Eesti Sõjavägi

Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Või kui tädil oleks rattad...
medieval
Liige
Postitusi: 48
Liitunud: 22 Jaan, 2006 12:48
Kontakt:

Eesti Sõjavägi

Postitus Postitas medieval »

Mida oleks vaja Eesti Sõjaväel, et suuta vastu seista sellisele naabrile nagu Venemaa või ükskõik millisele, kes peaks ähvardama?
malox
Liige
Postitusi: 242
Liitunud: 11 Apr, 2004 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas malox »

Lihtne vastus oleks, et mune ja mõistust.

Aga tegelikult võiksite natukene täpsustada, et mismõttes vastu seista?
medieval
Liige
Postitusi: 48
Liitunud: 22 Jaan, 2006 12:48
Kontakt:

Postitus Postitas medieval »

ER kirjutas:Lihtne vastus oleks, et mune ja mõistust.

Aga tegelikult võiksite natukene täpsustada, et mismõttes vastu seista?
Kui tahaks n2iteks meie riiki tungida.
marksman
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 15 Nov, 2005 15:58
Asukoht: kaardilt sa seda kohta ei leia;)
Kontakt:

Postitus Postitas marksman »

mul oleks teine küsimus, vana teema algataja on..? lihtsalt huvi pärast.

ja et ÜKSINDA mingi suurriigile vastu seista.... näiteks Tšetšeenia madistab siiamaani. ja kui me tahame, võiks meiegi siin neid kasti ajada niiet vähe pole. mõne riigi doktriin lubab oma üksuste ohverdamist eesmärgi saavutamise nimel...
Kruuda
Liige
Postitusi: 857
Liitunud: 12 Veebr, 2007 6:33
Kontakt:

Postitus Postitas Kruuda »

Oleneb eesmärgist mida tahetakse saavutada. See tingib ka selle mida vajatakse. Kapten Trummi arvates peame idahorde kottima õhust ja sellisel juhul ma pakuks välja, et soome 64 F-18 hävitajat jääks pisut väheks (ehki ta on vihjanud ka jänkide 200-le reservis olevale hävitajale).
Minu arvamus on et võimalikult Narva Võru joonel tekitada staatiline "surnud" seis 30-60 päevaks andmaks võimalust partneritel siia lisavägesi tuua ja säästa suuremat osa Eestit lahingutegevusest. Selleks on hoopis teised vajadused kui hävitajad.
Ja on veel räägitud Rootsi minevate laevade katmisest. Eeldaks ka hävitajaid. Ja kindlasti on võimalusi veel.
Püstita eesmärk ja püüame siis mõelda
Et need hordid liiga umbmäärased ei tunduks pakuks omaltpoolt välja arvud:
10-12 diviisi, 460 tanki, 920 soomukit, 380-420 suurtükki ja miinipildujat.
Viimati muutis Kruuda, 15 Veebr, 2007 17:53, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kruuda kirjutas:Oleneb eesmärgist mida tahetakse saavutada. See tingib ka selle mida vajatakse. Kapten Trummi arvates peame idahorde kottima õhust ja sellisel juhul ma pakuks välja, et 64 F-18 hävitajat jääks pisut väheks (ehki ta on vihjanud ka jänkide 200-le reservis olevale hävitajale).
Minuarust kisud sa sõnu kontekstist välja. Võta õige see teema uuesti lahti ja loe ette neli eesmärki, mis sinna kirja said.

64 F-18 ja 200 reservis oli kirjas praeguse aja VF-Soome sõja kohta, seda siia tuua ja neid sõnu mulle suhu panna on pehmelt öeldes totter.
Minu arvamus on et võimalikult Narva Võru joonel tekitada staatiline "surnud" seis 30-60 päevaks andmaks võimalust partneritel siia lisavägesi tuua ja säästa suuremat osa Eestit lahingutegevusest. Selleks on hoopis teised vajadused kui hävitajad.
Kuidas see tekitatakse, kui konflikti esimese 15 minuti jooksul jäävad väeosad, staabid, laod karistamatult lendava vastase pommisaju alla?
Ja on veel räägitud Rootsi minevate laevade katmisest. Eeldaks ka hävitajaid. Ja kindlasti on võimalusi veel
.

Kes ja kus seda rääkis?
Püstita eesmärk ja püüame siis mõelda
Et need hordid liiga umbmäärased ei tunduks pakuks omaltpoolt välja arvud: 10-12 diviisi, 460 tanki, 920 soomukit, 380-420 suurtükki ja miinipildujat.[/
Võrdleme neid arve tavarelvastuse piiramise järgsete sõjajõududega Leningradi ja Pihkva oblastis?

Pealegi on sellise grupeeringu lahutamatu osa min 100 lahingulennukit, mis esimese ülesandena hävitavad siinse maapealse sõjalise infrastruktuuri, mobilisatsioonilaod, sillad, staabid? Enne selle tegemist ei sõida siia ükski tank. Nüüd mõtle, millega seda välditakse/leevendatakse?

Ja millega sa hoiad ära nt õhudessandi maandamise Ida-Virus piiril asuvate vägede seljataha?

Enne kahele viimasele küsimusele vastamist paluks edasi mitte pudrutada ja veelvähem teemasse mittepuutuvaid ütlemisi minu suhu panna.
Kruuda
Liige
Postitusi: 857
Liitunud: 12 Veebr, 2007 6:33
Kontakt:

Postitus Postitas Kruuda »

64 F-18 ja 200 reservis oli kirjas praeguse aja VF-Soome sõja kohta, seda siia tuua ja neid sõnu mulle suhu panna on pehmelt öeldes totter.

Võimalik. Aga see 200 reserv tekitas isegi mingi lootuse...

Minu arvamus on et võimalikult Narva Võru joonel tekitada staatiline "surnud" seis 30-60 päevaks andmaks võimalust partneritel siia lisavägesi tuua ja säästa suuremat osa Eestit lahingutegevusest. Selleks on hoopis teised vajadused kui hävitajad.

Kuidas see tekitatakse, kui konflikti esimese 15 minuti jooksul jäävad väeosad, staabid, laod karistamatult lendava vastase pommisaju alla?

Peaaegu sama moodi kui Tsetseenjas esimese sõja ajal. Minu teada hävitati kõik lennukid mis Tsetseenidel olid lennuväljal. Venelastel kulus vähem kui 150km läbimiseks 16 päeva ja meil oli ainult 1,5 meest kes olid midagigi väärt. Orza jaam lakkas olemast ja ehki sealt on Groznõisse ainult 21km ei tulnud mitte keegi Orzast.

Ja on veel räägitud Rootsi minevate laevade katmisest. Eeldaks ka hävitajaid. Ja kindlasti on võimalusi veel

Kes ja kus seda rääkis?

Päevaleht. kasuta otsingut. Korrduv vigin teemal kuidas palgaarmee kaitseb sadamat et "eliit" saaks pageda.
Püstita eesmärk ja püüame siis mõelda
Et need hordid liiga umbmäärased ei tunduks pakuks omaltpoolt välja arvud: 10-12 diviisi, 460 tanki, 920 soomukit, 380-420 suurtükki ja miinipildujat.[/
Võrdleme neid arve tavarelvastuse piiramise järgsete sõjajõududega Leningradi ja Pihkva oblastis?

Sõjategevus suveräänse riigi vastu ka eriti ei mahu raamidesse

Pealegi on sellise grupeeringu lahutamatu osa min 100 lahingulennukit, mis esimese ülesandena hävitavad siinse maapealse sõjalise infrastruktuuri, mobilisatsioonilaod, sillad, staabid? Enne selle tegemist ei sõida siia ükski tank. Nüüd mõtle, millega seda välditakse/leevendatakse?

Ja millega sa hoiad ära nt õhudessandi maandamise Ida-Virus piiril asuvate vägede seljataha?
Pakuks lambist S-300 Ukrainast aga ma loodan sinu suurematele teadmistele. Pealegi kui ma oleks kõiketeadja siis ei muliseks siin vaid juba teeks.

Enne kahele viimasele küsimusele vastamist paluks edasi mitte pudrutada ja veelvähem teemasse mittepuutuvaid ütlemisi minu suhu panna.[/quote]

Ehk loed veel kord ja mõttega?
Kui millelegi jäi vastamata siis vabandan akna väiksusega. Ehk teinekord nummerdad? 8)
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas tommy »

Ja ikka arvatakse miskipärast, et kui idanaaber ründab, siis laabub sealpool kõik justkui õlitatult,....dessandid maabuvad seal kus ettenähtud, lennuvägi tabab täpselt märki(mitte omade pihta), soomuskolonnid on viie (kolme) tunni pärast juba Tallinnas......oh püha lapsemeelsust...
Mäletan,...Nõuka kroonus, meie motojalaväe diviisis korraldati ka neid nn."marš-brosok" tüüpi õppusi, soomuskolonnide liikumist täies lahinguolukorras.Kogu seda värki iseloomustas vaid üks sõna-BARDAKK...
Ise sattusin olema remondipataljonis, teh. abi auto peal.Tihti sai mõeldud et mis veel reaalses sõjaolukorras, kui osutatakse reaalset vastupanu,varitsused,miinid,kaugtuli...
Ja see kõik oli ju aastatel 89-90, kui vene kroonu veel siiski reaalselt toimis.Järgnes 15-18 aastat totaalset alafinantseerimist, lahkunud on ohvitseride paremik,tehnika on pea täielikult amortiseerinud...
Ainus,milles Venemaa praegu tasemel on "tühja tünni põristamine"...
medieval
Liige
Postitusi: 48
Liitunud: 22 Jaan, 2006 12:48
Kontakt:

Postitus Postitas medieval »

Kas on Eestis mõtet arendada mingit lennuväge(kui siis ainult piirivalve, päästeteenistuse)? Kas lihtsam ei oleks arendada seda, millega saaks lennukeid/tanke tagasi hoida?
Kruuda
Liige
Postitusi: 857
Liitunud: 12 Veebr, 2007 6:33
Kontakt:

Postitus Postitas Kruuda »

medieval kirjutas:Kas on Eestis mõtet arendada mingit lennuväge(kui siis ainult piirivalve, päästeteenistuse)? Kas lihtsam ei oleks arendada seda, millega saaks lennukeid/tanke tagasi hoida?
Lennuväge on nagunii vaja aga küsimus millal ja milleks. Aga kuna olen andnud sõna siis sellel rohkem ei peatu.
On oluliselt reaalsem üritada tõrjelahinguid pidada. Eriti kui õnnestuks olukord staatiliseks ajada. Eks ta pisut unistuse moodi ole aga kui ei ürita siis ei tule nagunii midagi.
Ootan siin juba 3 päeva huviga ideid millega tõrjuda!
Tommy-le meil on sarnased tähelepanekud. Võin kinnitada, et 94-95 oli ka bardakk aga mulle on seletatud et PVOs ei olnud. Võimalik, et veel kusagil ei ole. Idasaksas 86 tundus olema enam vähem.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Teeme puust ja punaseks: 1991 augustis - kui kaua kulus Pihkvast tulnud
motoriseeritud dessantpataljonil rahuajal aega Luhamaalt Tallinna jõudmiseks?

Mis puudutab objektide õhust tabamist, siis nt Tapa laoplatsidele saavad nad pihta küll. Pihta lihtsasti ei saa vast täppisobjektidele nagu radar, sidemastid, laev, sild jne.
Kruuda
Liige
Postitusi: 857
Liitunud: 12 Veebr, 2007 6:33
Kontakt:

Postitus Postitas Kruuda »

Kapten Trumm kirjutas:Teeme puust ja punaseks: 1991 augustis - kui kaua kulus Pihkvast tulnud
motoriseeritud dessantpataljonil rahuajal aega Luhamaalt Tallinna jõudmiseks?

Mis puudutab objektide õhust tabamist, siis nt Tapa laoplatsidele saavad nad pihta küll. Pihta lihtsasti ei saa vast täppisobjektidele nagu radar, sidemastid, laev, sild jne.
Ka see kinniitab jama ja totaalset huvi puudust. Vaata mis oli rännakmarsi päevane norm!
Teine lõbus lugu on 91 teletorn. Mingid töllid istuvad kusagil rauduksetaga ja ei lase sidekanaleid välja lülitada. Komandöril korraldus side kinni panna. Mis oleks juhtunud kui komandör asja tõsiselt oleks võtnud?
Võimalik et mõned haloni tõttu lämbunud venelased ja meie vaidleks siiani kas peaksime teletorni taastama või mitte 8)
Mida sa seal Tapa laoplatsil hoida tahad? Ja see et mõni mittemobiilne radar alles jääb isegi siis kui vastane lendaks täiesti künadega ei ole usutav. Pigem on radarid esimesed ja narva jaamad teised (kahtlen kas Venelased on nii viisakad ja võtaksid ainult ülekandeliinid maha).
Viimati muutis Kruuda, 15 Veebr, 2007 20:40, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mis paneb meid arvama, et see "huvi" praegu suurem on?

Mul on üks sugulane jutustanud, mismoodi nägi välja karmil vene ajal selline asi nagu meredessant. Merejalavägi oli 1970ndatel asi, kus ajateenijaid n***** nii, et vesi kõrvust välja käis.

Laevast vette sõitnud BTR-idest suutis rannale jõuda kõvasti alla poole, ülejäänutest pidid mehed vette kargama, kuna kellel tõrkus mootor, kellel jäi masin mutta kinni. Kes vette kargasid, viskasid enamik uppumise vältimeks varustuse ja relvad vette ning kaldale ilmus suur hulk telnjaskades ja saabasteta karmi eliitväge, kes asus kõigepealt oma võitlusvõimet taasta särkide väänamisega ja kadunud saabaste otsimisega. Selle roodu ülem, kuskil Aafrikas nõuandjaks käinud kapten sai järgmisest päevast igatahes rühmaülemaks.

Kõik see toimus miskite suurõppuste käigus, mille vägevaid kaadreid telekast kõik näinud on.

Mis puudutab praegu Pihkva dessanti, siis sealkandis käinud inimesed on rääkinud, et niipalju joogiseid palgakillereid nagu praegu Pihkvas peale palgapäeva ringi kakerdab, ei olnud oktoobripühade ajal ka kõige hullemas stroibatis.
Viimati muutis Kapten Trumm, 15 Veebr, 2007 20:48, muudetud 1 kord kokku.
Kruuda
Liige
Postitusi: 857
Liitunud: 12 Veebr, 2007 6:33
Kontakt:

Postitus Postitas Kruuda »

Kapten Trumm kirjutas:Mis paneb meid arvama, et see "huvi" praegu suurem on?
Mitte miski. Pigem isegi väiksem. Aga kui luure hunta annab käsu tulevad ikka.

Aga mis puutub dessantnikesse siis nad lõikavad sul kõri läbi kui lähedale saavad nii purjus peage kui kainelt. Purjus peaga isegi tõenäolisemalt sest kainena võib tulla pähe mõte selle teo vajalikusest. Tapjaid ei ole õnneks palju aga nii polguga peab paratamatult arvestama. Ja kardetavalt sattuvad siia ka hulgim Tsetseenjas kangelaslikult aega teeninuid kes nüüd on juba suht paratamatult "laenatud elul" ja isegi kui neist ei ole tapjaid saanud pole nad tatnokkadest ajateenijd keda hirmutada.
Viimati muutis Kruuda, 17 Veebr, 2007 9:26, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
paharet
Liige
Postitusi: 531
Liitunud: 14 Jaan, 2005 11:53
Asukoht: Tamsalu
Kontakt:

Postitus Postitas paharet »

Kruuda kirjutas: Lennuväge on nagunii vaja aga küsimus millal ja milleks. Aga kuna olen andnud sõna siis sellel rohkem ei peatu.
On oluliselt reaalsem üritada tõrjelahinguid pidada. Eriti kui õnnestuks olukord staatiliseks ajada. Eks ta pisut unistuse moodi ole aga kui ei ürita siis ei tule nagunii midagi.?
Ärme seda ka unusta,et Vene Balti laevastik on olemas ja meie rannik on meredessandi maabumiseks väga sobiv.Mismoodi siis toimida kui merejalaväe brigaad astub pealinna sisse või pannakse rinde tagalasse maha.Arendada tuleb kõiki väeliike sellest me ei pääse.Vaja on nii õhutõrjet,tankitõrjet ja lennuväge samuti mereväge.Mereväkke leian,et oleks lisaks miinijahtijatele vaja ka raketikaatreid või rannakaitseks liikuvaid laevatõrje raketisüsteeme või veel parem kui mõlemad olemas on.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 11 külalist