Kuulujutt tankist

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Vasta
Õpetaja

Postitus Postitas Õpetaja »

Ma tahaksin seda harrastussukeldujat oma silmaga näha ! Ka kõige kuumemal suvel pole sellesse järve ühelgi harrastajal asja! Jutupaunik! :evil:
Kasutaja avatar
7,62
Liige
Postitusi: 70
Liitunud: 05 Dets, 2004 21:01
Asukoht: Siin ja vahest ka seal
Kontakt:

Postitus Postitas 7,62 »

Ma saan aru, et õpetaja teab täpsemalt, millisest järvest on jutt? Uurisingi ju eelnevalt ligipääsuvõimalusi. Mis aga puutub sukeldumistesse, siis ei ole minujaoks vahet, kas on kuum suvi, või talv. See on lihtsalt minu töö ja ka hobi.
Olen ise enam kui kindel, et antud story on tõenäoliselt mull. Tankid lihtsalt ei ukerda ilma olulise põhjuseta mööda järvejääd ringi. Kui nad kuskil on ka mõnesse mülkasse vajunud, siis enamasti on selle taga olnud kellegi kindel soov.. Tavaliselt - Kui sellistel puhkudel üldse saab kasutada väljendit "Tavaliselt", on nad küllaltki kalda lähedal.
Loomulikult on kriitika ja kommentaarid alati teretulnud! Siiski juhiksin tähelepanu asjaolule, et isklikult mina, ei ole väljatoomisest sõnagi rääkinud! Sellise operatsiooni ettevõtmiseks on loomulikult mitmeid erinevaid motiive ja igaüks mõtleb enda rikutuse astme järgi. Kes teeks seda isikliku kasusaamise eesmärgil, kes niisama meediakära pärast jne.
Antudjuhul huvitab mind lihtsalt fakti kontrollimine.
Tehnilise poolepealt veel niipalju, et tõenäoliselt lihtsalt sukeldumisvarustust kasutades võib käsi siiski liiga lühikeseks jääda. See on umbes sama hea lootus kui reisilennukiga kuule lennata!

Parimat 7,62
asjaajaja
Liige
Postitusi: 792
Liitunud: 07 Dets, 2004 16:03
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas asjaajaja »

Ärge tühja kraagelge, võtke punt kokku ja käige ära. Pärast on kõik targemad.
Kõik, mis toimub praegu, on minuti pärast juba ajalugu
Õpetaja

Postitus Postitas Õpetaja »

No jah.
Arvasin pikka aega isegi, et tegu on mulliga, kuid võta näpust! :lol:
Mõningatel andmetel on keegi (?) selles masinas viimase 2 aasta jooksul seeski käinud ja meeskonna tuvastanud. Samadel andmetel soovivat sakslased meeskonna väljatoomist ja kodumaale viimist. Tõsi, ei räägitud tanki ülestõstmisest.

"Mis aga puutub sukeldumistesse, siis ei ole minujaoks vahet, kas on kuum suvi, või talv." kirjutas 7,62.
No mis sa kostad! Eeldan, et sul on vähemalt 4 aastane sukeldumiskogemus, profivarustus jne ?

"Olen ise enam kui kindel, et antud story on tõenäoliselt mull. Tankid lihtsalt ei ukerda ilma olulise põhjuseta mööda järvejääd ringi. "kirjutas 7,62.
Vastan: ei ukerda jah, vaid ikka sõidavad, ja ikka kindla eesmärgiga kuhugile jõuda.
Kui sa oled veendunud, et eeltoodu on jama, siis on see sinu isiklik probleem. Mina elan nende teadmistega rahulikult edasi. Kui sa tahad aga mingit selgust saada, siis annan mõned soovitused:
- hangi suvaline piirkonna kaart ja tutvu sellega
- esita endale lihtsaid küsimusi ja püüa neile seejärelise vastata. Soovitan loogikavigu mitte teha - lihtsustab edasist tegevust.
Näiteks: Miks otsustas tank üksinda ujuma minna?
Võimalikud vastused: ei olnud üksi, vaid meeskonnaga / ei otsustanud vaid sai käsu / ja üleüldse, sattus vette, kuna oli võõras kohas ja ei teadnud et seal on vesi jne jne ...

Kui soovid, võime jätkata ?
Õpetaja
Viimati muutis Õpetaja, 08 Dets, 2004 12:16, muudetud 1 kord kokku.
ictta
Liige
Postitusi: 2151
Liitunud: 15 Juun, 2004 4:11
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ictta »

ma tulen ka sukelduma. lööme laagri üles, sukeldume, tarbime õlut jne
teddybbeer
Liige
Postitusi: 361
Liitunud: 17 Apr, 2004 15:07
Kontakt:

Postitus Postitas teddybbeer »

mul vanamees kirglik allvee kalastaja ja tema jutu järgi pole äntu järvedes kyll mitte yhtki tanki nähtaval ning kogu see jutt yx suur jama (ta neis järvedes juba ~30 aastat sukeldunud, iga suvi miinimum 3-4x). kuigi ta möönis, et enamus neist järvedest kahekordse põhjaga ja selles sopases järves ta kah mulistanud ei ole.
ja mis puutub neisse lustisukeldujatesse... sinna olevat nyyd kanda kinnitanud mingi sukeldusklubi, kes kõik särjepojadki ribadeks kõmmutanud, nagu yx kohalik teadis eelmine aasta mulle mainida.
Kasutaja avatar
7,62
Liige
Postitusi: 70
Liitunud: 05 Dets, 2004 21:01
Asukoht: Siin ja vahest ka seal
Kontakt:

õpetajale

Postitus Postitas 7,62 »

Huvitav, millega küll Sinu meelepaha ära olen teeninud? Olen siin foorumis alles uus, aga mõned järeldused olen juba jõudnud teha. Ära kunagi ütle välja oma isiklikku arvamust..!
Ma usun kindlasti, et Sa oled minust kindlasti kordi tublim, targem ja ilusam! Seega ei peaks minu ekslikud arusaamad Sul harja punaseks ajama?! Minu praktika kahjuks näitab, et 95% kõikidest külajuttudest on kahjuks mull, aga nohh - Need on minu kogemused. Siiski nagu näed, pole ma lootust veel kaotanud.
Tõesti, ma ei sea vähimalgi määral kahtlusealla neid fakte, mida meiega jagasid! :D Siiski, ma arvan, et teema algataja peaks mulle tänulik olema...,võibolla muidu poleks Õpetaja meiega neid fakte jaganudki? Näen nüüd seda lugu natuke teises valguses. Kui on teada, et seal meeskond peal on siis pole minul küll tahtmist nende rahu segama minna. Seda enam, et keegi juba tegeleb nende kodumaale toimetamisega.
Õpetaja kirjutas: No mis sa kostad! Eeldan, et sul on vähemalt 4 aastane sukeldumiskogemus, profivarustus jne ?
Ma ei saa küll sinuga nõustuda, et sukeldumiskogemust saaks aastatega mõõta? (Ja miks just 4a.?) Võib ju aastas ainult kaks korda vees käia ja see ei tee kedagi veel tegijaks nelja aastaga. Minul endal on Ca.1700 töötundi. Siiski ei tunne ma ennast veel erilise proffina. Mis puutub varustusse, siis võin öelda, et see on meil vaieldamatult parim eestis.
Järelsõna: Lugupeetud õpetaja! Loodan, et rahuned nüüd kenasti maha! Kuulan ka edaspidi suure huviga Sinu(Teie) õpetusi ja fakte. Juhul kui minu kommentaar teid siiski mingitmoodi solvas, siis kutsun üles lahendama meie erimeelsusi privas!
Minu lugupidamine 7,62 :D
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Palju kiirem ja lihtsam moodus on hankida (laenata?) korralik metalliotsija ja talvel, kui jää inimest kannab ... käia need piirkonna seitse järve üle.
Koha koordinaadid, kus tundub "raudne tõde" peituvat, saab kaasaegse tehnika abil piisava täpsusega salvestada.

Enne tasuks muidugi kuskilt targast raamatust uurida, kui sügavad on need järved, et otsustada, millised peaks olema metalliotsija tööparameetrid.

Tervitustega ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Õpetaja

Postitus Postitas Õpetaja »

teddybeer kirjutas: "mul vanamees kirglik allvee kalastaja ja tema jutu järgi pole äntu järvedes kyll mitte yhtki tanki nähtaval ning kogu see jutt yx suur jama (ta neis järvedes juba ~30 aastat sukeldunud, iga suvi miinimum 3-4x). kuigi ta möönis, et enamus neist järvedest kahekordse põhjaga ja selles sopases järves ta kah mulistanud ei ole"
No näed sa siis! Siit ka mõningad selgitused minu varasematele väidetele. Tõepoolest, kõnealune järv on "topeltpõhjaga", mis eeldab sukeldujalt teatud kogemustepagasi olemasolu / näiteks 4 aastast kogemust jne.
Seda et ühtegi tanki pole näha - võib olla. Kuid kahtlen, kas selles järves keegi väga ujunud on, et seda näha oleks võinud !
Mis puutub "sopasesse järve", siis kallis teddybeer - võta ämber jala otsast ära ! :lol: Tegemist on allikajärvega, kus nähtavut on oi oi kui palju!
Sõbraliku tervitusega
õpetaja
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Esmalt soovitan väitlejatel jõuda selgusele, et räägitaks ikka ühest ja samast selle piirkonna SEITSMEST (läheduses veel 3 järve, seega KÜMME) järvest.

Kui igaüks räägib erinevast järvest ja käib mingi äraarvamismäng, siis ei tohiks oponendi suhtes kasutada nii teravat tooni!

Kõigil neil järvedel on oma nimi ja gloobuse peal nad samuti näha. Kahju, et mul pole praegu võimalik siia panna territooriumi kaarti, muide koos üksikasjaliku temaatiliste otsingute ja leidmiste märgistusega... :cry:

Moderaator ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Õpetaja

Postitus Postitas Õpetaja »

Tunnistan osakssaanud kaasvestlejate kriitika omaks ja luban ennast parandada :oops:

Asjahuvilistel soovitan tutvuda Äntu Sinijärve iseloomustusega. Etteruttavalt märgin ära: kunagine Eest NSV selgeima veega järv, kõigist Äntu järvedest sügavaim, topeltpõhjaga, allikajärv. Tulenevalt allikatest ei kerki veetemperatuur ka kõige kuumemal suvel üle 8 - 10 kraadi (isiklikud kogemused).:)

Lugupidamisega
Õpetaja
teddybbeer
Liige
Postitusi: 361
Liitunud: 17 Apr, 2004 15:07
Kontakt:

Postitus Postitas teddybbeer »

mina isikliklikult räägin äntu järvedest millest 5 (viis) on ilusad kenad läbipaistvad, 6es vanamehe jutu järgi kuskil raudtee kandis ei ole enam nii kena, kuid pidi kõlbama kah ja seitsmes pidi olema sopane/tumeda veega/mitteläbipaistev ühesõnaga nii musta veega, et takistab tunduvalt nähtavust. loomulikult on neil järvedel ka nimed :wink: aga kes neid mäletab...
mis puudutab topeltpõhjadesse siis taadi jutu järgi Sinijärvel(?) pidi olema kõva pöhi...
Õpetaja

Postitus Postitas Õpetaja »

Ega see "topeltpõhi" tegelikult muud polegi, kui setted (?). Kuid kõva on see tõesti. Mäletan lapsepõlvest seda, et mehed justkui raiusid või tampisid parvel püsti seistes pikkade (mälu järgi väga pikkade) puutüvedega ja vahepeal murdus mõni katki - siis löödi laelte ja laudadega kokku.
Selline "põhja "tampimine jäi mulle hästi meelde - ei saanud aru mis toimub.
Õpetaja
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Võtsin ja lõin lahti raamatu:

A. Mäemets - Matk Eesti järvedele - Tallinn, 1974

Lk. 38 kirjutab autor:

"... Kõige kaunim on küll Sinijärv, mis asub just Prillapatsi metsavahimaja taga. ... Varem olla näha olnud ka sõjapäevil järve uppunud saksa tank. ..."

Tervitades ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Õpetaja

Postitus Postitas Õpetaja »

Ma ei teadnudki, et isegi raamatus julgeti sellist asja kirjutada.
Järve äärde viiv tee möödub sellest samast metsavahimajast, mis on igasuguse mõnusa ajaviitmise juures väikseks takistuseks.
Lugupidamisega
Õpetaja
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist