Krivasoo kott.

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Vasta
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Krivasoo kott.

Postitus Postitas FW Anton »

Tänud andrusele vihje eest, asi läks vähe klaarimaks. Pakutud saidid on kümneid kordi minu poolt läbi tuhnitud, ww2 näitab kaotusi kuu lõikes ja vene saidil pole 1944 kohta midagi välja pakkuda veel. Mul on oma uurimises just oluline detailsus aga kuna norrakad kõiki ligi ei lase, siis pole mulle sellest kasu. :cry:
Anton - horridoo!
andrus
Liige
Postitusi: 4354
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Krivasoo kott.

Postitus Postitas andrus »

FW Anton kirjutas:vene saidil pole 1944 kohta midagi välja pakkuda veel.
Vaata veel üks kord: http://www.airwar.ru/history/av2ww/axis ... mloss.html tabelile 4 järgnevad tabelid.
Tõsi, sealt näiteks ei leia me 6.veebruari Me-110, mille sovjetid olevat alla lasknud. See tekitab küsimuse, kas üldse on mõtet antud lennuki kuuluvust üritada identifitseerida :) Aga nagu allpool Larintsev ja ko. märgivad, on tõenäoliselt ära toodud 100% kaotused lahinguülesannete täitmisel ja eksisteerib võimalus, et Me-110, kui ta polnud nõukogude lendurite poolt valesti identifitseeritud, sai lihtsalt vigastada.

Ja selles, et hea on töötada detailsete ja täpsete andmetega, olen ma täiesti nõus.
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Krivasoo kott.

Postitus Postitas FW Anton »

andrus kirjutas:
FW Anton kirjutas:vene saidil pole 1944 kohta midagi välja pakkuda veel.
Vaata veel üks kord: http://www.airwar.ru/history/av2ww/axis ... mloss.html tabelile 4 järgnevad tabelid.
Tõsi, sealt näiteks ei leia me 6.veebruari Me-110, mille sovjetid olevat alla lasknud. See tekitab küsimuse, kas üldse on mõtet antud lennuki kuuluvust üritada identifitseerida :) Aga nagu allpool Larintsev ja ko. märgivad, on tõenäoliselt ära toodud 100% kaotused lahinguülesannete täitmisel ja eksisteerib võimalus, et Me-110, kui ta polnud nõukogude lendurite poolt valesti identifitseeritud, sai lihtsalt vigastada.

Ja selles, et hea on töötada detailsete ja täpsete andmetega, olen ma täiesti nõus.
Jah, muidugi kogu idarinde kohta on kokkuvõtvad andmed olemas ja nende autorite usaldusväärsus minu silmis suur aga mina mõtlesin konkreetselt ainult Eesti kohta mille osas nood andmed mingeid konkreetseid vastuseid ei anna, pigem tekitab küsimärke juurde, sest pilt teistelt rinnetelt pole teada. Püüan ise Eesti osas just küsimärke vähendada, sest kahe vaenupoole allikaid kasutades on neid tekkinud üsna palju. Selleks ongi vaja detailsemaid ülevaateid. Üks detailsemaid allikaid on JG 54 losslist, mis hetkel enam internetist saadava pole aga omal ajal mul õnnestus see kopida. Võib oletada, et seegi pole täisulik aga peaks sisaldama kõik mida arhiivist koostajal leida oli. Tagasi tulles 19. aprilli juurde tulles ei ole I/JG 54 ega II/JG 54 sel päeval listi järgi midagi kaotanud. Norrakate sait väidab, et üks I./JG 54 Fw-190 vaenlase tulest alla lastud tema ettekande põhjal. Samas Bõkovi listis kirjas, et lausa kolm Fw-190 Narva rindel alla lastud. Selliste vasturääkivuste põhjal on rahuldava tulemuseni pea võimatu jõuda. Ja eks nii ole see terve 1944. aasta.
Anton - horridoo!
Kasutaja avatar
ktamm
Liige
Postitusi: 1119
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:01
Asukoht: Vaivara
Kontakt:

Re: Krivasoo kott.

Postitus Postitas ktamm »

Sildade juurde tagasi tulles - kui palju neid tegelikult aprilli teisel poolel seal oli?
Juuli heereskarte peal on Kossari juures 2 ja Krivasoo juures 3, tähistatud erinevate tingmärkidega ja Krivasoo juures asuvatel suur F kõrval.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Krivasoo kott.

Postitus Postitas oleeg »

2 silda ja 6 ujuvsilda (jooksusilda).

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
andrus
Liige
Postitusi: 4354
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Krivasoo kott.

Postitus Postitas andrus »

6. veebruaril ründasid Seiskarilt õhku tõusnud KBF 3. giap hävitajad La-5 Narva lähistel Bf-110 lennukit ja väidetavalt tulistasid selle alla.
Mul on nõukogude allikast selline info:
Kell 14:37 Narva rajoonis, kõrgusel 5500 m kohtas 4.giap La-5 neliku juht major Golubev saksa lennukit Me-110 ja lasi selle alla. Lennuk kukkus maha Konsa järve lähistele.
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Krivasoo kott.

Postitus Postitas FW Anton »

andrus kirjutas:
6. veebruaril ründasid Seiskarilt õhku tõusnud KBF 3. giap hävitajad La-5 Narva lähistel Bf-110 lennukit ja väidetavalt tulistasid selle alla.
Mul on nõukogude allikast selline info:
Kell 14:37 Narva rajoonis, kõrgusel 5500 m kohtas 4.giap La-5 neliku juht major Golubev saksa lennukit Me-110 ja lasi selle alla. Lennuk kukkus maha Konsa järve lähistele.
Sama allikas on ka mul olemas aga ülevaates ma meelega ei läinud väga konkreetseks. Küsimusi tekitab see, mis Bf-110 see oli ja kellele kuulus? 1944 olid seda sorti masinad veel öitste hävitajate üksustes või mõnes luureüksuses. Minu otsingud tulemusi ei ole andnud veel. Ja järv on ilmselt Konsu järv.
Anton - horridoo!
andrus
Liige
Postitusi: 4354
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Krivasoo kott.

Postitus Postitas andrus »

FW Anton kirjutas:
andrus kirjutas:
6. veebruaril ründasid Seiskarilt õhku tõusnud KBF 3. giap hävitajad La-5 Narva lähistel Bf-110 lennukit ja väidetavalt tulistasid selle alla.
Mul on nõukogude allikast selline info:
Kell 14:37 Narva rajoonis, kõrgusel 5500 m kohtas 4.giap La-5 neliku juht major Golubev saksa lennukit Me-110 ja lasi selle alla. Lennuk kukkus maha Konsa järve lähistele.
Sama allikas on ka mul olemas aga ülevaates ma meelega ei läinud väga konkreetseks.
Minu jaoks uus tähendus väljendil "konkreetseks mitte minna" - üksuse number ära vahetada ja lisada detailid Seiskarilt õhku tõusmisest :)
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Krivasoo kott.

Postitus Postitas FW Anton »

Minu jaoks uus tähendus väljendil "konkreetseks mitte minna" - üksuse number ära vahetada ja lisada detailid Seiskarilt õhku tõusmisest
Sry, minu viga. Hea, et tähelepanu pöörasid :)
Anton - horridoo!
kari lumppio
Liige
Postitusi: 312
Liitunud: 30 Mär, 2005 9:46
Asukoht: Espoo, Soome
Kontakt:

Re: Krivasoo kott.

Postitus Postitas kari lumppio »

Tere!

See Bf 110 on 4.(H)/33 oma. Rohkem data: http://www.ww2.dk/air/recon/aufklg33.html Ei kaotusi veebruaris 1944.

Mälu järgi soome 7. Iv.K. paberides on veeburarile 1944 antud üks Bf 110 lend koos 4.(H)/33 pardakoodiga. Mul on see kuskil paberil ehk peaks olema kättesaadav (vastupidiselt digitalsele datale hetkeseisuga).

Sama üksus juhtis muuhulgas ka suurtükiväe tuld. Ei mäleta kas just Krivasoo koti lahingudes. HGr Nord paberidest on mingi Lw tulekorrigeerimisest kokuvõte 1944 algusest, Andrus äkki teab ka?

Kas AHS Norway data saa kätte ka mitte sisse logimata?

Kari

PS Võlgnen Antonile vastuse juba pikemad aega ja Andrusele ka. Ei haka pikemalt seletama vaikuse põhjuseid aga üks on see et kodus töötab hetkel vaid vanem läppar (see siin). Palun kannatust.
Kari
andrus
Liige
Postitusi: 4354
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Krivasoo kott.

Postitus Postitas andrus »

kari lumppio kirjutas:See Bf 110 on 4.(H)/33 oma. Rohkem data: http://www.ww2.dk/air/recon/aufklg33.html Ei kaotusi veebruaris 1944.
Sa pead siis silmas 30.märtsi kaotust?

Huvitav, kuidas antud üksus jaanuaris 1944.a. oma lennukid kaotas? Koondtabelis on ainult 1 Bf-110 ajavahemikus 16.-20.jaanuar.
Sama üksus juhtis muuhulgas ka suurtükiväe tuld. Ei mäleta kas just Krivasoo koti lahingudes. HGr Nord paberidest on mingi Lw tulekorrigeerimisest kokuvõte 1944 algusest, Andrus äkki teab ka?
Praegu ei tule küll meelde.
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Krivasoo kott.

Postitus Postitas FW Anton »

kari lumppio kirjutas:Tere!

See Bf 110 on 4.(H)/33 oma. Rohkem data: http://www.ww2.dk/air/recon/aufklg33.html Ei kaotusi veebruaris 1944.

Mälu järgi soome 7. Iv.K. paberides on veeburarile 1944 antud üks Bf 110 lend koos 4.(H)/33 pardakoodiga. Mul on see kuskil paberil ehk peaks olema kättesaadav (vastupidiselt digitalsele datale hetkeseisuga).

Sama üksus juhtis muuhulgas ka suurtükiväe tuld. Ei mäleta kas just Krivasoo koti lahingudes. HGr Nord paberidest on mingi Lw tulekorrigeerimisest kokuvõte 1944 algusest, Andrus äkki teab ka?

Kas AHS Norway data saa kätte ka mitte sisse logimata?

Kari

PS Võlgnen Antonile vastuse juba pikemad aega ja Andrusele ka. Ei haka pikemalt seletama vaikuse põhjuseid aga üks on see et kodus töötab hetkel vaid vanem läppar (see siin). Palun kannatust.
Kari
Millised olid 4. salga paiknemiskohad 1944 ja mis sai salgast peale märtsi 1944? Paistab, et nad on vaenlase tegevuse tagajärjel kaotanud jaanuaris 44 kolm masinat, veebruaris mitte ühtegi ja märtsis ühe Bf-110. Seega küsimus: mis juhtus tegelikult 6. veebruaril, mida tulistas Golubjev ja kas see ikka kukkus alla?
Anton - horridoo!
kari lumppio
Liige
Postitusi: 312
Liitunud: 30 Mär, 2005 9:46
Asukoht: Espoo, Soome
Kontakt:

Re: Krivasoo kott.

Postitus Postitas kari lumppio »

Tere!

Paberleht tuli välja koristades. 26.2.1944 lendas Bf 110 pardatähtedega H8+FM startides ja maandudes Rakveres. See siis soome 7. Ilmavalvontakomppania dokumentide järgi. Hetkel jään veel võlgu kellaajad ning marsruudi (kui seda oli üldse antud).

Karï

PS Sain suuremale läpparile voolud sisse aga eraldi kõvaketale peal vist lagangu tegema ning data kuidagi välja nopima või kopeerima. Loodetavasti see ketas pole vigastatud. Enne seda ei saa mina uurimistega hakama. Uuesti arhiivid läbi kammida ei ka taha.
Kasutaja avatar
Plönn
Liige
Postitusi: 982
Liitunud: 08 Dets, 2007 15:30
Asukoht: Dorpats
Kontakt:

Re: Krivasoo kott.

Postitus Postitas Plönn »

kari lumppio kirjutas:Tere!

Paberleht tuli välja koristades. 26.2.1944 lendas Bf 110 pardatähtedega H8+FM startides ja maandudes Rakveres. See siis soome 7. Ilmavalvontakomppania dokumentide järgi. Hetkel jään veel võlgu kellaajad ning marsruudi (kui seda oli üldse antud).

Karï

PS Sain suuremale läpparile voolud sisse aga eraldi kõvaketale peal vist lagangu tegema ning data kuidagi välja nopima või kopeerima. Loodetavasti see ketas pole vigastatud. Enne seda ei saa mina uurimistega hakama. Uuesti arhiivid läbi kammida ei ka taha.
Kiitos, Kari :) ! Loodetavasti saad oma arvuti süsteemi korda ja väärtuslik info ei lähe kaduma :wink:
andrus
Liige
Postitusi: 4354
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Krivasoo kott.

Postitus Postitas andrus »

Aeg-ajalt võib ka Narwa sõjapäevikut kaeda, mulle ütleb sisetunne, et veebruari algus võib pisut täieneda
Tundub, et mu sisetunne ei petnudki mind, kuni 11.veebruarini on Feldherrnhalle kohta ühte teist lisandunud.

lisaks veel, 10.veebruaril käis arvatavasti Gruppe Sponheimeri kamandav kindral Feldherrnhalle lõiku inspekteerimas, sellest on 2-leheküljeline aruanne. Seal on olemas gruppide koosseis.

Sillapeas – major Schöningi grupp
parem lõik
Stab Füs.Rgt.
III./Füs.Rgt.
13. ja 14./Füs.Rgt.

vasak lõik (Hptm. Homann)
1./Sich.Btl.938
13. ja 14./Gr.Rgt.
Brüko 36 M 36 DOE
I.G. Zug Pz.A.A.

reservis oli paremal lõigul 1 Pi-Zug (30 meest) ja vasemal 12.kompanii (12 meest)

Major Schmidti grupp
Hauptmann Mokulise lõik
3./Stellungsbau Pi.Btl.735
3./Flak Abt.
Teile Pi.Btl.“F“
2. ja 4./Sich.Btl.938
Trossteile

Hauptmann George lõik
7. ja 8./Füs.Rgt.
3./Sich.Btl.938
1./Alarm Kp.Eisenbahn Art.Rgt.970
5. ja 6./Füs.Rgt.
Teile Pz.A.A.

Hauptmann Zunkeri lõik (Hptm. Mazievsky)
2./Stellungsbau Pi.Btl.
10. ja 11./Gr.Rgt.
lisaks oodati täienduseks 10.2. õhtul 1 kompaniid Grossdeutschland-st

Oberstlt. Eggemanni grupp
I. ja II./Gr.Rgt.209
I. ja II./Gr.Rgt.“F“
9. ja 12./Gr.Rgt.“F“
Rest M.Art.Abt.
I./A.R.158

Oberstleitnant Arndti grupp
Gr.Rgt.391
s.Gr.W.Kp. 170.I.D.
1 Zug Pz.Abt.“F“
1 Zug Stu SS
11./SS Norge
Teile R.U.S. Klooga
3./Pol.Abt.231
Estn.Ers.Batl.Narwa

lisaks mainitakse, et Feldherrnhalle alal on vähesed osad 9. ja 10.Lw.Feld-Div. koosseisust.


Zunkeri lõigus pioneeripataljoni number puudu, võiks olla näiteks 735, Arndti grupis politseipataljon 231 võib olla äkki 31?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist