Kummalised või haruldased erialad sõjaväes.

Sõjaväelised erialad. Elutsükkel väljaõppest kuni reservist kustutamiseni. Nii nippidest kui ka relvadest/vahenditest.
alax
Liige
Postitusi: 1503
Liitunud: 07 Dets, 2005 15:53
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Kummalised või haruldased erialad sõjaväes.

Postitus Postitas alax »

Ise olin polügooni seadmete elektrik. See küll pole midagi erilist. Ehk on kellelgi midagi huvitavat eriala välja pakkuda.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Olen huvitatud sinu kogemustest, räägid lähemalt või priva, taotud ju neid asjakesi küll ja tundub, et mitte ilmaasjata. Eriti huvitatud RPG märkide teemast.
sitt päev, kellele kurdad
sturman
Liige
Postitusi: 148
Liitunud: 02 Nov, 2008 21:18
Asukoht: võrumaa,antsla
Kontakt:

Postitus Postitas sturman »

olin sõjaväes õppesõidu instruktor.autoluhi staaz oli kakskuud-kas pole imelik.mingit koolitust ma ei läbinud.andsin noortele õppesõitu sil-157-ga.
kapralinäss
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 30 Nov, 2008 13:51
Kontakt:

SP Üksik-Vahipataljonis

Postitus Postitas kapralinäss »

Nagu SP juba ütleb, siis sain sõjaväepolitseiniku väljaõpet. 11-kuulisest teenistusest moodustas see 5 kuud, olles ajateenistuse pikim väljaõpe Eestis.
Oli väga põnev - õppisime VIPide transporti ja julgestamist, kolonnide julgestamist, teede luuret, liikluse reguleerimist, massirahutuste mahasurumist, checkpointide ehitamist jne.

7.01.2008 - 5.12.2008
Kasutaja avatar
Invaliid
Liige
Postitusi: 422
Liitunud: 22 Veebr, 2005 13:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Invaliid »

Minöör- lõhkaja-luuraja (6 kuud õppekas) :twisted: . Reaalis polgu kinomehhaanik- postiljon 8) . Reamehest parteitu poliitosakondlane lipniku kohustes, tüüpi propagandist :shock: .
Kasuta olemasolevaid ressursse ja ära looda.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

tea, kui haruldane nüüd aga demineerija (1995-1996).
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1231
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Militariseeritud sigala tööline 87-89.

Koju tagasi tulles teatasin komissariaadis, et olin armees "Sviinjar". Nemad siis, et- "aga sellist ametit pole olemas".
Mina- "on küll, ma ju olin"
Nemad- "Aga mis oli põhiline amet?"
"Polnudki"
"Aga mis väeosa?"
"Kahuridiviis, kahuripolk"

Midagi nad sinna siis kirjutasid. Ilmselt "Nomer rašjota"

Muide ven armeesse minas oli mu varasem tsiviilamet "Mojišik okon".
Sest justament aknapesijana ma peale kooli "Ekspressis" töötasin.
Samal ajal, kui see mees, kes vedas kolmerattalise rolleriga ajalehti laiali, oli võimsalt "Voditel"!
Viimati muutis Tarmo Männard, 30 Dets, 2009 9:39, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
T-62
Liige
Postitusi: 885
Liitunud: 24 Juul, 2007 9:50
Asukoht: Pärnumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas T-62 »

Erialalt tanki juht-mehhaanik - see saadud utšebkast, ametikoht kaatri motorist - see kirjutati sõjaväepiletisse väeosas, tegelikult toitlustusülema paberimäärija.
donnervetter
Liige
Postitusi: 171
Liitunud: 28 Juun, 2007 21:36
Kontakt:

Postitus Postitas donnervetter »

Tarmo Männard kirjutas:Militariseeritud sigala tööline 87-89.
"War Pigs" :D
[i]Kui sa oled sattunud ihuüksi keset ääretut kõrbe ja sul on ainult pool liitrit vett, siis ära heida meelt.
Sul jätkub sellest elu lõpuni![/i]
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

ehk siis iseliikurite reservid?
valloon
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 13 Juun, 2007 15:56
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas valloon »

Sidemees :wink:
Kes ajalugu ei mäleta,elab tulevikuta.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Väljaõpetatud motoriseeritud jalaväekomandörist raketibaasi muhaboika, hilisemalt punaste komandöride poolt 120 mm tankitõrjesuurtüki pealikuks utsitet noorem komandörkoosseis...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
andreoru
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 20 Okt, 2008 19:03
Kontakt:

Re: Kummalised või haruldased erialad sõjaväes.

Postitus Postitas andreoru »

alax kirjutas:Ise olin polügooni seadmete elektrik. See küll pole midagi erilist. Ehk on kellelgi midagi huvitavat eriala välja pakkuda.
Pihkva oblastis Opotshka linnas oli 142. Radiotehnitsheskaja brigada e. serzhantskaja utsebka.
Sealt sai poole aastaga dalnometristi või võsatometristi kutse(radari operaator) .Kui nägemine kehv oli ,siis määrati diselistiks või planshetistiks või lihtaslt radistiks. Mahv oli kõva -perse said maha õhtul "Vremja"ajal ning siis kas tahtis silm vägisi kinni vajuda või tuupisid vahiposti tabelit pähe -see oli Vremja ajal ainuke lubatud kõrvaltegvus. Karauulikohustus oli iga 10 päeva järel. Alternatiiv oli posudamoika-sai ka seal oldud. Kõige vastikum oli tsistka kartofelja- viis inimesepesuvanni -sealt pääses alles hommikul ja hea oli, kui endal mõistlik taskunuga oli. Õpperoode oli kokku vist 11 , viimane vist oli majandusrood. See väeliik -Radiotehnitsekie voiska -sai sita maine NA-s sellega, et 1987 maandus M.Rust Punasel Väljakul. Ootasime just pakitud asjade otas vägedesse saatmist. Ühe ööga kadusid kõrgete ülemuste pildid kasarmu seintelt-need võti hoobilt maha. Ja nii meid Lääne -Ukrainasse saadetigi.
See oli Pervaja zona obaronõ.
Pärtel
Liige
Postitusi: 491
Liitunud: 16 Sept, 2005 11:50
Asukoht: Lõuna - Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Pärtel »

utšebkas õppisin 5 kuud ja sain kütusepumba mehhanikuks. ülejäänud 1,5 aastat postiljon
KT
Liige
Postitusi: 51
Liitunud: 26 Veebr, 2009 12:05
Kontakt:

Postitus Postitas KT »

navigatsiooniseadmete elektrik laevastikus (elektrik shturmanskih priborov)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist