Poola ratsanikud mõõkadega saksa tankide vastu?

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
malox
Liige
Postitusi: 242
Liitunud: 11 Apr, 2004 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas malox »

hugo1 kirjutas:Nii palju, kui mina tean, siis sakslastel sai päris ruttu tankidel kütus otsa, T-I oli täielik olevat täielik käkk olnud, mis lagunes isegi maantee peal sõites ära. Varustusega olevat probleeme olnud, ei jõudnud nii kiiresti järgi, kui vaja oleks olnud. Mina olen aru saanud, et sakslaste rünnak Poolasse olevat parajalt igasuguseid äpardusi täis olnud, kas mitte N-Liit ei toedanud kuidagi seda sakslaste sissetungi?
Kas 17.09 ikka oli enamus lõpenud? Mulle on nagu meelde kusagilt jäänud, et ka venelastega toimusid mõned päris kõvad lahingud.
Kuna venelane ja sakslane ründasid ühel ajal, siis see tegi seisu eriti masendavaks. Poola oli ikkagi euroopas suurriik ja tema kadumisest olid väga huvitatud nii Stalin, kui Hitler.
Millest ma absoluutselt aru ei saa on see, et Kuidas Prantsusmaast nii ruttu jagu saadi ja kuidas Taani, Norra ja Rootsiga nii ruttu ühele poole saadi. Prantsusmaa vastupanu oli suurriigi kohta ikka äärmiselt nadi. Kuigi samas oli neil perse taga võimas liitlane Suurbritannia Skandinaavia andis ka põhimõteliselt alla. Samal ajal, kui suht mõtetu Soome säilitas vabaduse.
Enamus riike lihtsalt kartis ja ei julgenud korraliku vastupanu osutada. Teistmoodi ei ole seletatav selline kiire sõjaline edu.
Tundub, et sul ainult väha ühepoolne info ja seega ka mõtteviis, äkki loed selle tasakaalustamiseks Mati Õun "Wehrmachti tankid"
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Troll »

Mati kirjutas: Mis puutub Viktor Suvorovisse, siis püüdke murda loogikat tema kirjutistes!
Loe näiteks siit: http://www.militaar.net/viewtopic.php?p=8681#8681
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
kapralheinz
Liige
Postitusi: 260
Liitunud: 08 Juun, 2005 22:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Spekulatsioon?

Postitus Postitas kapralheinz »

Olen kohanud väiteid, et aastatel 37-38 oli Saksamaa kõrgem juhtkond (oma suures liitlasteotsimistuhinas) üritanud mitmel korral läheneda Poolale, et alustada ühist offensiivi Venemaa vastu. Paraku "Pilsudskid ja shljahta" ei pidanud vajalikuks seda arutada. Kui OLEKS, siis elaksime hoopistükkis teistsuguses maailmas.
Viimati muutis kapralheinz, 10 Juun, 2005 21:39, muudetud 1 kord kokku.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5566
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Spekulatsioon?

Postitus Postitas toomas tyrk »

kapralheinz kirjutas:Olen kohanud väiteid, et aastatel 37-38 oli Saksamaa kõrgem juhtkond (oma suures liitlasteotsimistuhinas) üritanud mitmel korral läheneda Poolale, et alustada ühist offensiivi Venemaa vastu. Paraku Pilsudski ja shljahta ei pidanud vajalikuks seda arutada. Kui OLEKS, siis elaksime hoopistükkis teistsuguses maailmas.
Pilsudski suri 12. mail 1935. Šlahta kui seisus palju-palju varem...
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Saksamaa ja Poola liit sellel ajal tundub minule küll väga uskumatuna, kui keegi teab midagi sellest võiks küll kirjutada. :?: :?: :?:
Midagi olen kuulnud sellist versiooni, et varastel 30-ndatel olevat hoopis Poola tahtnud Saksamaad rünnata ja tollele ära teha, kuid Hitler jõudis ette, sellisel juhul ei saa ka Saksamaad süüdistada, et ta Poolat 39a. ründas, teab keegi sellest midagi :?:
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
starkatter
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 06 Mär, 2005 13:49
Kontakt:

Postitus Postitas starkatter »

[/quote]Midagi olen kuulnud sellist versiooni, et varastel 30-ndatel olevat hoopis Poola tahtnud Saksamaad rünnata ja tollele ära teha, kuid Hitler jõudis ette, sellisel juhul ei saa ka Saksamaad süüdistada, et ta Poolat 39a. ründas, teab keegi sellest midagi



"Me teame selgesti et Poola ja Saksamaa vahelist sôda ei ole vôimalik ära hoida.Me peame selleks sôjaks valmistuma süstemaatiliselt ja täie jôuga...Meie ideaaliks on Oderi jôeni ja Lausitzis neisse jôeni edasi nihutatud piiridega Poola,kuhu on inkorporeeritud Pregeli mäestiku ja Spree jôe vaheline maa-ala Preisimaal.Selles sôjas vange ei vôeta ja humaansust ei tunnistata.Me üllatame kogu maailma Saksamaa sôjaga."
Ajakirjast "Mocarstwowiec" 1930.aastal


"Vaatamata väga pinevatele suhetele Poolaga,tegi Hitler 1939 ettepaneku korraldada Poola valduses olevate alade pôhjapoolses osas järgmise 24 kuu jooksul rahvusvahelise kontrolli all rahvahääletus.Sakslaste vôidu korral saab Poola ühendustee Gdyniasse,kui poolakad peaksid peale jääma,jääb sakslastele ühendustee Danzigiga.Rahvahääletuse tulemustest hoolimata jääks Gdynia Poolale ja Danzig Saksamaale .Selle pakkumisega loobus Hitler suuremast osast Saksamaa territooriumist,mis 1919.aastal oli läinud Poola koossseisu.Saksamaa ettepanekule vastas Poola üldmobilisatsiooniga.Neli aastat hiljem ütles Poola kindral Kazimierz ajakirjanike ees esinedes:"Sellega oli sôda muutunud möödapääsmatuks!1.septembril 1939 deklareeris Hitler Riigipäevale:Olen otsustanud Poolaga kônelda samas keeles.mida Poola meiega kôneldes kasutab."

Kasutatud lôigud on pärit T.Madissoni raamatust "Maailma uus kord"

Ma arvan et olukord oli seal kogu aeg käärinud ja igasugune liit nende kahe riigi vahel oli täiesti môeldamatu.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Sellisel juhul ei ole poolakad sugugi nii puhtad nagu nad paista tahavad. Põhimõteliselt olid nad, siis ju ise süüdi, et Saksamaa neid ründas :roll:
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2199
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Praeguses natsimaterdamise maanias vist sellistest asjadest kõvasti ei räägita...
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Kui nii edasi läheb, siis võib tõesti Göringu ennustus täide minna, et ükskord on nende kõigi auks Berliinis marmorsambad püsti pandud ja kõik euroopa rahvad mälestavad neid.
Ise arvan, et suured avastused selle sõja kohta on alles ees, kui Venemaa arhiivid ükskord lahtilähevad. Selleks tuleks ennem muidugi kommunism täielikult hukka mõista, nagu III Reich.
Tundub, et süüta ei ole keegi ei venelane, sakslane ega ka liitlased. Vahest ehk väikerahvastel, Eesti, Läti, Leedu Taani, Norra, Soome jne... pole midagi varjata ega häbeneda
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
desert fox
Liige
Postitusi: 37
Liitunud: 14 Veebr, 2005 22:42
Kontakt:

Postitus Postitas desert fox »

starkatter kirjutas:
Midagi olen kuulnud sellist versiooni, et varastel 30-ndatel olevat hoopis Poola tahtnud Saksamaad rünnata ja tollele ära teha, kuid Hitler jõudis ette, sellisel juhul ei saa ka Saksamaad süüdistada, et ta Poolat 39a. ründas, teab keegi sellest midagi



"Me teame selgesti et Poola ja Saksamaa vahelist sôda ei ole vôimalik ära hoida.Me peame selleks sôjaks valmistuma süstemaatiliselt ja täie jôuga...Meie ideaaliks on Oderi jôeni ja Lausitzis neisse jôeni edasi nihutatud piiridega Poola,kuhu on inkorporeeritud Pregeli mäestiku ja Spree jôe vaheline maa-ala Preisimaal.Selles sôjas vange ei vôeta ja humaansust ei tunnistata.Me üllatame kogu maailma Saksamaa sôjaga."
Ajakirjast "Mocarstwowiec" 1930.aastal


"Vaatamata väga pinevatele suhetele Poolaga,tegi Hitler 1939 ettepaneku korraldada Poola valduses olevate alade pôhjapoolses osas järgmise 24 kuu jooksul rahvusvahelise kontrolli all rahvahääletus.Sakslaste vôidu korral saab Poola ühendustee Gdyniasse,kui poolakad peaksid peale jääma,jääb sakslastele ühendustee Danzigiga.Rahvahääletuse tulemustest hoolimata jääks Gdynia Poolale ja Danzig Saksamaale .Selle pakkumisega loobus Hitler suuremast osast Saksamaa territooriumist,mis 1919.aastal oli läinud Poola koossseisu.Saksamaa ettepanekule vastas Poola üldmobilisatsiooniga.Neli aastat hiljem ütles Poola kindral Kazimierz ajakirjanike ees esinedes:"Sellega oli sôda muutunud möödapääsmatuks!1.septembril 1939 deklareeris Hitler Riigipäevale:Olen otsustanud Poolaga kônelda samas keeles.mida Poola meiega kôneldes kasutab."

Kasutatud lôigud on pärit T.Madissoni raamatust "Maailma uus kord"

Ma arvan et olukord oli seal kogu aeg käärinud ja igasugune liit nende kahe riigi vahel oli täiesti môeldamatu.
Esimene tsitaat on pehmelt öeldes veider. Kui ehk oli tegemist ajakirjaga, mida said lugeda vaid üdini loojalsed inimesed siis võiks ehk loota, et planeeritav sõda tuleb üllatusena 8)
Sellega kaldun nõustuma, et millagi toimub möödunud sajandil toimunu ümber hindamine ja see, mida õpetatakse/räägitakse hetkel pole sama, mis tulevikus.
Kasutaja avatar
ugandiklubi
Liige
Postitusi: 1114
Liitunud: 10 Juun, 2004 15:02
Asukoht: Tartu või Sinimäe
Kontakt:

Postitus Postitas ugandiklubi »

:wink: Ühe jutu järgi , arvanud poolakad ,et tegu on selliste tankidega PiltPilt Et sakslastel napib õiged tanke ja kasutatakse imitatsioone
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Mis asjad need on :?:
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
ugandiklubi
Liige
Postitusi: 1114
Liitunud: 10 Juun, 2004 15:02
Asukoht: Tartu või Sinimäe
Kontakt:

Postitus Postitas ugandiklubi »

Tegemist on tavaliste autodega millele on peale tehtud vineerist tanki maket .
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Troll »

Algselt olidki ju saksa "tankid" sellised! Guderiani mälestustes oli kirjas, et kui vägedesse ilmusid esimesed õiged tankid, siis olid teiste väeliikide sõdurid üllatunud, et neile ei saagi näpuga auku sisse torgata! :D
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist