www.militaar.net
https://www.militaar.net/phpBB2/

Kui 20. Relva-SS Diviis oleks olnud teises kohas...
https://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=54&t=11685
1. leht 1-st

Autor:  Yamamoto [ 29 Dets, 2007 0:23 ]
Teema pealkiri:  Kui 20. Relva-SS Diviis oleks olnud teises kohas...

1944. a. 17.-25. septembrini taandusid 20. (1. Eesti) Relva-SS Relvagrenaderide Diviisi osad Narva ja Tartu rindelt operatsioon "Aster" käigus Pärnumaale.

Mis aga oleks siis saanud, kui Uluotsa valitsus oleks suutnud diviisi juhtkonda niipalju veenda, et nad oleks sakslaste korraldused täitmata jätnud? Ja diviis oleks kogu varustuse ja relvastusega liikunud Tallinna ette?

Polkovnik Võrgu tankidessant oleks pealinnale lähenedes kohanud mitte väheste jõududega Pitka võitlejaid, vaid suurtükiväe ja tankirusikatega Eesti Diviisi mehi, keda oleks käsutanud suured väejuhid Alfons Rebane ja Harald Riipalu.

Mida teie arvate? Kas 20. Diviis oleks koos Pitka ja Uluotsa meestega suutnud kaitsta Tallinna?

Autor:  USP [ 29 Dets, 2007 2:29 ]
Teema pealkiri: 

Verd oleks igatahes küll lastud. Aga kaua 1 diviis üldse midagi kaitsta suudab? Seni oleks kaitstud, kuni iivanid oleks oma põhijõud kohale vedanud. Kas siis oleks ehk veel hulk punaseid kasti löödud, aga ega lõpmatult keegi ei jäksa. Parem siis juba koos sakslastega Pärnusse...

Autor:  stilett [ 29 Dets, 2007 13:28 ]
Teema pealkiri: 

"Kas 20. Diviis oleks koos Pitka ja Uluotsa meestega suutnud kaitsta Tallinna?"

Küsimuse püstitus juba selline, millele ei saa anda normaalset vastust. Ka üks mees suudab asustatud punkti kaitsta. On oma vindiga pööningul ja muudkui kaitseb. Kui vaenlane läheneb, laseb kaks pauku ja lõpetab kaitsmise. Aga kaitsmine ju toimus!
Küsimus selles, kui kaua suudab kaitsta? Ja siit ka järgmine küsimus- miks oleks pidanud kaitsma? Mida Tallinna kaitsmine oleks andnud? Nädala tänavalahinguid, linna maatasa tegemise ja 20. diviisi parimate võitlejate huku. Paraku ei saa võrrelda Kuramaa koti kaitset ja võimalikku Tallinna kaitset. Kas selle mõne päeva jooksul oleks Suurbritannia, USA jne, tunnistanud Eesti iseseisvust? Kindlasti mitte. Kui oleks Tallinnat kaitstud, siis oleks veel hulk inimesi jõudnud kalapaatidel üle lahe Rootsi pageda....Võib olla oleks punased näiteks Läänemaa rannani jõudnud päev, või paar hiljem.

Autor:  hugo1 [ 29 Dets, 2007 14:00 ]
Teema pealkiri: 

See ei oleks midagi andnud.
Oleks vastu peetud nädal, heaküll linnalhingud, ehk isegi kuu ja edasi?
SS vormis eestlastel ei olnud mitte kusagilt abile loota.
Läbi ei oleks nendega keegi rääkinud.
Kui isegi tänapäeval peetakse välismaal neid tihtilugu Hitleri jooksupoisteks, mis siis veel sellelajal.

Autor:  Yamamoto [ 29 Dets, 2007 14:46 ]
Teema pealkiri: 

Abipalve USAle, Inglismaale? Kas need riigid oleks lihtsalt vastuseta jätnud? Loodetavasti oleks nad olnud vähemalt sunnitud vastama... aga ilmselt siiski abi andmata jätnud.

Autor:  stilett [ 29 Dets, 2007 16:27 ]
Teema pealkiri:  ???

Vaevalt, et Uluotsa abipalvele USA või Inglismaa isegi vastama oleks hakanud:shock: Jossiga suhteid pingestama. Abist võis unistada ainult sinisilmne lennuväeabiteenistuse poiss...

Autor:  Frundsberg [ 29 Dets, 2007 19:40 ]
Teema pealkiri: 

Abipalve USA-le ja Inglismaale?! Üpris omapärane huumorimeel sul.

II maailmasõja ajaloost on ju meil teada, mis juhtus näiteks Warssaviga. Või mis sai kindluslinn Königsbergist. Või võtame lähema näite - Läti Vabariik säilitas Kuramaa koti näol ka de facto oma territooriumi kuni sõja lõpuni. Muutis see lätlaste jaoks midagi? Miks oleks meil pidanud minema teisiti kui mingi ime läbi oleks Tallinn kuni 1945 kevadeni vastu pidanud?

Tallinna kaitsmine oleks kaasa toonud vaid linna rusuhunnikuks muutmise ja paljude heade meeste mõttetu mahatapmise. Minu meelest väga hea, et sellist lollust ei tehtud.

Autor:  hugo1 [ 30 Dets, 2007 1:00 ]
Teema pealkiri: 

Arvan, et pisut oleks olukord Eesti jaoks teine olnud siis, kui kõik see sõjakraam, mis Peterburgi ümbruses oli oleks õigel ajal Narva alla ja Sinimägedesse taritud.
Päris palju head manti(just raskerelvi) jäi sinna maha, kui sakslased sitt püksis sealt punaarmee eest lääne(Eesti) poole liduma panid.
Kui kogu see mant oleks Narva rindele jaSinimägedesse jõudnud, siis mina julgen küll oletada, et 1945a-ni poleks üksgi venelane oma jalga suutnud Eestisse tõsta, kahjuks läks ajalugu teisiti.

Autor:  USP [ 18 Jaan, 2008 23:14 ]
Teema pealkiri: 

Küsimuse võiks püstitada ka nii, et mida oleks see Eestile tähendanud kui 20 diviis oleks olnud hoopis Normandias? Siis oleks kõik lääneriigid eestlastele kauna kandnud...
Või Itaalias...

Autor:  Error404 [ 19 Jaan, 2008 16:55 ]
Teema pealkiri: 

Hea teema fantaasia filmiks - võiks üllitada 2018. aastaks sellise sõjafilmi sarjas - "kui oleks" :)

Aga ise arvan, et kui ka Eesti Diviis oleks jäänud kohale ja kogunud ka teised Eesti lahingüksused kokku, siis oleks tulnud Tallinna väravate all metsik võitlus.
Tõenäoliselt oleks asi lõppenud Stalingradi tulemusega - Eesti Diiviis koos tsiviilelanikega oleks jooksnud verest tühjaks Tallinna varemete vahel. Aga kõva vastuse oleks nad suutnud kahtlemata anda Punaarmeele - pealinn selja taga ja kuhugi minna pole ning teadmine, et sured nii või naa. Enda otsustada jääb vaid kuidas sa lahkud siit ilmast kas raevuka võitluse või sitase allaandmisega...

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/