www.militaar.net
https://www.militaar.net/phpBB2/

Interrinde vorm?
https://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=59&t=39057
1. leht 1-st

Autor:  Vastaja [ 09 Mär, 2017 15:25 ]
Teema pealkiri:  Interrinde vorm?

Huvitav, kas kellelgi kusagil mõni omaaegne Interrinde vorm säilinud on? Või Okupatsioonimuuseumis eksponeeritud? Vist korra nõukogude aja lõpul olen aktivistidel Mere puiesteel Ohvitseride maja ees seda seljas näinud.

Autor:  Dogger [ 10 Mär, 2017 11:43 ]
Teema pealkiri:  Re: Interrinde vorm?

Neil oli tavaline nn afganka vorm. Vähemalt Ida - Virus käisid nendega.

Autor:  Vastaja [ 10 Mär, 2017 12:49 ]
Teema pealkiri:  Re: Interrinde vorm?

Ei mäleta tookord nähtut eriti. Pigem oli midagi ühevärvilist paraadvormi meenutavat.Tumeroheline või koguni-sinine, internatside sümboolikaga.Pidi ju nii tähtsal valvepostil esinduslik välja nägema.Kas interrinde struktuuris mingi spetsiaalne sturmabteilung ehk druziina ei olnud?Ka toonases ajakirjanduses ilmus vist pilte vormis tüüpidest, aga reaalis oli neid au ainult korra näha, trammi aknast.

Autor:  hillart [ 10 Mär, 2017 15:44 ]
Teema pealkiri:  Re: Interrinde vorm?

Kandsid tsiviilkaitse ladudest saadud afgankalaadset tsiviilkaitsemeeskondadele ettenähtu varustust. Ühevärviline sinepikarva. Müts - nagu tavaline välimüts, kuid paksem, mitmekihiline. Tuulepluusitaoline vormi ülemine osa - sama struktuur (mitmkihiline), ning püksid samuti. Kuna jalanõusid, milliseid tavatingimustes kanda, neis ladudes polnud, siis need olid igal mehel omast käest. Ladudes olevaid kummikuid ei peetud igapäevatarbeks sobivateks.
Tingitud oli selline riietus asjaolust, et kuna internatside pesad asusid toona suurtes üleliidulistes tehastes (näiteks "Dvigatel") ja neis olid reeglina olemas korralikud tsiviilkaitse laod, siis seda käepärast olevat kraami nad kasutasidki.
Embleemid-värgi olid sinna juurde aga juba nende omalooming.
Ka nn. käepärast olev relvastus - kaablijuppidest "kumminuiad" ja armatuurrauast löögiriistad olid valmistatud neis samustes tehastes organiseeritult ning suures koguses, millest tingituna oli ka varustus suhteliselt ühetaoline.

Ja muidugi tuleb öelda, et mitte kõik internatsid polnud sarnaselt ekipeeritud. Vaid nende löögiüksused ja nn. korrakaitserühmad.

P.S.
Aga loomulikult oli ka neid, kes olid endale omal käel selle nn. afganka muretsenud ja olid väljaspool neid korrakaitseüksusi n.ö. kõvad mehed, kuid neid oli vähe.

Autor:  toomas tyrk [ 10 Mär, 2017 17:55 ]
Teema pealkiri:  Re: Interrinde vorm?

Üks foto Fotises
http://www.ra.ee/fotis/index.php?type=2&id=227494

Autor:  Vastaja [ 10 Mär, 2017 19:39 ]
Teema pealkiri:  Re: Interrinde vorm?

Tänan vastuste eest!

Autor:  ambur123 [ 10 Mär, 2017 19:47 ]
Teema pealkiri:  Re: Interrinde vorm?

Huvitav foto, hea leid - aitäh!

Teab keegi targem öelda, mis märk neil rinnas on? Tavaline rahvamalevlase rinnamärk see ei ole, mingi Oktoobripühade suveniirmärk?

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/