Kuulujutt tankist

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Vasta
Kasutaja avatar
ugandiklubi
Liige
Postitusi: 1114
Liitunud: 10 Juun, 2004 15:02
Asukoht: Tartu või Sinimäe
Kontakt:

Postitus Postitas ugandiklubi »

:lol: Aga head pildi materjali on seal küll ja kenasid leide hulgim . ainuke viga jah on et aru ei saa .
Kasutaja avatar
-iff-
Liige
Postitusi: 182
Liitunud: 28 Apr, 2005 19:30
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas -iff- »

Ma tegin ennast seal läbi ma ei tea ussi m....i kasutajaks :twisted: :lol: ja kirjutasin neile Sedunovi poolt välja tõmmatud tanki kohta (mille pildid ka seal olemas on), et see ei leitud mitte kohe vene-soome piirilt, vaid eestist ja natuke pursisin loo ajalugu ka juurde, nii kuis oskasin ja reklaamisin militaar.net'i ka, aga ei ühtki vastu kommentari ega midagi sealt ei tulnud :cry: - võibolla tsehhi keeles tuli :lol:
Paljud tahavad, et tõde oleks nende poolel, kuid ise ei taha olla tõe poolel.
ooblää
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 13 Nov, 2005 22:09
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ooblää »

Kui olin 12-13 a. viis sõbra vanaisa meid ühele soo saarele.Kus aitasime tal kahte vene haubitsat puhastada ja määrida.Sai seal paar korda käidud.Möödusid aastad,ja kui olin kuskil kolmekümne ringis,tulid haubitsad meelde,läksime otsima. :cry: mida pole,seda pole.
Mõne tankiga on samamoodi.Oli, aga enam ei ole.
kõik on võimalik,vaja ainult tahta
NARVAKAD
Liige
Postitusi: 361
Liitunud: 31 Okt, 2005 18:01
Kontakt:

Postitus Postitas NARVAKAD »

Tere kamradid
1999 a. teostasime ekspiditsiooni Äntu jarvedesse seda sama tanki otsima,esialgu uurisima jarved voimsa metalldetektoriga mis votab kuni 20 meetrit, seal kus avastasime metalli sukeldusime, midagi ponevat ei leidnud , kuid ühes kohas oli pohjas 9 meetri sügavuses palju kahuri mürske , korval olid saksa laod, mõned tõstsime üles päris viisakad värvi all, perast loopisime järve tagasi. Peame koha näitama demineerijatele,mürske on seal umbes pool veoauto kasti.
Soovitan , ärge raiskage aega , see on kõik "rahva jutt"
plekkpea
Liige
Postitusi: 1775
Liitunud: 03 Nov, 2005 21:30
Asukoht: Harju
Kontakt:

Postitus Postitas plekkpea »

To Narvakad: millises järves ja mida näitas?Krt üks ütleb ,et oma silmaga nägi,teine ütleb,et mõttettu keiss sinna ronida,võta nüüd kinni kas bluff või ilus tõde :)
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1239
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Sinijärves tanki pole

Postitus Postitas Tarmo Männard »

No kindlasti pole Äntu sinijärves mingit tanki. Seal on vesi nii selge, et umbes 5 m sügavusel asuv mängupüstolist lastud kollane plastkuul on pinnalt vaadates selgelt näha.
Tõsi, ega mul vee all metalliotsijat polnud. Toetusin vaid visuaalsele vaatlusele
Kord sukeldudes nägin vee all ristlemas prisket haugipurakat.
Kalda ääres püüdsid noored käsiõngega kala. Pärast väljaronimist küsisid nad mu käest:
"Noh, kas kala ka nägid.
"Nägin küll!" vastasin mina.
"Aaa....kas seda suurt haugi või?"
plekkpea
Liige
Postitusi: 1775
Liitunud: 03 Nov, 2005 21:30
Asukoht: Harju
Kontakt:

Postitus Postitas plekkpea »

propatria kirjutas:Palju kiirem ja lihtsam moodus on hankida (laenata?) korralik metalliotsija ja talvel, kui jää inimest kannab ...

Tervitustega ProPatria
Vana asi tuli meelde:
:D Mina (tagantjärgi lolli peaga) käisin ühe härra legendi kontrollimas 24. veebruar sel aastal. Kõndisin ma seni jääl kuni jõudsin järve (Sinijärv) sügavaima kohani, ning karmauhhti sisse sulpsasin, krt allika koht oli. Polnud hullu sain kohe välja, kuid samal päeva oli harrastajatel sukeldujatel seal mingi treffunks. No akvalangiste oli u. 20 inimest. Oleks jää alla sulpsanud oleks vähemalt pääste komando käepärast võtta olnud. Sellest moraal, enam jääd ei ala hinda, üksi tundmatule pinnasele ei roni. Loomulikult said harratajad palju naerda, ehk keegi selle foorumi liigegi?
Vot selline meenutus veebruari tähtsast päevast.
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1239
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Kui Sa minule vihjad, siis ei...... olin soolase vee peal. Olime samal ajal läinud üle jää Mohnile.
Ja vettekukkumises ei näe midagi naljakat. Mina nimelt ei oska ujuda. Sestap mulistangi allpool veepinda.

Aga asjast- kas saan õigesti aru, et mingit suuremat metallkobakat seal Äntu järvedes polnud? Sest tegelikult on põhi kaetud üsna pehme mudaga.
v.a.k.
Liige
Postitusi: 152
Liitunud: 11 Dets, 2004 11:13
Kontakt:

Postitus Postitas v.a.k. »

Ei tahaks seda teemat veel lukku panna , nimelt olen Väike-Maarjas
kooli tõttu juba mitmeid kuid aega veetnud ja olen uurinud ka seda tanki
juttu .Sain tuttavate kaudu Rakkes tutavaks ühe mehega kes väitis ,et 50 aastate alguses nägi tema isiklikult seda tanki toru veest .Mõni aasta hiljen üritati seda tanki välja tõmmata aga tõmbamise ajal tõmmati tank kalde perve alla ja tõmbamisest loobuti. See mees näitas ka kohta kus ta tanki nägi. Teeksingi kõigile huvilistele ettepaneku tõe jalule seadmiseks
teha ,,veelkord ,, väike matk Äntu äärde seda kaunist järve nautima ja ....
NARVAKAD on muidugi järvi uurinud aga kas ka õige järv ja õige koht.
Luciano
Liige
Postitusi: 1132
Liitunud: 07 Veebr, 2007 18:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Luciano »

Minagi olen mitmest erinevast jutust aru saanud, et see tank peaks kaldaääres olema.

Mul sõber väidab, et tema talu maadel, rabalaukas - kõvast maast ca 700m - on ka tank sees. Ja nii kindlalt väidab, et hakka või uskuma. Aga pole aega saanud sinna rappa kondama minna. Ja metalliotsjat ka ei ole.
Pakkuda võib filateeliat perioodist 1918-1941.
www.aiaimpeerium.ee
ictta
Liige
Postitusi: 2151
Liitunud: 15 Juun, 2004 4:11
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ictta »

Äntu juurde võiks veel matkata küll. kena koht on
Kasutaja avatar
ludvig
Liige
Postitusi: 790
Liitunud: 10 Jaan, 2005 16:35
Asukoht: EW
Kontakt:

Postitus Postitas ludvig »

see nädalavahetus täitsa sobiks väikseks matkaks.
weiks1
Uudistaja
Postitusi: 16
Liitunud: 11 Apr, 2007 20:28
Asukoht: L-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas weiks1 »

nu kui minek nädala lõpus, siis oleks ka käsi kui midagi tähtsamat vahele ei tule.
õppind mehed, suured riistad!!!
Kasutaja avatar
siil
Liige
Postitusi: 65
Liitunud: 15 Juun, 2005 15:43
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas siil »

räägiks ühe loo......
Olin 2001.a Jõhvi Päästekompaniis deminnerimisgruppis......ja KÄISIME APRILL-MAI Auvere ruumis välitöödel.....ja avastasime vene liikursuurtüki mis oli pihta saanud.......aga seisukord oli enam vähem.....korralikust teest mingi 300m.....ja raudteest umbes 100m....meie silme all lõikasid Sillamäe vankad ta nädalaga juppideks ja vedasid utiili..... nii et on meil veel häid asju metsades,,,aga kahjuks marodöörid ei hinda seda.. :cry:
ictta
Liige
Postitusi: 2151
Liitunud: 15 Juun, 2004 4:11
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ictta »

ma see nädalavahetus saaremaal
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist