Auastmetunnus (miniatuur)

Vormid, auastmed, auastme- ja erialatunnused. Ja kõike muud, mis ühe "laigulise" või "mitte-laigulise" pealt leida võib.
Vasta
Kasutaja avatar
Nurech
Liige
Postitusi: 50
Liitunud: 02 Juul, 2010 19:23
Kontakt:

Auastmetunnus (miniatuur)

Postitus Postitas Nurech »

Tere! Olen märganud osadel käsivarrel ja mujal nö näiliselt auastme tunnuse miniatuuri velcro-ga. Tundub mõistlik asi taktikavormil, egas tõsi ta on, et vöö-pealne kipub varustuse alla jääma. Kes teeb või valmistab neid? Ja üldsegi kust selline trend ka meile on jõudnud?
Kasutaja avatar
kangelaspioneer
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 30 Dets, 2004 13:13
Asukoht: Tallinn/Tapa
Kontakt:

Re: Auastmetunnus (miniatuur)

Postitus Postitas kangelaspioneer »

Selline pool-illegaalne asi on. Minumeelest on see alguse saanud missioonidelt, kus liitlastelt eeskuju võeti ja samas eestleste eristamine lihtsamaks tehti. Alguses tehti selliseid auastmetunnuseid tavalistest pagunitest, miniatuurid on hilisem mood. Mina olen neid nt Tapa sõdurikodus müügil näinud.

Iseenesest asjalik asi, ilmselt on nende (st käisel kantavate tunnuste) legaliseerimine ainult aja küsimus.
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Auastmetunnus (miniatuur)

Postitus Postitas mongol »

Nurech kirjutas:Tere! Olen märganud osadel käsivarrel ja mujal nö näiliselt auastme tunnuse miniatuuri velcro-ga. Tundub mõistlik asi taktikavormil, egas tõsi ta on, et vöö-pealne kipub varustuse alla jääma. Kes teeb või valmistab neid? Ja üldsegi kust selline trend ka meile on jõudnud?
Mina nendega tegelen. Asi täitsa murujuure tasemelt alustatud, skaudid on minu kaudu saanud, tutvuste kaudu ka muude väeosade tegevväelased ning kaitseliitlased. Disain on välja kujunenud tegemiste käigus, alguses oli ca õige paguni mõõtu, nüüd on taandunud 4x5cm ristkülikuks.

Jep, täitsa kursis, et vormikandmiseeskirjas selliseid asju pole, aga elu on näidanud, et õppustel, maastikul ja mujal, kus vest seljas, siis on tuvastamine raske. Rakmete alt paistab kõht välja paguniga, vestiga mitte. Sealt ka see idee, et liigutada auastmetunnus vasaku varruka peale, sest konkreetselt see punt, kellega ma tegelen, kannab erinevaid veste ning peab olema tuvastatav, sest ei opereeri kogu aeg metsas ning suhtleb ka KV-väliste inimestega.
Nö rivilistel üritustel seda kantavat pole näinud, mingit statuuti ega regulatsiooni pole, pigem asi, mida iga mats ise peaks suutma reguleerida, kus ja millal.

Huvitav on teada, et Tapal neid müüakse, pole minuga seotud. Huvitaks hind, sest minu tellitavad on 2,5.- tükist ja ma ise midagi vahelt ei võta, puudub selline geenirike, mis ratsa rikkaks saama sunniks.
professional retard
AB93
Liige
Postitusi: 263
Liitunud: 13 Mär, 2014 0:21
Kontakt:

Re: Auastmetunnus (miniatuur)

Postitus Postitas AB93 »

Saab Sinu kaudu tellida neid endale ? Saada psi andmed, kirjutan vastu.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist