Natsi-Saksamaa majandus

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
retti
Liige
Postitusi: 1267
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Natsi-Saksamaa majandus

Postitus Postitas retti »

Paar korda on teemas viidatud Tšehhi kullale.
Kuidas tekkis Tsehhi riigil selline kogus kulda mis Sakasamaa päästis ?
London Bridge
Liige
Postitusi: 618
Liitunud: 15 Aug, 2015 18:48
Kontakt:

Re: Natsi-Saksamaa majandus

Postitus Postitas London Bridge »

Sellel oli kahetine põhjus, kui ma õigesti mäletan. Esiteks sai noor vabariik päranduseks ühe Austria-Ungari ühe kõige industrialiseerituma piirkonna ning samuti saadi I ms. järgselt oma majandus ning tööstus väga hästi käima, meenub näiteks, et tšehhide kergetanke peeti sõja eel maailma parimateks. Tšehhide majandus võis olla tollal Euroopas esikümnes, nii suurte järel keskmike seas üks esimesi. Näiteks oli tšehhide - eriti siis Böömimaa osas, Slovakkia ja Tagakarpaatia/Ruteenia osas siis vähem ja palju vähem - elatustase kõrgem kui näiteks Saksamaal või Austrial endal. Osalt tähendas hea tööstus positiivset kaubandusbilanssi ning teisalt oli sõdadevahel toimunud ka fiskaalpoliitikas muutus, suuresti I ms. kogemuse ja tagajärgede tõttu, mistõttu propageeris üks koolkond keskpankadesse tohutu kullareservi kogumist, mida minu meelest tegid prantslaste eeskujul ka tšehhid. Ma nüüd ei oska öelda, kas tšehhid võisid Viinilt päranduseks või reparatsioonideks ka mingit kulda saada, noh umbes nagu Eesti pärast Vene impeeriumi lagunemist, kuid minu sisetunne ütleb, et pigem mitte, sest Austria oli sõja tõttu kurnatud ning palju hullemas olukorras kahekümnendate alguseks.
Pilt
Tabel siis möönduslik, kuid võibolla suurusjärkude jaoks piisav.
Pilt
Ma arvan, et võib eeldada, et sellest 1939. aastaks saadud kullast võis Tšehhoslovakkia anda julgelt poole kuni kaks kolmandikku.
My fair lady.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist