Vene propagandasõda Eesti vastu

Ideoloogiline sõda, ajupesu...
Heal lapsel mitu nime!
Vasta

kas Venemaa teeb meile liiga?

vägagi
133
58%
natuke
29
13%
tavalised nääklused
59
26%
ei
9
4%
 
Hääli kokku: 230

Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

EOD kirjutas: Huvitama peaks siiski seevõrd, et "cовок" orienteerub end N. Liidu õiglusjärglaseks nimetanud Venemaale ja on täielikult sealse propaganda mõju all. Ta on uhke selle üle, et on "forpost Rossii" ega taha mingist integratsioonist kuuldagi. Siit ka "arusaamatused".
Kahtlen.

Enamasti ebalojaalsed ja NL mõju alla sattunud venelased Petserimaalt ja Narva-tagusest sõjaeelses Eestis -- kas nende ebaõnnestunud integreerimine oli põhjustatud seega, et nad mõistsid end Venemaa "forpost'ina" või olid selleks teised põhjused? ;) Millega pidi tegelema Pätsi propagandatalitsus nende piirkondade otsekohese eestistamise asemel -- kas "piiriäärsete" venelaste probleemide lahendamisega või abstraktse NL-vastase kihutustööga/vastupropagandaga?
Kasutaja avatar
tlpWFG
Liige
Postitusi: 370
Liitunud: 06 Sept, 2005 16:02
Asukoht: virumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas tlpWFG »

Küll natuke teemast väljas ja vana uudist, kuid siiski haakub natuke teemaga. http://www.postimees.ee/030904/online_u ... 143569.php
Lugedes tekib ikka säärane viha. :evil: Või Lihula ausammas oli solvav ja julgeolekurisk? Kas tolle ausamba juures käisid kogunemas Eesti Vabariigi vastaselt meelestatud inimesed?? Kas tolle ausamba küljes olid ilmselged natsisümboolika elemendid? Samal ajal on Tõnismäel iivanite ausammas, mida ehivad sirp ja vasar ja kogunema kipuvad seal ikka Eesti vastaselt meelestatud ja NL taga nutvad inimesed :!: Parts oli ikka üks persepugeja,ütlen otse välja.Ja USA tuleb meile ette dikteerima, mis on solvav ja vaen õhutav?? No tule taevas appi. :evil:
Niikaua, kui elu sees, relv käes ja Eestimaa pind jalge all, pole häda veel midagi.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5.gif[/img][/url]
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

Sasha kirjutas: Enamasti ebalojaalsed ja NL mõju alla sattunud venelased Petserimaalt ja Narva-tagusest sõjaeelses Eestis -- kas nende ebaõnnestunud integreerimine oli põhjustatud seega, et nad mõistsid end Venemaa "forpost'ina" või olid selleks teised põhjused? ;) Millega pidi tegelema Pätsi propagandatalitsus nende piirkondade otsekohese eestistamise asemel -- kas "piiriäärsete" venelaste probleemide lahendamisega või abstraktse NL-vastase kihutustööga/vastupropagandaga?
Väide, nagu Petseri ja Narva-tagused venelased olnuksid 1.EV-ile ebalojaalsed ning nende integreerimine täielikult ebaõnnestus, ei pea imho vett.
Elasid nad minu tgsh andmeil oma kandis rõõmsalt, nokitsesid tasakesti tööd teha ning purssisid jõukohaselt riigikeelt.
Nõukaaegade saabumisel pöörasid EV-le selja mitte vihast v nördimusest eesti riigi vastu, kuivõrd suurest ja halvavast hirmust bolševike ees.
Kõik see koledus, mis toimus sealpool piiri, ei olnud nende jaoks mingi saladus.
Olid nad ju kommunaaride silmis reeturitena põhimõtteliselt suuremad vaenlased kui siinsed 'buržuid', seetõttu tehti oma naha päästmiseks igasugu hulle asju.
Kuulnud seda kõike isikliku ema suust, kes ise tollal samas kandis kasvas ning sellest, mis bolševikemaal sündis, igasuguseid imelugusid kuulis.
Sellal peeti noid jutte eesti peredes luiskelugudeks...:roll:
TÕDEONAJATÜTAR
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

tlpWFG kirjutas:Või Lihula ausammas oli solvav ja julgeolekurisk? Kas tolle ausamba juures käisid kogunemas Eesti Vabariigi vastaselt meelestatud inimesed?? Kas tolle ausamba küljes olid ilmselged natsisümboolika elemendid? Samal ajal on Tõnismäel iivanite ausammas, mida ehivad sirp ja vasar ja kogunema kipuvad seal ikka Eesti vastaselt meelestatud ja NL taga nutvad inimesed :!: Parts oli ikka üks persepugeja,ütlen otse välja.Ja USA tuleb meile ette dikteerima, mis on solvav ja vaen õhutav?? No tule taevas appi. :evil:
1. Lihula ausammas oli solvav ja julgeolekurisk.

2. Tolle ausamba avamisel olid piisavas koguses sellise välimusega inimesi, et kasvõi ainult nende fotode järgi ameeriklased võisid teha oma otsuse.

3. Ei, natsisümboolikat Lihula ausambal ei olnud.

4. Tõnismäel ei ole iivanite ausammast. Tõnismäel asub nõukogude ajal püstitatud Tallinna vabastajate ausammas, mille keskel on eesti skulptori poolt eesti mehest tehtud leinava pronkssõduri kuju.

5. Tõnismäe ausammast ei ehi sirp ja vasar. Paekivi seinal on NL Isamaasõja ordeni kuju.

6. Tõnismäel kogunevad 9. mail erinevad inimesed, ja neid on tuhanded. Kordades rohkem kui teistel päevadel või teiste Eesti ausambade juures. See, et nad toovad lille langenud sugulaste mälestamiseks ei räägi mitte midagi nende poliitilistest vaadetest.

7. Parts nagu ka paljud teised eesti poliitikud on realist ja pragmatik. Kui USA saatkond on selgelt oma seisukohast teatanud, ei olnud tal valiku. Mõelda oli vaja varem.

8. Kui ise ei saa hakkama, siis jah, tuleb välisonu ja seletab, kus on ohu ja kus on vaen. Taevas appi ei saabu, selles võid kindel olla. :)
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

K.K.Sollmann kirjutas: Väide, nagu Petseri ja Narva-tagused venelased olnuksid 1.EV-ile ebalojaalsed ning nende integreerimine täielikult ebaõnnestus, ei pea imho vett.
Jääme siis igaüks oma arvamuse juurde :)
Kasutaja avatar
Juhan
Liige
Postitusi: 185
Liitunud: 21 Nov, 2006 13:08
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Juhan »

Sasha kirjutas: 1. Lihula ausammas oli solvav ja julgeolekurisk.


5. Tõnismäe ausammast ei ehi sirp ja vasar. Paekivi seinal on NL Isamaasõja ordeni kuju.
Lihula ausammas oli solvav?
mida kuradit?!
See oli neile 80 000 eestlasele, kes sõdisid oma kodumaa eest saksa mundris. Kas sina, Sasha, tuled mulle väitma, et me ei või mälestada `80 000-t sõdurit? Me peaksime lihtsalt unustama selle hulga sõdureid ja laskma neil kusagile ajaloo soppidesse kaduda? NO EI!
Pigem on solvav see okupantide sümboolikaga ehitud ning rahvavaenlasi koondav monument Tõnismäel.

Tõnismäe monumenti siiski ehib sirp ja vasar. Selle leinava punaväelase pea kohal ilutsevad sirp ja vasar.
Meie reliikvia on vabadus!
Meie reliikvia on au!
Kasutaja avatar
tlpWFG
Liige
Postitusi: 370
Liitunud: 06 Sept, 2005 16:02
Asukoht: virumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas tlpWFG »

Sasha kirjutas: 1. Lihula ausammas oli solvav ja julgeolekurisk.

2. Tolle ausamba avamisel olid piisavas koguses sellise välimusega inimesi, et kasvõi ainult nende fotode järgi ameeriklased võisid teha oma otsuse.

3. Ei, natsisümboolikat Lihula ausambal ei olnud.

4. Tõnismäel ei ole iivanite ausammast. Tõnismäel asub nõukogude ajal püstitatud Tallinna vabastajate ausammas, mille keskel on eesti skulptori poolt eesti mehest tehtud leinava pronkssõduri kuju.

5. Tõnismäe ausammast ei ehi sirp ja vasar. Paekivi seinal on NL Isamaasõja ordeni kuju.

6. Tõnismäel kogunevad 9. mail erinevad inimesed, ja neid on tuhanded. Kordades rohkem kui teistel päevadel või teiste Eesti ausambade juures. See, et nad toovad lille langenud sugulaste mälestamiseks ei räägi mitte midagi nende poliitilistest vaadetest.

7. Parts nagu ka paljud teised eesti poliitikud on realist ja pragmatik. Kui USA saatkond on selgelt oma seisukohast teatanud, ei olnud tal valiku. Mõelda oli vaja varem.

8. Kui ise ei saa hakkama, siis jah, tuleb välisonu ja seletab, kus on ohu ja kus on vaen. Taevas appi ei saabu, selles võid kindel olla. :)
1. Järsku räägid lahti, keda Lihula ausammas solvas ja kuidas ta julgeolekurisk oli.
4. Olgu ta kasvõi eile püstitatud ausammas, iivanite oma on see ikkagist.
5. Ma söön oma mütsi ära, kui samba küljes ei tolknenud ei sirp ega vasar.
6. Toogu lilli, kui ärgu lubagu, et tuleb aeg, mil sibulad meid saablitega raiuvad.
7.Parts on vedurijuhi poeg ja persepugeja.
8. Eeldan su fooruminime järgi ,et sa vene päritolu. Venelastele ju usk võrdväärne õhuga, kuidas sa siis taeva appitulekusse ei usu? :D
Niikaua, kui elu sees, relv käes ja Eestimaa pind jalge all, pole häda veel midagi.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5.gif[/img][/url]
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

Juhan kirjutas: Kas sina, Sasha, tuled mulle väitma, et me ei või mälestada `80 000-t sõdurit? Me peaksime lihtsalt unustama selle hulga sõdureid ja laskma neil kusagile ajaloo soppidesse kaduda? NO EI!
Võid loomulikult. Kuidas ma saan sulle segada -- mälesta, ole hea. Jutt ju mitte sellest, et saad või ei saa. Loe tähelepanelikult ja ära ärritu :)
Juhan kirjutas: Tõnismäe monumenti siiski ehib sirp ja vasar. Selle leinava punaväelase pea kohal ilutsevad sirp ja vasar.
NL Isamaasõja ordenit oled näinud? :)

Pilt
Kasutaja avatar
tlpWFG
Liige
Postitusi: 370
Liitunud: 06 Sept, 2005 16:02
Asukoht: virumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas tlpWFG »

Sasha kirjutas:
Juhan kirjutas: Kas sina, Sasha, tuled mulle väitma, et me ei või mälestada `80 000-t sõdurit? Me peaksime lihtsalt unustama selle hulga sõdureid ja laskma neil kusagile ajaloo soppidesse kaduda? NO EI!
Võid loomulikult. Kuidas ma saan sulle segada -- mälesta, ole hea. Jutt ju mitte sellest, et saad või ei saa. Loe tähelepanelikult ja ära ärritu :)
Juhan kirjutas: Tõnismäe monumenti siiski ehib sirp ja vasar. Selle leinava punaväelase pea kohal ilutsevad sirp ja vasar.
NL Isamaasõja ordenit oled näinud? :)

Pilt
Njaa. Silmad on mul haiged, kannan prille, kuid sirbi ja vasara tunnen ikkagi ära.
Niikaua, kui elu sees, relv käes ja Eestimaa pind jalge all, pole häda veel midagi.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5.gif[/img][/url]
Kasutaja avatar
Juhan
Liige
Postitusi: 185
Liitunud: 21 Nov, 2006 13:08
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Juhan »

Jah, olen näinud. Enda vanaisal ilutseb sellised kaks riiulitäit, muide ;)
Ma nüüd ausõna ei saa aru, mida sa sellega mõtlesid - ehk seletad lahti.
Ja äkki valgustad mind, kuidas Lihula ausammas solvav oli?
mina tõin siia selle 80 000 eestlase näite sisse, kuna ma eeldasin, et sinule oli ta solvav, kuna mälestas II ms ajal Saksa poolel sõdinuid. Siiski olid need mehed eestlased ja meie esivanemad ning me ei saa ega tohi nende nimesid korstnasse kirjutada.
Meie reliikvia on vabadus!
Meie reliikvia on au!
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

tlpWFG kirjutas:1. Järsku räägid lahti, keda Lihula ausammas solvas ja kuidas ta julgeolekurisk oli.
Nii vähemalt arvas üks kontor, mille kontaktandmed on järgmised:

Kentmanni 20 15099 Tallinn, Eesti
Tel: 668-8100, Faks: 668-8267

Võid pöörduda ja üle täpsustada. :)
tlpWFG kirjutas: Venelastele ju usk võrdväärne õhuga, kuidas sa siis taeva appitulekusse ei usu? :D
"С волками жить -- по-волчьи выть" :) Olen vist liiga integreerunud paganlastest aborigeenidega :)
Kasutaja avatar
tlpWFG
Liige
Postitusi: 370
Liitunud: 06 Sept, 2005 16:02
Asukoht: virumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas tlpWFG »

Sasha kirjutas:
tlpWFG kirjutas:1. Järsku räägid lahti, keda Lihula ausammas solvas ja kuidas ta julgeolekurisk oli.
Nii vähemalt arvas üks kontor, mille kontaktandmed on järgmised:

Kentmanni 20 15099 Tallinn, Eesti
Tel: 668-8100, Faks: 668-8267

Võid pöörduda ja üle täpsustada. :)
tlpWFG kirjutas: Venelastele ju usk võrdväärne õhuga, kuidas sa siis taeva appitulekusse ei usu? :D
"С волками жить -- по-волчьи выть" :) Olen vist liiga integreerunud paganlastest aborigeenidega :)
Mis asutus tollel aadressil asub?
Kuna vene keelt ei jaga, siis äkki räägid natuke ka riigikeeles. :D
Niikaua, kui elu sees, relv käes ja Eestimaa pind jalge all, pole häda veel midagi.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5.gif[/img][/url]
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

Juhan kirjutas: Ma nüüd ausõna ei saa aru, mida sa sellega mõtlesid - ehk seletad lahti.
Ma arvan, et kohalikud venelased oleksid neelanud uudis Lihula ausamba püstitamisest ja lepiksid sellega nagu on lepitud ka muude ausambadega. Pealegi, kui sa mäletad, kogu Venemaa ja mitmete venelaste tähelepanu neil päevadel oli pööratud Beslani sündmustele. Ameeriklased otsustasid, et see on vale ausammas ja tegid kõik, et see oleks kõrvaldatud. Nii lihtne see oligi.
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

tlpWFG kirjutas: Mis asutus tollel aadressil asub?
Kuna vene keelt ei jaga, siis äkki räägid natuke ka riigikeeles. :D
1. USA saatkond

2. Vanasõna: "Kes huntidega koos elab, peab huntidega ühes ulguma"
;)
Kasutaja avatar
Juhan
Liige
Postitusi: 185
Liitunud: 21 Nov, 2006 13:08
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Juhan »

Sasha kirjutas:
Juhan kirjutas: Ma nüüd ausõna ei saa aru, mida sa sellega mõtlesid - ehk seletad lahti.
Ma arvan, et kohalikud venelased oleksid neelanud uudis Lihula ausamba püstitamisest ja lepiksid sellega nagu on lepitud ka muude ausambadega. Pealegi, kui sa mäletad, kogu Venemaa ja mitmete venelaste tähelepanu neil päevadel oli pööratud Beslani sündmustele. Ameeriklased otsustasid, et see on vale ausammas ja tegid kõik, et see oleks kõrvaldatud. Nii lihtne see oligi.
Lihtsalt, sinu postitusest jäi mulje, et ka sinu arvates oli see solvav ja nn. julgeoleku risk, niisiis oleksin tahtnud sinu arvamust asjast kuulda.
Meie reliikvia on vabadus!
Meie reliikvia on au!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist