Lennuväeosa turvalisus

Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Või kui tädil oleks rattad...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Lennuväeosa turvalisus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Üldiselt need aia tagat püssiga tulistamised olid vähemalt Haapsalu lennuväljal (kas siis nimme või juhtus nii) lahendatud nii, et avalikult alalt puudus lihtsalt silmside lahtise taeva all seisvate lennukitega. Kes on seal käinud, siis raja alguses asunud lennukid maanteelt ei paistnud ja nende nägemiseks tuli läbida relvastatud valvega pääsla, tagumises otsas olevad aga olid angaaride vahel ja võsa varjus, nende augustamiseks tulnuks läbi aia ronida lennuväljale.

Seetõttu see maasturiga läbi aia sõitmine on pigem ulme. Peale esimest rammimiskatset ilmuks relvastatud valvurid kohale (kui juba pole).


Sõidab läbi küll. Meil ei ole ju kuskil valvetorne perimeetril, vaid valvurid peavad kuskilt eemalt (lennuväli on 3x2 km ala) kohale tulema. Kui õnnestub üllatada, siis paneme sixpacki vahele, et enne jõuab see maastur lennukiteni kui valvurid aru saavad, mis juhtus. Küsimus lihtsalt on, et mis saab edasi. Kui perimeeter on 3 m kõrgune paneelaed, okastraadi rull üleval, siis sellest saab läbi küllalt lihtsalt, kindlasti on taolistel meestel, kes selleks üle piiri Pihkvast saadetakse, olemas ka erivahendid, et see auk sinna aeda sisse lasta (pikad laengud nt).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas mart2 »

Fantaasialennunnul ei ole kunagi piire ...
Ei hakka keegi siin kihla vedama, et kas ja kuidas, sest ega keegi sulle tegelikke kaitseplaane ei avalda.

PS. Kas arvad tõesti ( :shock: ), et NATO liitlased oma lennuvahendeid (õhuturve ja õppused) niisama, ilma ohuanalüüsita siia toovad? :wall:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1740
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas maksipoiss »

Kapten Trumm kirjutas:a. Kui õnnestub üllatada, siis paneme sixpacki vahele, et enne jõuab see maastur lennukiteni kui valvurid aru saavad, mis juhtus.).

Paneme jah, eks siis anna teada mis päeval üritad sõita :)
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas mart2 »

mart2 kirjutas: ... Ei hakka keegi siin kihla vedama, et kas ja kuidas, ...
maksipoiss kirjutas: ... Paneme jah, eks siis anna teada mis päeval üritad sõita :)
Pean oma sõnad tagasi võtma ... :lol:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas nimetu »

Ma oleks ka valmis praktilise katse teostamise jaoks kuuspaki alla panema.
:lol:
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas AMvA »

nimetu kirjutas:Ma oleks ka valmis praktilise katse teostamise jaoks kuuspaki alla panema.
:lol:

Ma panen teise juurde :lol:
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas Dr.Sci »

AMvA kirjutas:
nimetu kirjutas:Ma oleks ka valmis praktilise katse teostamise jaoks kuuspaki alla panema.
:lol:

Ma panen teise juurde :lol:
Toetan ka ja andke päevast varakult teada, tahaks actionit droonilt filmida, aga lennuloa taotlus võtab kuni 5 tööpäeva.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ma oleks ka valmis praktilise katse teostamise jaoks kuuspaki alla panema.
:lol:


Kui palju neist särgi rebijatest siin on seal aia ääres reaalselt käinud? Mina olen ja enam kui korra.
Pole vaja mingit häma ajada, sellisest odavpakkumise paneelaiast sõidab iga tõsisem maastur hooga läbi.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas Kapten Trumm »

mart2 kirjutas:Fantaasialennunnul ei ole kunagi piire ...
Ei hakka keegi siin kihla vedama, et kas ja kuidas, sest ega keegi sulle tegelikke kaitseplaane ei avalda.ll:


Seltskond, kes selle pärast tuuakse üle piiri sisse, omab päris tugevat luure pädevust (juba enne oppi) ja üsna tõenäoliselt viiakse taoline erioperatsioon läbi nii, et valveüksus eriti palju ära teha ei saa.

PS. Kas arvad tõesti ( :shock: ), et NATO liitlased oma lennuvahendeid (õhuturve ja õppused) niisama, ilma ohuanalüüsita siia toovad? :wall:


Ei puutu antud juhul üldsegi asjasse. Taolised rünnakud viiakse läbi ajastusega, et see oleks kaitsjale ootamatu või üldsegi mitte.
Väär on eeldada, et igale taolisele aktsioonile eelneb alati mingi VF poolne pingete kruvimine ja relvajõudude koondamine (mida luure märkab).
Õigemini, see on ohtlik soovmõtlemine.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
isakene
Liige
Postitusi: 1056
Liitunud: 29 Jaan, 2009 1:04
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas isakene »

AMvA kirjutas:
nimetu kirjutas:Ma oleks ka valmis praktilise katse teostamise jaoks kuuspaki alla panema.
:lol:

Ma panen teise juurde :lol:


Ёдикуд :lol:
Kui Teile paistab, et see on nii, siis see ongi nii - Teile paistab.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19196
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas ruger »

Jaapani asekaitseminister peab Venemaa ja Hiina käitumist eelmänguks võimalikule rünnakule.
On Wednesday, Japan’s number two defense official said China and Russia are showing increased signs of military cooperation and their activities in the Pacific could show signs they plan to launch a Pearl Harbor-style attack on the U.S., similitar to how Japan did on Dec. 7, 1941, propelling the U.S. into World War II.

Speaking at a Hudson Institute event, Japanese State Defense Minister Yasuhide Nakayama said, “Seventy years ago, we attacked Pearl Harbor, but now the U.S. and Japan [are] very good allies, one of the best allies all over the world.” Nakayama went on to say now Russian naval forces “are really exercising just right in front of the western part of Honolulu, and so I don’t want to remind the 70 years ago, but we have to be careful of the exercising of the Russians.”

Japan’s State Defense Minister is the direct deputy to its Defense Minister, Japan’s top defense official

https://americanmilitarynews.com/2021/0 ... uld-happen
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kapten Trumm kirjutas:
Ma oleks ka valmis praktilise katse teostamise jaoks kuuspaki alla panema.
:lol:


Kui palju neist särgi rebijatest siin on seal aia ääres reaalselt käinud? Mina olen ja enam kui korra.
Pole vaja mingit häma ajada, sellisest odavpakkumise paneelaiast sõidab iga tõsisem maastur hooga läbi.
Mina olen, ma üldse ei vaidle vastu et sealt suure hurraaga läbi saab minna... aga filmiks ikka :D
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Sõidab läbi aia

Postitus Postitas Lemet »

NSVL ajal seisid valves olevad lennukid pealt avatud karponiirides, kust muldvallid tegid otsetulega (RPG nt) nende mõjutamise võimatuks 


Peale droonirünnakut Hmemimis seisavad nii ka Süürias. Ja mitte ainult valvemasinad, vaid kõik. Imelik, et isegi sedavõrd avalikust puust ja punaseks värvitud praktilisest kogemusest ei võeta siinkandis õppust... :dont_know:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
tuuba
Liige
Postitusi: 401
Liitunud: 12 Okt, 2010 18:24
Asukoht: harjumaa

Re: Sõidab läbi aia

Postitus Postitas tuuba »

aegade tagusest Kiltsi (Haapsalu) nõuka lennuväljast.

lennukite stardipositsioonile ligi ei pääsenud ,küll aga oli võimalik tavalise traataia (kõrgus ca 2 meetrit) tagant vaadelda/jälgida lennukite starti. Sääl Ahli tee otsas võisid seista üksi,kambaga, jalgsi,autoga --keegi ei tulnud segama.
See oli ikka võimas vaatepilt, kui need MIGid lendu läksid--3-4-5 sekundit ja juba olid nad pilvede taga....
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 1000
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Sõidan Sierraga seina maha!

Postitus Postitas davidsoniharald »

Tehke teema pealkiri vastavaks: Sõidan teil Sierraga seina maha!

Puhas klassika ja teades Kaptenihärra piiritut lembust vanade pehmeks tallatud autode vastu siis nagu rusikas silmaauku.
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist