html

Käsitleb teemat, kuidas peatada korrosioon veest jne ülestõstetud lennukivrakis.

Räägitakse palju alumiinumi sulamist vasega ("aluminum-copper") ehk Dural-alumiiniumist, mis on üks põhiline lennukiehitusmaterjal. Artikkel hoiatab, et on parem jätta asjad veepõhja kuni on selge, et tõstmise järgselt saadakse alustada vrakiosadel koheset korrosioonipeatamist.

Kari
kiro
Liige
Postitusi: 59
Liitunud: 07 Jaan, 2005 1:43
Kontakt:

Leidsin roostes revolvri

Postitus Postitas kiro »

Tere. Tuli selline tore asi maapõuest välja otse koduhoovist(arvatavasti pärinev eelmine aasta lammutatud kuurist mille põrand uue vundamendi augu jaoks kopaga tühjaks kaevati ja nendest mulla hunnikutest see välja tuligi) :roll: seoses sellega paluks abi. Kuidas kõige mõistlikumalt seda roostest puhastada(mis aineid kasutada tuleks) Arvan et ainult lihvimine pole kõige mõistlikum variant :? ??

Igasugune info on teretulnud :)

Kiro
valdo
Liige
Postitusi: 375
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:03
Asukoht: Kehra/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas valdo »

Releka otsa käiv terashari või liivaprits. Siis peale ortofosforhappe põhine roostemuundndaja pluss kaitsevärv.
Valdo

[b][url=http://tinyurl.com/rattad]Eesti Jalgrattamuuseumi[/url][/b] looja ja eestvedaja
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk tn 9. Maist septembrini oleme avatud R,L,P 11-18, muul ajal kokkuleppel
Tutvustame jalgratta ajalugu eesti vaates, meie seitsmes saalis on välja üle 120 ratta
stilett
Liige
Postitusi: 1510
Liitunud: 02 Veebr, 2006 11:39
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Kas on üldse vaja midagi teha?

Postitus Postitas stilett »

Vahel võib asi olla nii läbi, et sellega polegi midagi teha! Suurem kõnts maha ja seina peale.Võib juhtuda, et puhastamisega võib ainult rohkem liiga teha kui asi väärt.
Enda leid:

http://www.pildid.ee/displayimage.php?a ... 6831&pos=2

Leotasin petroolis suurema kõntsa maha, kareda harjaga üle ja seinale.Kõik sõltub ikka sellest, kas midagi päästa annab.
soadf
Liige
Postitusi: 1194
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:15
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas soadf »

valdo kirjutas:Releka otsa käiv terashari või liivaprits. Siis peale ortofosforhappe põhine roostemuundndaja pluss kaitsevärv.
Kui seda kasutada mönede asjade peal siis vöid vabalt pärast eseme harjaga kühvli peale lükkata ja purki panna.
kiro
Liige
Postitusi: 59
Liitunud: 07 Jaan, 2005 1:43
Kontakt:

Postitus Postitas kiro »

osad inimesed mul soovitasid selle diisli sisse likku panna ,et pidavat ka suurema saasta lahti võtma? on see mõistlik tegu või tasuks petrooleumi või muud kraami enne proovida? :roll:
Nibelungen
Liige
Postitusi: 478
Liitunud: 26 Veebr, 2005 22:49
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas Nibelungen »

Diisli sisse paar nädalat ja pärast võid elektrolüüsi ka teha.
kiro
Liige
Postitusi: 59
Liitunud: 07 Jaan, 2005 1:43
Kontakt:

Postitus Postitas kiro »

wolf kirjutas:Diisli sisse paar nädalat ja pärast võid elektrolüüsi ka teha.
see elektrolüüsi teema on minu jaoks natuke ähmane :o pole kokku puutunud äkki keegi seletaks natuke lähemalt seda. Aga viskan siis diisli sisse ära selle 8)
juss000
Liige
Postitusi: 383
Liitunud: 13 Dets, 2005 9:02
Kontakt:

Re: Kas on üldse vaja midagi teha?

Postitus Postitas juss000 »

stilett kirjutas:Vahel võib asi olla nii läbi, et sellega polegi midagi teha! Suurem kõnts maha ja seina peale.Võib juhtuda, et puhastamisega võib ainult rohkem liiga teha kui asi väärt.
Enda leid:

http://www.pildid.ee/displayimage.php?a ... 6831&pos=2

Leotasin petroolis suurema kõntsa maha, kareda harjaga üle ja seinale.Kõik sõltub ikka sellest, kas midagi päästa annab.
KÜSIKS ,milliseid meetoteid kasutada raud hülside puhastamisel,restavreerimisel,kas kasutada mingeid nn.rooste surmasid,krunte,värvimist,pahteldamist jne ???????
--------------------------------------------------------------------------------------
Lootus on petis kes meid pidevalt tüssab
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Isikunimi Vardja, Daniel, 1911-
Pealkiri Noor elektrokeemik : käsiraamat õppivale noorsoole / Daniel Vardja, Herbert Andra
Ilm. andmed Tallinn : Eesti Riiklik Kirjastus, 1958
Arvandmed 294 lk. : ill. ; 21 cm
Marksona keemia
Udk/mesh 54 udkrb
Teine autor Andra, Herbert
Ants Jr.
Liige
Postitusi: 37
Liitunud: 04 Apr, 2006 16:28
Kontakt:

Postitus Postitas Ants Jr. »

wolf kirjutas:Diisli sisse paar nädalat ja pärast võid elektrolüüsi ka teha.
mida täpsemalt elekrtalüüs rooste puhul aitab? palun seletage mulle ka ära :shock:
Ants Jr.
Liige
Postitusi: 37
Liitunud: 04 Apr, 2006 16:28
Kontakt:

Postitus Postitas Ants Jr. »

tegelikult peaks sellel sulamil tekkima väga tugev oksiidikiht pinnale, mis peaks kaitsma edasist korrodeerumist. kõige lihtsam mida teha annab on terve asi üle lakkida kasvõi ja korras.
Kasutaja avatar
suurpomm
Liige
Postitusi: 749
Liitunud: 17 Juul, 2005 9:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas suurpomm »

Antud korrosiooni vastu ei aita midagi! Tegemist on kahe erineva metalliga, kohe kui saab niiskust tekib elektrolüüs. võimalik,et aitab kolmanda metalliga osaline katmine. Mis oleks neist aktiivsem. Las korrosioon häviab seda. Raua puhul on ideaalne tsink.

Alumiiniumil tekib õhuga regeerides oksiidi kiht peale, mis teda kaitseb. Kui alumiinium on koos mõne muu metalliga tekib elektrolüüs ja see hävitab eseme.

Kõik me mäletame vana head "tina" ämbri näidet. Roostetas mõne aastaga.
Tsink ämber on mul maakodus käibel juba 30 aastat. Ei mingit rooste, aja jooksul peaks tsink ära hävima, sest ta on aktiivsem kui ferrum.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist