Vene propagandasõda Eesti vastu

Ideoloogiline sõda, ajupesu...
Heal lapsel mitu nime!
Vasta

kas Venemaa teeb meile liiga?

vägagi
133
58%
natuke
29
13%
tavalised nääklused
59
26%
ei
9
4%
 
Hääli kokku: 230

Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2089
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Postitus Postitas krizz »

Šasha:
Mina aga arvan, et need vähesed okupatsiooni märgid, mis on alles, võivad jääda. Nii nagu "Estonia" laemaal või viisnurk Stalini maja tipul Stockmanni vastas.
Sinu toodud sümbolid on õnneks nii kõrgel, et isegi kõige innukam punaveteran ei suuda nendeni lennata ja seal mingit eesti vastast miitingut pidama hakata. Pronksmees aga kaob, see on juba põhimõtte küsimus. Eestis olevatele sümbolitele ei anna mitte Vene oma suva järgi tähendusi, vaid Eesti.
Sümboleid on meil palju, kasvõi saksa- taani aegne Toompea, või kasvõi Kadriorg. Lihtsalt mõned sümbolid on armsad, teised mitte.
Huvitav, kas selle, et Lätis Vabadussammas püsti jäi, peab kommude tedmatuse, või mõningase inimlikkuse arvele panema? Lätlased võivad isegi mõistvamad olla, meil aga purustati isegi Kalevipojad ära. Purustaja aga mälestamist ei vääri. Kuid seda purustajat venelased Pronksmehes just näevadki, sest ms. koos Vabadussõja mälestusmärkidega oli isegi Kalevipoeg neile fašhist!
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

krizz kirjutas: Huvitav, kas selle, et Lätis Vabadussammas püsti jäi, peab kommude tedmatuse, või mõningase inimlikkuse arvele panema?
Kui oskad vene keeles lugeda, siin sellest lugu:
http://www.dialogi.lv/article.php?id=53&t=12&rub=0

Lühidalt, Läti Vabadussammas jäi kohale tänu Veera Muhhinale, kes ise oli Riiast pärit ning oma autoriteediga kaitses Vabadussammast 1945 aastal, kui uued võimud plaanisid selle asemel püstitada monument Stalinile.

Ning Veera Muhhina on maailmatuntust saanud tänu sellele ausambale:

Pilt

Kusjuures, Vabadussammas Riias seisab Peeter Suure ausamba kivialusel:

Pilt
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

ehh,see peeter suur ka veel.
lausa uskumatu,kuidas vasjad oma vallutajaid ja röövleid teistele pähe määrivad.pole seda peetri sammast ka meile vaja - töi ta samamoodi kui staalin meile surma ja häda.
sellest paraku aga nad aru saada ei taha.

samahästi vöiks ju Julius Kuperjanovi samba ka moskvasse panna ja alla lisada kiri : tubli mees,kes päästis Eestimaa nliidu okupatsioonist...
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
valdo
Liige
Postitusi: 375
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:03
Asukoht: Kehra/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas valdo »

VANA LÖUKOER kirjutas: ...pole seda peetri sammast ka meile vaja - töi ta samamoodi kui staalin meile surma ja häda.
Peetriga on asi tegelikult mitmetahulisem. Vahel olen mõelnud, et Eesti alad läksid Vene impeeriumi alla küll kõige parema valitseja ajal siinse rahvastiku ja kultuuri jaoks. Ehk siis Peeter oli Venemaa kõige läänelikum tsaar.

28. septembril 1710 pooleliolevas Harku mõisahoones sõlmitud nn "Harku rahu" jättis ju alles kõik siinsete alade kultuurilised eripärad - luteri usu, saksa keele asjaajamiskeelena, balti aadlike ja aadliomavalitsuste ülemvõimu, vanade kaubalinnade autonoomia jms. Ehk siis kõik selle, mis lubas jätkuvalt väita, et siinsed alad (Liivimaa, praegused Eesti ja Läti alad, vene k. ostzeiskie provincii) olid osake Lääne kultuurist ja tsivilisatsioonist. Kohalikud balti aadlikud muide tõlgendasid seda nn "balti erikorda" kui omalaadset autonoomiat, mida ta suurem määral de facto ka oli.

Ega Peeter rumal ei olnud - ta sai balti aadlike (vene k. ostzeiskoje dvorjanstvo) näol endale palju kõrgelt haritud ja võimekat eliidi Vene riigi jaoks.

Olen vahel õudusega mõelnud, mis oleks siinsete aladega juhtunud, kui Vene riik oleks need enda kätte saanud ajal, mil selle eesotsas oleks olnud veidi teiselaadne valitseja. Nt Ivan Julm (kõik me teame Novgorodi veretööd) või kasvõi keegi 18.-19. sajandi tsaaridest, kellest paljud püüdsid Balti erikorda tasalülitada ja Aleksander III seda lõpuks paljus tegigi. Loomulikult oleks Eesti jaoks parim variant olnud järtkuvalt Rootsi (või muu lääneriigi) alluvuses, aga see oleks olnud üsna vähetõenäoline tollast jõudude vahekorda arvestades.

Muide - mis Tallinna Peetri ausambasse puutub (püstitati 1910 Heinaturule, praegusele Vabaduse väljakule, praegusest Vabaduskellast veidi ida poole umbes kahe sõiduniidi vahelise autoparkla kohale), siis see telliti ja püstitati just Balti aadlike poolt ja kujutas Peetrit koos balti erikorda sätestava dokumendirulliga. Tsaarivõimud seda ei püstitanud.

Teine veidi vähetuntud fakt on, et noore EV võimud ei hävitanud seda ausammast siiski täielikult - mahavõetuna säilis temast ülemine büstiosa, mis taaspüstitati Kadriorgu Peetri maja juurde. Alumine osa, paraku, valati ümber EV müntideks, kuna värvilist metalli nende valmistamiseks nappis... Peetri büsti kadus Kadriorust Saksa okupatsiooni ajal 1940ndatel, põhjuseks ikka seesama värvilise metalli puudus + ideoloogiline sobimatus...

Mis sai 1920ndate alguses ausamba võimsast graniitalusest, seda ma ei tea. Kes teab, võiks seda minulegi öelda :) Samuti ei tea ma Riia Peetri saatusest midagi, ka seda teavet võiks minuga jagada...
Valdo

[b][url=http://tinyurl.com/rattad]Eesti Jalgrattamuuseumi[/url][/b] looja ja eestvedaja
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk tn 9. Maist septembrini oleme avatud R,L,P 11-18, muul ajal kokkuleppel
Tutvustame jalgratta ajalugu eesti vaates, meie seitsmes saalis on välja üle 120 ratta
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2199
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Ehk siis baltisakslased ja Peeter jagasid sõbralikult meie kodumaad.

Venkud miskipärast raiuvad seal duumas muudkui fasismi taaselustumist eestis, see ajab juba naerma rohkem.

Kui vabastajatest rääkida, kus siis seisab pronksist SS-lase kuju, kes meid vabastas 1941 punaste ikkest?
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
susi
Liige
Postitusi: 557
Liitunud: 08 Juul, 2005 21:22
Asukoht: pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas susi »

Ei söandaks Pjotr I-st kõige läänelikumaks Venemaa valitsejaks ega isegi tsaariks pidada. Vahest enim reklaamitud. Pjotr I-e toetajaiks olid algul just vene aristokraadid. Sofja toetajaiks pööbel ja välismaalased. Pjotr otsis varjupaika kloostris ja taotles patriarhi toetust. Gordon jt. välismaalased läksid Pjotri poolele , kui hakkasid pidama Sofjat kaotajaks.Paljud välismaalased olid Vassili Golitsõni (Vene suurima raamatukogu omanik) sõbrad. Sofja ja Golitsõn kandsid poola ja ungari rõivaid, Golitsõn ajas habet jne. Ka polkovnik Tsõkler, kes Pjotri vastu mässas, ei olnud rahvuselt venelane.
Paljud vene aristokraadid peavad end põlvnevaks välismaalastest. Ka Groznõi opritshnikute hulgas palju mittevenelasi. Väidetavalt pidas ka Ivan Groznõi ennast roomlaseks (imperaator Augustuse venna järglaseks).
Läänelikud valitsejad ju ka Pjotr III, Pavel I, Anna Leopoldovna...
Esialgu pidid Rootsi Balti valdused minema Saksi Augustile. Siis polnud neid ka mõtet säästa. Vist Solovjov tõi välja Sheremetjevi kirja, kus ta hooples tsaari ees, et seal, kus ta läbi läks, pole enam midagi hävitada. Hiljem tekkis lootus need maad endale jätta ja siis enam sedasi ei rüüstatud.
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

valdo kirjutas:Samuti ei tea ma Riia Peetri saatusest midagi, ka seda teavet võiks minuga jagada...
Selle ümber oli mõned aastad tagasi suur kära Lätis :) Ja, kusjuures, Eesti on selle kujuga otseselt seotud. Nimelt eesti tuukrid tõstsid see kuju merepõhjast ja Riia linnaraad on selle tagasi välja ostnud 1934 a. kuid kuju on püstitamata siiamaani ning seisab erafirma hoovis.

Osaliselt sellest on see vana v.k. artikkel: http://dizainlv.host.sk/statja4.php
Võid ka googeldada "Евгений Гомберг" nime järgi :)

Pilt
Kasutaja avatar
Juhan
Liige
Postitusi: 185
Liitunud: 21 Nov, 2006 13:08
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Juhan »

Kes on see hallipäine härra sini-must-valgete triipudega särgiga kuju all?
Kurat, on küll prillid ees, aga kuidagi kangesti meenutab Villu Reiljanit... :shock:
Meie reliikvia on vabadus!
Meie reliikvia on au!
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

ei,reiljani poiss see pole..
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

ja üleüldse,ma ei väsi kordamast,et peaks venemaa meediale ja kremlile saatma raamatu,kus on sees köik terminid a'la fashist jne.

iga kord kui ma loen,et nii ja niipalju aastaid fashismi purustamisest möödas,kerkib pähe küsimus,et kes kurat siis ikka nliidule kallale tungis,kas sakslased vöi hoopis itaallased... :D :D
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
ppp
Liige
Postitusi: 723
Liitunud: 05 Apr, 2006 17:54
Kontakt:

Postitus Postitas ppp »

Läti samba kohta on venelast hulgas käibel olnud ka variant, et emake Venemaa hoiab oma süles/pihus kolme balti vabariiki (tähte)! Interpretatsiooni küsimus!
Frundsberg
Liige
Postitusi: 1649
Liitunud: 15 Mär, 2005 10:15
Kontakt:

Postitus Postitas Frundsberg »

Mina jälle ei suuda kuidagi aru saada sellest miks just mõningatele end patriootideks nimetavatele isikutele see pronksmees just aastal 2006 ette jäi? Kus kohas te varem olite? Või miks ei viidud sammast minema siis kui võimul olid erakonnad kes praegu enne valimisi kisavad kui kuked sõnnikuhunniku otsas?

Tahate pakun välja kihlveo: Pronkssõdur ei kao Tõnismäelt järgmise 4 aasta jooksul kuhugi hoolimata sellest kes valimised võidab. Koefitsendiks pakun 1:4 minu kahjuks 8). Tehkem panused, härrased!
Kasutaja avatar
okaloka
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 13 Okt, 2006 14:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas okaloka »

vaat jah - imelik lugu nende sümbolitega. mina mäletan veel seda, kui noore poisina käisin toompead intrite eest kaitsmas. pärast seisin igavese tule juures natuke, mis ka minu jaoks sümboliseeris sel ajal lihtsalt igavest võitlust.

nüüd käisin uuesti aljosha juures - sest mulle ei meeldi et eestimaa pealinnas kogunevad takistamatult venemeelsed neoimperialistid, inimesed, kes väidavad nagu oleks Eestimaa, minu isade ja emade maa hoopis nende igipõline õigusruum. Inimesed kes siia on tulnud tankide ja mahhinatsioonide toel. Ja ma pean ütlema, et see asi ajab kopsu üle maksa - aitab küll sellest jamast juba.
Pauk või paar peab ikka olema - kasvõi selleks et 50 aastat hiljem avada debatt teemal "okupatsioon".
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

Frundsberg kirjutas:Mina jälle ei suuda kuidagi aru saada sellest miks just mõningatele end patriootideks nimetavatele isikutele see pronksmees just aastal 2006 ette jäi? Kus kohas te varem olite? Või miks ei viidud sammast minema siis kui võimul olid erakonnad kes praegu enne valimisi kisavad kui kuked sõnnikuhunniku otsas?

Tahate pakun välja kihlveo: Pronkssõdur ei kao Tõnismäelt järgmise 4 aasta jooksul kuhugi hoolimata sellest kes valimised võidab. Koefitsendiks pakun 1:4 minu kahjuks 8). Tehkem panused, härrased!
Ükskord pidi ju mõõt täis saama.
2006.a. 9. mai oli imho viimseks piisaks karikas.
Rohkem enam kannatada ei saa - kas pronksmees lahkub või ei ole EV-l elementaarseimatki eneseväärikust.... :roll:
TÕDEONAJATÜTAR
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2089
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Postitus Postitas krizz »

Hr. Sollmann kirjutas: Rohkem enam kannatada ei saa - kas pronksmees lahkub või ei ole EV-l elementaarseimatki eneseväärikust.... :roll:
See on õieti õeldud. Isegi venemaa austab oma vastaseid, kes käituvad meestena. Mitte aga nagu mingid kohilambad. Näiteks Mannerheim, kelle põhimõtted ei lubanud tal kunagi bolšhevikega mingit tegemist teha. Revolutsioonist alates ta põlgas neid ja soovis, et kohe astutaks punastele vastu. Seda juba revolutsiooni alguses, kui ta oli veel tsaari kindral.
Ja Venemaa isegi austab teda ja Soomet. Kuigi suuremat ja põhimõttelisemat vastast annab otsida. Kuid Mannerheim hakkas alati vastu, seda isegi raugana :idea:

Mida aga meie parempoolsed poliitikud tegid? Ei ilmunud Riigikokku, kui hääletati sõjahaudade seadust. Einoh kanged "mehed"küll....
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist