www.militaar.net
https://www.militaar.net/phpBB2/

Kui Ernst Röhm ....
https://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=54&t=1985
1. leht 1-st

Autor:  Nestonia [ 03 Sept, 2005 2:32 ]
Teema pealkiri:  Kui Ernst Röhm ....

Ma olen vahepeal tihti mõelnud, et kui Ernst Röhm poleks 34dal aastal maha lastud ja Hitler SA oleks valinud, kuidas oleks see ajalugu muutnud, õeldakse, et isegi väikene muudatus minevikus muudab oluliselt tulevikku, targemad mehed võiksid midagi sel teemal mõtiskleda ja oma versioone pakkuda, võib päris huvitavaks minna, nagu raamat "Kui ajalugu läinuks teisiti," võtaks asja ikka tõsiselt ja faktiliselt :)

Autor:  Charlemagne [ 03 Sept, 2005 10:29 ]
Teema pealkiri: 

Karta võib, et Saksamaa oleks võrdsustava sotsialismi ja anarhia poole kaldunud. Kapital teatavasti pageb niisuguste asjade eest ja Hitler oleks kaotanud suurtööstuse toetuse.Armee vaatas Röhmi löömameeste peale samuti mitte just armastava pilguga. Võimalikud oleksid isegi olnud sisekonfliktid. Sellises olukorras olnuks Saksamaa kaitsetu tugevneva NL ees ja maailmarevolutsiooni teel poleks seisnud mitte SS ja Wehrmacht, vaid sisevastuoludest lõhenenud ja puruvaene riik.Riik sai arendada armeed ja tugevdada relvastust ikka ainult raha toel. Midagi niisugust võibolla. Ehkki ajalugu ei salli spekulatsioone aga pisut ikka lubatakse.

Autor:  Prinz Eugen [ 03 Sept, 2005 20:49 ]
Teema pealkiri: 

E.Röhmi võit oleks Saksamaad sotsialismi (rahvusliku) poole viinud?
Aga anarhia ja kaos oleks tõenäolisemad muidugi...

Autor:  ivalo [ 03 Sept, 2005 21:29 ]
Teema pealkiri: 

Ja Saksamaast oleks saanud Universumi esimene pedede riik!? :lol:
Rassiteooria oleks saanud ette liite -pede ! :shock:

Autor:  Nestonia [ 03 Sept, 2005 22:16 ]
Teema pealkiri: 

Tahtsingi just selle juurde liikuda, et kas oleks Röhmi ja Hitleri erinevad suhtumised homodesse mingi konfliktini viinud, Röhm oli selline niiõelda oma arvamuse eest väljas mees.

Autor:  Marissa [ 06 Sept, 2005 11:30 ]
Teema pealkiri: 

Minu arust Ernst Röhmil polnud mingit šanssi ellu jääda ... isegi kui Hitler oleks valinud SA. Ühel paraadil 1932.a. kutsus Hitler Röhmi ja veel paar oma võitluskaaslast enda kõrvale autosse. Ainult Röhm võttis kutse vastu ja ronis Hitleri kõrvale. Väidetavalt peale seda Hitler Röhmi enam ei talunud. Ja nn. pikkade nugade ööl ta ka likvideeriti. Vt. ka ZDF dokumentaalfilmi "Ernst Röhm und SA"

Autor:  propatria [ 06 Sept, 2005 15:15 ]
Teema pealkiri: 

Jah, ei olnud homode elu tollal kerge.
Meie riigis on õitsva sotsialismi tingimustes olukord tunduvalt parem - isegi homoparaadid juba nagu traditsiooniks saamas...

ProPatria

Autor:  Arnold [ 07 Sept, 2005 0:33 ]
Teema pealkiri: 

Fotoateljeede retušeerijad oleksid teeninud kordades rohkem, aga muidu oleks sama "lõbus" olnud. Kas on mõtet sellisel jabural teemal ennast sügada lasta?

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/