Mis Ukrainas toimub? vol.1

Sündmused, mis saavad ajalooks alles homme.
Suletud
Kasutaja avatar
PaganHorde
Liige
Postitusi: 3971
Liitunud: 26 Jaan, 2014 9:00
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas PaganHorde »

Borja kirjutas:
PaganHorde kirjutas:
John kirjutas:
Ükskord kui järjekord meie kätte jõuab hakkab sama teater pihta- Euroopa eesotsas mutikese Merkeliga jälgib "murelikult" olukorda telefoniga. Sakslaste munad on ikka peale II maailmasõda ikka nii maha lõigatud, et neil hakkavad vist käed kohe värisema kui isegi ainult sõnades relva mainid. Ainuke kes vb veidi kurja nägu teeb on USA. Ei aita meid keegi peale meie endi.
Terve see lõunapoolne EU on ikka täiesti mandunud. Loodetavasti poolakatel jagub oidu seekord sõjaväge paremini arendada. Nad ka suht ainukesed kes üldse asja tõsiselt võtavad sealpool eu-s.
POOLA osas mingit muret küll ei ole - raffa (venevastane)vaim on terve, sõjavägi au sees, armee reformitud ja ümberrelvastatud ning sõjaväelased raffast lugupeetud 8)

Teenisin üheskoos poolakatega NATO Kirdekorpuses 2005-2008
Ma kahjuks ei mäleta enam sõjardist õemehe juttu poolakate kohta. Enam pole kahjuks kuskilt küsida ka.
Küll aga sai siin suheldud pikemalt ühe poolakaga, kellega koos strateegia mänge sai pelatud.
Tema jutust jäi küll muljet et poolakate hind on samasugune nagu venelasedki et kõigest on pohhui. Ja venelased pidid ka slaavi vennad olema.
renard
Liige
Postitusi: 78
Liitunud: 26 Juul, 2012 22:18
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas renard »

Aga mõelge, kui äge, kui venelaste liituvad Valgevene, Põhja-Korea, Hiina ja võibolla ka Poolakad ;)
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas Avatar »

PaganHorde kirjutas:Tema jutust jäi küll muljet et poolakate hind on samasugune nagu venelasedki et kõigest on pohhui. Ja venelased pidid ka slaavi vennad olema
Äkki lõpetaks selliste "keegi rääkis"," kellegagi suhtlesin" tasemelt rahvastele diagnooside panemise ja hinge analüüsimise.
Ma olen ka korra 90 -datel Poolas käinud. Seal vanemad (ca 40 - 50) kohalikud härrad tegid juttu, et kust ja ... Ah et eestlased, no mis te venelastest arvate? Rääkisime siis suht neutraalselt, et okupatsioon olnud jne. Teadnud ju ka päris kindlalt midagi arvata, et äkki ongi slaavi vennad. Selle peale härradel nägu lõi särama üks teisele siis demonstratiivselt inglises ütles - Ma ju ütlesin, et nad ei salli venelasi.
Väidan nüüd selle alusel, et kõik poolakad vihkavad venelasi või?
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Ju siis see "strateegiamängu poolakas" miski suvaline kalkar oli - no on ju meil eestlastelgi igasugu affe ja kalkareid :lol: :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9129
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas Kilo Tango »

Avatar kirjutas:...Väidan nüüd selle alusel, et kõik poolakad vihkavad venelasi või?...
Ma pakun, et see oleks suhteliselt adekvaatne väide. Juba nõuka-ajal seal käinud inimesed rääkisid, et parem on kasutada inglise keelt. Ehkki nad mõistavad vene keelt tegelikult küll, teevad näo, et ei saa aru. Ei maksa arvata, et endise Varssavi lepingu riikides keegi venelasi väga armastaks. Serbias on selliseid ehk kõige rohkem aga samas ei olnud Jugoslaavia ka Varssavi lepingu osapool.
HeiniR
Liige
Postitusi: 2023
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas HeiniR »

Oman mitmeid Poola tuttavaid, minu jaoks väga sümpaatne rahvas.
Aga üldiselt siinsel Poola teemal -> Mõnel vist on siinses foorumis ununenud MRP, Katõn ja mõnede aastate tagune Poola lennuki alla kukkumine... Õnneks või kahjuks poolakatel seisab see hästi meeles, rääkimata varasemast ajaloost või mainitud "sündmuste" vahepeale jäävatest muudest ajaloo keerdkäikudest. Ühtlasi tundub, et Poola on ajaloost rohkem õppinud kui mitmed muud siinse kandi rahvad/riigid.
Mulle pigem tundub, et poolakate suhteliselt pragmaatilise loomu taga on tegelikkuses rohkem "vennasrahva" sallimatust kui meil siin kokku.
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3834
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas Jaanus2 »

Rahvaste iseloomu ja sümpaatiate tundmaõppimiseks piisab tutvumisest nende ajalooga, piisab tavalisest entsüklopeediast. Sealt loeb Poola jagamistest, venestamisest ja ülestõusude mahasurumisest. Lisaks katoliku usk, mida samuti alla suruti. Püüdke nüüd leida mõni põhjus vennalikeks tunneteks venelaste vastu. Mõne sõbra muidugi alati leiab, neid on iga rahva hulgas. Eile näiteks esines Krimmis pressikonverentsil keegi austerlane, kes kinnitas, et tema küll korrektsemat referendumit näinud ei ole. Ehtne saksakeelne austerlane oli. Praegu ongi õige aeg meenutada sama aega 1938.a. Austrias - ka seal hääletas rahvas Saksamaaga ühinemise poolt ja tänavatel võis pärast näha sama helgeid ja rõõmsaid nägusid. Hääletasid samuti Saksa vägede kaitse all. Kõik on juba olnud, ei midagi uut.
Ukrainaga seoses - meie siin räägime, et meil oli tsaari ajal hirmus venestamine ja koolis pidi õppima vene keeles. Eestikeelseid raamatuid siiski ära ei keelatud, aga ukrainakeelsed keelati - 40 aastaks. Sest ukraina keel ei olnud keel, nagu ka sm. Putin teab.
Viimati muutis Jaanus2, 17 Mär, 2014 13:57, muudetud 1 kord kokku.
Roamless
Liige
Postitusi: 3809
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas Roamless »

Krimmi elanikkonna meelsusest.
Slaidilt 17 paistab, et vaid 23% toetas Venemaaga liitumist mais 2013. Arvamused loomulikult muutuvad ajas.
Huvitav on veel see, et vastanutest on 50% töötud ja 41% põhiharidusega. Subjektiivselt arvates ja teadmata nt. Eesti vastavaid numbreid tundub, et Krimmi rahvas just selline segment, kes on propagandaga lihtsasti mõjutatav.

http://iri.org/sites/default/files/2013 ... 202013.pdf
Viimati muutis Roamless, 17 Mär, 2014 13:59, muudetud 1 kord kokku.
Unforeseen consequences
HeiniR
Liige
Postitusi: 2023
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas HeiniR »

Ei maksa arvata, et endise Varssavi lepingu riikides keegi venelasi väga armastaks. Serbias on selliseid ehk kõige rohkem aga samas ei olnud Jugoslaavia ka Varssavi lepingu osapool.
KT, kas pidasid serblaste all silmas seda, et nad just "armastavad" või mitte?
Üldiselt ju serblased olid (Ida-)Euroopa riikidest vähesed, kes valisid Tito juhtimisel teistsuguse kommunistliku tee ja pigem esines Tito ja NSVL juhtkonna vahel vaen.
See, et Krimmis paar habemikku vennasrahvale appi on läinud, ei muuda neid tegelikkuses venelaste armastajaks. Needki poolehoidjad saadud pigem sellest, et venelased ja Putin on jäänud serblaste jt konfliktides serblaste poolele.
Sry, kui valesti aru sain mõttekäigust.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9129
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas Kilo Tango »

HeiniR kirjutas:
Ei maksa arvata, et endise Varssavi lepingu riikides keegi venelasi väga armastaks. Serbias on selliseid ehk kõige rohkem aga samas ei olnud Jugoslaavia ka Varssavi lepingu osapool.
KT, kas pidasid serblaste all silmas seda, et nad just "armastavad" või mitte?
Üldiselt ju serblased olid (Ida-)Euroopa riikidest vähesed, kes valisid Tito juhtimisel teistsuguse kommunistliku tee ja pigem esines Tito ja NSVL juhtkonna vahel vaen.
See, et Krimmis paar habemikku vennasrahvale appi on läinud, ei muuda neid tegelikkuses venelaste armastajaks. Needki poolehoidjad saadud pigem sellest, et venelased ja Putin on jäänud serblaste jt konfliktides serblaste poolele.
Sry, kui valesti aru sain mõttekäigust.
Ma avaldasin arvamust, et Serbias on neid "armastajaid" ehk kõige rohkem teiste Varssavi lepingu riikidega võrreldes. Aga statistikat ma teinud ei ole ja lausandumust seal samuti ei esine.
Kasutaja avatar
PaganHorde
Liige
Postitusi: 3971
Liitunud: 26 Jaan, 2014 9:00
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas PaganHorde »

Avatar kirjutas:
PaganHorde kirjutas:Tema jutust jäi küll muljet et poolakate hind on samasugune nagu venelasedki et kõigest on pohhui. Ja venelased pidid ka slaavi vennad olema
Äkki lõpetaks selliste "keegi rääkis"," kellegagi suhtlesin" tasemelt rahvastele diagnooside panemise ja hinge analüüsimise.
Ma olen ka korra 90 -datel Poolas käinud. Seal vanemad (ca 40 - 50) kohalikud härrad tegid juttu, et kust ja ... Ah et eestlased, no mis te venelastest arvate? Rääkisime siis suht neutraalselt, et okupatsioon olnud jne. Teadnud ju ka päris kindlalt midagi arvata, et äkki ongi slaavi vennad. Selle peale härradel nägu lõi särama üks teisele siis demonstratiivselt inglises ütles - Ma ju ütlesin, et nad ei salli venelasi.
Väidan nüüd selle alusel, et kõik poolakad vihkavad venelasi või?
No see keegi oli juhtumisi poolakas siiski. Ma ei väida et lugesin kuskil et keegi väitis.
Aga jah, ka eestlasi on venemeelseid.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40155
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ukraina sõjaväelaste perekondi (kes pole Krimmile truudust vandunud) ähvardatakse teenistuskorteritest välja tõsta:
http://www.unn.com.ua/ru/news/1317623-r ... kh-kvartir
Kui Krimm ära antakse, siis tuleb neil Ukraina sõjaväelastel oma naiste-lastega niiehknaa suurele maale kolida.
Küll aga on siin välja visatud idee Ukraina noorele valitsusele, kuidas tagada sõjaväelaste lojaalsus.
Lubage korterit (nagu Vabadussõjas lubati maad)!
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3834
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas Jaanus2 »

Serbiat ei maksa siin mängu tuua, märgiks vaid, et meelelaadilt on serblased samasugused šovinistid, ainult väiksemas mõõtkavas. Püüdsid luua Suur-Serbiat kõigist üle sõites. Tito hoidis horvaadina protsessi vaos, aga pärast lõi serblaste iseloom jälle kogu ilus välja. Kus on serblased, seal on Serbia - väike Venemaa ühesõnaga. Kuidas ja millal serblased kuhugi sattunud on, on sügavalt ebaoluline. Venemaa on toetanud serblasi Türgi jt. vastu aga pole kunagi Serbias ise kohal olnud - sellepärast serblased venelasi armastavad. Meie ka armastaksime sellises olukorras.
Kasutaja avatar
PaganHorde
Liige
Postitusi: 3971
Liitunud: 26 Jaan, 2014 9:00
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas PaganHorde »

Jaanus2 kirjutas:Rahvaste iseloomu ja sümpaatiate tundmaõppimiseks piisab tutvumisest nende ajalooga, piisab tavalisest entsüklopeediast. Sealt loeb Poola jagamistest, venestamisest ja ülestõusude mahasurumisest.
Ei saa, näiteks meie olime oma 700 aastat Saksamaa ülemvõimu all. Kuid kas sa näed ühiskonnas mingit saklaste vihkamist? Seda oli 1918, aga hetkel seda enam pole. Pigem käib mingi hullem saksamaa ülistamine. Nüüd aga on kõigil meeles värsked okupandid. Kardan et tuleb vaadata hiljutist ajalugu, kui üldse...

Balkani maadest rääkides, siis mul siin skype-s on üks Horvaat, kes Banjalukas elab. Ma saan selle selliga rääkida kõigest, v.a poliitika. Siis hakkab tulema pmst sama jutt nagu meie venelastel, et usa tahab ülemvõimu. Vallutada tervet maailma jne. Ukraina kohta oli sama jutt. Kes rahastas jne. Sealkohal on ta päris tõsine Nato vihkaja. See Nato Serbia pommitamine paistab tal väga hinges olema. Kahtlustan et kas ikka on horvaat, vbl mingi polovernik.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9129
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas Kilo Tango »

PaganHorde kirjutas:... polovernik ...
Poluvernik - pooleusuline.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] ja 5 külalist