Kuulivestiga põder

Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Või kui tädil oleks rattad...
Kasutaja avatar
T-62
Liige
Postitusi: 885
Liitunud: 24 Juul, 2007 9:50
Asukoht: Pärnumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas T-62 »

kelguga poiss kirjutas:Jälle te teete nalja! Mul on siin käsil tõsine teema ja teie teete nalja?! :shock:

Parem öelge, kas .300 WinMag võtab üldse näiteks 800m pealt läbi III või IV klassi kuulivesti? .338 LabMag vist võtab, aga on kole kallis osta?
Vot karuga oleks teema tõsine, aga mingi põder. Ei näe erilist ohtu.
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

Karu ja põder kaaluvad (vähemalt Eesti tingimustes) umbkaudu sama palju. Nende siruli saamiseks 800-1000 m pealt peab seega arvestama ka kuulivestiga. Sest on pointless lasta kuulivestiga põtra, kui kuul kaotab lõppfaasis oma läbistusvõime ja üksnes põrutab põtra. Selline kasutu summimine ajab põdrad ja karud lihtsalt niisama närvi.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Manurhin »

No kui natuke tõsisemalt rääkida, siis tuleks sellise soomustatud põdra vastu mõni suurema kaliibriga tankitõrjepüss käiku lasta.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

m2-4 ongi tsiviilrelv... kuskil keset antarktikat :)
no aga kui meie härrade seadmisid vaadata siis... mingi .50-nene ikka. või siis ehitaks suure siili... millel on suured okkad ja rattad all ja on seest tühi. jajah, ja koige suurema okka külge kinnitaks infrapuna juhitava bumerangi. ja siili tühja kõhtu paneks ästi palju väikesi siile, kõik mehhaniseeritud lassodega varustatud. ja nemad lähvad korjavad hästi palju seeni... riisikaid noh! ja siis viskaksid lasso põdrale jala ümber ja tiriksid kohale. siis tuleks põõsast üks koleda lõustaga indiaanlane ja praeks maksa ja teeks seenesousti... riisikatest noh! ja siis ma paneksin põdra kuulivesti siili küljele. ja siis ma saaks öelda (peale piisavat arvu põtru) et mul on oma soomustransportöör!
kui äge see oleks.

olgu, tagasi reaalsuse kalki maailma. mul pole brittide kaliibrimõõtmismaailmast halli aimugi, ainult seda tean, et .223 on 5,56 ja .308 on 7,62. valgustage mind!
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas EOD »

Gfreak kirjutas: olgu, tagasi reaalsuse kalki maailma. mul pole brittide kaliibrimõõtmismaailmast halli aimugi, ainult seda tean, et .223 on 5,56 ja .308 on 7,62. valgustage mind!
Baseerub tollil (25,4 mm). Punkt arvu ees tähistab komakohta. Võtame näiteks 7,62 mm kaliibri.
Vana vene süsteem oli liinides ehk kümnendiktollides. 3x2,54=7,62 (kolmeliiniline).
Usa süsteem sajandiktollides 30x0,254=7,62 (kaliiber .30)
Briti süsteem tuhandiktollides 300x0,0254=7,62 (kaliiber .300 või .308).
Segaduse suurendamiseks tähistatakse mõnda kaliibrit väikese kaliibrina (vindiharjast vindiharjani), mõnda suure kaliibrina (vindipõhjast vindipõhjani). Seega nii .300 kui .308 on 7,62 mm.
Ja et veel segasem oleks, on paljud kaliibrid tinglikult tähistatud. Näiteks .38 ja .357 kaliibri kuulid on sama läbimõõduga. :roll:
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mina võtaks kas Milan-2 või ZSU-23-2 Sergei :lol:

Tegelikult oleks ideaalne muidugi ZSU-23-4 Shilka, aga seal on see oht, et pärast on karu tuvastatav ehk järelejäänud küünte järgi :lol: :lol:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Faust »

Võtke siis juba Flakpanzer Gepard.
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

või siis sakslaste dora :twisted: :twisted: :twisted: MWAHAHAHAHAHAHAHAHA# köhh, köhh# HAHAAA...
Kasutaja avatar
kobra
Liige
Postitusi: 212
Liitunud: 30 Juul, 2007 19:13
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas kobra »

Kui oled juba doraga paugu ära pannud siis katsu seda põtra või isegi kuulivesti üles leida.
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

sa katsu seda maatükkigi leida!
Kasutaja avatar
T-62
Liige
Postitusi: 885
Liitunud: 24 Juul, 2007 9:50
Asukoht: Pärnumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas T-62 »

Arvestades asjade kulgu siin- ja sealpool idapiiri ning üleüldist sõjalist situatsiooni euroopas on karu ikkagi tunduvalt korrektsem näide, eriti poliitiliselt.
Ja tundub, et meil pole selle kuulivestiga karu jaoks midagi varutud. Ainus lootus, et jääb selleks korraks varakult talveunne.
Muidugi lugedes ajalehest uudiseid, saab lugeda karu ja põtra suurteks sõpradeks:
http://www.postimees.ee/?id=27133
Kasutaja avatar
Yamamoto
Liige
Postitusi: 135
Liitunud: 27 Dets, 2007 12:19
Kontakt:

Postitus Postitas Yamamoto »

Gfreak kirjutas:või siis sakslaste dora :twisted: :twisted: :twisted: MWAHAHAHAHAHAHAHAHA# köhh, köhh# HAHAAA...
Tsiviilkäibes lubatud...
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

aga muidugi. mina küll relvaseaduses 30 meetriste kahurite kohta miskit keelavat ei lugenud. probleem võib tekkida ainult kaliibriga... :)
peemot
Liige
Postitusi: 54
Liitunud: 29 Okt, 2007 11:14
Kontakt:

Postitus Postitas peemot »

jobud olete. mina ei ole näinud ühtki kuulivestis põtra kuigi jahinees olen olnud 30 aastat. Põtra lastakse minu arvates kõige kaugemalt 200m pealt so varitsusjahis, ajujahis ma arvan, et kõige kaugem maa on 100m.

vot nii on lood.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Viimase aja uudiste taustal laseb põder põtra :D , aga muidu eelistaksin Kapten Trumm-i poolt pakututud shilkat, süüa muidugi enam ei kõlba ja tsiviilkäibega on kah lood nukrad :twisted:
sitt päev, kellele kurdad
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist