Kuulujutt tankist

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Vasta
v.a.k.
Liige
Postitusi: 152
Liitunud: 11 Dets, 2004 11:13
Kontakt:

Postitus Postitas v.a.k. »

Mis üleültse tankidesse või leidmisse puutub siis talvine aeg on selleks üli-soodne,jää ,kui muidugi talve tuleb.Teine ast tekkib siis kui sa tõepoolest ta üles leiad, kuidas sa ta välja tood.
Tavaliselt pead arvestama ka sellega ,et järves võib olla kuni neli meetrit muda.
Tangid võivad järve sattuda erinevatel moel -kõige lihtsam ja levinum ,
sakslased lasid,sõitsid mingitel põhjustel järve ,et need venelase kätte ei satuks ,palju näiteid on nõnda ka sõjamoonaga ,visati ,uputati järve või soose.
Mis aga otsijatesse puutub siis meil on alates sellest sügisest kasutada
DDR i pommiotsija vees 36 m maapeal 6 m.
Kui talv tuleb läheb ka meil otsingud lahti ja kui oed huvitatud võid tulla kampa ...ja õlu ,ei külmarohi kulub ära
Pahandus
Liige
Postitusi: 122
Liitunud: 16 Veebr, 2004 21:46
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Pahandus »

Jah.Üks teema ja nii palju vastuväiteid ja arvamusi, aga noh nii palju kui on inimesi nii palju ka arvamusi.jutt käib siiis sinijärvest mille sügavus a-la 10-15m. ja muda sügavus a-la 5-10 meetrit, praegu tanki enam näha ei ole, aga ta on seal sees sest seda rääkis mulle mu vanaisa , sest ta tägi seda tanki nädal hiljem kui see järve olla vajunud.
Pahandus
Liige
Postitusi: 122
Liitunud: 16 Veebr, 2004 21:46
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Pahandus »

välja tirida seda tanki sealt on suht mõtetu, sest ümbrus on üpris soine,uputatye tirimis tehnika ka ära. siin mainiti et järvede äärde pääsemiseks peab metsavahi majast mööda minema, ei pea sest järvede äärde viivad eraldi teed üks enne metsavahi maja ja teine peale maja.
Õpetaja

Postitus Postitas Õpetaja »

Kuule pahandus, sa oled ikka kummaline mees küll. Teemat alustasid sa küsimusega tanki olemasolust nendes järvedes ja nüüd teatad sa ise: "praegu tanki enam näha ei ole, aga ta on seal sees sest seda rääkis mulle mu vanaisa , sest ta tägi seda tanki nädal hiljem kui see järve olla vajunud"
Mis sa teisi lollitad ja aega raisksd?
Või oli see mõeldud rohkem nagu kinnituse saamiseks?
Või nagu kusagil leheküljel küsiti: "oled sa ment" või inimene ? :lol:

Õpetaja
Pahandus
Liige
Postitusi: 122
Liitunud: 16 Veebr, 2004 21:46
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Pahandus »

kinnituse saamiseks jah .
Õpetaja

Postitus Postitas Õpetaja »

Puhtsüdamlik ülestunnistus loomulikult ei vähenda karistust, vaid üksnes suurendab seda. :wink:

Seetõttu jääb kogu asja orgunn, logistiline toetus (liivapaber, jäätised, juurdepääsuteede tõkestamine kiibitsejate eest ja loomulikult pärismaalaste sõbraliku tule tõrjumine) Sinu kanda. :)

Loomulikult oled Sa eeltoodud teate üle :D ja võtad ürituste alguskuupäeva määramiseks juba lähipäevil kokku konsiiliumi. :wink:

Tervitades
Õpetaja
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Postitus Postitas gnadenlose »

Olen ka lapsena neid tanki- ja lennukilugusid ohtralt kuulnud. Kuna olen pärit Türilt, siis pean silmas sealset ümbrust puudutavaid legende. Üsna mu vanematekodu lähedal asus lennuväli (ei mäleta, kas sakslaste või venelaste) ja nägin oma silmaga, kuis suuremad kutid 80.-te lõpus Säreveres jõest lennukikere välja vinnasid. Et nimetatud paigas 41.-l a.-l väga jõhkrad lahingud käisid, on sealt aastate jooksul leitud küll automaate, kiivreid jne.

Tanke paraku minu teada mitte. Mingi 5 aastat tagasi rääkis mu töökaaslane, kuidas tal kamraadid kusagil Põltsamaa kandis mingist laukast sakslaste tanki leidsid. Olevat olnud seal koos meeskonnaga. Osa kergemaid vidinaid (peamiselt meeskonna isiklikust varustusest) toodi vee alt välja, tank ise peaks seal endiselt taasavastamist ootama. Ning üsna sealt samast soost või rabast leidsid nad kuulidest läbipuretud saksa sõiduauto, mis peale tõhusat ennistamist ka sõidukorda seati. Hiljem olevat sellega isegi surmaga lõppenud avarii tehtud.

Ja veel üks lugu. Üks klassivend umbes 7. klassis käimise päevilt kutsus mind kord Vändra-kandi laantesse luusima ja näitas mulle seal kahe kase vahele kinni kasvanud Maksimit. Ta teadvat veel kusagil Pärnumaal (oma vanaema elukoha lähedal metas) asuvat vene tanki, millele nad ise poisikestena saksa tankide ristid peale maalisid.
Гив Ми Мани
sturmkommando
Liige
Postitusi: 371
Liitunud: 16 Veebr, 2004 15:30
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Postitus Postitas sturmkommando »

enne kui kaevama lähete, lugege ka auto-moto entusiastide
vastav mõttetöö läbi. võiks nii-ütelda isegi ühised mõttetalgud korraldada.
militaristide poolt siis objekti valve
ning auto-moto sõprade ühing pakuks siis mehaniseeritud
abi ürituse läbiviimisel.

pole paha mõte, mis?

ahjaa, link ka:
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=574
Heiki
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 31 Dets, 2004 11:24
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Heiki »

Kõnealune tank asus Kaanjärves. Sakslased valvasid sealsamas mägede vahel asunud laskemoonaladusid. Legendi järgi olevat seltskond kusagilt purjutamast tulles otsustanud teed lõigata kuid ebaõnnestunult. Maantee läheb praegugi järve kalda soostikust läbi ja sama trikki on üsna lihtne korrata. Oleme käinud seda tanki eritehnikaga kordvalt otsimas kõigis Äntu järvestiku järvedes kuid ei ole midagi huvitavat leidnud. Kohalike kinnitusel tõmmati tank välja u. 15 aastat tagasi (ehk ajal mil sedasorti üritust oli palju lihtsam märkamatult läbi viia). Kuuldavasti jõudis tank Mosfilmi valdustesse kuid see võib muidugi kuulujutt olla. Tõenäolisemalt müüdi mõnda välismaa kolletsiooni.

Heiki
Lagedi muuseumist
juurikas14
Liige
Postitusi: 63
Liitunud: 22 Dets, 2004 18:57
Kontakt:

pole seal mingit tanki

Postitus Postitas juurikas14 »

Tere

Olen ise ka sealt V-Maareja kandist pärit ja tean ka seda sinijärves oleva tanki muinasjuttu. Olen ka ise uurinud vanade meeste käest selle tanki kohta ja nad on öelnud, et see jama jutt. Tegelt ma ise ka ei usu seda, sest seal polnud mingeid tanke, vaid olid ainult laskemoonalaod mõlemal pool V-Maarja-Rakke teed järvedest Maarja poole tagasi minna.
Kasutaja avatar
-iff-
Liige
Postitusi: 182
Liitunud: 28 Apr, 2005 19:30
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas -iff- »

Võiks ju ise ka selliste leidude otsa komistada- meil nad kogu aeg kuskil määramatus mülkas või sügaval vee all, aga ringi jalutades oleks ilus leida ka selliseid asju mille lingi saadan - suu hakkab lausa vett jooksma :) http://www.detektorweb.cz/index.4me?s=s ... &mm=2&vd=1http://www.detektorweb.cz/index.4me?s=s ... &mm=2&vd=1http://www.detektorweb.cz/index.4me?s=s ... &mm=2&vd=1
Paljud tahavad, et tõde oleks nende poolel, kuid ise ei taha olla tõe poolel.
tõnuv
Liige
Postitusi: 638
Liitunud: 05 Jaan, 2005 19:07
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas tõnuv »

iff.Vast panid pildid valetpidi üles?Et algul ehitati veok ja siis aeti jõkke kus ta ära mädanes.Võltsing või nii...
Kasutaja avatar
-iff-
Liige
Postitusi: 182
Liitunud: 28 Apr, 2005 19:30
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas -iff- »

:lol: jah, aga meil Tsehhis pannaksegi vastupidi - aga eks ta nii oligi ,algul ehitati valmis, siis aeti jõkke ja siis kaevati jälle välja jne... surnud ring noh :twisted:
Paljud tahavad, et tõde oleks nende poolel, kuid ise ei taha olla tõe poolel.
tõnuv
Liige
Postitusi: 638
Liitunud: 05 Jaan, 2005 19:07
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas tõnuv »

Ei see on ju völtsijate vana tava et võltsing kaevatakse maa sisse, kust külaparm ta üles leiab,külapoodnik ostab odavalt ära(pudel viina)ja müüb tiilerilejne
Kasutaja avatar
-iff-
Liige
Postitusi: 182
Liitunud: 28 Apr, 2005 19:30
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas -iff- »

Vat seda ma ei te küll. kas see võltsing on - kurat seda teab :evil: - ma ei mõika seda keelt ka mõmmigi - leidsin selle saidi tänu soadf'i poolt üles pandud lingile - vaatasin tervet seda saiti mingi 3-päeva seal on ikka tõsiselt huvitavaid leide - ja nii saab seda saiti ka vürtsitada sealt võetud piltidega :lol:
Paljud tahavad, et tõde oleks nende poolel, kuid ise ei taha olla tõe poolel.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist