Metsavendade punker

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2451
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Metsavendade punker

Postitus Postitas Castellum »

heiko kirjutas:Vaataks ka seda reljeefkaarti, aga ei leia kudagi maa- ameti lehelt
Avalehe vasakus ülanurgas on kast, millel on kiri "Reljeef".
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Metsavendade punker

Postitus Postitas Martin Herem »

heiko - vaata välja "aluskaart" ja vajuta sellele. Siis pakub juba hübriid, orto ... reljeef.
See vist sõltub ka sellest, kas avaneb uues või vanas vaates
http://xgis.maaamet.ee/maps/XGis?app_id ... 00,6671750#

Aga ma ei saa oma jätta jauramata, sest mul on üks trauma :)
Umbes 10 aastat tagasi läksin ühte punkrit otsima. Omaniku jutu järgi jõe äärest kuni 10m, koht teada umbes 500m täpsusega. Kaardid abiks, kevadel metsa, detektorist ühes ... otsime pinnamuutust kõrgemates kohtades ... 2 päeva ... mitu korda edasi tagasi ... teisel päeval viie inimesega ahelikus. Mitte midagi.
Aastaid hiljem, rohkem kui 100 metsavenna mitme elukoha kirjeldusega tutvununa, sain aru - seegi punker oli palkidest majake :roll: Polnud võimalustki leida pinnavormi järgi!
Militaarimees1
Uudistaja
Postitusi: 25
Liitunud: 20 Juun, 2015 21:40
Kontakt:

Re: Metsavendade punker

Postitus Postitas Militaarimees1 »

Ma üritan järgida teie häid soovitusi punkri leidmisega,aga eks aega näitab kuidas näkkab. Mul vaja ühelt tüübilt pärida kas see memm on midagi avaldand punkri asukoha,memm ise enam ei ela mu külas,ta viidi hooldekodusse. Memmel oli taat vägivaldne mees kes oli punkris vedelend aegajalt! Külas olen talukotadest leidnud igasugu asju mis metallist ja klaasist. Militaari esemed on head leiud!
kalju
Liige
Postitusi: 79
Liitunud: 02 Juun, 2005 8:14
Kontakt:

Re: Metsavendade punker

Postitus Postitas kalju »

Nooremana sai isegi punkrites vedeletud. Enamasti nädalavahetustel, kui suurem sõda lahti siis ka tööpäevadel. :mrgreen:
Boss
Liige
Postitusi: 178
Liitunud: 03 Juun, 2018 18:43
Kontakt:

Re: Metsavendade punker

Postitus Postitas Boss »

Täna sai Sänna lähedal üht metsavenna punkrit kaemas käidud mis on veel puutumatta detektoristide poolt, kokku varisenud ja veeseest turritavad madanenud palgid ja laua otsad välja. Metsaomanik lubas detektoriga vaadata ja ühes nurgas piiksub nii umbes 60cm pikkune mettallist asi, vett palju praegusel ajal sees ja kaevata ei õnnestu, labidaga surudes tunda kõlksu, vanu telliskive sai ka ühest nurgast, ehk siis ahi olnud. Polnud telod kaasas kahjuks, oleks august pildi teinud
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Metsavendade punker

Postitus Postitas hillart »

Memmel oli taat vägivaldne mees kes oli punkris vedelend aegajalt!
See oli vahest ikka selliselt, et memm oli vägivaldne ja siis mees läks aeg-ajalt ära punkrisse, et oodata olukorra paranemist?
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19208
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Metsavendade punker

Postitus Postitas ruger »

Sännas asunud Lükkä punkri lugu ja mälestumärgi avamine
https://lounapostimees.postimees.ee/686 ... rilahingut
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist