Leevi lahing

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
hydra
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 19 Veebr, 2008 22:11
Kontakt:

Leevi lahing

Postitus Postitas hydra »

Olen uurinud Leevi lahingut juba aastaid. Kohalike taatide jutu järgi osales Leevi lahingus üks tank t-34 saksa poolel, mis lasti puru lahingukohal oleval tee ristil. Üks tankistidest sai surma ja kandis mütsiküljes sinimustvalgelt linti. Lahingupaik on suht läbi otsitud ja leida pole sealt eriti midagi. Leevi järve tangilegendi on räägitud juba pea 30 aastat aga tegelikult ei ole seal midagi.
Kül on läheduses allatulistatud lennuk Il-2. Olen seal ise käinud. Enamuse on omalajal külamehed laiali kandnud aga ühteist seal leidub. Samuti pole uurinud kas on sügavamal midagi.
On teada mõned sakslaste matmis kohad, nii täpselt kui inimesed neid mäletavad. Leevi lahingukohas tähistatud ühishaud ei kuulu tegelikult venelastele, sinna on maetud sakslased. Seda on väitnud mitmed kohalikud. Kas vastab tõele ei tea!
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Leevi Il-2

Postitus Postitas FW Anton »

Tere!

Mis võiks olla selle Leevi kandis oleva IL-2 vraki koordinaadid? Ehk leian siis andmebaasist ka selle omaniku üles.

Tervitustega...
Anton - horridoo!
Kasutaja avatar
Wolfen-Stein
Uudistaja
Postitusi: 16
Liitunud: 25 Juun, 2007 11:48
Asukoht: Võru
Kontakt:

Postitus Postitas Wolfen-Stein »

Leevi surnuaiale oli samuti maetud palju sõdureid. Aga need kaevati paar aastat tagasi lahti ja viidi minema.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Leevi surnuaiale oli samuti maetud palju sõdureid. Aga need kaevati paar aastat tagasi lahti ja viidi minema.
La-la-la-laaa! Kes kaevas? Ise nägid?
heits
Liige
Postitusi: 300
Liitunud: 24 Nov, 2007 21:05
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas heits »

Kui lugeda üht raamatut (A.Kalvo Nemad vabastasid Lõuna-Eesti)siis osales Leevi lahingus vähemalt 5 tanki mis venelane hävitas(raamatu põhjal)ja pakun,et neid oli veel rohkem.Nii,et see ühe tanki jutt ei pea paika.Sakslase kaotused raamatu järgi umbes 150 meest ja 5 purustatud tanki ja venelaste kaotus 55 langenut ja 156 haavatut(330 laskurpolk)
Kui pädevad need andmed on ei tea.
Täispuidust uksed-aknad.20 aastane valmistamise kogemus.
hydra
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 19 Veebr, 2008 22:11
Kontakt:

Postitus Postitas hydra »

Leevi surnuaialt pole keegi midagi üles kaevanud. Kül aga Leevi lahingukoha lähedalt kaevati üles kaks sõdurit. Kui ma ei eksi siis kaevas Arnold!
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Leevi lahingu alalt on mulle toodud ühe langenud grenaderi (tankisti?) osaline luustik. Ise olen kahes kohas püüdnud matmispaika leida, aga ei õnnestunud.
hydra
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 19 Veebr, 2008 22:11
Kontakt:

Postitus Postitas hydra »

heits kirjutas:Kui lugeda üht raamatut (A.Kalvo Nemad vabastasid Lõuna-Eesti)siis osales Leevi lahingus vähemalt 5 tanki mis venelane hävitas(raamatu põhjal)ja pakun,et neid oli veel rohkem.Nii,et see ühe tanki jutt ei pea paika.Sakslase kaotused raamatu järgi umbes 150 meest ja 5 purustatud tanki ja venelaste kaotus 55 langenut ja 156 haavatut(330 laskurpolk)
Kui pädevad need andmed on ei tea.
Kuna mul vanust nii palju, et olen kohtunud selle lahingu vene vetenaaridega. Nende jutude põhjal oli langenute arv vene poolel suur. Neid kanti maha Tartuni kuna kardeti minna tribunali alla. Enamusele sellest lahingust osavõtjatele oli see esimene lahing.
Kaitse ja rünnaku suhe on väga paigast ära!
Raamatu järgi olid need 5 purustatud tanki kõik Tiigrid! :D
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Postitus Postitas gnadenlose »

heits kirjutas:Kui lugeda üht raamatut (A.Kalvo Nemad vabastasid Lõuna-Eesti)siis osales Leevi lahingus vähemalt 5 tanki mis venelane hävitas(raamatu põhjal)ja pakun,et neid oli veel rohkem.Nii,et see ühe tanki jutt ei pea paika.Sakslase kaotused raamatu järgi umbes 150 meest ja 5 purustatud tanki ja venelaste kaotus 55 langenut ja 156 haavatut(330 laskurpolk)
Kui pädevad need andmed on ei tea.
Klassikaline tendents nõukogude allikate puhul on, et tankideks moonduvad vaenlase puhul absoluutselt pea kõik sõiduriistad, millel roomik all. Sellest, et arvudega ülima heldusega ringi käidi, pole vist enam mõtet rääkidagi. Siinkohal oli juttu hoopis ühest vene tankist sakslaste poolel, mis võib tähendada näiteks ka seda, et kokku oli vassistinärakatel tuhat tanki ja miljon meest seal lahingus paarisaja relvitu punaarmeelase vastu (kes siiski lahingu võitsid).
Гив Ми Мани
hydra
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 19 Veebr, 2008 22:11
Kontakt:

Postitus Postitas hydra »

Arnold kirjutas:Leevi lahingu alalt on mulle toodud ühe langenud grenaderi (tankisti?) osaline luustik. Ise olen kahes kohas püüdnud matmispaika leida, aga ei õnnestunud.
Kuna olen kohalik, siis arvatavalt olen kuulnud Sinu otsingutest. Kui pakub huvi võin näidata kahe sõduri matmispaika, mille tähiseks on puu.
Poisikestest hauakaevajad üritasid neid lahti kaevata aga tänu juhusele saime juurde ja peksime nad minema. Praegu rohkem pole seal keegi tegutsenud!
Kõrvaltvaataja
Liige
Postitusi: 236
Liitunud: 23 Okt, 2005 20:43
Kontakt:

Postitus Postitas Kõrvaltvaataja »

Kas selle Leevi Il-2 all mõeldakse lennukit, mis alla sadanud Vinso risti lähedal metsas?
hydra
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 19 Veebr, 2008 22:11
Kontakt:

Postitus Postitas hydra »

Kõrvaltvaataja kirjutas:Kas selle Leevi Il-2 all mõeldakse lennukit, mis alla sadanud Vinso risti lähedal metsas?
Täpselt nii! Väidetavalt tulistati alla 1944 aasta suvel/sügisel! Lendurite kohta on kaks juttu. Üks on, ee et neid ei ole leitud ja teine, see et on maetud sinna lähedusse.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Sõitsime täna päästeoperatsioonile. Üle pika aja sai nähtud inimesi ja ka uusi inimesi. Sõidupõhjuseks üks juhuslikult ette jäänud grenader ja korralik inimene võttis ühendust. Võtsime üles, aga E/M paraku puudus.
Pilt
Pilt
Õppinud mehi hulgem kui vaja, sestap läksin teise näidatud kohta tee ääres vedelevat venelast uurima - bensuraha kinni ei maksta, aga ikkagi inimene maa peal ja kui keegi teed kasvõi talvel lükkama hakkab ja miskit keegi näeb, siis tule palju halvemal ajal tagasi.
Tore vend oli - üleveoraha hõbedast poltinnikutena taskus ja kaks medalit kah karmanis. Mul üldse esimene juhus, et on Vanja võimalik tuvastada.
Za otvagu nr. 1240009, väikest kasvu tegelane, luude järgi väga noor (20-dad eluaastad), vöörihma järgi midagi kõrgemat reavõitlejast.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Royal
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 18 Apr, 2008 11:40
Kontakt:

leevi

Postitus Postitas Royal »

Minu andmetel kukkus vinso lennuk alla 1944 aasta sügisel.Ühe lenduri osad rippusid puu otsas,teise saatust ei õnnestunud teada saada.Plahvatas õhus.Leidsin allakukkumise kohast radika osad,armatuurlaua osi ja arvatavasti radiaatori birka.Birkal on kirjas tehhase number .valmistamise aasta,radiaatori number.
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2047
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas speedsta »

Selles teemas siis kirjas birka andmed:

http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... =radiaator
Kui on probleem, tõmba lõuga
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline