Foorumi reeglid

Reeglid, arvamused, ettepanekud
Vasta
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5401
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Foorumi reeglid

Postitus Postitas toomas tyrk »

Militaar.net foorum on mõtte- ning infovahetuse kohaks sõjaajaloo ning sõjanduse huvilistele.
Erinevad vaatenurgad ning argumenteeritud vaidlused on seejuures normaalne nähtus ning loomulikult lubatud.

Foorum on jagatud alamfoorumiteks teemadena kui ka kronoloogiliselt. Foorumisse postitamisel tuleb järgida postituse sobivust alamfoorumisse. Enne postitamist tuleb veenduda, kas sellel teemal ei ole juba tehtud postitusi ning juba avatud teemat. Lihtsaim viis selleks on otsing foorumis mõne oma teema olulise märksõnaga.

Militaar.net foorum on järelmodereeritav - st kõik foorumi liikmed saavad teha postitusi, kuid teemasse või foorumisse mitte sobivaid postitusi võidakse nihutada sobivasse teemasse või alamfoorumisse, või sootuks kustutada.

Militaar.net foorum ei ole poliitika tegemise ega ideoloogiate üle arutlemise koht.
Postitused poliitikast on lubatud ainult militaar(ajaloo) kontekstis. Üldised arutelud ideoloogiatest, totalitaarsetest režiimidest ning nende kuritegudest ei ole siin sobivad.

Postitused

Postitades foorumisse annab kasutaja foorumile tähtajatu õiguse oma postitust foorumis avaldada.

Sobimatud ning koheselt kustutatavad on järgmised postitused:
- isiklikud solvangud (mittesoovitavad on üldse igasugused mõtteavaldused kaasfoorumlaste isikuomaduste osas)
- isiklik kirjavahetus avalikes teemades (kui küsimus huvitab vaid teid kahte – kasutage privaatsõnumeid, avalikes teemades isiklik kirjavahetus kustutakse)
- modereerimist puudutavad sõnumid (kui leiate, et postitus on sobimatu või mingil viisil solvav, siis tuleb sellest anda privaatsõnumiga märku moderaatorile või administraatorile, mitte alustama selle teemalist arutelu samas; kui te ei ole rahul oma sõnumi kustutamisega või mõne muu moderaatori tegevusega, andke sellest teada privaatsõnumiga moderaatorile või administraatorile)
- foorumi temaatikasse mitte kuuluvad sõnumid
- seadusrikkumisele üles kutsuvad sõnumid ning kehtiva seadusandlusega vastuollu minevad sõnumid (mis sisaldavad riigisaladusi, õhutavad rahvuste vahelist või rassilist vihavaenu jne.)
- autoriõigusi rikkuvad postitused (tsiteerides ja/või refereerides teiste autorite kirjutatud artikleid (k.a. ajaleheartiklid) viita alati allikale; ära postita ilma autori loata tervet artiklit, tsiteeri seda vaid motiveeritud mahus

Postitamisel tuleb täita järgmisi reegleid:
- postita sõnum sobivasse alamfoorumisse ja võimalusel juba eksisteerivasse sobivasse teemasse, siis on ka loota et see jõuab kõige kiiremini õige adressaadini
- enne postitamist veendu, et sel teemal juba ei ole postitusi, kasuta selleks foorumi otsingut
- kui tsiteerid või esitad fakte ning väiteid mõnest allikmaterjalist, siis viita sellele; kui tegu on webis kättesaadava materjaliga, siis anna ka link
- fotode ja piltide postitamisel järgi samuti neid soovitusi, kuid lisaks jälgi ka seda, et pilt ei oleks liiga suur, mis muudab teiste samasse teemasse tehtud postituste lugemise ebamugavaks
- foorum on eelkõige eesti keelne ning eesti keskne. Kui postitad pikemaid võõrkeelseid tekste, siis katsu lisada ka eesti keelne lühikokkuvõte. Kui võõrkeelne huviline otsib foorumilt teda huvitavat teemakohast ja Eestit puudutavat infot, vasta talle arusaadavas keeles.
- ole oma foorumikaaslaste vastu viisakas ning lugupidav.

Modereerimine

Foorumil on moderaatorid, kel on õigus postitusi liigutada ja kustutada ning teemasid edasistele postitustele sulgeda.

Kohesele kustutamisele kuuluvate postituste osas vt. punkt Postitused.

Isemodereerimine (teiste foorumi liikmete postituste sobilikkuse üle arutelu avamine) ning moderaatorite tegevuse avalik arutelu on keelatud. Kui leiate, et postitus on sobimatu või mingil viisil solvav, siis tuleb sellest anda postituse juures asuvat hüüumärgiga nuppu kasutades märku moderaatorile või administraatorile. Rahulolematuse korral moderaatorite tegevusega – samuti sellest teada anda privaatsõnumiga kas moderaatorile või administraatorile.

Kui postitused väljuvad arutelu käigus esialgsest teemast, siis võib moderaator teema poolitada või mitmeks osaks jagada.

Kui arutelu väljub foorumi temaatikast, siis võib moderaator teema edasisteks postitusteks sulgeda.

Foorumi liikmeid, kes teevad sobimatuid postitusi, saavad moderaatori poolt hoiatuse. Kui kasutaja ei reageeri hoiatustele, siis tema kasutajakonto suletakse ajutiselt. Kui liige korduvalt rikub foorumi reegleid ning ignoreerib moderaatorite või administraatori hoiatusi, siis tema kasutajakonto suletakse alaliselt.


Liikmed

Militaar.net on suletud foorum, st postitada saavad vaid registreerunud liikmed.
Foorumi liikmeks võib olla iga riigikeelt korrektselt valdav sõjaajaloo- või sõjandushuviline isik, kes registreerumisel annab toimiva e-maili aadressi.

Kasutajakonto aktiveeritakse peale e-mailide vahetamist administraatoriga.

Kasutaja ei pea esinema oma kodanikunime all. Kuid vähemasti eesnime kasutamine postituse allkirjas on igati tervitatav.

Kasutajal on õigus privaatsusele. Kellelgi (peale administratsiooni foorumi reeglites määratletud juhtumite puhul) ei ole õigust avaldada foorumis mõne kasutajanime taha peitunud isikut. Sellise avalikustamise korral kuulub avaldaja kasutajakonto kustutamisele ning samale kasutajale uut kontot ei avata.

Igal liikmel saab olla ainult 1 kasutajakonto.

Kui liige korduvalt rikub foorumi reegleid ning ignoreerib moderaatorite ning administraatori hoiatusi, siis tema kasutajakonto suletakse alaliselt.

Kui kasutaja
- korraldab foorumile webi-rünnaku;
- konto on juba mitmel korral foorumi reeglite järjepideva rikkumise eest suletud, kuid registreerub üha uuesti;
- avaldab foorumis vastu teise liikme tahtmist tema tegeliku isiku;
siis tema isik avaldatakse võimaluse/vajaduse korral foorumil ning konto(d) kustutatakse.
Viimati muutis toomas tyrk, 12 Veebr, 2006 9:21, muudetud 3 korda kokku.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5401
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Et siis mõned asjad hakkavad bürokraatlikumaks muutuma ning asi hakkab ka formaliseeruma.

Käesolevaga on kõigile liikmetele foorumi kodukord tutvumiseks postitatud. Alates järgmisest nädalast hakkab ka liikmete registreerumine toimuma nendes reeglites kirjeldatud viisil.

Ning (pisut moraalitsevalt :roll: ) tahaks kokkuvõtteks öelda seda, et nende reeglite järgimine on kasuks nii foorumi tervisele, kuid eelkõige siiski meie kõigi militaarhuvide paremale rahuldamisele...
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Loodetavasti rakendavad moderaatorid neid reegleid rangelt kõigi suhtes ehk loodetavasti suudavad nad hoiduda nende ideoloogilis-psühholoogilistest probleemidest tulenevatest topeltstandartitest.
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

Foorumi liikmeks võib olla iga riigikeelt korrektselt valdav sõjaajaloo- või sõjandushuviline isik,...
Milles seisneb korrektne valdamine? Kas siinse foorumi paar muukeelset kasutajat siis ei tohiga sõna võtta? (Nende riigikeeleoskus on kahtlemata tunnustust vääriv, kuid väikseid viperusi tuleb ju ikka sisse)
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5401
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

shiim kirjutas:
Foorumi liikmeks võib olla iga riigikeelt korrektselt valdav sõjaajaloo- või sõjandushuviline isik,...
Milles seisneb korrektne valdamine? Kas siinse foorumi paar muukeelset kasutajat siis ei tohiga sõna võtta? (Nende riigikeeleoskus on kahtlemata tunnustust vääriv, kuid väikseid viperusi tuleb ju ikka sisse)
Kirjavigade pärast küll ühtegi posti ei hakata kustutama. Mis puudutab praegusi foorumi liikmeid, siis neil ei tule ka ennast mingilgi moel uuesti ümber registreerima ega oma sobilikust tõestama hakata.

Postid lähevad kustutamisele, kui need sisaldavad mõtetut soga, milles sisalduvad küll eestikeelsed sõnad ning mõned sõjandusega seotud terminid, kuid seost nende kõigi vahel on raske või võimatu tabada.

Ning liikmed, kes (ainult) sellist teksti genereerivad - varem või hiljem bännimisele...
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5401
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

toomas tyrk kirjutas:Käesolevaga on kõigile liikmetele foorumi kodukord tutvumiseks postitatud. Alates järgmisest nädalast hakkab ka liikmete registreerumine toimuma nendes reeglites kirjeldatud viisil.
Lubage siis lahkelt teada anda, et alates tänasest saab registreerunud kasutaja asuda oma kontot kasutama peale selle aktiveerimist administraatori poolt. Kasutaja peab registreerumisel andma toimiva e-posti aadressi ning peale lühikest mailide vahetust see tehaksegi ära. Mingeid personaalseid ankeete ning intiimseid küsimusi esitama ei hakka. Lihtsalt küsin, millisest geograafilisest punktist kasutaja (enamasti) oma poste teeb. Ning enda huvidest lähtuvalt ka - kuidas foorumi leidis...

Peab ütlema, et juba foorumi reeglite postitamine on mõtetute postide arvu kõvasti kahandanud :lol:

Loodetavasti aitab ka pisut karmimad registreerimise reeglid samale protsessile kaasa... 8)
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5401
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

On tulnud ettepanek täiendada foorumi reegleid selles osas, et teadvalt valelikke postitusi tegevad isikud saaksid karistatud.

Ettepanek on tõsine ning tundub et põhjendatud. On inimesi, kes teevad postitusi millede sisu on enam kui kaheldav ning nad ei paku ka hilisemate päringute puhul mingeid allikaviiteid.

Kuna samas on väga suur vaidlusala just selle "teadlikult valelike" osas, siis hetkel veel reeglistikku sellist punkti ei lisa. Kuid ettepanek on tõsiselt kaalumisel ning ilmselt hakkan seda sorti postituste tegejatele esialgu personaalseid sõnumeid saatma. Ning nende ignoreerimise ning oma allikate mitteavaldamise korral hakkavad tulema karistused "administraatori/moderaatori korralduste eiramise eest"...

:twisted: :twisted: :twisted:
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5401
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Hilja-aegu juhtus üks ebameeldiv sündmus, mille tõttu on foorumi reeglite Liikmete sektsiooni veidi muudetud. Ning selle sündmuse põhjustanud sõnumeid veidi parandatud.

Muudetud osa foorumi reeglitest on hetkel punane. Hiljem läheb kogu tekst tagasi normaalseks ning ilmub iga alafoorumi päisesse...
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3277
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

foorum

Postitus Postitas hillart »

Toon siin ära sakslaste foorumi reeglitest môningad väljavôtted, missuguste rakendamine meie foorumis oleks väga tänuväärt ja hoiaks ära nii mônedki arusaamatused ja olukordade ülemäära teravaks muutumised.
Eelkôige pean silmas poliitilisi "propagandaüritusi", isiklikuks minevaid solvamisi, ennastunustavat SS jms. ülistamist ja vastava sümboolika väljakutsuvat esitlemist.


SUCHERFORUM (Saksamaa)

unser Forum ist ein Versammlungsort, in dem sich unterschiedlichste Menschen bewegen.
Schwierig ist es allen recht zu machen und keine Gesetze verletzen.
Deshalb sind Regeln notwendig, die den Umgang miteinander gewaehrleisten:
* Beleidigungen, Kraftausdruecke, Denunziationen, Diskriminierungen lassen wir nicht zu, was eine kontroverse Diskussion keinesfalls ausschliesst!
* Rassistische und die NS-Zeit verherrlichende Aeusserungen werden nicht geduldet!
* Beim Bildupload sind NS-Symbole (Hakenkreuz und SS - Runen u.ae.) abzudecken!
* Bilder oder Beitraege aus denen hervorgeht, dass User in Besitz von Gegenstaenden sind, die gegen das Waffenrecht oder das Kriegswaffenkontrollgesetz verstossen, sind verboten.
* Werden Fremdbilder gepostet, (aus Buechern und anderen Quellen z.B.eBay) muss im Beitrag darauf hingewiesen werden! (Quellenangabe)
* Diskussionen ueber Politik und Religion sind unerwuenscht!

* Die Beschreibung einer Straftat (z.B. .... beim Aufgraben eines Huegelgrabes haben wir ...) hat in diesem Forum nichts zu suchen !
* Werbung auf kommerzielle Seiten, insbesondere von Detektorhaendlern, ist in diesem Forum nicht zulaessig!
* Jugendgefaehrdende wie pornographische Fotos oder Texte haben im Forum nichts verloren.
* Alle User von sucherforum.info verpflichten sich im Forum gezeigte Bodenfunde nicht im Internet zum Kauf anzubieten!
* Beim Posten gekaufter Funde muss auf die Herkunft im Beitrag hingewiesen werden!
* Wird gegen diese Regelungen verstossen, werden wir gegen diese User vorgehen und ggf. den Account loeschen. Bei schweren Entgleisungen sind rechtliche Schritte ebenso denkbar.

Wir hoffen auf einen Forenbetrieb, wo Wissen und Erfahrungen ausgetauscht werden aber auch der Spass an unserem Hobby nicht zu kurz kommt.

Die Betreiber von sucherforum.info
(Thor, Iggi, Tigi, klondyke, Ruebezahl sowie das Moderatorenteam)
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Mercher
Liige
Postitusi: 172
Liitunud: 29 Sept, 2004 18:08
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Mercher »

Äkki hr. hillart oleks nii kena ja paneks ka tõlke eelneva teksti juurde, sest ma usun, et pole ainuke, kes seda keelt ei valda piisavalt. :?
We're all God's people
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan2.gif[/img]
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Kastreeritud Saksamaa poliitkorrektsus- vaat see on küll viimane asi, millest minu arvates peaks eeskuju võtma :?
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
kapralheinz
Liige
Postitusi: 260
Liitunud: 08 Juun, 2005 22:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas kapralheinz »

Sellest kuidas rahvusvaheline sionism Saksamaad juba 60 aastat pedereerib ei maksaks küll innukalt eeskuju võtta...
Kuidas seletada võimalikke edasisi arenguid, härrased? Ehk nii...

...Kui kuul kestast eraldub, surub tagasilöök kuke oma vedruga uuesti vinna, et järgmiseks pauguks oleks algtõuge koheselt võtta. See on ohtlik olukord, sest järgmine laeng on juba rauas …


Tasub lugeda minut.ee:st.: http://www.minut.ee/article.pl?sid=07/0 ... ode=nested

ja seda ka: http://www.minut.ee/article.pl?sid=07/0 ... ode=nested
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3277
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas hillart »

See, et üksteist solvata ei tohi, et usulistel küsimuste üle ei arutleta (ega kakelda), et natsisümboolikaga ei eputata jne. :evil:
See on kastreeritud Saksamaa poliitkorrektsus ja rahvusvaheline sionism ?! :oops: :oops:
Arusaamatu, et selliselt mötlevad inimesed elavad minuga samal maalapil ja vôib-olla isegi naaberkorteris. :cry:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Õnneks mitte naaberkorteris, aga Eestimaa nimelist maalappi tuleb meil jagada küll. Mind see küll eriti ei kurvasta, sest arvamuste paljusus ja nende avaldamise õigus selle elu huvitavaks teevadki :wink:
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Charlemagne
Liige
Postitusi: 1483
Liitunud: 12 Juun, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Charlemagne »

Solvamise koha pealt Hillartiga nõus. Usulisi küsimusi niipalju, kui nad militaarteemaga haakuvad ja ilma eelarvamuste ning kakluseta. Sümboolika koha pealt ei tasuks liigset "poliitkorrektsust" taga ajada. Kellel punasõdur, kellel ruunimärgid, kellel Taaveti kilp.....las nad olla. Minu sümbolikene kadus mingil hetkel ära ja taastada ka ei oska, oli selline ilus vapikilp. Ce' est la vie... :twisted:
Et notre Parole s'appelle Fidélité !
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline