Omakaitse liikmete veretööd eestlaste kallal 1941. aastal

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Vasta
Kasutaja avatar
Kriuks
Liige
Postitusi: 230
Liitunud: 30 Mär, 2005 20:15
Kontakt:

Postitus Postitas Kriuks »

Vastuseks Õpetajele:
Tsiteerin::
Küll ei tõmbaks ma sidekriipsu OK-BW vahele. OK oli siiski eestlaste poolt loodud, BW (Bürgerwehr) aga sakslaste poolt ellukutsutud ( BW loomisel teadaolevalt OK tegevus ametlikult keelustati).


Lühend "OK-BW" on ühe organisatsiooni nimetus, mida eestlased "vulgaarselt" ehk suupäraselt Omakaitseks kutsusid. Tegutses Vabadussõja eel, Saksa I okupatsiooni ajal.
Vaata Estoloogi poolt soovitatud artiklit: http://www.militaar.net/viewtopic.php?t=1805
Tsiteerin::
Ja mina näen küll OK ja KL -i vahelist sidet ning järjepidevust. Isegi OK ja Rahvamiilitsa (moodustis enne OK-d) vahelist sidet .


Hmm, minu teada kuulus Rahvamiilitsa koosseisu ka kommuniste, EKL-is neid vist eriti näha ei tahetud ?
Side ja järjepidevus, mida ma silmas pean, tuleb sellest, et nii Rahvamiilitsa, Omakaitse ning ka Kaitseliidu puhul oli tegemist rahva omaalgatuslikus korras tekkinud vabatahtlike ühendustega. Kommunistid Rahvamiilitsas .... :roll: Täiesti nõus Sinuga .... kahjuks on neid läbi aegade kõikjale jagunud. Ma ei imestaks, kui ka täna mõni säärane KL ridadest leitaks (endiseid on ju kohal kohe kindlasti :wink: ).
Tsiteerin::
Samuti oleks kena teada saada, kes siis oli esimene EKL ülem. KL ametlik ajalugu räägib siiski lgp kindralmajorist ( õige nimekirjutus Põdder, minu viga ).

Vabandust, ega Sa siinkohal oma isiklikku nägemust sellest ajaloost ei esita ?
Ei, see ei ole minu isiklik nägemus. Toetun Kaitseliidu ametlikule koduleheküljele, mis peaks kajastama Kaitseliidu ametlikku ajalugu. Viitan veelkord: http://www.kaitseliit.ee/index.php?op=body&cat_id=47

Ja tundub, et me hakkame algsest teemast väga ära kalduma ( 1941, veretööd.... jne jne) ning me võiks uue teema püsti panna kuhugi mujale. Asi väärib igatahes arutamist! :) Segast on siin veel palju :roll: .

Jõudu ja püsivust!
Õpetaja

Postitus Postitas Õpetaja »

Uus teema Estoloogi poolt avatud rubriigis EW 1920 - 1940.

Jätkame seal väitlust teemal Kaitseliidu vanemast ajaloost ja Omakaitsest (1917).

Siinkohal võiksid teised jätkata aga 1941. aasta sündmuste käsitlemist.

õ
Tapper
Liige
Postitusi: 708
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:12
Asukoht: Ütsainus Mulgimaa
Kontakt:

Postitus Postitas Tapper »

Härrased Wiking ja Vana Löukoer
Teie jutt oli täpselt selline nagu keegi siin enne mainis kukla-vollid. Ilmselt oleksite esimesed sobiva riigikorra aeg kes isiklikku kättemaksu läheks teostama inimeste kallal kes teie ainuõiget arvamust ei jaga.
Te ei suuda isegi rahuajal oma emotsioone taltsutada, juba on teil rusikad rullis ja tahate mind maa sisse taguda kui kommunisti. Ma ise tunnen et pole seda kunagi olnud, olin oma klassis ainuke mittepioneer ja mitte oma kehva õppeedukuse pärast.
Aga sõja puhul viiksite vist minusuguseid augu äärde, kuna me ei jaga teie arvamust, et kõik saksa poolel võidelnud mehed olid inglitiibadega vabastajad?
Mul on samas hea meel et enamus sai teemast nii aru nagu see oli mõeldud. Jah selliseid tegusid tegi tõenäoliselt väike osa omakaitse ridades olnutest. ENAMUS NEIST OLID MEHED EESTLASED KES VÕITLESID AINSA ASJA EEST MIS NENDE JAOKS OLULINE SEE OLI KODU, KÜLA, LINN, EESTIMAA.

Keegi soovis siin et teema oleks võinud olla "osade omakaitselaste ..."

Oleks võinud võibolla tõesti. Kuid räägitakse alati: saksa, vene või minupärast kasvõi Napoleoni armee kuritegudest siis keegi ei räägi a la "osa Napoleoni armee kuritegudest". Sellised teod, need määrivad tervet organisatsiooni, armeed.
Keegi soovis siin fakte... dokumente?
erinevalt saksa ja vene poolt orgunnitud mõrvadest ei jätnud kahjuks omakaitse rühmad maha mahalastavate nimekirju ei koostatud toimikuid.
Võeti püss kodust selga ja mindi naabrit tapma!
Enamus kes niimoodi hukati (enamasti terve pere) ei jäänud kedagi lihtsalt järgi, kes oleks punaarmee tulles saanud näpuga näidata.
Kindlasti oli ka selliseid juhtumeid kus nad peale sõda üles kaevati. vast mõni asjalikum foorumi kasutaja oskab ka mingeid fakte tuua.

Ma pole vaevaks võtnud siin midagi tõestada inimestele kes ajavad nagunii oma joru. Sellised juhtumid jäid reeglina külajuttudeks minu jaoks on minu vanaema jutt piisav fakt sest ta tundis neid inimesi kes nii tapeti, minu jaoks on tema jutt piisav fakt. Ja seda ta ütles ka alati: kõige verisemad olid eestlased üksteise peale, ei saks ei venelane polnud nii hull kui eestlane.

Ja veelkord pean ütlema siin teemavälise asja
Sõda 1939 oleks meid vabastanud sellistest vaidlustest.
Evolutsiooni kõrvalmõju, intelligentsus
bandidos
Liige
Postitusi: 77
Liitunud: 21 Juul, 2005 14:54
Kontakt:

Postitus Postitas bandidos »

Lihtsalt üks lugu meenus...ühe tuttava isa oli sõja puhkedes veel poisike olnud ja vanemad olid ta maale sugulaste juurde jalust ära saatnud. Tema esimene mälestus sõjast :
Külakoht, nagu nad ikke tol ajal enamuses olid - künka peal kirik, kõrts ja elamised...ilus suvepäev ja läbi viljapõllu marsib punaväe rood, lipp väsinult püsti...ja teiselt pool vuras külla 3-4 korviga tsiklit sakslastega. Kirikukünkal peatuti...ohvitser olla vaadanud binoklist punaväge..ja siis tõmmati kõikidest raudadest punastele tuli peale, korvidel olid ju pritsid peal...paari minutiga olla kõik läbi olnud, haavatud ja ellujäänud aeti kirikumüüri äärde, visati neile mõned sigaretid ja shokolaadid (eks uudishimulikud poisikesed said ka oma jao) ja järgmisel hetkel põrutasid sakslased edasi. Eks nähtavasti paukude peale või saatis mõni kohalik sõna aga varsti olid kohal ka metsavennad või kuidas neid iganes siis nimetati. Need tulid vaatasid vanjasid..MIDA!..närivad raisad shokot!..kähku korjati vanjadelt suitsud ka käest ja paari kogupauguga aeti asi korda. Vahva eks...kas oli nii või teisiti aga kindlasti võis see võimalik olla. Nagu võis selline asi ka vastupidi võimalik olla.
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Kui paljud teavad mis sündis paljudes külades üle eestimaa peale saksa vägede tulekut? Tapmised ilma kohtuta aukuajamised nii mehed kui naised!!
Mis sa just siin enne rääkisid, et sinu vanaema on sulle rääkinud. Kas ta käis üle Eesti ringi asja uurimas?

Saksa poole peal võidelnute poole peal on inimesi kelle kätel oma rahva verd. Ja see ei toimunud ühes kohas vaid üle eestimaa.
Sellise asja puhul ei piisa ainult lobast, vaid juurde peaks ikka fakte ka panema. Saan aru, et sin ärgitas seda teemat kirjutama viha nii minu kui VANA LÖUKOER'a artiklite vastu. Aga see ei tähenda, et hakkad niisama lahmima. Minu suguvõsas oli ka Kaitseliitlasi ja hilisemaid Omakaitsesse kuulujaid, samuti tean täpsemalt teadsin, sest suurem osa läinud, mrhi, kes sinna kuulusid. Ja oma külades rahvas neid austas. Nagu ka enne kirjutasin, jah, Eesti rahvas õiendas arveid punaste ja nende kaasajooksi-kute kallal. Võimalik, et võis juhtuda üksikuid arveteklaarimisi, kuid see on sõda ja nendes tingimustes see juhtub. Kahjuks kui see ka nii oli, ei tea sinu vanaema, miks nad riidu pöörasid jne. Selliste asjade lahendamine käib faktidega ja süüdi tunnistatakse inimene kui on leitud süütõendid. Muud võib nimetada lahmimiseks. Ma võin seista oma vaadete eest ja muutuda emotsionaalseks, milles ei näe midagi imelikku, ega tunne häbi, see näitab, et olen hingega asja juures. Mida ma aga ei tee, ei lahmi niisama ajaloo faktidega, nagu teed seda sina, mis minuarust on 100 korda hullem.
Härrased Wiking ja Vana Löukoer
Teie jutt oli täpselt selline nagu keegi siin enne mainis kukla-vollid. Ilmselt oleksite esimesed sobiva riigikorra aeg kes isiklikku kättemaksu läheks teostama inimeste kallal kes teie ainuõiget arvamust ei jaga.
Te ei suuda isegi rahuajal oma emotsioone taltsutada, juba on teil rusikad rullis ja tahate mind maa sisse taguda kui kommunisti. Ma ise tunnen et pole seda kunagi olnud, olin oma klassis ainuke mittepioneer ja mitte oma kehva õppeedukuse pärast.
Aga sõja puhul viiksite vist minusuguseid augu äärde, kuna me ei jaga teie arvamust, et kõik saksa poolel võidelnud mehed olid inglitiibadega vabastajad?
Siin kulla inimene proovid rohkem langeda psühholoogi liistude juurde - olete ja teeksite jne. Selle alt aga paistavad selgelt sinu emotsioonid, küll, aga süüdistad meid emotsioonides. Ei pane sulle seda pahaks. Sest nendel sõnadel puudub kaal ja minus ei kutsu need esile ühtegi emotsiooni.
Enamus kes niimoodi hukati (enamasti terve pere) ei jäänud kedagi lihtsalt järgi, kes oleks punaarmee tulles saanud näpuga näidata.
Kindlasti oli ka selliseid juhtumeid kus nad peale sõda üles kaevati. vast mõni asjalikum foorumi kasutaja oskab ka mingeid fakte tuua.
Puht võimatu, tuues esile sinu poolt eestlaste iseloomujooned - üksteisele nö ära tegemine. Need faktid tulnuks Nõukogude ajal välja kindlasti. Kas sa tead, et NKVD selliseid fakte otsis rõõmuga ja sihukest "kingitust" poleks kasutamata jäetud.
Ma pole vaevaks võtnud siin midagi tõestada inimestele kes ajavad nagunii oma joru. Sellised juhtumid jäid reeglina külajuttudeks minu jaoks on minu vanaema jutt piisav fakt sest ta tundis neid inimesi kes nii tapeti, minu jaoks on tema jutt piisav fakt. Ja seda ta ütles ka alati: kõige verisemad olid eestlased üksteise peale, ei saks ei venelane polnud nii hull kui eestlane.
Varsti jõuame siis selle asja juurde, kus kõik tsiteerivad kedagi oma suguvõsast, kes ise sõdinud pole. Ainult asjast rääkinud e siis ise kuulnud.
Siin pole ajalooga midagi pistmist, tegu lihtsalt ülbe peale jokksmisega. Sa ju ise ütled, et "sa pole vaevaks võtnud" - milleks üldse siis teema käsitlus. Teised vähemasti siin süvenesid teemasse ja ajasid tõsist juttu.
Minul pole teema vastu midagi, tean, et analoogseid teemasid on Nõukogude kahtlemata kompetentsed asutused alustanud mitmeid kümneid kordi, kuid tulutult. Proovi siis sinagi.
Kunnar
Liige
Postitusi: 56
Liitunud: 19 Apr, 2004 13:35
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Kunnar »

Ma pole vaevaks võtnud siin midagi tõestada inimestele kes ajavad nagunii oma joru. Sellised juhtumid jäid reeglina külajuttudeks minu jaoks on minu vanaema jutt piisav fakt sest ta tundis neid inimesi kes nii tapeti, minu jaoks on tema jutt piisav fakt. Ja seda ta ütles ka alati: kõige verisemad olid eestlased üksteise peale, ei saks ei venelane polnud nii hull kui eestlane.
Sa ajad ju ise ka nagunii oma joru. Olenemata mida teised ütlevad.
Minu jaoks on ka minu vanaema jutt piisav fakt... selle kohta et midagi toimus. Aga miks ja kuidas toimus, see on juba omaette asi. Siin ei ole vanaema enam objektiivne allikas.
Nagu ma siin teemas juba ka ütlesin, uskusin minagi sugulaste juttu, et vanavanaisa( ja veel mõned sugulased) lasti maha omakohtu korras ilma olulise süüta. Lihtsalt isiklike suhete baasil. Paraku näitasid arhiivimaterjalid midagi muud. See ei tähenda muidugi, et kuskil mingil ajal ei viidud läbi omakohut, kuid ei tähenda ka et vanaemade-vanaisade subjektiivne arvamus alati õige on.
Ja veelkord pean ütlema siin teemavälise asja
Sõda 1939 oleks meid vabastanud sellistest vaidlustest.
Kas oleks? Usun, et ka siis oleks olnud mõlemal poolel sõdijaid ja neutraalseks jääda üritavaid inimesi, kelle tegeliku meelsuse üle hiljem vaielda saaks.
Tapper
Liige
Postitusi: 708
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:12
Asukoht: Ütsainus Mulgimaa
Kontakt:

Postitus Postitas Tapper »

Vanaema üle võid nalja heita.
Tema on neid aegu näinud. Erinevalt sinust.
Miks ma nii ütlesin, et see üle eesti toimus, tundub suht loogiline kuna minu teada on igas kogukonnas vastuolud mis sellistes tingimustes so. sõda lõkkele puhutakse.
Info mida mina tean puudutab 3 küla Pärnu ja Viljandimaa piiril.
Millised on need vajalikud tõendid härra Wiking mida usute?

Dokumendid nagu ütlesin selliste asjadega ennast ei vaevatud.

Tunnistajad pole, kellele tehti need on mullas need kes tegid ja juhul kui elus viskavad kaitseväe hernesuppi kokkutulekul koos sinuga ja vaikivad, sellest vähemalt!

See jutt et räägin inimese lugu kes tol ajal ei sõdinud... ei sõdinud ka need mehed sel hetkel kui nad nii oma naabritega tegid. Rõhutan tegu polnud mingi rinde ega partisanivõitlusega. Isikliku vihavaenu väljavalamisega
Evolutsiooni kõrvalmõju, intelligentsus
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Toon siin välja veel sinu poolt teemat alustanud lause:
"Kui paljud teavad mis sündis paljudes külades üle eestimaa peale saksa vägede tulekut? Tapmised ilma kohtuta aukuajamised nii mehed kui naised!! "


Loe nüüd ise üle- kas ei tundu see ühe vanaema jutu peale liiga suure ja emotsionaalse üldistusena. Kindlasti on tuhanded meist kuulnud oma vanaemade ja emade käest ja paljud ise kogenud, et midagi taolist nende külas küll ei toimunud.
Ei maksa ühest sündmusest, mille tagamaadki selged pole, teha taolisi jõhkraid üldistusi.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Tapper
Liige
Postitusi: 708
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:12
Asukoht: Ütsainus Mulgimaa
Kontakt:

Postitus Postitas Tapper »

Raudristile
Olen nõus.

Seepärast ei väljenda rohkem sel teemal üldistusi.
Enne kui mul on Härra Wikingu jaoks tõendid: ilmselt siis paber saksa kulliga templi ja omakaitselase ülestunnistusega et ta pole eluaeg seda venda seedind ja nüüd oli sobiv juhus ja lõi ta koos perega mättasse.
Evolutsiooni kõrvalmõju, intelligentsus
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

No olemegi ilusasti alguses tagasi! Oli selliseid inimesi ja oli teistsuguseid - mingi fakti "tõepäraseks" tegemine "sotsialistliku realismi" võtmes usutavust juurde ei loo, pigem vastupidi. Eks veri ole paksem kui vesi ja oma särk lähem ja kõik need muud rahvatarkused, aga kui oled ka uusmaasaaja järeltulija, siis perekonna vimma väljaelamine ülejäänud eestlaste arvel ei vii kuhugi. 41-sel toimunud sigadustest on haritud inimesed teadlikud, aga nad suudavad vaadata seda laiemas kontekstis.
Mis ei tähenda kuidagi ühegi sigaduse õigustamist. Aktiivsete punastega võpsiku väetamine siia alla ei käi!
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Võeti püss kodust selga ja mindi naabrit tapma!
Enamus kes niimoodi hukati (enamasti terve pere) ei jäänud kedagi lihtsalt järgi, kes oleks punaarmee tulles saanud näpuga näidata.
Kindlasti oli ka selliseid juhtumeid kus nad peale sõda üles kaevati. vast mõni asjalikum foorumi kasutaja oskab ka mingeid fakte tuua.
Natuke naiivne jutt minu arvates, kus tegiajaid, seal nägijaid. Pärast sõda oli neid kaebajaid, kohati rohkem, kui tegijaid. Mina usun siiski, et OK. oli kaitseliidu järglane, mida juhtisid sõjaväelased. Enamus oma küla mehed. No ei usu, et mindi niisama, heast peast kedagi kasti lööma, ju oli põhjust.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

paraku on selline sönadega mälestus möttetu.See,et kellegi vanaema kuskil nägi ja peab seda siiani öigeks,on ajatu.aga sageli selliste versioonidega "unustatakse" ära,et miks see tegu tehtud sai.Lampi ei tulnud Ok mehed kedagi tapma.Loomulikult ei vabanda see terve perede tapmist,aga tuleta meelde meie kuulsat Jüriööd,kus röhujatest pere saksa poolelt suruti köik mättasse.Ei mingit juttu.Ja ma arvan,et siis tegutseti ka hetke emotsioonide ajel - venelane käsilane,siis ei ole mingit juttu.
Ma ei kahtle su vanaema jutu öigsuses,aga enne,kui hakkad poriga lahmima,kontrolli ja siis räägi.
Selge on see.et ajalugu ei ole must-valge,aga kui sa siin kedagi söimata tahad,siis palun saada mulle privasse sönum,kus me saaks selgitada,kes kui kange eestlane on.Selle isikliku söimamisega sa ei saavuta küll midagi,lgp.Tapper.
nagu sa vist oled suutnud lugeda eelmistest kommentitest,siis keegi ei välista,et OK mehed vöisid käituda ettearvamatult,aga sellega ei saa tervet organisatsiooni kohe maha teha.
Ja mis putub uuesti sinusse,Tapper,siis minu arust on sinul küll selline arvamus,et kes vähegi julgemalt oma arvamust väljendab,siis see kummardab kohe kulli ja päikeseristi ja ei hooli oma kaasmaallastest essugi.Pigem ma ütleks,et see,et sa kunagi pioneeriks keeldusid olemast,ei tee sinust veel Lembitut.Nii on paljud teinud ja selle eest sa küll riigilt ordenit ja rahvalt ovatsioone ei saavuta.Nii,et jäta enese ülistamine oma sünnipäevadeks ja uuri ajalugu ka faktidele toetudes,Nii saame rohkem jutusoonele....
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Hugo poolt tsiteeritut lugedes (ei ole kõike eelnevat läbi hekseldanud) jääb tunne üleüldisest tapatalgust. Kuna tsiteeritu midagi konkreetset ei tea, või ei taha rääkida, sest nimede ja kohtade mainimisega võib ju veel midagi soovimatut päevavalgele ujuda (foorumil ikkagi muljetavaldav liikmelisus), siis toon ise paar näidet. Jah tõesti, tehti sigadusi, aga ärge seda kohe siis OK (mis tol hetkel oli spontaanne ühendus) ja ammugi mitte äralammutatud KLi kraesse ajage! Aastate jooksul olen kuulnud kahte lugu Võrumaalt: 1. Kirumpää linnuse külje all elanud pere juurde jättis mõningaid asju kohalik punane. Nn. omakaitselased (lihtsalt pätid siiski) arvasid, et seal on head kraami hulgi ja peksid perenaist puuhaluga pähe. Tapmiseks ei läinud. Inimese solvumine elu lõpuni on mõistetav, siiski tundis kaasa langenud grenaderile, kes tema sauna juurde maeti ja teatas sellest. 2. Kange keskerakondlane ja saksa sõjaväe veteran rääkis sellest kuidas tapeti Võru vanakooli ärimees Judeikin - "Noh, saatsime peremehe mullatoidule!": oli üks võrokene (paha seda muhedat nime kasutada) uhkelt ärbelnud. Kusjuures mees säästis selle mehe sugulasi ütlemata mulle tema nime. Patoloogiline ajaloolane ja viisentaallane väänleb rahuldamatuses, aga mina leppisin. Ja nüüd võin tuua seitsekümmend ja + juhtumit venelaste, kommunistide ja nende kaasajooksikute tegudest samast kandist! SaarPoll peaks sellega tegelema, selmet eesti rahva üleaisalöömist uurida. Nagunii on külaelu Baeri aegsele porduelule silmi ette andmas - mida siin uurida :wink:
Muideks, olen olnud ka nn Kodukaitse mittekoosseisuline sehkendaja ja seal jäi silma mõndagi, mis teisel ajal ja relvade olemasolul oleks lõppenud mõrvaga. Süüdlased?
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Nagu näha saavad kõik peale teema algataja Tapper'i siin asjast aru, viimane lahmib asjatult. Lootes, et see "pudru tegemine" midagi muudab.
Enne kui mul on Härra Wikingu jaoks tõendid: ilmselt siis paber saksa kulliga templi ja omakaitselase ülestunnistusega et ta pole eluaeg seda venda seedind ja nüüd oli sobiv juhus ja lõi ta koos perega mättasse.
Kui sa ärbelda tahad siis vahetame vo pm'i teel aadresse :!:
Nagu näha ei jõua sulle ikka kohale, et jutu tasandil ei ole tegu mingisuguse süüdistuse, ega lookesega. Kui tahad kedagi süüdistada, siis kordan veelkord, selleks on vaja dokumentaalsed tunnistust. Kuriteo sooritamisel on kaks või enam osapoolt, eeldatavalt siis: kannatanu, pealtnägija ja süüdistatav. Sinul pole sealt, nagu aru saan ühtegi. Sinu vanaema(aga arvan, et tema pole õigusemõistja) vo räägib ka tõtt, aga kohatu on hakata prahi ja väljenditega vehklema kui sinu jutul pole kaalu. Kordan ka seda, et Nõukogude ajal uuriti selliseid asju põhjalikult ja mitte ainult peale sõda. Vaid algatatti mitmeid kampaaniaid tuvastamaks Saksa pool võidelnud eestlaste kuritegusid. See, et sa lahmid, et seal peab Saksa kotkas jne mängus olema, näitab vist hästi sinu mõtlemistaset. On palju dokumente, millel pole kotkaid ja ikka nad on tõendid kui nad seda tõestavad. Kui sa nii väga kibeled, siis toon ühe näitena NKVD ja hilisema KGB arhiivid :wink:


Sinu pioneeri jutu peale - see sinust messiast ei tee. Ma ei kuulunud ka ise, ega ma sellepärast märter veel ole. Erinevalt sinust ma ei käi sellega kuskil hooplemas, sellise valiku tegid paljud.
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2180
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

No jälle kaklevad. Küsimus taandub tegelikult umbes nii: kui ajalugu korduks ja kohalikest kodanikest midagi OK sarnast moodustataks, kas siis ei sattuks nende hulka neid, kes on Laari peale "põllumajanduse põhjalaskmise" peale tigedad ja vihkavad kõiki rikkureid. Ja kas nad ei läheks sõjakeerises Tiskre rikkurigetosse kõmmutama? Pakun, et mõned sellised sattuksid küll organisatsiooni.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist