II Maailmasõja lahinguväljad Eestis

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Jõudu Iccta! Täiesti asjatundlik lähenemine!
Himmler
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 18 Apr, 2005 12:03
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Õpsile !

Postitus Postitas Himmler »

Pidasin silmas jutlustuse all terminit, et minu kõrvu pole eriti jäänud jutte esivanematelt ega ka meedist Väike-Maarja metsades olnud lahingute kohta. Võib-olla tõesti eksin ja kui eksin, siis ehk leiad aega täpsustamaks, kust ma saaksin selle kohta vajaliku info ( siinkohal pean tähtsaks ka lahingutegevuse plaani selles rajoonis ) ? Ette tänades, :D
Kasutaja avatar
ludvig
Liige
Postitusi: 790
Liitunud: 10 Jaan, 2005 16:35
Asukoht: EW
Kontakt:

Postitus Postitas ludvig »

minu andmetel ole väike-maarja metsades erilist lahingutrgevust toimunud.peale porkuni lahingu muidugi.toimus ka väike tulistamine uudekylas ja tamsalu raudteejaamas aga se on köik.väike-maarja metsades on palju kama sest seal lolid suured laod.kui lähed sinna uitama siis anna teada-tuleks ka.
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

ludvigile:
Kas sul ladude asukohta näitavaid kaarte on?
worm
Liige
Postitusi: 96
Liitunud: 22 Jaan, 2005 23:06
Kontakt:

Postitus Postitas worm »

kus jah täpsemalt? homme minek mul sinna kanti.
Kasutaja avatar
ludvig
Liige
Postitusi: 790
Liitunud: 10 Jaan, 2005 16:35
Asukoht: EW
Kontakt:

Postitus Postitas ludvig »

kaarte mul kahjuks pole.mõningatel foorumlastel need vist on aga selliseid asju ei taheta jagada.tegelt sooviks ise saada selle piirkonna topograafilist kaarti 40-ndatest aastatest.äkki keegi on nõus aitama???
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

kaart

Postitus Postitas hillart »

Võta MAA-AMET´i lehelt "ajaloolised kaardid" ja sul on vastva piirkonna soovitud ajaperioodi kaart olemas!
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Õpetaja

Postitus Postitas Õpetaja »

Tere jälle!

Kahjuks pean Himmlerile teatama, et Väike-Maarja ümbruskonna metsades toimunud lahingute kohta tõepoolest midagi kirjutatud pole ... :oops:

Kahjuks.

õpetaja
Viimati muutis Õpetaja, 06 Dets, 2005 15:37, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
ludvig
Liige
Postitusi: 790
Liitunud: 10 Jaan, 2005 16:35
Asukoht: EW
Kontakt:

Postitus Postitas ludvig »

to hillart...
olen sada korda käind maa-ameti lehel aga pole mingi valemiga sealt ühtegi kaarti eha aerofotot saanud.isegi tallinna kohta kirjutab et andmebaasis pole midagi. milles asi???? viitsid ütle paari lausega kuda sealt midagi ka näha saab??
Kasutaja avatar
ivalo
Liige
Postitusi: 1102
Liitunud: 13 Apr, 2004 20:01
Asukoht: Lilleküla
Kontakt:

Postitus Postitas ivalo »

Mia käisin ka ja laadisin veel sealt programmigi alla ja siis näen nüüd ilusaste ,et olemas kaardijaotus kuni 1:25000 ,mis katab kogu eesti ala .Edasi näitab ka jaotuse ja lehekeste numeratsiooni. Mis edasi -tuleb need sealt lunastada või?
Muidu jutt mulle meeldis -1942 aasta värk?
1:10000 on ka isegi olemas ,kuid ei hõlma lahingupiirkondi.
Ma arvutis naa nõrgavõitu -kas juhendaks keegi edasi?
Carl
Liige
Postitusi: 68
Liitunud: 14 Mai, 2004 20:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Carl »

Muidu jutt mulle meeldis -1942 aasta värk?
Mõeldud on seal kaarte 1942 aasta koordinaatsüsteemis, mitte 1942 aastal välja antud kaarte. Kaardid, millede koopiaid sealt osta saab, on pealesõjaaegsed.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

ludvig´ile

Postitus Postitas hillart »

Võta "maaamet.ee", seejärel "avalik teenus", edasi "ajalooliste kaartide kaardirakendus" - ja lähebki lahti. Kõik järgnev on juba kirjas, k.a. kaardilugemiseks vajalik programm allalaadimiseks.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist