Oppelni "kott"

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
andrus
Liige
Postitusi: 4359
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Postitus Postitas andrus »

hugo1 kirjutas:Hitler lootis ju lõpuni, et rahu Inglismaaga on võimalik.
foorumi suurim strateeg ja ana(al)lüütik loeb vabalt ka meie seast lahkunud suurmeeste mõtteid. Mida seninägematut veel mu silmad näevad ?

ps. allikaid sellise suurmehe käest küsida on ilmselt nagu noahoop selga ;)
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Troll »

andrus kirjutas:
hugo1 kirjutas:Hitler lootis ju lõpuni, et rahu Inglismaaga on võimalik.
foorumi suurim strateeg ja ana(al)lüütik loeb vabalt ka meie seast lahkunud suurmeeste mõtteid. Mida seninägematut veel mu silmad näevad ?

ps. allikaid sellise suurmehe käest küsida on ilmselt nagu noahoop selga ;)
Oma ilukirjanduslikke võimeid ja mürgitilgutamise oskust võid kuskil mujal harjutada! :evil: Tegelikult vaevalt sul seda harjutamist enam vaja läheb, annad mitmele kobrale silmad ette!
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
andrus
Liige
Postitusi: 4359
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Postitus Postitas andrus »

troll kirjutas:Oma ilukirjanduslikke võimeid ja mürgitilgutamise oskust võid kuskil mujal harjutada!
mürki on mind täis ajanud sellised kirjutised, kus esitatakse valet, kontrollimata väiteid ja lihtsalt oma luulusid faktide pähe.
Tegelikult vaevalt sul seda harjutamist enam vaja läheb, annad mitmele kobrale silmad ette!
ussi mürgist saab rohtu. Kui minu mürgitilgutamine aitab võidelda rumaluse ja tühijutuga, siis mul on ükstapuha, mis minust arvatakse.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

andrus

Kas see on minu haige väljamõeldis, et Hitler veel 1944a. lõpus lootis, et kohe kohe lähevad liitlased ja venelased tülli :?:
Kas Sa ei ole sellest tõesti kunagi kuulnud :?:
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

andrus

Ma ei tea, kui palju Sina lugenud oled, kuid mina võtan tihti lugemist raamatukogust, peale raamatu läbilugemist viin raamatu sinna tagasi ja aja jooksul olen nii ikka mõned suutnud läbi lugeda. Suhteliselt palju olen läbi lugenud.Sellepärast on raske alati, kui küsitakse, allikat öelda.
Tõesti alati ei mäleta. Kodus riiulis ka kõike ei ole, et allikas välja vuristada. Võimalusel olen alati allika öelnud. Teadlikult ei valeta ma kunagi.
foorumi suurim strateeg ja ana(al)lüütik loeb vabalt ka meie seast lahkunud suurmeeste mõtteid. Mida seninägematut veel mu silmad näevad ?
Ma tänan, et minust nii heal arvamusel oled :oops: See on mulle tõeline au, et mind nii nimetasid. Teinekord tee seda privas, komplimente on alati meeldiv kuulata, aga ma loomult olen natuke häbelik, nii et privas võid edasi mind meelitada.
Hitleri mõtetega on selline lugu, et ma olen neid tõesti lugenud. Nimelt Hitler oli iseloomult edev inimene ja tihti oli tema kõrval isegi mitu sekretäri, kes iga Füüreri lause üles kirjutasid. Seda tehti sellepärast, et ükski Füüreri tähtis mõte tulevaste põlvede jaoks kaduma ei läheks.
Paljud sellised dokumendid säilisid, hiljem ajaloolased otsisid need arhiividest välja ja kirjutasid nende põhjal raamatuid. Nii et näed, tegelikult pean Sind natuke kurvastama, surnud Füürer ei räägi minuga.

Aga kahte asja julgen väita.
1. Hitler ei tahtnud sõda Inglismaaga, Inglismaast pidi saama Saksamaa liitlane.
2. Kuni lõpuni lootis Hitler, et venelased ja liitlased lähevad tülli ja Saksamaa ning Inglismaa ühendavad jõud ja teevad punaarmeele tuule alla.
Allikaid otsi ise, need on sellised elementaarsed asjad, nii et allikate leidmisega ei tohiks raskusi olla.
Traudl Junge raamatus, vist oli sellest juttu, et kohe lähevad liitlased ja punaarmee tülli ja siis........... :evil:
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
Mati
Liige
Postitusi: 392
Liitunud: 10 Veebr, 2005 21:42
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Postitus Postitas Mati »

Hessi reisiga on üldse segased lood, arvata on, et Aadu soovis inglastega rahu sõlmida. Dunkerque on üks selle tõestuseks. Selle aspekti järgi oli Winston ise üks suurimaid II MS-i autoreid.
Õpetaja

Postitus Postitas Õpetaja »

Lugupeetud analüütikud !

Julgesin tagasihoidlikult piiluda Teie mitte just kõige sõbralikumat vestlust ja tekkis küsimus:

mitu rida Te eelneva 2,5 lehe vältel olete pühendanud teemale - "Opelni kott" ???

Järjekordselt on üks ääretult huvitav teema mõnuga ärasolgitud.

Väga kahju

õ
Kasutaja avatar
MadMan
Liige
Postitusi: 1994
Liitunud: 23 Veebr, 2005 19:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas MadMan »

Churchill osutub faktide valguses pigem sajandi kurjategijaks koos Stalini ja Hitleriga. Tema viha Chamberlaini lepituspoliitika suhtes oli õigustatud, aga hilisem käitumine ja Staliniga tiivaripsutamine osutus suurele osale maailmast väga valusaks.
Vihkad Eestit? Vali Reformierakond.
Kasutaja avatar
Marissa
Liige
Postitusi: 1069
Liitunud: 10 Juun, 2005 8:57
Kontakt:

Postitus Postitas Marissa »

Mati kirjutas:Hessi lennu materjal salastati aastani 2017 st. 76 aastaks.
Nii see paraku on. Tavaliselt sellist imelikku arvu, 76 aastat arhiivinduses ei eksisteeri, aga need dokumendid jäävad jah niikauaks saladuseks. Arvatakse, et selleks ajaks, kui need avalikustatakse, on surnud juba ka asjaosaliste lapsed ja lapselastele ei tohiks sealt välja tulevad materjalid enam mõjuda. Mida küll seal sellist on, mida püütakse varjata :?: Eks me 12 aasta pärast vast saa teada.
Kasutaja avatar
Marissa
Liige
Postitusi: 1069
Liitunud: 10 Juun, 2005 8:57
Kontakt:

Postitus Postitas Marissa »

Õpetaja kirjutas:Lugupeetud analüütikud !

Julgesin tagasihoidlikult piiluda Teie mitte just kõige sõbralikumat vestlust ja tekkis küsimus:

mitu rida Te eelneva 2,5 lehe vältel olete pühendanud teemale - "Opelni kott" ???

Järjekordselt on üks ääretult huvitav teema mõnuga ärasolgitud.

Väga kahju

õ
Mis parata, ju siis Oppelni kott pole huvitav teema ... mis siis et seal võitlesid ka eestlased. Niipalju kui mina tean, 45., 46. ja 47. jalaväerügement . Juhid vastavalt Riipalu, Rebane, Vermet. Samuti oli seal suurtükiväe rügement (juht major Võhma). Ja Oppelni all polnud tegemist lihtsalt kotti jäämisega vaid topeltkotiga. Sinna jäid ka Rebase mehed ning algas punaväelaste halastamatu võitlus kotti jäänud meeste hävitamiseks. 16. märtsil tuli taandumiskäsk. Taganemisel kadus sisuliselt vägede juhtimne. Mineeriti ainult teesid ja lasti õhku sildasid. Diviis kaotas kõik raskerelvad. Elavjõu kaotus oli vaid neljandik meestest (arvestades olukorda). Kotist väljudes anti Rebasele kui vanemale rügemendi ülemale üle diviisi juhtimine (ajutiselt, suulise korraldusega, sest kirjaliku korraldusega määrati selleks Mützelfeldt) , sest senine ülem oli langenud. Kuna korpuse ülem Koch - Erpach koos staabiga oli kotti jäänud, anti Rebasele isiklikult käsk minna ja tuua oma meestega staap ja korpuseülem välja. Ta võttis 3 - 4 meest kaasa ja tõi sealt välja nii staabi kui ülema.
See oli lühidalt, ehk hakkaks nüüd pikemalt ka sellest rääkima :?: :roll:
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

Oppelni kotist on hästi kirjutanud V.Pinn oma raamatus "Kolonel Alfons Rebane ...". Seal algab lk.89.
Sama autori poolt saab Oppelnist lugeda raamatust "Sinimägede sangar - rüütirist kandja major Paul Maitla " lk.79.
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Kasutaja avatar
Marissa
Liige
Postitusi: 1069
Liitunud: 10 Juun, 2005 8:57
Kontakt:

Postitus Postitas Marissa »

VANA LÖUKOER kirjutas:Oppelni kotist on hästi kirjutanud V.Pinn oma raamatus "Kolonel Alfons Rebane ...". Seal algab lk.89.
Sama autori poolt saab Oppelnist lugeda raamatust "Sinimägede sangar - rüütirist kandja major Paul Maitla " lk.79.
On küll ja Oppelni kotist räägiti paar aastat tagasi ka ühes raadiosaates.
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Kasutaja avatar
Marissa
Liige
Postitusi: 1069
Liitunud: 10 Juun, 2005 8:57
Kontakt:

Postitus Postitas Marissa »

tänud info eest Vana Lõukoer
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

selge on see,et sellest tohuvabohust,mis oppelni all toimus,ei suuda ilma konkreetsete arhiivitöestustetta tösiselt midagi vötta.see,mis seal toimus,jääb meile ikkagi kaugeks,kuna me ainult loeme sellest.Selge on see,et kottidest välja tulemise spetsialist kol.Alfons Rebane tegi seal midagi nii kangelaslikku,et selle eest sai tammelehised rüütliristi juurde.
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist