"Rossija" ajaloo 15 müüti

Ideoloogiline sõda, ajupesu...
Heal lapsel mitu nime!
Vasta
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

"Rossija" ajaloo 15 müüti

Postitus Postitas Svejk »

"Rossija" ajaloo 15 müüti - ukrainlase pilgu läbi:

15 мифов российской истории
http://blog.babich.me/2014/03/15-mifov- ... torii.html

Mulle endale meeldis see koht:
При этом сегодня усиленно подается мысль, что украинский - это "ополяченный" русский язык потому, что в нем как будто много польских слов. Но этим просто пытаются объяснить его отличие от русского для самих же русских – чтобы не задумывались о лишнем. На самом деле за этим скрывается попытка прикрыть огромное количество заимствований в русском языке из тюркских языков, особенно татарского, языков фино-угров, мери, веся и чуди - т.е. русифицированных народов уральской и северной части современной России. А на деле, слов в украинском больше не польских, а общеславянских. Именно поэтому белорус и украинец лучше русского понимает польский и чешский, сербскохорватский и еще лучше словацкий. Ну, а словацкой оккупации Украины уж точно не было. Лексика же с белорусским языком совпадает на 60%. И это четко показывает какой именно народ имеет настоящие, а не вымышленные, исторические и культурные корни и на какой территории - на территории истинной Руси, а не выдуманной "Московии". Потому, что эти два народа и есть наследники и продолжатели Руси
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
diesel
Liige
Postitusi: 630
Liitunud: 20 Jaan, 2011 20:47
Kontakt:

Re: "Rossija" ajaloo 15 müüti

Postitus Postitas diesel »

tänud.
huvitav lugemine. veerisin küll üle rea, aga laias laastus sai ikka aru asjast.
vaadatakse küll oma nurga alt moskali peale.
ise olen sarnastel teemadel mõelnud vene kroonu minekust saati.
ähmaselt olen ka otsinud reaalseid rahvusliku koostise numbreid aga pole suut leida.
venestamine oli minu arusaamise järgi ka tsaariajal tõsine, aga nõukogude perioodil veel kordades suurem. nagu näha, on asi olnud tõhus. orjadelt võeti oma identiteet ja asendati tibIa omaga. oma peaga (ja teisiti) mõtlejad likvideeriti.
ilma täpsemaid andmeid omamata, arvan, et päriselus võib heal juhul kolmandik sealsest rahvast ennast enam-vähem venelaseks pidada.
kui ülejäänutele juhatust pakkuda oma tegeliku identiteedi juurde, siis võiks teoreetiliselt see "impeerium" seestpoolt ää laguneda.
blatnoid ja tibIad on ju venes võimul olnud alla saja aasta. tsaariaegne venestamine oli lahjem ja lühemgi vist ja intelligents oli justkui au sees. seega võiks arvata, et paljud ivanovid-petrovid-sidorovid võiksid juba peeglisse vaadates aru saada, et väga russkid ei olda ja küllap mõnele meenub, et vanaema rääkis kodus mingit muud keelt.
mul selgeltnägemise võimeid pole ja seetõttu ei oska arvata, kui rahulikult või sõjakalt lagunemine võiks toimuda ja kõige rohkem häirib, et sel dershaaval on jubedas koguses igasugu erinevaid jämedaid pomme, mille käekäik võib tõsiseks peavaluks osutuda.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist