Õppetus on see iva - kuidas keerata üles välivormi varrukat

Vormid, auastmed, auastme- ja erialatunnused. Ja kõike muud, mis ühe "laigulise" või "mitte-laigulise" pealt leida võib.
Kasutaja avatar
just plain mean
Liige
Postitusi: 627
Liitunud: 08 Dets, 2008 14:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Õppetus on see iva - kuidas keerata üles välivormi varrukat

Postitus Postitas just plain mean »

Uue välivormi jaki varrukad tuleks tõenäoliselt üles keerata USA stiilis, et kogu varrukas oleks ka üleskeeratult ühte värvi. Vähemalt ma ise eelistan seda. Samas ükski kehtiv eeskiri või juhend seda kummalisel kombel ei sätesta, jättes kaitseväelastele ja kaitseliitlastele suhteliselt vabad käed oma välimuse 'tuunimiseks'. Igatahes panen siia ühe lingi, kus esitatavatelt slaididelt nähtub, kuidas seda tehakse US Navy's:
http://www.slideshare.net/nafmisawa/nav ... structions
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Õppetus on see iva - kuidas keerata üles välivormi varru

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

just plain mean kirjutas:Uue välivormi jaki varrukad tuleks tõenäoliselt üles keerata USA stiilis, et kogu varrukas oleks ka üleskeeratult ühte värvi. Vähemalt ma ise eelistan seda. Samas ükski kehtiv eeskiri või juhend seda kummalisel kombel ei sätesta, jättes kaitseväelastele ja kaitseliitlastele suhteliselt vabad käed oma välimuse 'tuunimiseks'. Igatahes panen siia ühe lingi, kus esitatavatelt slaididelt nähtub, kuidas seda tehakse US Navy's:
http://www.slideshare.net/nafmisawa/nav ... structions
Ole terve soovitamast - aga eesti digivormi jaki varrukate kitsus üldiselt EI VÕIMALDA sellist värki... :dont_know:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
mongol
Liige
Postitusi: 1305
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Õppetus on see iva - kuidas keerata üles välivormi varru

Postitus Postitas mongol »

Borja kirjutas:Ole terve soovitamast - aga eesti digivormi jaki varrukate kitsus üldiselt EI VÕIMALDA sellist värki... :dont_know:
Võimaldab küll, aga mitte neil, kes suurema kondiga, omavad biitsepsit või on muidu paksude kätega ;)
professional retard
HotelVictor
Liige
Postitusi: 208
Liitunud: 23 Nov, 2013 14:06
Kontakt:

Re: Õppetus on see iva - kuidas keerata üles välivormi varru

Postitus Postitas HotelVictor »

2012-2013 aastal ajateenistuses kõik need kolm korda, kui lubati varrukaid üles voltida siis täpselt nii seda tegema pidigi - said kõik hakkama, isegi suured mehed.

Minule, kui aega teenivale sõdurile jäi Tormil ja muudel sooja aja üritustel silma ikka see, et kompaniivälised ohvitserid ei olnud viitsinud korralikult varrukaid üles keerata, vaid piirdusid rahulikult tagurpidikeeramisega. Topeltmoraalide jaoks on ehk mõni teine teema, aga kui vormi sedasi kantakse siis peaks olema kandmise viis ju ühtne.
Kasutaja avatar
just plain mean
Liige
Postitusi: 627
Liitunud: 08 Dets, 2008 14:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Õppetus on see iva - kuidas keerata üles välivormi varru

Postitus Postitas just plain mean »

Borja kirjutas: Ole terve soovitamast - aga eesti digivormi jaki varrukate kitsus üldiselt EI VÕIMALDA sellist värki... :dont_know:
Kui ei võimalda ühte pidi, siis ei peaks ju võimaldama ka teist pidi????? Varrukas läheb ju kitsamaks mõlemal juhul sama palju?
Üldiselt olen Hotel Victoriga nõus - ohvitserid, kellel pole alluvat üksust, suhtuvad oma vormi ja selle kandmisse oluliselt liberaalsemalt.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Õppetus on see iva - kuidas keerata üles välivormi varru

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

just plain mean kirjutas:
Borja kirjutas: Ole terve soovitamast - aga eesti digivormi jaki varrukate kitsus üldiselt EI VÕIMALDA sellist värki... :dont_know:
Kui ei võimalda ühte pidi, siis ei peaks ju võimaldama ka teist pidi????? Varrukas läheb ju kitsamaks mõlemal juhul sama palju?
Ei võimalda ka teist pidi - minu 180cm/75kg digivorm(ide) käiseid ei olnud mingit krd pidi võimalik üles käärida rohkem kui poole randmeni :wall:

Kusjuures jõusaalidest // jõujookidest olen eluaeg ainult kaugelt mööda käinud :lol:

Pean ka lisama, et posti algataja soovitet käiste üleskäärimise moodust tunti EKVs väga hästi juba 90tel - ka olid siis laiguliste jakkide käised hulka avaramad ning mingeid probleeme nende ükskõikmismoel üleskäärimisega tõesti polnud 8)
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Re: Õppetus on see iva - kuidas keerata üles välivormi varru

Postitus Postitas hummel »

Borja kirjutas:
just plain mean kirjutas:Uue välivormi jaki varrukad tuleks tõenäoliselt üles keerata USA stiilis, et kogu varrukas oleks ka üleskeeratult ühte värvi. ----
Ole terve soovitamast - aga eesti digivormi jaki varrukate kitsus üldiselt EI VÕIMALDA sellist värki... :dont_know:
Absoluutselt!
Vähegi suuremat mõõtu vormikandjatest meesterahvastele valmistab uue vormi käiste käärimine suuri raskusi. See on küll vaid üks uue vormi tobedatest hädadest, kuid tõsi ta on ja seda sai isegi kirjutatud kõrgemale esitatavasse ettekandesse. Kas ka Tallinna jõudis - ei tea!
Käiste korrektne käärmine tähendab, et need volditakse üles sedavõrd, et küünarnukid jäävad paljaks. Teisel juhul on pigem mingi "pesunaise stiil" vms tobe ersats, mida tavaliselt vaadatakse viltu.
Mina ise saan oma käised kääritud (kuigi pisut raske on seljast võttes käsi kätte saada), aga praktiliselt igas ajateenijate rühmas on keegi (ja lisaks sageli jõusaali hunt RV/RÜ :D ), kes seda ei suuda. :P
Hjalmar Nelk
Liige
Postitusi: 548
Liitunud: 01 Apr, 2005 7:47
Kontakt:

Re: Õppetus on see iva - kuidas keerata üles välivormi varru

Postitus Postitas Hjalmar Nelk »

Käiste korrektne käärmine tähendab, et need volditakse üles sedavõrd, et küünarnukid jäävad paljaks. Teisel juhul on pigem mingi "pesunaise stiil" vms tobe ersats, mida tavaliselt vaadatakse viltu.
Et nagu niimoodi? http://pildid.mil.ee/Kaitsev-e-juhataja ... e/ARRA2271
Kasutaja avatar
VictorAlpha22
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 12 Okt, 2012 13:12
Asukoht: Liikumises
Kontakt:

Re: Õppetus on see iva - kuidas keerata üles välivormi varru

Postitus Postitas VictorAlpha22 »

Tere!
Ma ei tahaks spekuleerida, aga ma eeldan, et kasutaja Hummel mõtleb sellist varianti, kus digilaiguline pool jääb välja ja sinna digika alla jääb ühtlane moodustis. Pilti pole kahjuks anda/saata, kuid ma loodan, et saate aru mida ma mõtlen.
[i]Stay frosty[/i]
-martin10-
Liige
Postitusi: 135
Liitunud: 23 Sept, 2010 16:42
Asukoht: võrumaa
Kontakt:

Re: Õppetus on see iva - kuidas keerata üles välivormi varru

Postitus Postitas -martin10- »

Niimoodi peaks siis õigesti olema?
Manused
IMG_2368.jpg
IMG_2368.jpg (105.28 KiB) Vaadatud 7316 korda
Kasutaja avatar
Actual
Liige
Postitusi: 539
Liitunud: 13 Mär, 2008 11:47

Re: Õppetus on see iva - kuidas keerata üles välivormi varru

Postitus Postitas Actual »

Profid, ka kõrgemal tasemel ei viitsi küll varukatega sedasi jännata, Kesk Aafrika Vabariigi missiooni näitel: http://www.postimees.ee/2881999/terras- ... as/3261687
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Õppetus on see iva - kuidas keerata üles välivormi varru

Postitus Postitas herman30 »

Actual kirjutas:Profid ei viitsi küll varukatega sedasi jännata
Parim kaitse päikese vastu on hele värviline riide mis ei lase päikest nahale paista. Mina ka olen terve suvi kasutanut pikka varukatega 50/50 villane-puuvillane valge särk, kuigi on olnud +30 või rohkem.

Vaadage kuidas riietuvad inimeset kes elava näiteks Saharas. Nemad ei käi ringi palja nahaga.
Kasutaja avatar
just plain mean
Liige
Postitusi: 627
Liitunud: 08 Dets, 2008 14:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Õppetus on see iva - kuidas keerata üles välivormi varru

Postitus Postitas just plain mean »

Actual kirjutas:Profid ei viitsi jännata
Neid asju, millega profid ei viitsi jännata, on üsna palju:
-habeme ajamine
-saabaste puhastamine
-vormikandmiseeskirja täitmine
-....
Kasutaja avatar
Jalutu
Liige
Postitusi: 772
Liitunud: 29 Dets, 2012 19:55
Kontakt:

Re: Õppetus on see iva - kuidas keerata üles välivormi varru

Postitus Postitas Jalutu »

just plain mean kirjutas:
Actual kirjutas:Profid ei viitsi jännata
Neid asju, millega profid ei viitsi jännata, on üsna palju:
-habeme ajamine
-saabaste puhastamine
-vormikandmiseeskirja täitmine
-....
No ma ei teagi kohe, kuid professionaalsusega pole nimetatud nähtustel/tegevustel erilist seost. Pigem on tegu ikka elementaarsete asjadega isegi algaja sõduri juures...
[i]Aga lapsed on Teil toredad![/i]
Kasutaja avatar
just plain mean
Liige
Postitusi: 627
Liitunud: 08 Dets, 2008 14:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Õppetus on see iva - kuidas keerata üles välivormi varru

Postitus Postitas just plain mean »

Tõenäoliselt oleks paljudele raske arusaadavaks teha ka hügieeni ja viisakuse mõttekust kaitsevõime seisukohalt.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist