E Soosaar: kas Eesti juhid tegid 1939aastal valesid valikuid

Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Või kui tädil oleks rattad...
Vasta
Kasutaja avatar
harri13
Liige
Postitusi: 555
Liitunud: 20 Jaan, 2006 20:30
Asukoht: haava salu
Kontakt:

Postitus Postitas harri13 »

Olen asja ise ka vaaginud ja leian, et oli õige otsus. Kui sõda oleks puhkenud, oleks minu meelest Eesti riik langenud. Kui kaua aega oleks see võtnud, ei oska pakkuda. Eestlasi oleks seejärel minu meelest represseeritud hullemini kui tegelikult, peale II Maailmasõda oleks olnud siin veel hullem olukord kui tegelikult. Siis oleks edasi läinud venestusaeg ja ma ei usu, et eestlased oleks selle edasi üle elanud. Minu arvates oleks NSVL-i lõpus olnud Eesti ainult üks unustatud Vene NFSV oblast, kus venekeelne Nõukogude Liidust sisse tulnud rahvastik oleks domineerinud poolvenestunud, vähemus olevate eestlaste üle. Usun, et praeguseks oleks Eesti sel hetkel olnud nagu praegune Karjala
Elagu Eesti Wabariik!
Peaasi et oleksime iseseisvad ja juhid oleks õiged!
Lemet
Liige
Postitusi: 19935
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Et siis jätkame poognalt number 76 ... :lol:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Reserv
Liige
Postitusi: 151
Liitunud: 14 Mai, 2007 15:51
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Reserv »

Tõesti, jälle hakkab peale...

Minu arvamus on, et vale valik, aga õigeid valikuid ei saanudki teha.
Ich bin kein Soldat. Ich bin ein Reservist.
Kasutaja avatar
harri13
Liige
Postitusi: 555
Liitunud: 20 Jaan, 2006 20:30
Asukoht: haava salu
Kontakt:

Postitus Postitas harri13 »

Lemet kirjutas:Et siis jätkame poognalt number 76 ... :lol:


:lol: Pigem läheme kõigi eestlastega Kärajatesse kärama...
Elagu Eesti Wabariik!
Peaasi et oleksime iseseisvad ja juhid oleks õiged!
Kasutaja avatar
Uku
Liige
Postitusi: 169
Liitunud: 22 Apr, 2009 23:51
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas Uku »

harri13 kirjutas:Olen asja ise ka vaaginud ja leian, et oli õige otsus. Kui sõda oleks puhkenud, oleks minu meelest Eesti riik langenud. Kui kaua aega oleks see võtnud, ei oska pakkuda. Eestlasi oleks seejärel minu meelest represseeritud hullemini kui tegelikult, peale II Maailmasõda oleks olnud siin veel hullem olukord kui tegelikult. Siis oleks edasi läinud venestusaeg ja ma ei usu, et eestlased oleks selle edasi üle elanud. Minu arvates oleks NSVL-i lõpus olnud Eesti ainult üks unustatud Vene NFSV oblast, kus venekeelne Nõukogude Liidust sisse tulnud rahvastik oleks domineerinud poolvenestunud, vähemus olevate eestlaste üle. Usun, et praeguseks oleks Eesti sel hetkel olnud nagu praegune Karjala
Oleks, oleks, oleks. Oleks on sama mis poleks. Kurat seda teab, mis oleks juhtunud.
Külmavereliselt ja vapralt kaitseb eestlane oma kodumaad!
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Manurhin »

Uku kirjutas: Oleks, oleks, oleks.
Just nimelt! Selleks siin ju oleksoloogia teema ongi. Üks võimalikke variante on ka, et oleks tekkinud Eesti Rahvavabariik ehk siis sarnane stsenaarium nagu oli Poolaga. Iseseisvus, oma raha, oma armee ja oma riigivõim oleks küll põhimõtteliselt eksisteerinud, kuid nõukogude väed oleks siiski riigis sees olnud ja Moskva heakskiiduta midagi eriti teha poleks saanud.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Marissa
Liige
Postitusi: 1069
Liitunud: 10 Juun, 2005 8:57
Kontakt:

Postitus Postitas Marissa »

Adminil oli õigus ... küll keegi vana hea tuntud ja kinni pistetud teema uues kuues avab :D
Kes kontrollib olevikku, kontrollib minevikku. See kes kontrollib minevikku, kontrollib ka tulevikku.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist