Mis oleks, kui....

Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Või kui tädil oleks rattad...
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Postitus Postitas A4 »

tõnis.SSS kirjutas:
Kapomees kirjutas:Kõigepealt lööks valitsuse mättase :twisted: ja laseks õigete vaadetega inimestel asja ajada, ühine toetus, tõsised mõistusega inimesed ja et ei oleks reetureid, siis ehk võib juba minna, kuna seljatagune on kindlustatud, teades et mingid jobud valitsus mehed sulle/teistele paska ei keeraks.
Siinkohal pean sinuga nõustuma!


Minu jaoks ei ole sellel küsimusel asu kui ikka tarvis enda ja kodu rahu kaitsta siis rindele nii nagu on seda teinud meie esivanemad.

Kas teil mehed on kusi pähe löönud või? Hakkate erakorralise seisukorra ajal kõigepealt rahva poolt valitud valirtsust kukutama ehk Eesti põhiseaduslikku riigikorda kukutama?

Just selline asi Venemaale meeldikski, kui mingid lapsemeelsed tegelased enne sõtta astumist Tallinnas riigipöörde korraldaksid ja seadusliku valitsuse kukutaksid. Selline jama annaks neile suurepärase võimaluse läbi propgandatorude teatada, et näete, eestlased ei saagi ise oma riigivalitsemisega hakkama, toimuvad mingid riigipöörded, me saadame nüüd sinna väed sisse ja taastame põhiseadusliku korra.

Kusjuures kaitseväelased, kes enne sõtta minekut valitsuse mättasse lööksid, rikuksid sellega otseselt oma sõdurivannet, mille nad on andnud ja mis kohustab kaitseväelast kaitsma põhiseaduslikku korda ja valitsust. Millisele põhiseadusele vastab valitsuse mättasselöömine? Kas sõdurid peavad üldse olema truud ja täitma sellise valitsuse käskusid, mis on tulnud võimule pärast eelmise, seadusliku valitsuse füüsilist likvideerimist?

Ehk te selgitaksite oma lapsearuga mulle, milles seisneb praeguse, rahva poolt valitud riigi poolt ametisse kinnitatud valitsuse reeturlikkus ja kuidas aitab valitsuse mättasselöömine tagalas kodurahu tekitada?

Mis puudutab sõttaminekut, siis mina olen poolt. Olen ajateenistuse läbinud ja valmis oma kodanikukohust täitma. Samas peaksid sõja korral rindele minema siiski vaid need, kes on piisavalt noored ja terved ning saanud korraliku väljaõppe. Ilma väljaõppeta, füüsiliselt põdur või eakas sõdur on koormaks oma kaaslastele, raiskab talle antud varustust ja relvastust ning kujutab pigem ohtu iseendale ja oma kaasvõitlejatele, kui vaenlasele.
motofassist
Liige
Postitusi: 314
Liitunud: 30 Mai, 2006 14:20
Kontakt:

Postitus Postitas motofassist »

Miks peaks ma vastama isikule kes mõnitama tuleb? Provokatsioon ei miskit muu.

OLEKSOLOOGIA!
Charlemagne
Liige
Postitusi: 1483
Liitunud: 12 Juun, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Charlemagne »

Sa A4 ära siin midagi vanemaid mehi maha kanna. :twisted: Ahju peale surma ootama ja häbi tundma...kus nüüd leidis! Mis moodi ma kaasvõitlejaile ohtu peaks kujutama?Ja rohkem veel kui vaenlasele? Kas sa aru ei saa, ma olen seda punast tsirkust siin piisavalt näinud ja üle elanud, et MA EI SOOVI lihtsalt enam selle kõige kordumist oma silmade all!
Et notre Parole s'appelle Fidélité !
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Postitus Postitas A4 »

Charlemagne, ma kindlasti ei soovinud maha kanda vanemaid kaaskodanikke, kes soovivad riigikaitses osaleda. Ma pidasin silmas seda, et näiteks 60-aastane radikuliidiga vanahärra, kes teenis sõjaväes 40 aastat tagasi, ei ole tänapäeval enam lahinguväljal arvestatav jõud, vaid pigem taak noorematest inimestest koosneva üksuse kaelas, kes näiteks rännakul teistest varem ära väsib. Samuti pole vanem põlvkond ilmselt harjunud praegu kaitseväes kasutatavate relvadega ega jaga midagi taktikalistest võtetest, käemärkidest jne jne, mida praegustele ajateenijatele õpetatakse.

See aga ei tähenda, et vanem põlvkond ei võiks riigikaitsest kriisi korral osa võtta. Neist oleks kindlasti kasu näiteks tagalas laomajanduse korraldamisel, vaenlase tagalas sissidele abiandjana jne. Mitte aga otseselt lahinguväljal.

Samamoodi on sõja ajal abi kasvõi ratastoolis invaliidist, kes saab arvuti taga istudes riigikaitset abistada, või vaegnägijast, kes sõduritele kindaid koob.

Tõnis SSS, oleksoloogia ei tähenda seda, et selle all võib igasugust jama suust välja ajada. Ma esitasin konkreetse küsimuse: kuidas aitab sõjaseisukorras seadusliku valitsuse mättasse löömine tagalas kodurahu juurde tekitada?

Äkki peaksime sõjaseisukorras kodurahu nimel seina äärde panema ka kogu potentsiaalse viienda kolonni - 300 000 mitte-eestlast.
motofassist
Liige
Postitusi: 314
Liitunud: 30 Mai, 2006 14:20
Kontakt:

Postitus Postitas motofassist »

A4 Sinu postitused pole eriti kõnelemist soosiva tooniga! :?


Kapomees kirjutas:
Kõigepealt lööks valitsuse mättase ja laseks õigete vaadetega inimestel asja ajada, ühine toetus, tõsised mõistusega inimesed ja et ei oleks reetureid, siis ehk võib juba minna, kuna seljatagune on kindlustatud, teades et mingid jobud valitsus mehed sulle/teistele paska ei keeraks.


Siinkohal pean sinuga nõustuma!


Minu jaoks ei ole sellel küsimusel asu kui ikka tarvis enda ja kodu rahu kaitsta siis rindele nii nagu on seda teinud meie esivanemad.


Vot nii see viimane lõik oli minu arvamus kodumaa eest kaitsesse astumisest. Kus loed sa välja ,et ma valitsuse mättasse löömisega kodurahu saavutan? Praegune valitsus on ju kamp nõrku kes poevad venemaa ja venelaste ees mida siis veel arvata? Keskerakond pealegi käib kuradi moskvas ühtse venemaa koosolekul arvata võib kuhu selline suhtumine viib.


Kui vaja siis tulebki see 300 000-dene kolonn tõesti kuhugi kinni panna. Mina igatahes ei usu ,et toimub tulistjalu Eesti eest seismine.Mis aga toimub ja koguaeg on toimunud on partisanid tagalas.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

kari lumppio


...
Vaata näiteks kuidas Soome väejooksikutega käitus.
Nad lihtsalt löödi maha...


Tere!

Hugo. Millisest lambist sa ülaloleva võtsid? Või oled läinud selle "Huhtiniemen teloitukset" kuulujutu õnge?

Väejooksikud korjati kokku ja saadeti tagasi (oma) üksustesse. Suurem osa läks ka. Võeti jah vastu otsus, et surmanuhtlus võidaks kiiremini ja lihtsustatult anda ja teoks saata. See oli nende jaoks kes oma üksusesse tagasi minemisest keeldusid. Rinne aga oli juba selleks ajaks niivõrd stabiliseerunud, et surmanuhtlusi anti alla sajale. Kõiki ei viidud täide.

Kari
Hugo vabandab enda vale väljenduse eest, loomulikult ei löödud kõiki maha. :oops: :oops: :oops:
Kuid surmanuhtlusi määrati ja oht, et seda täide viiakse oli kõigil väejooksikutel.
Absoluutselt ei tauni selle koha pealt Soome tolleaegset käitumist, sõjaseisukorras oli see täiesti normaalne ja vajalik.

Natuke lugemist on sellkohta ka siin

http://www.ekspress.ee/viewdoc/AD6E72B6 ... 1400683CA4

Kas Sa arvad, et see artikel on jama :?:
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
MartinL
Liige
Postitusi: 91
Liitunud: 26 Apr, 2006 21:28
Kontakt:

Postitus Postitas MartinL »

Aga mis kasu on üldse siia jääda ja lahingusse astuda , kui hiljem teid nii-ehk-naa unustatakse või ebaseaduslikeks kuulutatakse. Olenemata sellest, kas siis sõda on võidetud või kaotatud. Fakt on see , et need, kes enne üle lahe ära kadusid , on peagi siin tagasi ja ajavad taas oma poliitikat. Võrdleksin seda olukorda kui lehtpuuga , mille okstes istuvad linnud. Kui keegi juhtuks puud raputama , tõusevad linnud lendu , ent varsti on naad jälle okstel tagasi vaid kohad on muutunud.
Ning neid sõdureid , kes ennist olid vapralt kodumaa eest välja astunud , enam ei mäletata või vaikitakse nad lihtsalt maha.
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Postitus Postitas uusmario »

Kapomees kirjutas:
Kõigepealt lööks valitsuse mättase ja laseks õigete vaadetega inimestel asja ajada, ühine toetus, tõsised mõistusega inimesed ja et ei oleks reetureid, siis ehk võib juba minna, kuna seljatagune on kindlustatud, teades et mingid jobud valitsus mehed sulle/teistele paska ei keeraks.


Siinkohal pean sinuga nõustuma!
Jaa, kindlasti selline tegevus soosib kodurahu.Võib-olla tahavad peale seda kukutatud valitsuse toetajad uut valitsust mättasse lüüa ja siis tulebki, lisaks muule pasale, ka üks "hea kodurahu soosiv" kodusõda.
Kapomees
Liige
Postitusi: 73
Liitunud: 02 Nov, 2006 22:42
Asukoht: Kapoland
Kontakt:

Postitus Postitas Kapomees »

uusmario kirjutas:Jaa, kindlasti selline tegevus soosib kodurahu.Võib-olla tahavad peale seda kukutatud valitsuse toetajad uut valitsust mättasse lüüa ja siis tulebki, lisaks muule pasale, ka üks "hea kodurahu soosiv" kodusõda.
No ja mis siis kui ka ilmuvad!? Kui palju siis neid ikka on, vähemalt on lahingu ajaks kord majas ning asjad liiguvad ikka ühes suunas tagades paremad eeldused võiduks, eks pärast tuleb nendega siis arveid edasi õiendada, saab siis sellise Eesti nagu tahtsime või kirume endist viisi kommareid ja küsime endalt jätkuvalt kas sellist Eestit tahtsimegi!? ning ulume et meiega on ebaõiglaselt käitutud?

Ja mis sellest siis ka kaotad on! Väidad et nii kui nii pasale järgneb pask, et mitte sita sisse astu, astu siis juba sellest parem üle.

Siia juurde sobiks MartinL puu teooria:
MartinL kirjutas: Aga mis kasu on üldse siia jääda ja lahingusse astuda , kui hiljem teid nii-ehk-naa unustatakse või ebaseaduslikeks kuulutatakse. Olenemata sellest, kas siis sõda on võidetud või kaotatud. Fakt on see , et need, kes enne üle lahe ära kadusid , on peagi siin tagasi ja ajavad taas oma poliitikat. Võrdleksin seda olukorda kui lehtpuuga , mille okstes istuvad linnud. Kui keegi juhtuks puud raputama , tõusevad linnud lendu , ent varsti on naad jälle okstel tagasi vaid kohad on muutunud.
Ning neid sõdureid , kes ennist olid vapralt kodumaa eest välja astunud , enam ei mäletata või vaikitakse nad lihtsalt maha.
Selleks et need kuradi "varesed" tagasi ei lendaks tuleb puu maha võtta ja uus puu kasvama panna kus ei oleks enam "varestele" kohta kuidas sa siis veel nende ikke alt välja murrad.
Eks need "varesed" ole sellised targutaja-mitte tegija tüüpi kes siis enda säästmiseks põgenevad nii kui nii ära või muudavad "nägu" kui asi jamaks läheb ja/ning teevad mingid sobinguid sinu naha hinnaga, et parem siis ennetavalt need jobud juba mättasse suruda, kui lasta ennast maha müüa.
ARBEIT MACHT FREI!
motofassist
Liige
Postitusi: 314
Liitunud: 30 Mai, 2006 14:20
Kontakt:

Postitus Postitas motofassist »

uusmario kirjutas:
Kapomees kirjutas:
Kõigepealt lööks valitsuse mättase ja laseks õigete vaadetega inimestel asja ajada, ühine toetus, tõsised mõistusega inimesed ja et ei oleks reetureid, siis ehk võib juba minna, kuna seljatagune on kindlustatud, teades et mingid jobud valitsus mehed sulle/teistele paska ei keeraks.


Siinkohal pean sinuga nõustuma!
Jaa, kindlasti selline tegevus soosib kodurahu.Võib-olla tahavad peale seda kukutatud valitsuse toetajad uut valitsust mättasse lüüa ja siis tulebki, lisaks muule pasale, ka üks "hea kodurahu soosiv" kodusõda.

Näiteks mis muule pasale? Ja kelle vahel see kodusõda tekib?
Kasutaja avatar
Kuperjanov
Liige
Postitusi: 389
Liitunud: 23 Veebr, 2006 15:02
Kontakt:

Postitus Postitas Kuperjanov »

Kodusõda tekiks nii või naa. Olen kindel, et need eesti venelased, kes siin kogu aeg hauguvad, üritavad oma võimalust ära kasutada. Nii mõnelgi on kodus relv - veel hullemaks kisub asi siis, kui suudetakse neile Venemaalt relvi transportida. Aga selles valituse mättasselöömises olen Tõnisega ühel meelel. Kui ikka kästakse jälle relvad ära korjata ja keelatakse vastupanu, siis ei jää ju muud üle. Kõige tähtsam ongi see Ligi ja KeRA sealt Kaitseväe juurest eemal hoida. Muidu ei või iial teada, mis võib juhtuda...
MartinL
Liige
Postitusi: 91
Liitunud: 26 Apr, 2006 21:28
Kontakt:

Postitus Postitas MartinL »

Kapomees kirjutas:
Siia juurde sobiks MartinL puu teooria:
MartinL kirjutas: Aga mis kasu on üldse siia jääda ja lahingusse astuda , kui hiljem teid nii-ehk-naa unustatakse või ebaseaduslikeks kuulutatakse. Olenemata sellest, kas siis sõda on võidetud või kaotatud. Fakt on see , et need, kes enne üle lahe ära kadusid , on peagi siin tagasi ja ajavad taas oma poliitikat. Võrdleksin seda olukorda kui lehtpuuga , mille okstes istuvad linnud. Kui keegi juhtuks puud raputama , tõusevad linnud lendu , ent varsti on naad jälle okstel tagasi vaid kohad on muutunud.
Ning neid sõdureid , kes ennist olid vapralt kodumaa eest välja astunud , enam ei mäletata või vaikitakse nad lihtsalt maha.
Selleks et need kuradi "varesed" tagasi ei lendaks tuleb puu maha võtta ja uus puu kasvama panna kus ei oleks enam "varestele" kohta kuidas sa siis veel nende ikke alt välja murrad.
Eks need "varesed" ole sellised targutaja-mitte tegija tüüpi kes siis enda säästmiseks põgenevad nii kui nii ära või muudavad "nägu" kui asi jamaks läheb ja/ning teevad mingid sobinguid sinu naha hinnaga, et parem siis ennetavalt need jobud juba mättasse suruda, kui lasta ennast maha müüa.
"Vareste" vastu aitab ka puu okstesse põimitud okastraat , mis reaalelus tähendaks toimivat kaitseväesüsteemi ning sisserände keelustamist. Iseenesest mõistetav oleks kohustuslik ajateenistus ning väikesearvuline erikomando , spetsiaalülesanneteks/operatsioonideks. Uus puu eeldaks ju uut riiki ning uut põhiseadust , mis keelaks "vareste" sisserände ja kuulutaks nad mittekodanikeks. Seejärel kurdavad need varesed mõnele kõrgemale kohtule , et inimõigusi rikutakse jne. Kuna vareste seas on enamik advokaadid ja muud tegelased , siis ilma sõjalise vastupanuta nende vastu ei saa. Ja peagi muutubki "uus Eesti" totalitaarseks militaarse valitsejaskonnaga väikeriigiks. Kuid see riik ei võitle enam oma ülemvõimu kehtestamise pärast vaid oma säilinise eest. Siinkohal võib vist edasi lugeda seda teemat, mis võrdles vabadusvõitlejaid ja terroriste.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Kuperjanov kirjutas:Kodusõda tekiks nii või naa. Olen kindel, et need eesti venelased, kes siin kogu aeg hauguvad, üritavad oma võimalust ära kasutada. Nii mõnelgi on kodus relv - veel hullemaks kisub asi siis, kui suudetakse neile Venemaalt relvi transportida. Aga selles valituse mättasselöömises olen Tõnisega ühel meelel. Kui ikka kästakse jälle relvad ära korjata ja keelatakse vastupanu, siis ei jää ju muud üle. Kõige tähtsam ongi see Ligi ja KeRA sealt Kaitseväe juurest eemal hoida. Muidu ei või iial teada, mis võib juhtuda...
Kuperjanov on siin minu arust suht täkkesse pannud... nimelt see vene vähemuse küse ja relvad meie oma rahva käes - nood mõlemad kipuvadki minu arust selles arutelus võtmeküsimused olema.

Kõigepealt vene vähemusest. Selge see, et mingi osa neist (ilmselt küllaltki suur osa) üritab siis n-ö süllesadanud sanssu täiega ära kasutada... lõigates meilt (gruusia näitel) ära Narva ja Viru tööstuslinnade vööndi. Ja relvadest neil puudust olema ei saa - seda nodi ilmub nende kätte nagu nõiaväel :twisted: ... vaadake vaid, kui relvis on venelasi toetav tsiviilgarnison L-Osseetias, Dnestriääres, Abhaasias jne.

Teine küse - relvad mede oma rahva käes... Eks neid häirivaid signaale selle koha pealt ka jagub :evil: . Aeg-ajalt ikka ühed või teised poliitilised prostituudid nagu üritavad tsiviilkäibes olevatele relvadele halba varju heita... nagu sondeeriks kohe keegi pinda, et mis oleks, kui oleks ja üldselt hea oleks, kui rahval neid relvi üldse ei oleks...
Aga selle vastu aitab jälle vana hea eesti komme, et neid relvi peaks olema nii papretega, - ja kui asi kisub kahtlaseks, siis ilma papreteta kah... 8)

Samas ma vist siiski optimist, sest hetkel oleks mul küll väga raske ette kujutada, et ilmub välja mingi Eesti valitsus, kes asub siis rahva käest relvi võõrandama jae ja hulgi... nii nagu pätsi klike 40-damal :oops: .
Seega pole ka nagu põhjust siin nii lapsikult valitsuse mättasselöömisest rääkida - vähe jampslik jutt :lol: . Vähemalt praegu veel.
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Postitus Postitas uusmario »

Näiteks mis muule pasale? Ja kelle vahel see kodusõda tekib?
Kui sa ei märganud, siis jutt käib sellest, mis tehtaks kui korduvad '44. aasta sündmused, siis oli teatavasti sõda (ehk siis "muu pask").Sõjaajal riigipööret korraldada ei ole just teab mis geniaalne idee, tekitab liialt sisepingeid ja võib kodusõjani viia küll (eks ole võimulolevalgi valitsusel oma toetajad).Selline asi oleks vastasele hea, mis häda neil vallutada kui lollid omavahel kaklevad.
motofassist
Liige
Postitusi: 314
Liitunud: 30 Mai, 2006 14:20
Kontakt:

Postitus Postitas motofassist »

uusmario kirjutas:
Näiteks mis muule pasale? Ja kelle vahel see kodusõda tekib?
Kui sa ei märganud, siis jutt käib sellest, mis tehtaks kui korduvad '44. aasta sündmused, siis oli teatavasti sõda (ehk siis "muu pask").Sõjaajal riigipööret korraldada ei ole just teab mis geniaalne idee, tekitab liialt sisepingeid ja võib kodusõjani viia küll (eks ole võimulolevalgi valitsusel oma toetajad).Selline asi oleks vastasele hea, mis häda neil vallutada kui lollid omavahel kaklevad.

Ma pole päris kindel mida sa praeguse postitusega öelda tahtsid?

Ütlen sulle üht vaevu läbi lugema TERVE teema mitte lõik lõigult.

Et sulle asja arusaadavamaks teha siis vastasin ma A4-le.
Sina kisud nendest postitustest lõigud ja ajad mulle kaela ,et ma ei tea millest Jutt käib!?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist