militaar.net foorumist

Reeglid, arvamused, ettepanekud
Vasta
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..õigus muidugi - see on hoopis TRUMPivaenamise foorum...
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Vilks
Liige
Postitusi: 421
Liitunud: 23 Okt, 2013 18:34
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Vilks »

Tänan, selgitus teada võetud.
Kui neegrid minu ema, naist ja tütart vägistavad, siis on tegemist lihtsalt statistikaga mis näitab, et neegrite kuritegevuse protsent eestis on palju väiksem, kui venelaste ja eestlaste oma.
Erinevus rikastab.
Vilks pidi teispool Läti piiri hunt olema?
Kasutaja avatar
Vilks
Liige
Postitusi: 421
Liitunud: 23 Okt, 2013 18:34
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Vilks »

Ja teemasse: "Terrorirünnakud Euroopa vastu" ei tohi ka enam postitusi teha, sest prantsuse õpetaja pea mahalõikamine oli väike kriminaalne intsident ja pastori tulistamine oli glamuurne armuafäär.
Sellised krimipostitused ei sobi ju auväärt soliidsesse poliitkorrektsesse militaarfoorumisse.
Vilks pidi teispool Läti piiri hunt olema?
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Avatar »

Lihtsalt nii huvi pärast - kunagi akA postitas kusagil mingi lingi kus pidi saama x inimeste poliitilist või majandusliku kuuluvust tuvastada. Ma nii täiesti suvaliselt toksisin sinna siis Toomas Türk ja justkui tulemuseks andis SotsDem partei. Väga vabandan aga on uudishimu - ka akA on SotsDem partei ridades. Väga vabandan aa uudishimu ei ole patt. Võib-olla olen midagi maha maganud siin foorumis - vabandust , aga tänapäeva poliitkiimlaistel aegadel tekkis lihtsalt huvi?
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5563
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas toomas tyrk »

Ükskõik millise, ükskõik kelle poolt ja kelle vastu sooritatud kuriteo puhul tasuks eelkõige ikka politseisse pöörduda. Mitte foorumisse.

Mis puutub kahte mainitud Prantsusmaal sooritatud kuritegu, siis minu mäletamist mööda on mõlemad seal terroriteemas ära mainitud. Ja mis sinna parata nüüd on, kui tuli välja, et üks neist ei olnudki terroritegu? Ja kes on keelanud uutest terroriaktidest sinna postitada?

Mis puutub minu (ja mitte ainult minu) erakondlikku kuuluvust, siis erakondade liikmelisus on Eesti Vabariigis täiesti avalik info. Äriregistri lehele ja toksib aga nime sisse. Ja võib ka foorumi otsingut kasutada. Sellest on korduvalt juba juttu olnud ka siin samas foorumis.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Z03 »

Minu arvates on viimasel 4-5 aastal pead tõstnud mäss ühiskonnas tulenenud sellest, et liberaalsed ja äärmusvasakpoolsed jõud on võtnud uuesti plaani inimesi õigesti mõtlema õpetada. Kahjuks inimesed eelistavad ise oma mõtteid mõelda, mitte õppida, kuidas "õigesti" mõelda.

Vahel mõtlen, misjaoks on loodud selline foorum nagu Militaar.net? Kas teada saamiseks, mida inimesed arvavad riigikaitsest, võimust, juhtkonnast, riigis toimuvast. Mõistlik oleks.

Aga ei, selgub, et taas kord üks katse inimesi õige meelsuse suunas juhatada. Ega see pole ka mingi uudis, kui vaadata, milliseid postitusi siin foorumis soodustatakse ja milliseid tõrjutakse.

Edu selles!
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas alban »

Z03 kirjutas:Aga ei, selgub, et taas kord üks katse inimesi õige meelsuse suunas juhatada. Ega see pole ka mingi uudis, kui vaadata, milliseid postitusi siin foorumis soodustatakse ja milliseid tõrjutakse.

Edu selles!
Sellel foorumil on omanik/juht. Temal on õigus määrata millise meelsuse või tonaalsusega postitusi siin avaldatakse. Militaar.net ei ole avalik teenus ega inimese põhiõigus. Kui sinu postitusi siin ei tolereerita, siis on alati võimalus oma "õiged" mõtted ja "oma peaga mõeldud" mõtted avaldada nendes foorumites kus leidub neile sobiv publik.
Mulle militaar.net sobib ja mulle ka ei meeldi need "kõikneegridonvägistajadmoslemidonkavärdjad" stiilis madalalaubalised postitused ja hea, et need postitajad eemale puksitakse siit foorumist.
lamjak
Liige
Postitusi: 483
Liitunud: 27 Mär, 2006 13:52
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas lamjak »

Minu meelest on Militaar.net väga hea foorum just seetõttu, et igasugune päevapoliitiline kraaklemine on üsna hästi välja modereeritud. Veel on selline AutoMoto, kus on ka fookus selgelt tehnikal. Välismaistest näiteks Curbside Classic.

Negatiivse näitena võib tuua LHV foorumi, kus asjaliku majandusalase jutu vahele satub teinekord sisutut ja argumenteerimata nääklemist päevapoliitilistel teemadel. Samas lugemata ka ei jäta, sest tegu on ikkagi oma ala helgete peade kokkusaamiskohaga.

Militaar.net on meile andnud palju uut teadmist ja väärtust, mis on mitmel korral jõudnud suisa kaante vahele (Solonini tõlked, sõjaväemälestused jne). Tänu siinsele foorumile jõudis tagasi laiemasse teadvusse Kavastu sild. Kaitseväe kõrgem juhtkond annab oma tegemistest aru sisuliselt reaalajas. See on HEA ASI.

Foorumi omaniku poliitilised vaated ei ole minu arusaamist mööda kuidagi siin avaldunud. Lennundusajaloo-alased vaated küll, aga nende pärast vast kakluseks ei lähe.
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 1015
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas davidsoniharald »

alban kirjutas:
Z03 kirjutas:Aga ei, selgub, et taas kord üks katse inimesi õige meelsuse suunas juhatada. Ega see pole ka mingi uudis, kui vaadata, milliseid postitusi siin foorumis soodustatakse ja milliseid tõrjutakse.

Edu selles!
Sellel foorumil on omanik/juht. Temal on õigus määrata millise meelsuse või tonaalsusega postitusi siin avaldatakse. Militaar.net ei ole avalik teenus ega inimese põhiõigus. Kui sinu postitusi siin ei tolereerita, siis on alati võimalus oma "õiged" mõtted ja "oma peaga mõeldud" mõtted avaldada nendes foorumites kus leidub neile sobiv publik.
Mulle militaar.net sobib ja mulle ka ei meeldi need "kõikneegridonvägistajadmoslemidonkavärdjad" stiilis madalalaubalised postitused ja hea, et need postitajad eemale puksitakse siit foorumist.
Tõlge pildi kaupa:
1. Avalik teadaanne: Sõnavabadus tähendab, et valitsus ei saa sind kinni panna sinu sõnade eest.
2. See ei tähenda, et kõik teised peavad kuulama su möla või laskma sul seda avaldada.
3. Sõnavabadus ei kaitse sind kriitika või tagajärgede eest.
4. Sinu sõnavabadust ei ole piiratud, kui su peale karjutakse, boikoteeritakse, su esinemine tühistatakse või sind foorumist välja visatakse.
5. Lihsalt need inimesed, kes sind kuulama peavad arvavad, et sa oled sitapea,
6. ja näitavad sulle ust.

Pilt

Avaldan siinkohal tänu ja kiitust foorumi omanikule ja moderaatoritele foorumi taseme kõrgel hoidmise eest!
Viimati muutis davidsoniharald, 13 Nov, 2020 10:32, muudetud 1 kord kokku.
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
Lemet
Liige
Postitusi: 19935
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Lemet »

Vahel mõtlen, misjaoks on loodud selline foorum nagu Militaar.net? Kas teada saamiseks, mida inimesed arvavad riigikaitsest, võimust, juhtkonnast, riigis toimuvast. Mõistlik oleks.
Paranoiline mõttekäik. Järsku lihtsalt militaarhuviliste ühendamiseks ning nende harimiseks. Ja otsese info jagamiseks ilma mingite moonutusteta. Igatsugu totakad vandenõuteooriad võiks siit küll eemal hoida.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
dorpat
Liige
Postitusi: 158
Liitunud: 26 Aug, 2020 22:43
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas dorpat »

vähem kisa ja rohkem villa, kaasteelised.

foorumid on surev nähtus juba viimased ~10 aastat. aasta aastalt pannakse järjest kinni kohti, mis on eksisteerinud 2000ndete algusest. sest uut sisu ja liikmeskonda peale ei tule. platvormid tehniliselt vananenud, sest keegi ei viitsi tegeleda või puuduvad oskused. kräkkerid jooksevad teenuse maha ja rookimisega tegeleta ei viitsita. sarnasemate huvide ja hoiakutega selts/sõpruskonnad on irdunud teistele suletud platvormidele. arvatakse, et sotsvõrris on lihtsam jmt põhjendused. loetelu pikk, erinevatest põhjustest võib paraja mahuga teadustöö kirjutada.

näiteks sotsvõrri kolimisega on eestis surnud mitu põnevat väiksemat hobikogukonda, sest leiti, et näoraamatus on parem. tuli välja, et ei olnud, aga kahju oli selleks hetkeks juba pöördumatu.

minu jaoks on see kõik käidud tee - olin veidi üle 15 aasta milnetist (vähemalt numbrites, sisu osa ei hinda :D) suurema foorumi liige, moderaator, administraator ja tehniline taustajõud. seega mul on võrdlusmoment ütlemaks, et militaar.net foorum on täna väga elujõuline ja vaatamata oma pealtnäha piiratud skoobile siiski piisavalt laiahaardeline. ja tuleb ka uut verd peale, mis on eluvaimu hoidmiseks oluline. nii hoida!

tehnilist poolt ei puuduta, sest siin tahaks pigem nutta, aga saame hakkama.

tervitades,

pikaajaline lugeja Tartust
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas wudu »

Minu meelest peaks militaar.net jääma maailmavaateliselt sama neutraalseks kui seda on kaitsevägi.

Saan aru, et poliitika ja maailmavaatelised küsimused ja religioon ja muu selline puudutab nii või teisiti sõjandust ja militaar valdkonda ....
Aga mida see maailmavaateline, ideoloogiline, religioonide tasandil kemplemine kasu toob?
Varateismelisena sai üheks mind palju mõjutanud raamatuks Isaac Asimovi "Asum" ...
Eriti see tsitaat
Vägivald on asjatundmatu viimane väljapääs
Nooremana kasutasin seda tsitaati pigem endale õlale patsutamiseks "Vau ... ma ei ole vägivaldne, seega, ma olen asjatundlik tegelane"
Hiljem taipasin, et me kõik oleme mingis olukorras asjatundmatu ja mida kindlamalt me seisame mingite oma põhimõtete ja maailmavaate eest, seda sügavamale nurka me ennast surume.
Sun Zi oma "Sõjakunstis" või oli see Sun Bi on kirjutanud umbes nii
Hiir, kes on surutud nurka võib rünnata kassi
Hiir on nurgas selgelt asjatundmatu ja tal jääbki üle asjatundmatu viimase väljapääsuna kasutada vägivalda.

Mida kategoorilisemad on seisukohad, seda rohkem inimene ennast nurka surub .... Ja lõpuks on osapooled ennast oma nurkadesse korralikult sisse kaevunud ja siis käib vastastikune andmine kõigist võimalikest vahenditest.

Seda võiks nimetada ju siis juba kodusõjaks.

Demokraatia ja sõnavabadus on toredad nähtused .... Aga, noh näiteks mingite nähtuste ja teemade suhtes ma lähenen, noh veidi ebahariliku nurga alt ... Kui ma selle nurga alt tahaks miskit arutleda, siis arutlusest ei tuleks midagi välja, sest ma saaks kiirelt teada kes ma kõik olen ehk arutluse asemel kisub asi lihtsalt isiklikul tasandil rabelemiseks. Nii palju siis sõnavabadusest.

Mind kõnetavad järgmised read ja ma arvan, et ka paljusid kõnetavad ka need read
Olles võõras valduses, avalda sellele austust või ära sinna üldse mine.
Kui külaline sinu valdustes ei austa sind, heida ta sealt välja.
Tähtis ei ole nii võrd allikas vaid sisu ja selle mõte

Kui me kutsume oma koju või territooriumile kellegi ja see keegi rikub mingeid reegleid, siis me võtame kasutusele mingid sanktsioonid, kuni füüsilise väljaviskamiseni.

Seda foorumit ei asustatud kodusõja jaoks või ideoloodiliseks rabelemiseks. Selle foorumi asustaja lõi selle foorumi kindlal eesmärgi. Ning selle foorumi asustajal ja tema esindajatel (moderaatoritel) on õigus kehtestada reegleid ja vaadata, et reegleid ka täidetakse. JA neil on ka õigus korrale kutsuda, sanktsioone kehtestada kõigi suhtes, kes neid reegleid ei austa.

Loomulikult on mul oma arvamus ja vahel hoian, mõne moderaatri tegevust vaadates, peast kinni aga nii kaua kui need väikesed miinused ei varjuta suuri plusse, mis ma siit foorumist saan, nii kaua lepin nende miinustega. Ja kui need miinused hakkavad varjutama plusse, siis ainus mis ma võin teha on, kas jääda või lahkuda.
Kohe kindlasti ei ole minu asi hakata siin foorumis korraldama "riigipööret" või solvumisest sarkasmi pritsida.
On lihtsalt nii, et
Kuningas ei eksi mitte kunagi, kuni oma troonil ta istub
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Z03 »

Pugejad.
smr
Liige
Postitusi: 869
Liitunud: 05 Sept, 2011 7:07
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas smr »

Z03 kirjutas:Pugejad.
:D :D
Lemet
Liige
Postitusi: 19935
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Lemet »

Z03 kirjutas:Pugejad.
:mrgreen: Lühidalt ja löövalt. Ja mis peamine- argumenteeritult...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline