Korea sõda 2

Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Või kui tädil oleks rattad...
Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mis seal ikka juhtub, sõja algfaasis lüüakse tõenäoliselt üle Iisraeli õhujõudude käes seni püsinud Bekaa operatsiooni rekord 82:0 (kui PK õhujõud üldse lendu tõusevad) ja kättemaksuks kõmmutab PK suurtükivägi Souli eeslinnu ja piiriäärseid asulaid. Mingid 1950 stiilis sõda seal vaevalt tuleb. MiG-21ga vaevalt tänapäeval mingit tõsisemat üritust kui polügooniharjutus "live fire exercise against aerial targets" tuleb.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Re: Järjekordne kolle...

Postitus Postitas Gfreak »

Lemet kirjutas: Sisepoliitiliselt paistavad tal vist raskused olevat.
Jänkid ise ütlevad tema kohta "pussy". :P

Tal on tõsine kriis tegelt. Olen rääkinud mõne jänkiga ja nad pole teps mitte rahul temaga, justnimelt nende karvade mittevälgutamise pärast. Näiteks see mehhiko skandaal, mitte muffigi ei teinud peale selle, et pani Arizona lõunaosa ameeriklaste jaoks kinni, andis selle de facto mehhiklastele. Ja elanikkond on päris vihane ta pihta.

Eks ta nüüd üritab siis oma mainet jälle sirgeks vedada...
Eestlane omal maal
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

http://www.postimees.ee/?id=289566
Ameerika Ühendriigid saadavad lennukikandja USS George Washington selle nädala jooksul Lõuna-Koreasse, et näidata liitlaste tugevust ja pidevat valmisolekut kaitsta Lõuna-Koread.
USA otsus saata Lõuna-Koreasse sõjalaev tuleb pärast kuid kestnud pingelist vahekorda kahe Korea vahel. Rahvusvahelise uurimisega leiti, et Põhja-Korea oli Lõuna-Korea laevarünnakus süüdi. Põhja-Korea eitab kõikvõimalikke sidemeid seoses rünnakuga ning peab ennast rahvusvahelise vandenõu ohvriks, vahendab CNN.
Pyongyangi sõnul on lennukikandja kohalolek hoolimatu provokatsioon, millega USA ja Lõuna-Korea üritavad vaid ÜROs oma au päästa.
Lennukikandja visiidi ajal saadab USAd veel kolm hävitajat. Neli päeva kestev visiit algab homme.
«USA merevägi näitab sellega oma jõulist kohalolekut Aasia Vaikse ookeani piirkonnas ning samuti annab Lõuna-Korea inimestele teada, et me oleme head sõbrad ja liitlased,» ütles kapten David Lausman oma eilses sõnavõtus.
97 000 tonni kaaluv George Washington on ainus USA lennukikandja, mille kodusadam asub väljaspool Ameerika Ühendriike ehk Jaapanis, Yokosukas.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
nõiatar
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 20 Juul, 2010 15:23
Asukoht: põrgu
Kontakt:

Postitus Postitas nõiatar »

...
Viimati muutis nõiatar, 24 Juul, 2010 16:13, muudetud 1 kord kokku.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas mutionu »

nõiatar kirjutas:Ei saa mina USA agressioonidest aru. Kogu maailma kontrollimisvajadus pseudoprobleemide ajendil olenemata ressursside ja võimaluste puudusest lõhnab kergelt psüühhiliste häirete järele.
Ilmselgelt on parem olukorra eskaleerumine Korea poolesaarel ning varemetes Soul? Peaasi, et USA -t ei oleks.
Kasutaja avatar
nõiatar
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 20 Juul, 2010 15:23
Asukoht: põrgu
Kontakt:

Postitus Postitas nõiatar »

mutionu kirjutas: Ilmselgelt on parem olukorra eskaleerumine Korea poolesaarel ning varemetes Soul? Peaasi, et USA -t ei oleks.
Küsimus ei ole ju selles, ära piira ennast ainult Korea(de)ga
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas mutionu »

See, et USA on aegajalt mingi jamaga hakkama saanud välistab automaatselt selle, et Korea poolsaarel on ta välja õige asja eest ning üritab vältida Soul muutumist rusuhunnikuks?
Tõttöelda on selline kitsamas sõpruskonnas leviv USA vastasus naeruväärne.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

tjah, ega mullegi see usa hüplemine ei meeldi aga jättes kõrvale euroopa enesehävitusliku liberalismi on alternatiivid usa laiamisest oluliselt sitemad.
Kasutaja avatar
nõiatar
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 20 Juul, 2010 15:23
Asukoht: põrgu
Kontakt:

Postitus Postitas nõiatar »

...
Viimati muutis nõiatar, 24 Juul, 2010 16:14, muudetud 1 kord kokku.
paul
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 31 Jaan, 2006 22:20
Kontakt:

Postitus Postitas paul »

nõiatar kirjutas:Sellest USA vastasusest ei tea ma midagi, aga ühes asjas olen kindel küll. Kui keegi kuhugi oma nina topib, on tal alati isiklik huvi asja vastu.
Mida ma ei näe, on see mida USAle Lõuna Korea poolt lubati, kuigi selline asjade käik teeb olukorra huvitavamaks.
"Selline asjade käik" on seal juba viimased 50 aastat olnud.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas mutionu »

nõiatar kirjutas:Sellest USA vastasusest ei tea ma midagi, aga ühes asjas olen kindel küll. Kui keegi kuhugi oma nina topib, on tal alati isiklik huvi asja vastu.
Mida ma ei näe, on see mida USAle Lõuna Korea poolt lubati, kuigi selline asjade käik teeb olukorra huvitavamaks.
Laastamata L-Korea on USA -le(ja kogu maailmale) kordades kasulikum kui sõjast laastatud?
vk1
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 02 Juul, 2007 22:18
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas vk1 »

Lp. nõiatar, kas sa oled kursis mis asjaoludel sattus USA Korea poolsaarele, kuidas puhkes Korea sõda ja kuidas asjad edasi läksid? Äkki siis ei hakka nii pimesi lahmima?

Enn Kasak kunagi ühes loengus ütles, et keskajal aeti teatavad sündmused alati Saatana kraesse, moodsal ajal on Saatan surnud, aga psühholoogiliselt otsitakse ikkagi mingit kõikvõimast patuoinast edasi - tsitaat pole päris sõna-sõnalt, vaid mälu järgi.
Kasutaja avatar
nõiatar
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 20 Juul, 2010 15:23
Asukoht: põrgu
Kontakt:

Postitus Postitas nõiatar »

Vabandage minu kerget ignorantsust, mis ilmselt jääb mind siin foorumis lõputult kummitama kui oma arvamust avaldada tahan. :oops:
Viimati muutis nõiatar, 24 Juul, 2010 16:15, muudetud 1 kord kokku.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

nõiatar kirjutas:Vabandage minu kerget ignorantsust, mis ilmselt jääb mind siin foorumis lõputult kummitama kui oma arvamust avaldada tahan. :oops:
Olenemata asjaoludest jään ma oma esmase arvamuse juurde, et USAle oleks tarvis psüühhilise tervise kontrolli.
Kas ka siis, kui me võimalikus kriisiolukorras abi järgi vaatame. Või on SEE SIIS hoopistükkis midagi muud... :roll:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
vk1
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 02 Juul, 2007 22:18
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas vk1 »

kes oleks kvalifitseeritud sohva peal lamavaid riike kuulama ja otsustama psühholoogiliste probleemide olemasolu üle?

ÜRO? Rahvusvaheline Üldsus? Zeitgeisti idioodid? Jutta Rabe? Marko Mihkelson? paavst Benediktus? Bono?

Eilset Ekspressi vaadates on ka Eestil lahendamata muresid. Nagu Piibel ütleb, et esimese kivi visaku see, kes süütu?

Ilgelt Lahe on vehkida mingite abstraktsete süüdistustega näit. USA arvel, võtmata arvesse , et näit USA-Korea näite juured ulatuvad tagasi kas siis Korea sõja aega, või näiteks Jaapani okup. aega enne Teist Maailmasõda või isegi kui väga otsida siis Hiina keisrite tegemiste juurde kuskil 3 saj. eKr.
:D
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist