www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 30 Nov, 2021 12:46

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 268 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kübersõda ja häkkimine
PostitusPostitatud: 08 Mai, 2007 20:44 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 30 Okt, 2005 22:13
Postitusi: 1310
Asukoht: Tallinn
Kuna see teema meil parasjagu nii aktuaalne on, siis oleks aeg ka foorumikasutajaid selles valdkonnas veidi harida. Panen siia kirja mõned tänapäevase kübersõjaga seonduvad mõisted. Kui on huvi, siis võib seda teemat veel jätkata.

Uputusrünnakud:
DOS rünnak - Denial of Service attack - uputusrünnak
DDOS rünnak - Distributed Denial of Service attack - hajutatud uputusrünnak paljudest arvutitest.
Erinevaid uputusrünnakuid on kümmekond, kuid nende põhisisu seisneb selles, et ohvrit hakatakse päringutega üle külvama ja kuna vaene masin proovib iga hinna eest kõigile päringutele vastata, siis ta lõpuks enam ei suuda ja jookseb kokku. Kokku jooksmine võib siinkohal olla tingitud tarkvaralistest probleemidest või kuumeneb protsessor lihtsalt üle ja läheb lolliks. Samasugune olukord võib tekkida ka siis, käpardist webmaster on oma lehele programmeerinud mingi liiklust genereeriva vilkuva vidina mis ei tööta kõigis webi lehitsejates korralikult. Peale masina lolliks ajamise raiskab see rünnak ka ohvri ühenduskanali läbilaskevõimet ja nii jäävad kättesaamatuks ka teised sama juhtme taga olevad masinad.

Uputusrünnakute tavalisteks sihtmärkideks on webi, maili ja dns serverid

DNS serverite vastu suunatud rünnakud:
DNS serverid on masinad, mis teavad kuskohas üks või teine kodulehekülg ilma peal asub ja juhatavad klientide päringud õigesse kohta. Nende vastu on üks eriliigiline rünnaku liik - cache poisoning - mürgitamis rünnak. Selle rünnaku eesmärgiks on ajada need masinad niimoodi lolliks, et nad valesid masinaid kätte juhataksid. Nii võib http://www.hansa.ee lehekülje asemel sattuda kuhugile interneti avarustesse peidetud masinasse, kus vaatab pealtnäha samassugune lehekülg kui Hansapangas aga kus sisuks on kasutaja paroolide väljapetmine.

Mailiserverite vastu suunatud rünnakud:
Mailiserveritele saab saata kirjapomme. See tähendab, et kirjaga pannakse näiteks kaasa ülisuuri lisandeid ja kuna selline server peab nii rämpsposti, kui viirused kõrvale filtreerima, siis mõttetute kirjapommide läbinärimine raiskab jällegi tohutult aega.
Teades kasutaja meiliserveris kasutatavat tarkvara on võimalik sinna saata ka eriliselt kokku pandud pakette, mis kasutavad ära mõnda teadaolevat tarkvara viga. Selliste erikirjade eesmärk on masin enda kontrolli alla võtta, et siis veel suuremaid sigadusi teha.

Traadita side vastu suunatud rünnakud:
War driving - sõja sõit - kasutatakse pahaaimamatute kasutajate avatud või viletsalt kaitstud võrke oma huvides. Wifi ühendused tuleb krüpteerida ja ainuke krüpteering, mis peaks pidama on praegu WPA nimeline. WEP nimeline krüpteering on kahjuks diletantide poolt välja mõeldud, standardiks surutud ja lahti murtav sekunditega.

Skanneerimisrünnakud:
Port scanning - arvutites ripakil ja lahti olevate tagauste otsimise rünnak. Tabab enamasti pahaaimamatut kodukasutajat, kes oma windowsi arvuti internetti ühendab. Üks arvuti on võimeline sadadeks samaaegseteks ühendusteks mõne teise arvutiga ja ühes tavalises koduarvutis ka tavaliselt töötab ilma kasutaja teadmata selliseid tarkvarajuppe, mis on suutelised selliseks ühenduseks, aga ei peaks seda ilma kasutajapoolsete volitusteta tegema. Teine teema on selles, et nii mõnigi vajalik tarkvara jupp võib olla vigane ja nakkuda nende vigade kaudu. Kui nüüd arvutis puudub tulemüüri tarkvara, mis filtreerib sisse- ja väljaminevaid ühenduskatseid, siis on see koduarvuti valmis juttu puhuma kellega iganes...
Skanneerimisrünnak tähendabki seda, et kellegi zombistunud arvutid otsivad sihikindlalt uusi ohvreid. Praktika näitab, et internetti ühendatud kaitsmata windowsi arvuti nakkub meil viie kuni kümne minutiga.

Viirused:
Esimeseks suuremaks ülemaailmseks arvutialaseks probleemiks oli just viiruste levimine. Viirused on programmid, mis on reeglina ette nähtud otsese kurja tegemiseks ohvri masinas. Nii näiteks on viiruseid mis kustutavad kindlatel kuupäevadel dokumente.

Nuhkvara:
Nuhkvara eesmärgiks on jääda kasutaja eest varjule ja tegeleda informatsiooni kogumisega ja edastamisega. Nad on samuti programmid, mis võivad ohvri arvutisse sattuda väga erineval kombel. Üks levinud variant on võtta endale kusagilt internetist mõni ilus paljaste naiste pilte näitav programm, või siis mõni muu kahtlane, aga muidu ilus ja vajalik vidin. Tihti kasutatakse nuhkvarast rääkides ka mõistet "trooja hobune", mis ongi siis üks programm, mida reklaamitakse ühtmoodi, aga millel on ka mõned dokumenteerimata lisaomadused.

Elektroonikaseadmete pealtkuulamise võimalused:
Füüsika tunnist teame, et juhe milles on muutuv pinge ja vool omab enda ümber muutuvat elektrivälja ja sellest tulenevalt on iga arvuti näol tegemist raadiokiirguse allikaga. Mida pikem ja avatum juhe arvuti kastist välja ulatub, seda rohkem ta kiirgab. Põhilisteks kiirguse allikateks on hiire ja klaviatuuri juhtmed ja kuvar. Sellist raadiokiirgust saab rahulikult paarisaja meetri tagant pealt kuulata ja see tähendab, et kõik klaviatuuri vajutused ja ekraanipildid on võimalik talletada. Üldsegi pole siinkohal mõtet rääkida juhtmeta raadiohiirtest ja klaviatuuridest, mis muutuvad kasutuskõlbmatuks juba siis kui näiteks kogu korrusmaja otsustaks neid kasutama hakata - kõigile lihtsalt ei jätkuks vabu kanaleid ja sinu naabrimees näeb sinu poolt trükitavat teksti oma ekraanil.

_________________
Tagantjärele tarkus on täppisteadus!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 09 Mai, 2007 16:40 
Eemal
Liige

Liitunud: 12 Veebr, 2007 7:33
Postitusi: 857
Kas DOS rünnaku vastu ei aitaks lehtede staatiliseks muutmine?
Kõik valikud ja lingid võiksid olla kasutatavad peale ID kaardiga logimist.
Sellisel juhul oleks ainus võimalik päring lehe avamine ja enne uuesti sama päringu tegemist tuleks pärija masina mälupuhver kustutada ja ikkagi võib info säilida seda vahendanud masinate puhvrites.
DNS serveri „lollitamine” on neist vist ainus tõeliselt ohtlik. Vähemalt teoreetiliselt peaks nii tegelinskid reaalselt raha saama. Samas ei kujuta ette selle edukat kasutamist valmis kirjutatud programmi alusel. Aga nii, et inimene logib enda arust panka ja sama ajal logib vahelt lõikaja tegelikult panka ning sooritab ülekande mõnele teisele kontole tundub üsna reaalne. Vaevalt, et paljud hakkaksid kahtlustama seda sekundi, paari suurust viivitust mis seal tekkiks.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kübersõda, arvuti kui relv
PostitusPostitatud: 09 Mai, 2007 16:53 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Mai, 2004 16:36
Postitusi: 1522
Asukoht: Dorpat
Tux kirjutas:
...
Elektroonikaseadmete pealtkuulamise võimalused:
Füüsika tunnist teame, et juhe milles on muutuv pinge ja vool omab enda ümber muutuvat elektrivälja ja sellest tulenevalt on iga arvuti näol tegemist raadiokiirguse allikaga. Mida pikem ja avatum juhe arvuti kastist välja ulatub, seda rohkem ta kiirgab. Põhilisteks kiirguse allikateks on hiire ja klaviatuuri juhtmed ja kuvar. Sellist raadiokiirgust saab rahulikult paarisaja meetri tagant pealt kuulata ja see tähendab, et kõik klaviatuuri vajutused ja ekraanipildid on võimalik talletada...


Sai nähtud hiljuti ühte pealtkuulamisseadmete teemalist filmi.
Seal väideti, et on olemas seade, millega saab eemalt arvutikuvarist kiirguva välja kaudu eemal pilti taastada...

Oskab mõni targem inimene pakkuda midagi taoliste pealtkuulajate vastaseks võitluseks?

Juhtmete ümber peaks saama välja varjestada või muidu häirida?

ProPatria

_________________
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 09 Mai, 2007 17:03 
Eemal
Liige

Liitunud: 12 Veebr, 2007 7:33
Postitusi: 857
Kõige odavam kaitse oleks kasutada mitte kineskoop monitori vaid LCD`d. Aga nii tundlike seadmetega mis suudavad juhtmeid scannida soovitaks metall korpusega läpakat, maandatud aluse peal.
Mac`il on selliseid tootmises kahes suuruses ja lisaks saad sellise mugava OP süsteemi millega valdav enamus häkkereid ei oska midagi peale hakata.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 09 Mai, 2007 17:59 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 20 Jaan, 2007 16:00
Postitusi: 949
Kineskoopkuvaritest kuni 300 meetri pealt pildi vaatamise töövahendi saab valmis teha laiatarbe elektroonikajuppidest. Ainus kaitse on kas korralik varjestus või LCD kuvar (mis peaks ka tegelikult varjestatud olema).

Mikihiiremaal peaks kõik militaarkasutuses olevad arvutid olema korralikult varjestatud kastides, sest nii nagu vanasti kuulati distantsilt pealt vaskjuhtmes liikuvat telefonikõnet, nii saab heal juhul pealt kuulata igasugust elektromagneetilist suminat. Aga kuvariga on kõige lihtsam.
Neutronpommi elektromagnetimpulsi vastu see paraku väga ei pidavat aitama, ikka rohkem signal sniffingu vastu.

Eriti peen vigur on muuseas klaviatuuri akustika järgi sissetoksitud salasõna äraarvaja.

Aga üldiselt on need loetletud küberriskid köki-möki võrreldes nende kahe teemaga:

a) kui ei kasutata e-mailide krüpteerimisvahendeid (nt PGP) siis on põhimõtteliselt kogu Eesti Vabariigi kirjavahetus valla ja saadaval. Piisab kusagil backbone läheduses sitsivast pahalasest. Usun, et SVR-il on selleks eraldi väike kontor, kes siis posti sorteerib.

b) krüptige on oma mälupulgad ja notebookide kõvakettad ükskord ära. Sel viisil kaob palju ja väärtuslikku infot


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 09 Mai, 2007 18:17 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 30 Okt, 2005 22:13
Postitusi: 1310
Asukoht: Tallinn
Ka sülearvutid ja LCD kuvarid on pealtkuulatavad. Tõsi küll nende elektromagnetväli on nõrgem, seega on vaja lihtsalt paremat antenni. Palju sõltub ka konkreetsest arvuti mudelist. Odavamad sülearvutid tehakse plastikkestaga või siis on lauaarvutid "tuunitud" nii, et korpuse sees on akrüülist aknad värviliste tuledega. Õige korpus on plekist ja võimalikult väheste aukudega, toiteblokk on ühendatud korralikult kestaga ja maandatud, õige sülearvuti korpus on ka sulamitest. Üldiselt aitab see, et paned oma arvutusmasina fooliumiga vooderdatud akendeta ruumi, mis peab siis farady puurina toimima.

Uputusrünnakute vältimine algab teenusepakkuja juurest, sest temal on suurem toru kui sinul ja tema saab teha esialgse filtreerimise. Seega esimene kõne rünnaku puhul tuleks teha sinna. Enda webi leht tuleks teha staatiliseks, koristada ära kõik suuremad fotod ja vaadata kriitilise pilguga üle kõik serveril jooksvad teenused ja kõik mis pole hädavajalik ära keelata.
Esimene asi:
- keela ära pingile vastamine
- keela ära telnet, ftp kui pole nende järele hädavajadust, või pane ftp teise masinasse.
- kui siiski tahad oma masinasse väljast ligi saada ftp või ssh kaudu, siis paigalda fail2ban nimeline tarkvara, mis loendab agressiivseid päringuid eri teenuste vastu ja blokeerib vastavast kohast tulnud ründed.
- vaata kas sul on kasutusel webi statistika. Paljud statistika paketid teevad nn. "reverse dns" päringuid, et siis saada teada ip aadressi järgi kust sul külalised tulnud on. See raiskab masina aega. Keela reverse dns päringud webi serveri konfiguratsioonis ära.
- kui kasutad php-d webi mootorina, siis paigalda php cache
- kui on saad kasutada mitut serverit, siis tee oma lehekülg nii ringi, et pildid tulevad ühest masinast ja html lehed teisest masinast. Kui kasutad andmebaasi, siis see pane kolmandasse masinasse.
- kui samas masinas on ka maili serveri tarkvara, siis vii see üle teise masinasse
- kui sellest ka ei piisa, siis tuleb kasutada koormuse hajutamist veel rohkemate serverite vahel.
- kindlasti jälgi pidevalt oma serveri logi faile, siis tead mis parasjagu juhtumas on.

_________________
Tagantjärele tarkus on täppisteadus!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 09 Mai, 2007 18:27 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 20 Jaan, 2007 16:00
Postitusi: 949
Ja kõige krooniks
- suure koormusega saitidel kasuta piltide, bännerite ja staatiliste lehtede serveerimiseks mitte apachet vaid mingit primitiivsemat veebiserverit nagu lighttpd, omnihttpd vms


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12 Mai, 2007 0:28 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 13 Juun, 2006 10:12
Postitusi: 129
Asukoht: Pärnu
Alates kaheksakümnendatest on teatud võimalusest "pealt kuulata" elektronkiiretoruga arvutimonitore läbi Van Eck'i meetodi, nüüd on tõestanud Cambridge ülikooli teadurid, et see on võimalik ka sülearvutite ja teiste lcd ekraanide puhul.

Kasutades suhteliselt algelist raadiolainete püüdmise varustust ning FPGA protsessorkaarti maksumusega alla kahe tuhande dollari õnnestus katse käigus lugeda teksti sülearvutiekraanilt, mis asus kolme büroo kaugusel. Ühel katses kasutatud sülearvutil seisnes turvaauk selles, et selle metallist hinged kandsid edasi ekraani videosignaali. Lisaks õnnestub ekraani "pealtkuulamine" paremini kui teha mõningaid muudatusi selle juures, näiteks lisada väikeseid juppe traati videosignaali kaabli juurde.


http://www.minut.ee/article.pl?sid=07/0 ... ode=nested


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Küberrünnakust
PostitusPostitatud: 16 Mai, 2007 12:20 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 16 Okt, 2005 19:42
Postitusi: 10027
Asukoht: Siilis
Leian, et foorum (ja eriti siinsed itimehed) võiks seda asja ka nüüd omaette teemas arutada :evil:

Minu seis siis järgmine:
- olen sõjaväelane, teenin välismaal
- alates eilsest ei saa ma enam menetleda oma rahaasju SEB-pangas - internetipank häkkerite rünnaku tõttu välismaal ei avane
- viimased kaks nädalat ei ole õieti saanud sirvida internetis ei Postimeest ega Eesti Päevalehte - mõlemi väljaande internetileheküljed välismaal kättesaamatud

Vot nii siis. Et need tiblavärdjad, kes selle kõige taga on, suht edukad olnud - minu, välisteenistuja mätta otsast... Alles täna kusagilt lugesin, et need värdjad kotivad meid üheaegselt ligi miljonist arvutist :evil: :evil:

Vähe said, raisad, nuuti - rohkem oleks pidanud andma :lol: :lol: :lol:

Aga mida IT-asjatundjad ka sellest jamast arvavad 8)

_________________
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16 Mai, 2007 14:45 
Eemal
Uudistaja

Liitunud: 13 Mär, 2005 21:58
Postitusi: 2
Äkki õnnestub probleem lahendada kasutades mõnda eesti proxy serverit.
Tsiteeri:
cache/proxy server: cache.elion.ee, port 8080
automaatse konfiguratsiooni skript: http://www.elion.ee/files/proxy.pac
See siis esimene mis google selle kohta andis, pole endal kunagi vaja läinud(seetõttu ei julge pead anda, et töötab) aga selline võimalus on olemas küll.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16 Mai, 2007 16:04 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 14 Juun, 2005 17:38
Postitusi: 659
Asukoht: Tallinn
Alusteadmised:

1. Borja ei saa välismaalt Eesti serverite juurde ainult seepärast, et Eesti itimehed on vastavad kraanid kinni keeranud: kõik välismaalt sissetulevad päringud ignoreeritakse.

2. Lihtsustatud kujul: igale sissetulevale päringule server peab vastama. Kui toksid sisse Exploreris "militaar.net", siis see on päring. Kui tulemusena näed ekraanil selle foorumi, siis see ongi serveri vastus. Kui päringuid on korraga liiga palju, serveril ei jätku võimsust ja ta ütleb üles või kõvasti aeglustab oma tööd. Selline koormus serverile võib olla nii loomulik (nt. maksudeklaratsioonide massilise täitmise ajal maksuameti serverile) kui ka võib olla ka pahatahtlik.

3. Pahatahtlik koormus kannab nimi "DDOS-rünnak" (http://en.wikipedia.org/wiki/Ddos#Distributed_attack) mis tähendab, et valitud Eesti serverite juurde proovitakse pääseda ligi mitmetest arvutitest korraga. Keegi ei tee seda omast koduarvtutist või spetsiaalselt renditud arvutitest ;) Selleks on olemas palju odavamad lahendused.

4. Kõikides serverites on olemas turvaaugud. Tänu sellistele augudele võib panna peaaegu igal serveril mõned väikesed programmikesed tööle. Lihtsustatud kujul, väike jupike militaar.net-ist võib aeg-ajalt proovida pääseda ligi EPL-isse või Hansaneti. Kui selliseid servereid on arvuliselt nt mõnituhat, siis saab korraldada sajad tuhanded üheaegset ühenduskatset konkreetsele veebiserverile. Ja see server ütleb üles.

5. Häkkerite ülesandeks on vastav programmeerimine ja pahurkoodi levitamine turvaaugudesse; reeglina selline kood on isepaljunduv ehk oskab end ise levitada serverist serverile. Näiteks, kui sa oled avastanud turvaauku teatud e-poes, siis kirjutad sellise programmikese, mis levib kõikidesse antud e-poe mootoril ülesehitatud serveritesse. Hetkel X kõik need serverid alustavad rünnakut vaenlase veebile.

6. Tuvastada, kuskohast on häkker oma rünnakud organiseerinud, on peaaegu võimatu. Ohvriks langenud serveri poolt on näha ainult IP-aadressid, kuskohast üritati tema juurde pääseda. Enamus (kui mitte kõik) neist aadressitest on süütud kohad. Nende "süü" on turvaaugud, mis olid häkkerite poolt kuritarvitud.

7. Ravim rünnakult on lihtne -- lülitada välja kõik sissetulevad päringud, taastada serveri funktsioonaalsus ning grupide kaupa taastada ka aadressid, kust on päringud lubatud. Eesti puhul lõigati ära esialgu kõik päringud, siis taastati Eesti-sisesed päringud, lähimal ajal taastatakse ka ülejäänud asjad.

8. Võltspäringuid genereeritavad serverid ei saa seda teha pika aja jooksul. Igal serveril on admin, kes varem või hiljem avastab vastavad veateaded (mis teatavad, et saadetud päringud ei olnud õnnestunud) ja paneb turvaaugud kinni.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Kübersõda ja häkkimine
PostitusPostitatud: 16 Mai, 2007 18:30 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 33744
Sasha üritab jälle asja näidata kui rõhutud vene rahva meeleheitlikku ja spontaanset vabadusvõitlust fashistlike röövvallutajate vastu :lol: . Tegelikult ei pea palju loogikat olema, et taibata selle kübersõja seost hiljutiste sündmustega, sh selle organiseeritust vene eriteenistuste poolt. Sellele viitavad ka ametilikud allikad ja raske on uskuda, et mingi 18.a häkker Ivan kasutas Vene riigi arvutisüsteeme.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16 Mai, 2007 18:47 
Eemal
Liige

Liitunud: 23 Jaan, 2005 17:26
Postitusi: 5101
Tsiteeri:
Sasha üritab jälle asja näidata kui rõhutud vene rahva meeleheitlikku ja spontaanset vabadusvõitlust fashistlike röövvallutajate vastu

Ja vabadusvõitlusse on asunud ka turvaaugud :wink: Noh, mina sain diletandina lihtsalt ülevaate selliste rünnakute kondikavast, mingit Sashapoolset seisukohavõttu ei olnud kusagilt välja lugeda - oleks aeg kõigil veidi pöördeid maha võtta ja vähem hambaid teritada! Mis ei tähenda muidugi üleskutset mingi keskerakondliku möga tolereerimisele.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16 Mai, 2007 19:25 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 27 Sept, 2005 16:39
Postitusi: 578
Tsiteeri:
viimased kaks nädalat ei ole õieti saanud sirvida internetis ei Postimeest ega Eesti Päevalehte - mõlemi väljaande internetileheküljed välismaal kättesaamatud


Täpselt sama jama ka lombi taga! :?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16 Mai, 2007 19:38 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 16 Okt, 2005 19:42
Postitusi: 10027
Asukoht: Siilis
Well, tänud Sasha-le - sain tiba targemaks selle IT-maailma mehaanikast :roll:

Aga ma annaks sellele jamale omalt poolt ka lihtsa, jalaväelase hinnangu.

Esiteks,
märatsejate laialipeksmine Tallinnas kahel järjestikusel ööl oli parim live training meie sisekaitsejõududele - parim, mis üldse olla saab. Sa võid lolluseni treenida lahingurivi ja nuudi käsitsemist kusagil vanglaõuel aga kui sinu ümber on suurlinna ööelu ja sadadesse ulatuvad pogrommitsejate gängid üritavad sulle külge teha, siis on asjal teine jume. Siis lihtsalt võitled oma elu eest, kaitsed kamraadi paremalt ja kamraad vasakult kaitseb sind... :wink: Ühendatud politseijõud võtsid sellelt treeningult parima - mis tähendab, et järgmine kord on nad samas olukorras oluliselt paremad (püssirohtu nuusutanud, ühesõnaga) :wink: :wink:

Teiseks,
selle fucking küberrünnaku puhul näen selget analoogi. See on nüüd vene poole live training - ja jällegi parim treening, mis selle võitlusviisi jaoks olla saab - realloludes ja reaalajas :evil: . Ma ei ole itimees vaid lihtsalt jalaväelane aga mul pole vähimatki kahtlust, et selle küberrünnaku käigus võtab vene pool maksimumi:
- katsetab meie erinevate eluvaldkondade haavatavust
- katsetab oma tehnilisi võimekusi kübersõjas
- katsetab erinevaid võtteid kübersõjas
- jne jne jne... õpib ühesõnaga, raisk :evil: :evil:

Nii et venelane katsetab hetkel meie peal erinevaid kübersõja võtteid - ja meie oleme katsejänesteks :evil: :evil: :evil:

Lohutuseks siiski, et küllap ka meie pool õpib praegu - õpib sellest katsejäneseks olemisest :wink: :wink: :wink:

Ja kui mul tuju päris s...ks läheb, panen peale kaadrid, kuidas pogrommitsejaid nuuditi - nuuditi ja näoga porri vajutati. Vaatan natsa ja tuju jälle hea - elan ka ilma internetipangata :lol: :lol: :lol:

_________________
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 268 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt