www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 03 Dets, 2021 22:10

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 23 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: pioneer
PostitusPostitatud: 27 Apr, 2009 18:38 
Eemal
Liige

Liitunud: 20 Veebr, 2005 20:24
Postitusi: 109
Antud eriala ,mis on kujunemas eestis uuesti alles välja(ei pea silmas oskust detokate ja l.a paugu tegemis kuskil eesti karjääris-polügoonil),kui väärt amet mis loodetavasti hakkab arenem.Nii et www.pioneerid.org!!!Alustuseks hea teema mida promoda,EOD midagi muud ja IED sünnieoses veel eestis.Soojamaa kogemused on ahvatlevad kuid ohtlikud 8)


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 01 Mai, 2009 11:20 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 18 Apr, 2004 13:55
Postitusi: 2071
Ei tahaks norida, kuid mulle on jäänud arusaamatuks pioneeri relvaliigi embleemikujund. Kindlus on küll uhke, kuid jätab pigem vangivalvurite üksuse tunnuse mulje.

1990. aastail kanti käisel erialatunnuseid, millistest üks on kasutaja Borja avatariks ("jalaväelane"). Oli olemas minuteada ka pioneeride tunnus, milleks ristatud labidas + kirka. Ma saan aru, et kui need kaks elementi tunduvad liiga lihtsad või nõmedad, võiks ju stiliseerida... lisada keskele pommi kujutise vms. Küll aga oleks selline märk igas mõttes palju "pioneerilikum" ja arusaadavam.

Pioneeri relvaliigi rahuaegsest väljaõppest arvan, et see on kindlasti heal tasemel. Mis mulle muret teeb, on kogu väeliigi idülliline koondatus Tapale. Jalaväepataljoni pioneerirühm võiks ikkagi dislotseeruda kusagil jalaväepataljoni linnakus. Jõhvis või Võrus näiteks. Nii paraneks koostöö, jalaväelastel tekiks parem arusaam pioneeriasjanusest ning nende väljaõpe oleks huvitavam. Ainult NAK/RRÜEK peaks toimuma üheskoos Tapal.
Orgaaniliselt jalaväkke kuuluvaid pioneere peab olema võimalik normaalselt välja koolitada ka jalaväe juures. Jalaväkke kannataks kindlasti saata paar head kaadrit pioneerirühma juhtkonnaks ja paar instruktoriteks ning ette nähtud tehnika-varustus. Harjuvadki tegutsema reaalsemates oludes. Samuti aitaks see natuke vähendada majutuskitsikust Tapal. Vastasel juhul tuleks oma pioneeriallüksus jalaväepataljonist üldse kaotada.
Miinipildurite õpetamisega saadakse jalaväes igatahes normaalselt hakkama. Ei pea "suure venna" - suurtükiväe külge poogitud olema. Saadaks ka pioneeridega.

Absoluutselt iga jalaväelane peab hästi tundma põhiliselt 3 asja: taktika, pioneer, topo. Nii on mulle kunagi öelnud üks vanemohvitser.

_________________
NK rühm Ida-Tallinnas, NK mererühm Tallinnas, NK Tallinna malev.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 01 Mai, 2009 12:45 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 30 Dets, 2004 14:13
Postitusi: 1001
Asukoht: Tallinn/Tapa
Kui vaadata maailmas veidi ringi, siis kindlus on paljude euroopa riikide pioneeriüksuste embleemidel. Saksamaa, Prantsusmaa ja Belgia tulevad kohe meelde, teistega ei ole lihtsalt nii hästi kursis. Tuleneb see ajaloolisest traditsioonist- algsel tegelesid pioneerid peamiselt (väli)kindlustamisega, hiljem tulid muud lõbud juurde.
Praeguseks on pioneeriteenistus lääneriikides jagunenud laias lastus kaheks- lahingpioneerid (combat engineers) ning ehitusüksused (engineers), lisaks veel TBK teenistused (võivad olla ka lahingpioneeride hulgas). Esimesed tegelevad demineerimise, mineerimise jms, teised praegusel ajal põhiliselt kõrbetesse camp'ide ehitamise ja muu taolisega.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 02 Mai, 2009 21:45 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 18 Apr, 2004 13:55
Postitusi: 2071
Embleem embleemiks. See niisama "norimise" mõttes ja lõppkiirust ei mõjuta.

Need muud probleemid, mida mainisin, on minu arvates sootuks olulisemad. Lahingutoetusüksuste koostöö lahingüksustega on piisavalt vilets, et sellele rohkem tähelepanu pöörama peaks.
Tapal mekas istudes ja iseennast pioneeriteenindades jääb koostöö jalaväega ebapiisavaks. Kevadtormi 2 nädalast jääb minu meelest väheks.
Kui on välja mõeldud jalaväepataljoni pioneerirühm, siis peaks see asuma ka alaliselt ühes jalaväepataljonis. Kuppi peaksin muidugi kõige mõtekamaks, kui kõige pataljonilaadsemat üksust, kuid Virus saaks asja esialgu katsetada paremini, sest Viru on Kirde KRK allasutus ja nii lihtsam leiutada ja sidet pidada.

_________________
NK rühm Ida-Tallinnas, NK mererühm Tallinnas, NK Tallinna malev.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Mai, 2009 0:44 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Apr, 2007 2:43
Postitusi: 349
Väljavõte pioneerid.org kodulehelt
Tsiteeri:
Tegelikult ei ole olemas ühtegi väe- ega relvaliiki kus ei esineks pioneerirelvaliigi elemente.


Ilmsel sama saavad deklareerida siderdid, meedikud ja kindlasti keegi veel. Kõik ongi omavahelises sõltuvuses ja täidavad piiratud mahus täiendavaid ülesandeid.

_________________
Toetan põhimõtet: Käed eemale muinaspärandist!!!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Mai, 2009 10:09 
Eemal
Liige

Liitunud: 12 Jaan, 2006 16:57
Postitusi: 4694
Asukoht: Tallinn
hummel kirjutas:
Kui on välja mõeldud jalaväepataljoni pioneerirühm, siis peaks see asuma ka alaliselt ühes jalaväepataljonis.

Täiesti õige seisukoht. Ainult nii saab koostöö sujuma. "Sappers in - Combat Ready". Kord aastas üksteist uudistades koostööharjumust ei teki. Pioneeridel on väga lai tööpõld kaartide valmistamisest joogiveega varustamiseni, mitte ainult tõkete ehitamine ja ületamine. Pataljon peab oma pioneeride võimekust tegevuse planeerimiseks teadma.
Tapal tuleks pioneerirühma võitlejatelele korraldada sellist koolitust, mida pataljonis kohapeal läbi viia ei saa.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Arvamus
PostitusPostitatud: 17 Juun, 2009 23:45 
Eemal
Liige

Liitunud: 22 Veebr, 2005 13:36
Postitusi: 64
Tõesti-tõesti, teised teevad mida suudavad, pioneerid teevad mida tahavad! Ehk pioneeridel tundub olema üsna savi, siin kirjutatakse ainult embleemi kujundusest pikemalt...... jaaa-jaaaa! Hummel küll püüab tublilt diskussiooni algatada kuid pioneerid teevad ju mis tahavad....


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 18 Juun, 2009 9:56 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 27 Dets, 2004 11:01
Postitusi: 1733
Asukoht: Tallinn
Ei maksa seda hüüdlauset nii kitsalt tõlgendada. "Teised teevad mida suudavad, pioneerid teevad mida tahavad". Mina saan sellest ka nii aru, et teised saavad teha ainult seda, milleks nad on võimelised, pioneeridel kui vaid mingi mõte tuleb, suudavad nad selle ka realiseerida.

_________________
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 18 Juun, 2009 12:18 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 18 Apr, 2004 13:55
Postitusi: 2071
Mina olen aru saanud, et see "uhke" hüüdlause pärineb 2005 (?) kevadtormilt, kus keegi ülemus olla pioneeride ärakasutamise kohta pakkunud lõpuks peale pindakäimist välja umbes nii, et "Ei tea... tehke siis ise, mis te tahate..."
Iseasi, kuivõrd asjakohane on selle vaimuvaese üteluse promomine enesest lugu pidava relvaliigi tunnuslausena. Aga see on ainult minu arvamus.

Pioneerid passisid muidu sellel õppusel vist enamuse ajast päris niisama ja võtsid päikest, sest ükski ülem ei osanud nendega mitte midagi peale hakata. Teeneid "ei vajatud". Kui aga korraldati spetsiaalne uhke demoüritus, kus sai kõiki võimekusi elus näha, tuli brigaadi peale kohale vaid käputäis huvilisi. :x

Iseenesest hea näide, miks peaks osa pioneerindusest (seesamune jvpat pion rühm) olema ka jalaväeosas kohapeal. Õpitakse nendega arvestama.
Viimane kõhutuule õppus oli erilisem selle poolest, et kogu brigaadi vastav raadiovõrk oli juba tuletellimusi täis ja suurtükkide rauad sageli "kuumad". Inimesed arenevad, kuid selles arengus on kindlasti oma osa ka miinipildujatel, kes näidise ette teevad jalaväes kohapeal. :wink:

_________________
NK rühm Ida-Tallinnas, NK mererühm Tallinnas, NK Tallinna malev.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 18 Juun, 2009 16:43 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 01 Juun, 2005 14:34
Postitusi: 822
Jalaväepatis võiks ju üks rühm olla. Kuid kui meil saab ükskord olema tankipataljon, siis seal juures peab olema pidevalt vähemalt kompanii pioneere. Tankid on ilma pioneerideta, meie üsna vesisel maastikul, varsti tornini mudas ja kasu neist eimingit. Kauaks neid sildasidki kui sõjaks läheb aga üle jõgede ju vaja liikuda ja ei ole ka aega kuskilt mujalt neid pioneere kutsuda, kuid neid ongi üldse võtta.
Kerge jalavägi, mida meie oma sisuliselt on, peaks tegelikult ise toime tulema, aga kui tulevad korralikud lahingmasinad jalaväkke, siis ei saa ka nemad ilma pioneerideta (miiniväljad, lodu kohad jne.).

_________________
Ela täiel rinnal ja kui kord kooled, siis ära kahetse elatud elu!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 18 Juun, 2009 17:05 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 33800
Noh, korralikes armeedes sõidab vastav pioneeritehnika soomusüksustega kaasa.

Muidugi see "vajub sisse" teema pole nii hull nagu arvatakse. Tank kaalub küll 60 tonni, aga see mass on ühtlaselt jaotatud suht laiale roomikute toetuspinnale ja tegelikult vajub ta vähem sisse kui 12 tonnine Pasi.

Ise küsimus on selles, kui tank sõidab kuskile sisse, kust teda on vaja välja õngitseda ja seda saab teha vaid vastav puksiirtank, ükskõik millise ratasveokiga tanki välja saada on lootusetu. On liiga raske. Pasi pukseerimiseks on ca 40 tonnine eriline puksiirauto Eestis olemas.

EKV käsutuses oleva pioneeritehnikaga pole tankide puhul muud teha kui teid parandada ja ülepääse ehitada. Nende alla 9 tonni kaaluvate ratasekskavaatoritega tanki välja vedada on sama, mis sipelgal üritada surnud rotti ära vedada.

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 19 Juun, 2009 12:27 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 18 Apr, 2004 13:55
Postitusi: 2071
Tsiteeri:
Jalaväepatis võiks ju üks rühm olla.

Jalaväepataljonis ongi täitsa ette nähtud orgaaniline pioneerirühm teatavasti. Iseas, palju see jalaväe pioneerirühm jalaväega ajateenistuslennu ajal kokku puutub. 3 nädalat Kevadtormi ma arvan. Küsimus selles, et pioneerirühm võiks asuda alaliselt kusagil jv-pat linnakus ja käia vastavalt ühte jalga koos jalaväelastega. Siis ka jalaväel asjast väljaõppes enam kasu.
Tsiteeri:
EKV käsutuses oleva pioneeritehnikaga pole tankide puhul muud teha kui teid parandada ja ülepääse ehitada. Nende alla 9 tonni kaaluvate ratasekskavaatoritega tanki välja vedada on sama, mis sipelgal üritada surnud rotti ära vedada.

Tankide mülkast väljatõmbamine ja äravedu ei ole mitte pioneeride, vaid LTT rida. Selleks peaks neil olema relvastuses evakueerimistankid. Nii 3 evak-tanki kuluks mehhaniseeritud pataljoni kohta ära. Staabi- ja teeninduskompaniis kusagil remondirühmas oleks nende koht. Pioneerirühm pioneeritankide ja sillatankidega peaks eraldi allüksus olema. Küllap nende kaasa muretsemine poleks ka probleem, kui juba tanke-lahingumasinaid ostetaks.

Paar masinat meil vast siiski on, millega saab lahingumasinat ja kergemat-vanemat tanki välja sikutada ning pukseerida. Olemas peaks olema ka käputäis raskeveotreilereid, mis tanki vedada jaksaksid. Tõsi, meil on ainult maanteetreilerid. Maastikutreila (Faun SLT) ei maksaks aga palju - 25 000 EUR/tk saksast, nagu senised müügihinnad näitavad.

Sellel videol on näiteks nii evakueerimistank, kui see maastikuvõimeline treila esimestena näha.
http://www.youtube.com/watch?v=EZnbAZ8X3Kc&

Pioneeritank on aga võrdluseks selline:
http://www.youtube.com/watch?v=pXSGNSvBjGQ&f

_________________
NK rühm Ida-Tallinnas, NK mererühm Tallinnas, NK Tallinna malev.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 19 Juun, 2009 16:02 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 01 Juun, 2005 14:34
Postitusi: 822
Noh, pioneeritankist on mul väga hea ettekujutust, sest teenisin ise vene kroonus pioneeri patis (sapöörid) ja meie roodus oli ka kaks IMR ´i, mis ehitatud T-55 baasil. Ja ka tankidele sai omal ajal teid rajatuid ja sildasid ehitatud ja muud igasugust tsirkust tehtud. Ka maastiku luure käis meie valdkonda. Anti punktid A ja B, öeldi missuguseid kohti vältida ja meie panime tankidiviisi marsuuri paika, vastavalt eelluure tulemustele.

_________________
Ela täiel rinnal ja kui kord kooled, siis ära kahetse elatud elu!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 19 Juun, 2009 20:10 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 27 Dets, 2004 11:01
Postitusi: 1733
Asukoht: Tallinn
Selline võib olla rumal küsimus aga kas on õige neid masinaid tankideks nimetada. Selles mõttes, et kui muude sõjaväe roomikmasinate puhul tehakse väga rangelt vahet, mis on tank ja mis mitte. Või puudub sellistel masinatel ühene nimetus.

_________________
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 19 Juun, 2009 20:30 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 01 Juun, 2005 14:34
Postitusi: 822
Ega ma ka õieti tea, kuidas eesti keeles seda kutsuda. Meil see terminoloogia alles kujunemisjärgus. Enne 2.WW ei olnudki selliseid masinaid, nii et igaüks ütleb kuidas suupärasem. Aga see vene elukas oli ikka ehtsa tanki baasil, alumine pool oli täitsa T-55.
Niipalju lisan, et ega see IMR suurem asi masin ei olnud, kohmakas ja vähe produktiivne, tavalisest BAT-M´st oli rohkem tolku, aga toogi raisk lagunes nii et oli. Põhiline oli ikka lapata, lom ja kirka ja kari vene solbaneid.

_________________
Ela täiel rinnal ja kui kord kooled, siis ära kahetse elatud elu!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 23 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt