www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 08 Dets, 2021 22:54

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 682 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 09 Mär, 2021 10:51 
Eemal
Liige

Liitunud: 03 Veebr, 2016 15:53
Postitusi: 427
Sedasama "fakti" nägin hiljuti ka ühel kaardil kus olid veidrad Euroopa seadused ära toodud. Nüüd siis tean kust see pärineb...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 22 Mär, 2021 12:22 
Eemal
Liige

Liitunud: 07 Mär, 2019 14:27
Postitusi: 584
Sobib ka siia teemasse hästi - E. N. Krossi kokkuvõte Venemaa võltsist vaktsiinikampaaniast:
Tsiteeri:
Viimastel kuudel Vene eriteenistuste poolt välja töötatud ja eesti ajakirjanduse ja Tallinna linnavalitsuse abil õhutatud jutt, justkui võiks Venemaal toodetav Sputnik V vaktsiin leevendada Eesti ja Euroopa vaktsiinidefitsiiti ja oluliselt kaasa aidata koroonaviiruse epideemiast jagusaamisele, on üsna tavaline desinformatsioonikampaania.

Mihhail Kõlvart esines sarnase jutuga 4. märtsil Postimehe otsesaates ja 15. märtsil vene riiklikus telesaates “60 minutit.” 9. märtsil kirjutas Jüri Ratas Tallinna linnalehes “Pealinn”, et “kui Sputniku vaktsiin saab müügiloa, on see ka Eestisse oodatud.”

Eesti on kõige kõrgemal tasemel kinnitanud, et “suhtub Venemaal toodetud Sputnik V koroonavaktsiini apoliitiliselt ning on valmis seda kasutama.” Nii ütles president Kaljulaid 3. märtsil Vilniuses.

Eesti võib Sputnikusse apoliitiliselt suhtuda, ent see ei tee Sputnikust apoliitilist vaktsiini. Venemaa on alustanud massiivset ja globaalset Sputnik V müügi- ja reklaamikampaaniat. Sellega kaasneb vene eriteenistuse poolt juhitud laimukampaania Läänes toodetud vaktsiinide vastu. Wall Street Journal kirjutas mõne nädala eest pikema loo USA luureasutuste raportist, mis tõi esile neli erinevat Venemaa luureteenistuse kontrolli all olevat meediaväljaannet, mis on aktiivsel tegutsenud Lääne vaktsiinide turvalisuse, tootmisvõimekuse, tarnekindluse ja efektiivsuse kahtluse alla seadmisega. Kaks neist väljaannetest allub SVR-ile ehk vene välisluurele, üks FSB-le ja üks GRU-le. Samaaegselt propageerivad nad Sputnik V-d. Pfizeri ja teiste Lääne vaktsiinide turvalisuse üle muretsevad ka Vene valitsuse ja Välisministeeriumi Twitteri kontod, ülemaailmsest trolliarmeest sotsiaalmeedias rääkimata.

Ühesõnaga, samal moel kui venelased võitlevad sanktsioonide, NATO usaldusväärsuse ja Euroopa Liidu ühtsuse vastu, võitlevad nad ka meie usalduse murendamiseks vaktsineerimise suhtes “Lääne vaktsiinidega” ja oma “apoliitilise” Sputniku eest. Kõigi jõududega ja kõige kõrgemal tasemel.

Selle asemel, et taolist jampsi ignoreerida, nii nagu me oleme üsna edukalt õppinud ignoreerima samast allikast tulevat samadel eesmärkidel räägitavat juttu Balti riikide natsilembuse, NATO imperiaalsete kavatsuste, ukrainlaste venelasteks osutumise või Merkeli Euroopa islamiseerimise plaanide kohta, oleme me osutunud Sputniku juttude suhtes nakkusohtlikeks.

Küsimus ei ole selles, kas Sputnik V töötab. Arvatavasti töötab ja võib-olla ka mitte oluliselt halvemini kui Lääne vaktsiinid. Arvatavasti on vahe umbes sama, mis saksa ja vene autol. Mõlemad töötavad ja ajavad asja ära.

On tõsi, et Euroopa Liit ei ole Venemaale seni müügiluba andnud. Seda mitte kuritahtlikkusest, vaid asjaolust, et venelased küsisid müügiluba mõne nädala eest, seitse kuud pärast vaktsiini valmimist ja globaalse Sputniku-kampaania algust. Ebamäärastest sõnumitest Brüsselis jääb mulje, et müügiloaks vajalikke andmeid tootmisprotsessi, kliiniliste testide tulemuste ja muu osas ei ole ka täna venelastelt saadud. “Kiirendatud korras hindamine kestab seni, kuni ettevõte on EMA-le ametlikuks müügiloataotluseks piisavalt andmeid esitanud”, tähendab ilmselgelt, et seni neid piisavalt esitatud ei ole.

Järeldada saab sellest üheselt, et Venemaal ei ole Euroopa Liidu müügiloa saamisega kuhugi kiiret. 7 kuud jooksul pärast vaktsiini Venemaal registreerimist kulutati võimsalt ressurssi, et rääkida, kuidas venemaa kangesti tahaks vaeseid eurooplasi aidata, aga halb Euroopa Liit ei lase. Hoopis huvitavam on meelitada Euroopa Liidu riike rikkuma Euroopa seadusi ja Euroopa ühishanke lepinguid ning tegema Venemaaga vaktsiinikaupa ilma euroopa müügiloata. Hoopis lõbusam on seletada, nagu tegi äsja Vene suursaadik Tallinnas, et “saatkonnalt küsitakse, kuidas oleks võimalik vaktsineerida Vene preparaadiga”, küsivad eraisikud ja ettevõtted “kus töötab sadu inimesi, aga “Vene vaktsiini küsijatele siiski pakkuda ei saa, mil Eesti eelistab Euroopa Liidu heakskiidu saanud vaktsiine.”

Euroopa Liidu riikidest on seni Sputniku ostmisest teatanud Ungari ja Slovakkia. Mõlemad 2 miljonit doosi. Ungarlased on sellest meedia andmeil kätte saanud 40 000 doosi ja slovakid 200 000. Saame näha, kuidas läheb ülejäänuga.

Probleem on selles, et jutt Sputniku kättesaadavusest ja kasutamata võimalusest asendada sellega vaktsiininappus Euroopas on lihtviisiliselt alusetu. Miks? Sest juba seda vaktsiini, mida Venemaa oma vasallriikidesse või poliitiliselt mõjutada soovitud riikidesse on ette müünud, ei ole reaalselt olemas.

Saksa turu-uuringute firma Statista andmetel on venelased tänaseks ette müünud 320 miljonit doosi Sputnikut. Põhiosa sellest Indiasse, Palestiinasse ja Egiptusse. New York Timesi andmeil on venelased ette müünud koguni 1,2 miljardit doosi, põhiliselt Aasiasse ja Lõuna-Ameerikasse.

Venemaa tootmisvõimekust on hinnatud 4 miljonile doosile kuus. Financial Timesi andmeil toodab Venemaa selle aasta lõpuks 31 miljonit doosi, millest ekspordib vähem kui 5% ehk 1,5 miljonit doosi ehk isegi kui kõik see läheks Slovakkiasse ja Ungarisse jääks 2,5 miljonit doosi puudu. Aga mis saab siis ülejäänud 50 riigist?

Võrdluseks, Pfizer on lubanud aasta lõpuks toota 1,5 miljardit doosi, Astra Zeneca 3 miljardit doosi ja Moderna 600 miljonit doosi. Kokku umbes 5 miljardit. Kui venelase suudavad ennast ületa ja toota aasta lõpuks 31 miljoni doosi asemel 50 miljonit, oleks nende toodang 1% meie põhiliste vaktsiinitarnijate toodangust. 1%! Ja siia sisse peab veel mahtuma ka venelaste endi vaktsineerimine, mis viimastel andmetel on praktiliselt seiskunud.

Midagi ei ole öelda. Selle seisu pealt on suudetud üles ehitada muljetavaldav meediakampaania. Kasulikud idioodid üle maailma süüdistavad oma valitsusi ja Euroopa Liitu aeglastes vaktsineerimisplaanides ja vaktsiinide kõrvalmõjudes. Muide, kas Sputnikul on kõrvalmõjusid, me muidugi ei tea. Ametlikult loomulikult mitte. Loodetavasti ei saa me seda ka kunagi teada. Tõenäosus, et saame on igatahes väiksem kui 1%.

Sest Sputnikut reaalselt Euroopas mingilgi mõjusal määral müügile tulemas lihtsalt ei ole. Sputnikut „apoliitilise vaktsiinina“, mida kasutatakse inimeste massiliseks vaktsineerimiseks koroona vastu ei eksisteeri. Sputnik on poliitiline kummitus.

Samal ajal on Eestis tänaseks ühe süstiga vaktsineeritud 12% riigi elanikkonda. Hea tulemus ja paremaks läheb. On tõsi, et Euroopa ja Eesti on teinud selles epideemias palju vigu, paljud plaanid on ebaõnnestunud, paljud asjad juhtunud liiga aeglaselt. Aga peame meeles, et oleme praegu edukad osalised inimkonna ajaloo kõige kiiremas vaktsiini leiutamise ja massvaktsineerimise protsessis. Nii et palun, pange ennast perearsti juures päris vaktsiini järjekorda ja seniks vaktsineerige ennast Sputniku-juttude vastu.

_________________
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
Et ma panin siia ka viited ja faili aga tundub et kui ikka pea ei jaga siis tuleb ban ja ära mölise päkapikk.
Paistab, Milleks Teile fakte :D


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 22 Mär, 2021 13:02 
Eemal
Liige

Liitunud: 27 Dets, 2006 21:35
Postitusi: 2991
Asukoht: Tallinn
Eeldades, et Sputniku tootmise numbrid on õiged, siis on täiesti selge, et müüakse ainult õhku ja poliitilist propagandat. Tuttavad Venemaal räägivad, et ollakse isegi riskirühmade vaktsineerimisega väga alguses. Samas mingite vene pensionäride vaktsineerimine on valitsejatele täiesti pohhui, kui samade vaktsiinidooside müümisega on võimalik valuutat teenida ja propagandat teha.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 22 Mär, 2021 14:36 
Eemal
Liige

Liitunud: 22 Mai, 2009 14:42
Postitusi: 947
Asukoht: Tallinn
Troll kirjutas:
See lollus Eesti kohta on venekeelses netis juba paar aastakümmet ringlemas. Kuskil nullaastatel püüdsin selle algallikat leida, kuid edutult.

Te tahate väita, et meil on lubatud seksimise ajal malet mängida!?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 22 Mär, 2021 15:10 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 14 Aug, 2008 16:40
Postitusi: 6140
Drax kirjutas:
...
Te tahate väita, et meil on lubatud seksimise ajal malet mängida!?


Lubatud on ka sibulaid istutada, värvimisraamatuid värvida, põrandat lakkida, nõudepesumasinast nõusid välja võtta, kabet mängida ja teatud tingimustel on lubatud mängida ka saskut või bridži :-)


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 30 Mär, 2021 22:24 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Mär, 2014 10:20
Postitusi: 1249
Täheldan viimased kuud vene blogisfääris valitsuskriitilise temaatika vähenemist. Igasuguse temaatika, mis kritiseerib Venemaad või tema tegevusi nii täna kui minevikus.

Kas keeratakse kruve kinni või hakkab riigipropaganda ajupsu mõjule pääsema ja rahvas muutub rumalamaks.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 05 Mai, 2021 11:33 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Apr, 2006 16:49
Postitusi: 18549
FB-s jagab Sputnik juhiseid kaasmaalastele...

Tsiteeri:
9 мая в Таллине пройдет автопробег в честь Дня Победы - как подготовиться

Активисты НКО "Российские соотечественники Европы" проведут в столице Эстонии массовый автопробег с целью почтить подвиг участников Великой Отечественной войны. О том, что необходимо для участия в нем, Sputnik Meedia рассказал организатор акции Сергей Чаулин.

ТАЛЛИН, 5 мая – Sputnik Meedia. Празднование Дня Победы в Таллине обогатится новой традицией – 9 мая по главным улицам эстонской столицы проедет колонна автомобилистов, украшенная георгиевскими ленточками.

Мероприятие зарегистрировано в Пыхьяской префектуре Департамента полиции и погранохраны Эстонии в качестве открытого собрания в соответствии с положениями Закона об охране порядка.

Соблюдайте все правила дорожного движения!

По словам организатора автопробега в честь Дня Победы – члена правления НКО "Российские соотечественники Европы" (РСЕ) Сергея Чаулина, изначально идея проехать автомобилями по Таллину рассматривалась в качестве альтернативы шествию "Бессмертного полка".

Мы подозревали, что под предлогом угрозы заражения коронавирусом зарегистрированное Андреем Гончаровым таллинское шествие "Бессмертного полка" может быть отменено, и заранее подстраховались", - рассказал Чаулин Sputnik Meedia.
Сбор участников автомарша в честь Дня Победы состоится 9 мая в 12:00 на парковке у торгового центра Rocca Al Mare в Таллине по адресу Палдиское шоссе 102. После этого колонна двинется по маршруту Палдиское шоссе - улица Эндла – бульвар Каарли – площадь Свободы – бульвар Эстония – улица Гонсиори – улица Рауа – Рейди теэ – Нарвское шоссе – улица Смуули – Лаагна теэ – улица Тюрнпуу – улица Одра – Фильтри теэ – Ярвевана теэ – Таммсааре теэ - Палдиское шоссе - торговый центр Rocca Al Mare. Закончится мероприятие в 14:00.

Всем участникам автомарша перед его началом будут выданы карточки маршрута и георгиевские ленты, которые можно повесить в салон или привязать на антенны автомобилей.

"Мы настоятельно просим всех, кто хочет принять участие в автопробеге в честь Дня Победы, тщательно к нему подготовиться. Машины должны быть чистыми и полностью соответствовать всем требованиям, чтобы сотрудники правоохранительных органов не имели поводов выписать штраф", - подчеркнул Чаулин.

Организаторы обратили особое внимание на то, что участие в зарегистрированном полицией автопробеге не избавляет его участников от необходимости соблюдать скоростной режим и все правила дорожного движения, реагировать на знаки, останавливаться на красный свет, пропускать пешеходов на переходе и подчиняться всем требованиям работников полиции. Резина на колесах автомобилей должна быть поменена на летнюю или "межсезонку", в багажнике или в салоне необходимо иметь аптечку и огнетушитель.

"Нельзя допустить, чтобы противники Дня Победы получили повод обвинить нас в провокации и нарушении общественного порядка", - сказал Чаулин.

Шествие "Бессмертного полка" отменено, но шанс остается

Sputnik Meedia уже писал о том, что 4 мая Андрей Гончаров, зарегистрировавший проведение шествия "Бессмертного полка" в Таллине, объявил об отмене памятного мероприятия.


Гончаров заявил, что к этому решению он пришел после разговора с представителями полиции и Департамента здоровья. По его словам, участников шествия невозможно организовать в колонну из 150 человек группами по 10 человек, как того требуют антиковидные ограничения, а если бы даже это получилось, то другим людям невозможно было бы подойти к "Бронзовому солдату" на Военном кладбище.

В настоящее время разрешения на проведение акции пытается добиться от полиции Сергей Чаулин, проводивший ее с 2016 по 2019 годы. По словам Чаулина, он уже послал соответствующий запрос в Пыхьяскую префектуру Департамента полиции и погранохраны и в настоящее время ждет от него ответа.

_________________
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 05 Mai, 2021 15:05 
Foorumil
Liige

Liitunud: 22 Okt, 2005 21:57
Postitusi: 3154
Et tulemas on sõidame "Eesti vabaks 2", aga nüüd siis juba õigete lippudega. :D

_________________
Unforeseen consequences


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 06 Mai, 2021 18:23 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Mär, 2014 10:20
Postitusi: 1249
Vene reaalsus. Õpetatakse kuidas surra aga mitte kuidas elada - kodumaaarmastust ilma vastuarmastuseta.

Pildil lasteaia lapsed sümboliseerivad haudu.


Manused:
182433595_3939663046150591_2628700803460412213_n.jpg
182433595_3939663046150591_2628700803460412213_n.jpg [ 103.25 KB | Vaadatud 4022 korda ]
Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 08 Mai, 2021 12:35 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Mär, 2014 10:20
Postitusi: 1249
Vladivostokis pannakse selliseid vimpleid üles. Kas siin on propameistritel kogemata jaapani lipuga sarnased kiired viisnurga taha sattunud?

Pilt


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 19 Mai, 2021 20:24 
Eemal
Liige

Liitunud: 15 Sept, 2011 21:40
Postitusi: 239
Vene propaganda topib seda Sputnik V söögi alla ja söögi peale.Seletab kuidas terve maailm seda ootab ja tarvitab.Aga oma vene rahvas ei paista seda vaktsiini eriti hindavat.Täna hommikul vene NTV uudistes näitas vaktsineerimist Kaasanis,kus kuulutati,et kõikide vabatahtlikult vaktsineeritute vahel loositakse välja korter ja veel väiksemaid pudinaid.
Eile vist teatas Brasiilia,et lõpetab Sputnikuga vaktsineerimise.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 23 Mai, 2021 20:46 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 10366
Vene uudisteagentuur RIA soovitab taastada GULAG....
Tsiteeri:
Meanwhile Russia's state news agency RIA has an article "Russia is getting ready to bring back the Gulag" and an explanation that life in Stalin's camps was actually better than in freedom in the Soviet Union because people starved outside the camps.

https://twitter.com/XSovietNews/status/ ... 8942799876

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 04 Juun, 2021 15:37 
Eemal
Liige

Liitunud: 15 Sept, 2011 21:40
Postitusi: 239
No lõpuks ka midagi head ja positiivset!
https://www.postimees.ee/7264531/kreml- ... estit-vaga
Süda läks kohe soojaks ja lõpmata rahu saabus hinge!
Kui nad ainult niipalju ei armastaks,et jälle meile karjaga külla tulevad.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 06 Juul, 2021 22:10 
Eemal
Liige

Liitunud: 05 Sept, 2011 8:07
Postitusi: 738
Eesti (ja kogu B3 tegelikult) peaks tagasi venemaale tagastatama

https://news.ru/world/politolog-potrebo ... yu-rossii/


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 07 Juul, 2021 8:35 
Eemal
Liige

Liitunud: 09 Dets, 2018 21:26
Postitusi: 2493
smr kirjutas:
Eesti (ja kogu B3 tegelikult) peaks tagasi venemaale tagastatama

https://news.ru/world/politolog-potrebo ... yu-rossii/


Vene ajaloolased võiks sis ju veel mõned sajandid tagasi minne ja oma riigi sama suureks jätta, kui see Moskoovia väikevürstiriik oli :mrgreen:


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 682 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt