Venemaa ootamatu rünnak

Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Või kui tädil oleks rattad...
Vasta
Kasutaja avatar
Aumees
Liige
Postitusi: 79
Liitunud: 10 Dets, 2005 10:25
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Aumees »

Arvamused on ägeda ja suurte strateegide omad.
Kui paljud arvamuste avaldajad töötavad EKJ peastaabis?

Kogu see jutt, et mina teeks nii või naa on ju tegelikult mõttettu kui te ei ole just staabi juhtivad ohvitserid.
-Minu au on truudus-
Kasutaja avatar
Aumees
Liige
Postitusi: 79
Liitunud: 10 Dets, 2005 10:25
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Aumees »

Lisan:
Ainus, mis me teha saame on näidata, et võitluseta siin alla ei anta.
Jätkem vingumine ja mõtlemine ainult mareriaalsele.

Olen ammugi kuulnud 5 kolonni mõtteavaldusi: ne vzjali tankami, budem brat bankami ( tõlge: ei võtnud tankidega, võtame pankadega(finants).

Niisiis näidakem üles suuremat isetust.
Tehke suuri tegusid kasu saamist ootamata.
Pateetilised sõnad :?
Aga proovida ju võib.
-Minu au on truudus-
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Aumees kirjutas:Kogu see jutt, et mina teeks nii või naa on ju tegelikult mõttettu kui te ei ole just staabi juhtivad ohvitserid.
Töökoht või pagunid ei muuda suust väljaaetavat ollust automaatselt sulakullaks. Nt kui kol-ltn Tamm väidab meedias, et tanki ülalpidamine on liiga kallis, siis saab iga natuke tehnikat jagav inimene aru, et ta ajab jama. Tal nimelt meeldib tegeleda jõukohase tühja-tähjaga nagu digivorm või rakmete iga-aastane moderniseerimine.

Lihtsalt näide elust enesest.
Kasutaja avatar
Aumees
Liige
Postitusi: 79
Liitunud: 10 Dets, 2005 10:25
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Aumees »

Kapten Trumm kirjutas:
Aumees kirjutas:Kogu see jutt, et mina teeks nii või naa on ju tegelikult mõttettu kui te ei ole just staabi juhtivad ohvitserid.
Töökoht või pagunid ei muuda suust väljaaetavat ollust automaatselt sulakullaks. Nt kui kol-ltn Tamm väidab meedias, et tanki ülalpidamine on liiga kallis, siis saab iga natuke tehnikat jagav inimene aru, et ta ajab jama. Tal nimelt meeldib tegeleda jõukohase tühja-tähjaga nagu digivorm või rakmete iga-aastane moderniseerimine.

Lihtsalt näide elust enesest.
Tere taas!
Minu eelmiste sentensite mõte oli: kui te just ei ole kõrgema staabi ohvitserid, siis on küllalt mõttetu ajada mis ma teeks.
Selge on see, et reamees teab kõike kõige paremini :)
Aga suuremad muutused otsustatakse ikkagi mujal kui sõdurite üldkoosolekul.
Sõjas ja sõjaväes ei ole demokraatiat.
Kutsun vaid üles olema kõrge patriootliku meelestatusega (nii pateetiline) ja mitte sõltuma poliitikute suvast.
Lisaks endast, et ma ei ole noor sõjard. Vaid olen üle 40 aasta vana ja tegelikult läbi käinud nii mõnedki sõjaasutused.
Lõppsõnaks: Olgem sirgelegsed ja oma rahvuse eest väljas. Uskuge mind, seda on vaja.
-Minu au on truudus-
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

jään algupärase teema juurde ikka... algul tuleks minu meelest kohale lennukid/kopterid. see oleneb muidugi vastasest ka. tulevad mingid hiina venelased oma spagettidega meid loopima siia, siis on käkitegu... aga jama on et venelased saavad suht hästi läbi pilusilmadega. nii et esialgu pole mõtet muud teha kui istuda eestis ja kuulipritsile linte ette sööta. kui venelane ei vota midagi ette siis voib juba liikuma hakata. suurem osa hiinakatest tulevad muidugi eesti peale aga hiinasse jääks ypris väike hulk. aga kui venelased ryndavad siis kutsuda liitlased ja panna neile vastu nii kaua kui saab. sel puhul annaks ma isegi 4 aastastele relvad ktte :twisted: 4.5 cal. mudugi... jüri põõsas (alias george bush) votaks muidugi oma lennuässad akkaks venelastele paukherneid pilduma... :roll: a see selleks... nii... nali naljaks, kusi kaljaks rääkige ise mina ei tea sõjandusest s*ttagi... kuulan huviga
Eestlane omal maal
Mamba
Liige
Postitusi: 587
Liitunud: 28 Jaan, 2007 20:14
Kontakt:

Postitus Postitas Mamba »

Ma ei saa aru sellest pirinast et kui sõda tuleb pole mõtet metsa minna kohe püütakse kinni ja lastakse maha, maal pole üldse mõtet vastu hakata ja jookseme kohe linna.
Soovitus, auto perse alla ja käige mööda eestit ringi, mida näete, suhteliselt tihe asustus, järeldus, mida kuradit sa kaevad auku ja piinad ennast metsas kui on piisavalt hooneid kus ööbida ja talvel pesitseda.
Sissi sõjas ellujäämise võti ongi pidev liikumine, piisavalt väikesed grupid et varjatult liikuda, hajutatud varustuspunktid, väga primitiivne sidepidamine teiste gruppidega ja üldse võimalikult vähe mõla ajada vastutegevuse kohta sest kordades suurem oht on igat sorti poole vahetajad ja koputajad kui mingi vene tehnika.
On alati olnud ja ka jääb nii et suurim oht sissile on koputaja, seda ei mõjuta tehnika areng ega midagi muud, see on kõige odavam ja kindlam lahendus väikeste gruppide ja üksikute tegelaste kõrvaldamiseks.
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

tere jälle! nüüd kui ma natuke arenenud olen, sooviks vastata eelmisele postitusele... tugevalt vaidlen vastu väitele, et mida kuradit sa metsas kükitad. esiteks, kuna öeldi, et on tihe asustus, siis selle pärast peabki metsa minema. miks? sest kui vaenlane maale tuleb, vallutab ta kõigepealt tiheda asustusega maaalad. teiseks, t i b l a kardab metsa, :D see on tõestatud fakt eelmistest sõdadest... kolmas asi: metsas on vähe nähtavust, see tähendab, et sul on võimalik iga kell peituda, kui sul on vajalikud ettevalmistused tehtud...

loodan,et mu jutt on arenenum!!!

Gfreak
Eestlane omal maal
eloscuro
Liige
Postitusi: 500
Liitunud: 09 Mai, 2007 21:09
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas eloscuro »

See oli kunagi väga lahe post
Viimati muutis eloscuro, 22 Mai, 2007 16:47, muudetud 2 korda kokku.
araterI
Liige
Postitusi: 949
Liitunud: 20 Jaan, 2007 15:00
Kontakt:

Postitus Postitas araterI »

eesti märk olgu hästiõpetatud ja varustatud kaitsevägi
Hästi kõlab!
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Postitus Postitas kert122 »

ei ikka metsas,ja rünnates käepäraste vahenditega varustuse kolonne, ja lahingüksused jäävad oma suppidest ja moonast ja muust pahnast ilma?
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2056
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Kommersant: Vene armee harjutas Eestisse tungi

Postitus Postitas speedsta »

Artikkel ise selline:

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=18648810

Kohe alguses üks väga lööv kommentaar:
Kui see peaks reaalsuseks saama - siis enam kui kindel, et sõduriemad venemaal valavad rohkem pisaraid, kui nad valasid kahe Tsetseenia sõja jooksul! Sõna selle peale!
Kui on probleem, tõmba lõuga
Vanajäme
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 04 Apr, 2008 9:48
Kontakt:

Vene armee harjutas Eestisse tungi

Postitus Postitas Vanajäme »

aga loomulikult Vene poisid harjutavad Eestisse tungi.Pihkva dessandil läheb omaaegne kaitseprogramm muidu meelest ära ja seda enam et me ju siin Kagus teeme juba aastaid selleks vastuharjutusi.Tegelikult pole muretsemiseks põhjust sest tean ülihästi nende eliitmaavägede taset kuna olin ise ka pool sunniviisiliselt seal 2-te aastat raiskamas. Ehk edu neile ja et tussonkat jätkuks,meie siin harjutame ikka hanede laskmist lennust.
Kaks varblast istusid traadil,eriti keskmine.
Henn
Liige
Postitusi: 514
Liitunud: 19 Nov, 2007 13:38
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Henn »

Seda on tehtud pea igal aastal. Imestama paneb aga artiklis toodud lääne "asjatundjate" sinisilmne muretus. Venelaste vaenulikkus ja agressiivsus piiririikide suhtes ei ole vähimalgi määral seotud ega piiratud nende tehnilise taseme ja võimekusega.
cleo
Liige
Postitusi: 197
Liitunud: 28 Okt, 2008 14:50
Kontakt:

Stsenaarium: sissid invasiooni vastu

Postitus Postitas cleo »

ei saa mitte vaiki olla:
Minu meelest te näete asja täiesti möödunud sajandi vaatenurgast, koos sissemarssivate soldatitega.

Kindral Ivanov (ehk mina:) ) saab käsu "Vzjat Estoniu":
Biznez-plan:
Sõidab rahumeelne kaubalaevade (nt puistlastilaevade) karavan Peterburist Stockholmi. Kusagil Aegna- Naissaare vahel nii u 10.00 hommikul, tuleb Tallinna sadamale teade, et kaubalaeva Juri Komarov esimene tüürimees kukkus, murdis jala ja vajab kiiret hospitaliseerimist. Kopterit vasti võtta pole võimalik, sest puudub maandumis plats ja nii hull asi ka pole, et eluohtlik oleks. Antakse luba silduda nu ntx C-terminalis. Kaubalaev aga kimab ninaga vastu kaid ja tõstab (oh üllatust, milline lisavarustus!) nina üles ja laseb aparelli maha. Kõhust voolab välja nii kümmekond T72-te ja paarkümmend BTR-i, lisaks polgu või paari jagu mariine :).
10 minuti pärast on Stenbock-i maja, Toompea ja Kadrioru loss suitsev ahervare.....
Seejärel maabub ülejäänud konvoi. Mõnest "kaubalaevast" tõusevad õhku 10-kond ründekopterit, mis samaaegselt valitsuse tuhastamisega hävitavad Jägala, Tapa, jm teadaolevad laod ja elavjõu asukohad.
Pool tundi hiljem võetakse üle meedia tehniline park (raadiomaja, teletorn, interneti füüsilised sõlmpunktid).
Kindlustatakse eelnevalt sisseimmutatud viienda kolonni abil Narva jõe sillad jm piiripunktid.

Siis alles hakkavad kolonnid liikuma.

2 tunniga on EW lõpetatud. Maarahvas saab õhtusest Reporteist teada, et oleme astunud SRÜ rahvast sõbralikku perre!

Milleks dessante Haapsallu või Pärnusse? Milleks kolonne üle Narva või Petseri?

Kõigepealt võetakse maha igasugune juhtkond ja kõige tähtsam platsdarm - Tallinn. Side välismaailmaga kinni ja edasine on delo tehniki...


Mina teeks nii, oleks ma kindral Ivanov.
karrvik
Liige
Postitusi: 350
Liitunud: 01 Veebr, 2007 12:43
Kontakt:

Postitus Postitas karrvik »

cleo, milleks neil ruumi tankikolakate peale raisata laevas? Linnas mõttetu ju. Ja kombineerituna selline sigatükk näit. sama planeristidega............pole paha, Mr. Ivanov..........tak derzat i teper davai tanki vperjod! I pizdets respublikoi, dozdravstvujet oblast!
voina k voinu, a obeb-po rasparjadku!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist