Sõjaõigus

Sõjaväelised erialad. Elutsükkel väljaõppest kuni reservist kustutamiseni. Nii nippidest kui ka relvadest/vahenditest.
Vasta
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1476
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Madis22 »

ma arvan, et sa hakkad nüüd jõudma selleni, mida põhiseaduses mõeldakse sellega, et kõigil kodanikel on kohustus riiki kaitsta. pane tähele! mitte vaenlasega võidelda, ega ennast kaitsta, vaid riiki kaitsta. kui riik on sulle andnud mobilisatsiooni käsu, siis ta eeldab, et sa kaitseksid teda kõige effektiivsemalt sõdides selles üksuses, kuhu sind määratakse. isegi kui sa oleksid mujal effektiivsem, rikuksid sa omavoliliselt tegutsedes riigi huve riigi kaitsel ja hakkaksid seega vastu põhiseadusele. sõja ajal aga eeldatakse, et rahva ja riigi huvid seatakse enda huvidest ülemaks, ning need, kesendahuvidest lähtuvalt oma eluea pikendamiseks metsa, või üle mere lähevad, on üldsuse silmis karistuse ära teeninud. ma ei ole küll kuulnud, et vene või saksa sõjavägi oleks mobilisatsioonist kõrvale hoidjaid millegi muu, kui kuuliga autasustanud.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Postitus Postitas sadist »

ma pidasin silmas neid inimesi,kes varjusid metsa 1941 suvel erinevatel motiividel.nende seas oli nii kommareid kui patrioote ja enamasti otsustati nende saatuse üle tunnistuste põhjal.ma ei õhuta inimesi oma nahka hoidma,vaid pooldan võitlust viimse veretilgani ka lootusetus olukorras.isegi kui mopp jõutakse läbi viia,on sissisõda paratamatu,sest rinnet ei moodustata niikuinii ja mobiliseeritud üksused killustuvad kokkupõrgetes vaenlasega.kaob keskne juhtimine ja võitlus jatkub sissisõja tasemel.
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Postitus Postitas sadist »

ja mis puudutab seda põhiseaduse-ja riigi kaitsmise temat,siis nojah..sul on sada prossa õigus tegelt,madis-poiss.mopi eiramine on kuritegu küll,aga ma ei usu ennem,kui oma silmaga näen,et see mop jõutakse läbi viia.EKV värbajate eest metsa joosta küll ei kavatse.,ehkki ühest minu postitusest oleks võinud niimoodi aru saada.aga selle seisukoha juurde,et regulaararmeena meil pikka pidu pole,jään ikkagi.sissisõda võib küll mõnede arvates häbiväärne ja kuritegelik olla,kuid eesmärk pühitseb abinõu.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1476
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Madis22 »

ok selge ... lihtsalt kommentaari mõttes lisan, et ma ei pea sissisõda halvemaks ükskõik millisest teisest sõja pidamise viisist. minu väljaõppe põhineb arusaamal, et sissisõda peavad riigi vastava väljaõppega üksused koostöös teiste üksustega, ilma tsiviilide seljataha pugemata.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Postitus Postitas sadist »

mitte tsivilistide selja taha pugedes,vaid nendega koostööd tehes.ilma lojaalsete tsivilistide toetuseta ei ole sissidel pikka pidu
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

PUNAARMEE SÖJAKURITEOD SOOME RAHVA VASTU....

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
stilett
Liige
Postitusi: 1510
Liitunud: 02 Veebr, 2006 11:39
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

???

Postitus Postitas stilett »

Aga õhupommitamine? Mõlemas sõjas.

Miks Denis ei kommenteeri? Sooviks näha "puhtakspesemise" protsessi!
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Juba see, et nad üldse seda sõda alustasid ja Soomele oma nõudmisi esitasid oli kuritegu.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

ae ae,denis.

vöta oma arhiivid nüüd välja ja jaga meilegi sellest teemast...
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Kasutaja avatar
Mati
Liige
Postitusi: 392
Liitunud: 10 Veebr, 2005 21:42
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Rahuliku elu seljataga

Postitus Postitas Mati »

Metsavendus ei ole tihtipeale vaidlemise teema. On olemas selle pooldajaid ja vastupidi.
Kui siinsetest noortest panna grupp metsa aastateks ilma disco ja arvutita noorukeid, kas nad peavad vastu?
See oli julm aeg, tuli teha käigult otsuseid, mis võisid elu kardinaalselt muuta. Oodati "Valget laeva", mis jäi igavesti tulemata, ma mäletan kuidas "Ameerika Hääl" lubas igal kevadel olukorra muutust, mida jäidki mehed ootama.
Minu perekond lammutati täielikult.
Sellegipoolest ma ei vihka venelast. vaid Nõukogude korda.
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Postitus Postitas sadist »

nuu,metsavennad olid ka tavalised noored,kes pidid ilma simmanite ja grammofonideta metsas elama,pole need tänapäeva noored kusisemad midagi(kui just aatedefitsiiti ei teki,mis ongi kõige hullem asi;a noh,ega kõik metsavennad ka patrioodid polnud,enamus läks metsa repressioonide eest ikkagi,mitte isamaaarmastusest).
igavesti eilne
Liige
Postitusi: 148
Liitunud: 27 Juul, 2005 21:45
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas igavesti eilne »

Mati kirjutas:
ma mäletan kuidas "Ameerika Hääl" lubas igal kevadel olukorra muutust, mida jäidki mehed ootama.
"Ameerika Hääl" alustas saateid 1951 aastal. Suurest märtsiküüditamisestki oli paar aastat möödas. Palju see "AH" enam ikka metsavendlust mõjutas?
Guido
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 18 Veebr, 2007 15:55
Asukoht: Espoo Soome
Kontakt:

Tere

Postitus Postitas Guido »

Olen siin esimest korda.ÄÄRMISELT huvitav foorum.Kahju,et aega nii vähe on.
Pakun välja oma versjooni sissindusest,terrorismist jne.
Iga siss ,partisan,(enesetapu)terrorist peab ennast k6ige 6igemaks inimeseks maailmas.Meie siin v6ime vaid omada oma arvamust nendest v6i isegi kujundada seda.Minu isiklik suhtumine neisse s6ltub sellest,mis on nende l6ppeesmärk.Ja kindlasti ei olene see vormist v6i selle puudumisest.Ei olnud ju Eesti metsavennadki nii väga eraldatavad muust elanikkonnast.Peamine on eesmärk-demokraatliku Eesti Vabariigi taastamine.R6huga demokraatliku ja inim6igusi hindava Eesti Vabariigi taastamine.K6ik teised kes metsas olid mingitel muudel p6hjustel ,on minu jaoks negatiivse märgiga.
Sama suhtumine on mul ka teiste taoliste ryhmitustesse muus maailmas.No kuidas saab olla positiivset suhtumist islamiterroristidesse ,kelle l6plik eesmärk on mingi yliislamistlik riigikord ,kus inim6igused ei maksa midagi.Ja demokraatia olemasolu v6i puudumine polegi siin ju k6ige tähtsam vaid elementaarsete inim6iguste puudumine.
Nyyd terrorist.Kui kannatab tsiviilelanikkond on see vastuv6etamatu.

Kui seda tarvitatakse oma vaenlaste vastu(kaasa arvatud nende prekonnaliikmete vastu )on k6ik ok,minu meelest.
Hea näide:Soome kodus6da ,kus kommaritel aadrit päris usinasti lasti.Ja said ka nende pereliikmed oma jao.Kysimus ,kas poleks muud moodi saanud?Kardan kyll, et muidu oleks punased v6imule tulnud ja edasine Soome ajalugu oleks palju kurvem olnud.
Eks ka Eesti Vabaduss6jas oli nii yhte kui teist.
Niisiis tähtsaim ,minu jaoks, on eesmärk täpsemalt l6plik eesmärk.
Muide,minu suhtumine tshetsheenidesse lähtub eelnevast.
Kruuda
Liige
Postitusi: 857
Liitunud: 12 Veebr, 2007 6:33
Kontakt:

Re: Tere

Postitus Postitas Kruuda »

Guido kirjutas:Minu isiklik suhtumine neisse s6ltub sellest,mis on nende l6ppeesmärk.Ja kindlasti ei olene see vormist v6i selle puudumisest.Ei olnud ju Eesti metsavennadki nii väga eraldatavad muust elanikkonnast.Peamine on eesmärk-demokraatliku Eesti Vabariigi taastamine.R6huga demokraatliku ja inim6igusi hindava Eesti Vabariigi taastamine.K6ik teised kes metsas olid mingitel muudel p6hjustel ,on minu jaoks negatiivse märgiga.
Kokku võtvalt siis nii, et kui minu eesmärgiks on rahu maailmas ja selle saavutamiseks kõige kindlamaks viisiks kõigi mahatapmine siis see oleks tervitatav?!
Iga sugune tapmine on ebamoraalne. Ükskõik mis vajadusel või eesmärgil!
Aga elus esineb olukordi kus inimene on asetanud/asetatud olukorda kus tuleb langetada valik ebamoraalselt toimimise või kellelgi teisel ebamoraalselt toimida lubamise vahel.
Guido
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 18 Veebr, 2007 15:55
Asukoht: Espoo Soome
Kontakt:

Kruudale

Postitus Postitas Guido »

Oma arust mul on kirjas ju,et on lubamatu ,kui tsiviilelanikud .ehk asjasse mittepuutuvad kannatavad .
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist