www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 19 Okt, 2021 2:40

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 235 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: KAV, Mali jm must Aafrika
PostitusPostitatud: 23 Mär, 2018 8:47 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 08 Jaan, 2018 11:56
Postitusi: 77
Asukoht: Kuressaare
https://m.postimees.ee/section/123/4447879

Eesti poisid saavad vist Aafrikas uue missiooni.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: KAV, Mali jm must Aafrika
PostitusPostitatud: 03 Apr, 2018 17:23 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Dets, 2006 22:43
Postitusi: 10782
Asukoht: Metsas / Ämbris
Eesti jalaväerühm alustab juunis teenistust Malis
https://www.postimees.ee/4459301/eesti- ... tust-malis

_________________
Kohustuslik riigikaitseõpetus väldib hilisemaid ERROR-eid riigikaitses !


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Olukord Kesk-Aafrika Vabariigis
PostitusPostitatud: 02 Mai, 2018 23:18 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Mär, 2014 10:20
Postitusi: 1229
Venemaa tegevus Kesk-Aafrika Vabariigis - mingitsorti sillapea Venemaa uusimas geopoliitilises males? Kas peaks minema geopoliitika alla?

Tõlkisin natsa aga väss tuli kallale. Pealegi tundub et väga midagi erilist ega uut artiklis ei esine. Homme tõlgin ülejäänu, kui mõni kaasfoorumlane ette ei jõua.

https://vz.ru/world/2018/4/27/920216.print.html

Lääne press kirjeldab hüsteerilises toonis olukorda KAV-is, mille "vallutasid vene palgasõdurid". Kõige järgi otsustades, saabusid vene spetsialistid sellele maale tõepoolest. Miks nad sinna kutsuti, mida nad seal teevad ja mida see tähendab KAV-i ja Venemaa jaoks?

Vene dessant

Väliselt näeb see kõik välja nõnda. Oktoobris 2017 lendas Kesk-Aafrika Vabariigi president Fosten-Arkange Tuader Sotši kohtuma Venemaa välisministri Sergei Lavroviga. Ametliku info kohaselt palus ta Venemaad mõjutada ÜRO-d ajutiselt tühistama piirangud relvastuse ja tehnika tarnimisele KAV-i. Mitteamaetlikult aga küsis president Tuader Venemaalt abi kolme kohalikku pataljoni relvastamiseks, see on umbes 1,5 tuhat soomusmasinatega varustatud võitlejat. Vastus oli positiivne.

Kuu hiljem nõustus ÜRO Moskva jaoks osaliselt tühistama embargo relvade tarnimisele KAV-i ja käesoleva aasta 26. jaanuaril maandus esimene IL-76 Bangui lennujaamas. Juba 31. mail võttis president Tuader pidulikult vastu Kesk-Aafrika Vabariigi armee esimese roodu (200 inimest) paraadi, kes kandsid vene kamuflaaže ning relvi. Seda salka juhtisid kahtlaselt valged isikud.

Ent suurim üllatus tabas kõiki 30. märtsil Bangui tähtsaimal jalgpallistaadionil Tuaderi presidendiks valimise teise aastapäeva pidustustel. Slaavi välimusega relvastatud isikud ilmusid pidustustele presidendi isikliku turvameeskonnana. Varem tagasid Bangui massiüritustel avalikku julgeolekut kollektiivsete rahutagamisjõudude jääkidest pärit Rwanda sõdurid. Antud hetkel kontrollivad valged ihukaitsjad KAV-i presidendi administratsiooni praktiliselt täielikult, neil on piiramatu ligipääs selle liikumisgraafikutele ja presidenti ümbritsevatele võtmeisikutele, presidendi garaaz‎ile ning soomustehnikale...

Tuaderi administratsioon tunnistab ametlikult rühma vene eriüksuslaste kohalolekut presidendi julgeoleku tagamise eesmärgil. Presidendi administratsiooni tekkis uus ametnik: "julgeoleku direktor" vastutab formaalselt grupi ihukaitsjate töö eest. Prantsuse press arvab, et see ohvitser on võtmevahendaja KAV-i ja Venemaa vaheliste kaitse ja majandusküsimustes.

Mõne nädala jooksul on Vene inimesed - sageli ilma vormiriietuseta, kuid selgelt sõjalise väljaõppega - saanud Kesk-Aafrika Vabariigi pealinna märgatavaks osaks. Neid võib näha mitte ainult presidendi palees, vaid ka olulisemates ministeeriumides alates kaitseministeeriumist, sõjaväeosades, tänavapatrullides ja isegi keskväljaku kauplustes. Prantsuse press väljendub kujundlikult "nad jooksid riigis laiali nagu antiloobid", kuna venelasi on nähtud isegi provintsis. Seejuures ärritab eriliselt fakt, et venelased kasutavad forde, milled anti KAV-ile Pentagoni poolt ja sõidavad neis süüdimatult Bangui tänavatel. 15,5 milj dollarit, mis Pentagon eraldas KAV-i armeele, kasutavad nüüd venelased.

Arvatakse, et Venemaa sõjalisitest nõuandjaist ona vaid viis kaadriohvitserid ja kõik teised eraettevõtete (ЧВК) töötajad. Prantsuse press väidab, et need on organisatsiooni Sewa Supreme (registreeritud Indias ja pakub detektiivi ja valveteenust) ning Lobaye Ltd (registreerimisriiki ei tea aga Lobaye on kaitseala Kongos)töötajad, kuid ei esita mingeid tõendeid. Eeltoodud väited panid aluse tervele reale spekulatsioonidele "Vagneri palgasõduritest Aafrikas", süüdistustele Puutini lähikonna tuntud persoonide pihta ja standartsele nutule "Moskva käest".

Pilt

JÄTKUB


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: KAV, Mali jm must Aafrika
PostitusPostitatud: 22 Aug, 2018 20:34 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 10062
Venemaa sõlmib KAV-is uue lepingu sõjalise koostöö osas
https://www.nytimes.com/2018/08/21/worl ... ccord.html

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: KAV, Mali jm must Aafrika
PostitusPostitatud: 24 Aug, 2018 22:02 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 16 Okt, 2005 19:42
Postitusi: 9921
Asukoht: Siilis
http://www.disneylandparis.com//arvamus/heelia-s ... t-onnetut/

Artikkel nüüd siin - see moonutet viide disniländile on adminni omapärane huumor :twisted:

Tsiteeri:
Heelia Sillamaa sotsialistlik lahendus Lõuna-Aafrikale tähendab osaliselt õnnetu maa asemel täielikult õnnetut
24.08.201824.08.2018 Jüri Kukk

Üks lillelaps on taas rääkinud – Heelia Sillamäe ütleb Postimehes, et Lõuna-Aafrika valgetelt võiks natuke maad ära võtta küll.
Vormiliselt tundub tema jutus iva sees olevat, kuid noor daam astub just sellesse ämbrisse, milles tema lumehelbekeste põlvkond pidevalt kolistab: võrdsus, õiglus, võtame ühtedelt, kellel on, ja anname nendele, kellel pole, ja kõik on õnnelikud, kuigi mõned ehk pisut solvunud.
Maareformide raudne reegel võiks olla see, et maa antagu sellele, kes seda tootvalt harib, mitte sotsiaalsete pingete maandamise nimel tulevasteks jäätmaadeks jagada.

Alustaks ehk üksikute väidetega. “Oleks sinisilmne arvata, et kõrgelt haritud ärimehe taustaga president on nii loll, et naabritega samasse ämbrisse astuda,” kirjutab Heelia Sillamaa. Aga seda mustad riigipead just nimelt ongi!
Esiteks, enamikul Aafrika diktaatorlikest riigipeadest on hea Lääne haridus, aga see pole neil kunagi takistanud ka genotsiidi läbi viimast, sest ka kõrgharitud aafriklane on seotud hõimusuhetega – kui ta oma hõimlasi ei aita (ise seejuures korrumpeerudes), siis kaob tal ühes Musta Aafrika riigis kogu toetus ja ta on laip nii poliitiliselt kui ka reaalselt. Paljud poliitilised vaatlejad ütlevadki, et see marksistide algatus leidis valitseva Aafrika Rahvuskongressi toetuse hirmust, et muidu kaotavad nad riigis võimu – nii saadi aafriklastest valijate toetus.
Teiseks – see valgetelt maa äravõtmise “nali” on läbi elatud juba paljudes maades enne Zimbabwet (Uganda, Malawi, Zambia jt) ja igal pool on riik muutunud kohe toiduainete väljavedajast sissevedajaks. Valgete farmerite toodang pole tavaliselt sugugi “valgete tagaaias kasvavad apelsinid”, vaid suurem osa riigis toodetavatest toiduainetest. Aafriklased toodavad valdavalt enda jaoks ja turul müümiseks, mitte välismaale eksportimiseks.
Kolmandaks – aafriklased võivad saada maa ja harimisvahendid, aga neil pole ei vajalikke ärisidemeid, investeerimisvõimalusi ega oskusi. Zimbabwes töötasid mustade poolt üle võetud traktorid seni, kuni tagavaraosi polnud vaja – kui mingi detail otsad andis, seisis ka tehnika ning põllumaal mindi üle algelisemale harimisviisile ehk ekstensiivsele maaharimisele. Pehmelt öeldes, mustade käes olev tootmisvõimsus tähendab taandarengut.
Neljandaks – Aafrikas ei toimu maareform kunagi rahulikult, ülemõõtmiste ja paberitele allakirjutamisega, vaid tavaliselt rohke vägivallaga. Kogu Musta Aafrika ajalugu on pärast riikide iseseisvumiste lainet 1960. – 1970. aastatel üks rodu genotsiide, kodusõdasid, riigipöördeid ja allakäiku. Mõnes riigis sõditakse aastakümneid – mustas Lõuna-Sudaanis algas iseseisvussõda araabia keskvalitsuse vastu 1972. aastal ja kui viimaks vabadus saavutati, läks see sujuvalt üle tänaseni kestvaks kodusõjaks.

“Sealsed valged, kelle jõukus aknast ja uksest välja pressib” viitab juba sellele, et Heelia Sillamaa on saanud hariduse tänases marksistlikus Lääne õppesüsteemis. “Võtame rikastelt ja anname vaestele” on sotsialistide-Ossinovskide tee ja ajakirjanik, kelle arvates on jõukus pahe, on marksist, tänane revolutsionäär. Ta pole näinud sedagi, et ka meil on jõukus tulnud tööst, haridusest ja ärisoonest, mitte ei voola kuskilt sisse! Ja arvamus “Andke oma jõukus käest ja te ei pea enam kurjategijaid kartma,” on tõesti naiivitari sinisilmsuse tipp!
“Kui suurem osa elanikkonnast elab üksteise otsas töötuna slummides” on samuti kahtlane väide, sest slummid ei ole mitte ainult sotsiaalne häda, vaid ka mõttelaadi tagajärg. Enamik aafriklasi arvab, et valged elavad millestki, mis neile lihtsalt pähe kukub – ei, nad töötavad ja saavad jõukaks, mustad aga ei muutu töökamaks ka siis, kui ÜRO Aafrika riikidele arenguabi annab või nad migrantidena Euroopas sotsiaaltoetusi saama hakkavad.

Maailmas on kaks suhteliselt vana mustade riiki, 1804. aastal iseseisvunud Haiti Lääne-Indias ja 1847. aastal loodud Libeeria Aafrikas. On nad millegi poolest kuulsad, peale kodusõdade ja vereteemandite? Ükski Aafrika riik pole kümnete aastate jooksul jalgu alla saanud ja ainult kolonialismi mõjudega seda küll seletada ei saa.
Lõuna-Aafrika enne maareformi tähendab seda, et nüüd on mustad õnnetud, aga pärast reformi on kõik õnnetud. Ja veel üks fakt – Lõuna-Aafrika Vabariigi maa-ala on heledamanahaliste bušmanite ja hotentotide kodumaa, mustanahalised aafriklased tulid sinna Kongo jõgikonnast vaid 200 aastat enne seda, kui hollandlased oma Kapimaa koloonia rajasid.
Heelia Sillamaal aga soovitaks tutvuda omasuguse ajakirjaniku, kanadalanna Lauren Southerni dokiga “Farmlands” ja lugeda sellest SIIT.

_________________
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.


Viimati muutis Borja, 27 Aug, 2018 12:51, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: KAV, Mali jm must Aafrika
PostitusPostitatud: 25 Aug, 2018 17:10 
Eemal
Liige

Liitunud: 25 Mär, 2016 22:16
Postitusi: 6531
Tsiteeri:

Originaal artikkel, millele vastatakse on siin:
https://arvamus.postimees.ee/6139866/he ... votta-kull

Olles juba aastaid kuulnud ja lugenud LAV-is toimuvatest valgete tapmistest ja röövimistes, jättis see artikkel mind küll sõnatuks. Probleemiks pole ainult riigi vaenulik poliitika valgete farmerite suhtes, vaid üldise mentaliteedi kujundamine, kus valgete vastu vägivalla sooritamine on normaliseeritud. Ja kohatu on siinkohal välja tuua, et näe meie riik tegi kunagi kaaa. Mis siis, see ei tee toimuvat kusagilt otsast õigemaks või õigustatuks. Inimesed päriselt kannatavad LAV-is leviva mentaliteedi pärast. Ja antud juhul on tegu reaalse vihakõnega. Kusjuures, kannatajad pole ainult "jõukad valged", vaid ka nende heaks töötavad mustanahalised langevad rünnakute ohvriks. Igal aastal on sadu rünnakuid ja kümneid mõrvasid.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: KAV, Mali jm must Aafrika
PostitusPostitatud: 25 Aug, 2018 17:52 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 26 Jaan, 2014 10:00
Postitusi: 3749
Noh, siinkohal tuleb nõustuda Trumpiga - sitaauguriigid :mrgreen:. Mingil kummalisel põhjusel suur enamik Aafrikast ei saa hakkama peale eurooplaste lahkumist

_________________
www.propastop.org/
World Alert Map


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: KAV, Mali jm must Aafrika
PostitusPostitatud: 29 Aug, 2018 10:20 
Eemal
Liige

Liitunud: 16 Mär, 2018 12:29
Postitusi: 2841
Eesti kaitseväelased Malis Gao baasis


Manused:
87AB7430-C109-4EFF-8EFB-80CC65ADBB6A.png
87AB7430-C109-4EFF-8EFB-80CC65ADBB6A.png [ 527.76 KB | Vaadatud 8866 korda ]
E597A36B-108D-4B38-9B2D-FD9F379420F0.png
E597A36B-108D-4B38-9B2D-FD9F379420F0.png [ 743.4 KB | Vaadatud 8868 korda ]
1593C640-6EF7-4783-BF9A-74B814EEF2C8.png
1593C640-6EF7-4783-BF9A-74B814EEF2C8.png [ 1.3 MB | Vaadatud 8868 korda ]
Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: KAV, Mali jm must Aafrika
PostitusPostitatud: 29 Aug, 2018 11:31 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 01 Dets, 2004 18:53
Postitusi: 2100
Asukoht: Saarel
Mis kidur lafett sellel Browningul all on?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 05 Sept, 2018 10:24 
Eemal
Liige

Liitunud: 25 Dets, 2011 16:33
Postitusi: 674
Ei saa veel vaiki olla, ehk antakse mulle mu verbaalne kõhulahtisus andeks.

Oli kunagi õnnelik juhus külastada Keenia riiki. Journey of Lifetime kampaania raames, pikem lugu. Igatahes tuli mul teha veidi eeltööd, et nii öelda pagunid välja teenida. Uurisin siis veidi selle maakoha ajalugu- tuleb välja, et ühed vanimad inimkonna säilmed on leitud sealtkandist (ca. 200 000 aasta vanused säilmed nime all "Turkana boy", kui keegi tahab edasi uurida). Et nagu vanaema juurde läheks külla või nii, sest kusagil seal meie sugu alguse sai?

Igatahes, hakkas mind huvitama, mis erinevusi ma suudan märgata. Just selles võtmes, et meie siin 11 000 aastat, nemad seal 200 000 aastat paigal olnud. See peab ju kuidagi avalduma, aga milles täpsemalt? Käisin siis pärani silmadega ringi ja mis mina näen? Masai rahvus. Täiesti tsiviliseerimata, elavad mudast tehtud onnides, karjatavad lehmi savannis nagu esivanemad aastatuhandeid tagasi. Stiilis 7 lehma pere kohta, muidu ei vedavat välja. Savann muidugi suur, elevant või ära talluda, jõehobu pooleks hammustada ja muidu ka ohtlikke kiskjaid palju. On ju lehm suurepärane saak ühele lõvikarjale- kuidas masaid siis oma väärtuslikuk vara kaitsevad. Õige vastus- puupulgaga.

Utreerin muidugi, eks neil olid ikka odad ka kaasa ja mõnel matsheete vöö peal rippumas. Ja ikkagi- meid pandi jõe koolmekohta telki magama (muuseas, vesikloseti ja dushiga telk) ja hoiatati, et siit hakkavad elevandid ja jõehobud läbi käima. Kui tahad pimdedas ringi liikuda, siis seal on valvurid, nemad juhivad ohutult kohale. Vaatan meeste varustust- 20 cm puupulk peos, ei midagi rohkemat. Mõtlen- elevant, ca. 2 tonni versus masai sõdalane, ca 80 kilo + 20 cm puupulka. No ma oleks kohe näha tahtnud seda eepilist heitlust, aga probleemideta ellu me jäime ja teised ka.

Järelikult on võimalik 200 000 aastaga õppida kõrbelähedases piirkonnas puupulga ja odaga toime tulema palju ohtlikemate kiskjatega kui meil on näiteks hunt ja isegi siis, kui on vaja kaitsta nii 200 pealist lehmakarja. Ööpäeva ringselt ja kahe mehega. Mine või õppima, eks ole. Huvilistele väike videoklipp sellest, kuidas lõvikarjalt toit ilma võitluseta käest ära võetakse: https://www.youtube.com/watch?v=MrefbAaJtoc

Vaatan ja mõtlen, et äpud oleme siinkandis, mehed! Hunt viis koera koduõuest minema, appi! Tapetagu viimane kui hunt sellel mandril! Sealkandis viivad mehed 200 lehma kahekesi läbi lõvikarja ja ei kaota ühtegi ning lõvid jäävad ellu. Saamatud oleme ja ei mõista ohtudega toime tulla. Viimane aeg õppima hakata, mis?

EDIT: Kriku, kontrollisin järele ja minu sugupuus tõepoolest ei leidu ühtegi Turkana nimelist tegelast. Mis säilmete vanusesse puutub, siis mõni miljon siia sinna- kes neid aastaid ikka niiväga loeb, eks ole? :oops:


Viimati muutis ermot, 07 Sept, 2018 14:08, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 07 Sept, 2018 15:20 
Eemal
Liige

Liitunud: 25 Dets, 2011 16:33
Postitusi: 674
Põrutan aga omasoodu edasi. Ksf Kriku esimene märkus igati põhjendatud- kust meil see mõnisada tuhat kuni miljon aastat võtta, et kallile idanaabrile igas olukorras silmad ette teha. Selle aja peale laseks neil viina toomas käia ja siis jooks ise ära, eh? :)

Minu ekspeditsioonil Keeniasse pakuti selliseid savannis ellujäämise tarkusi tegelikult igal sammul. Ole ainult mees ja võta vastu. Võimalik, et kordan ennast, aga olgu siis veelkord üle räägitud. See lugu on magnetiliste silmadega jõehobust. Blaah, pärimus või asi, mingi totakas ebausk, mis?

Just nii mõtlesin mina, kui ma seda esmakordselt kuulsin. Vedas meid savannis ringi üks, ütleme otse, pesueht neeger. Masai, puuduva alumise esihambaga. No täitsa ehe, musta nahaga, ninarõngas oli veel puudu. Näitab taimi- see puu on iga peldik juures, sest selle lehed on suurepärased tagumiku puhastamise vahend jne. Barbaarne värk, jube mõeldagi, vesiklosetist pole neil aimugi ja üleüldse, mis hügieen neil seal on- aga olgu. Oleme viisakad ja kuulame ära, tükki küljest ei võta. Pärast üritas meile taevatähti näidata, ei saanud hakkama. Ma võtsin mobla välja, taevakaardi äpp lahti- see on see ja too on too. Vahtis nagu ilmaimet, giid või asi!

Tüüp plärab edasi. Jõehobu olla neil suureks probleemiks. Näeb välja nagu põssa, taimetoiduline, vehib naljakalt oma väikeste kõrvdega, aga pidi tapma inimesi rohkem kui loomad kuningas lõvi ise. Mingi värk veega, et kui läheb rahumeelselt rohtu nosima, siis pidavat muutuma kole kurjaks, kui keegi tema ja jõe vahele sattuvat. Mõnikord pidavat sattuma päris mitu kilomeetrit kodusest jõekäänust kaugemale ja siis ei tohi sattuda teda ja vett ühendava raja peale. Umbes nii, nagu ei tohi sattuda emakaru ja tema poegade vahele.- ründab kohe.

Ja siis need õpetussõnad tulid. Vaat, kui sa nüüd oled õnnetul kombel sellisesse olukorda sattunud- savann suur, kus sa oskad siis seda ette näha, vaat siis pea meeles! Jõehobul magnetilised silmad ja ta tõmbab sind enda juurde nagu naksti! Dooh... kuulu järgi pidavat päris kiire loom olema jah, et nagu eest ära naljalt ei jookse, aga et silmad kohe magnetilised?!? Ega ma mingi raudmehikene ole, et ming magnetiga saab kinni püüda! Ei noh, naljamehed...

Ja jäi painama. Et nagu mingi tarkus seal peidus, aga vaat- lahti ei kodeeri. Oleks siis metallpuusad või miskit, millest magnet kinni saab ja sellestki ilmselt vähe, et 100 kilo mind maast lahti kangutada. Ülivõimetega jõehobud?!? Ei, ma hakkan vist ära keerama, see ei saa tõsi olla.

Hakkasin siis küsima, kas keegi veel on kuulnud midagi sarnastest paranormaalsetest nähtustest. Kõik raputavad pead ja vahivad mind sama imelikult nagu mina toona toda jutupaunikut. No imelik hakkab, tõesti. Sattusin siis muu hulgas autentsesse masai külla- neil selline turismi atraktsioon, maksad oma 25 dollarit külavanemale ära ja tutvu aga. Giid anti meile ka kaasa, külavanema poeg. Selline heledate lokkis juustega, üsna intelligentne nägi välja vaatamata kogu oma rõivastusele, inglise keel suus ja puha. Näitab siis küla ja käsitööd ja siis ühte savionni, väga puhas muide. Pärin siis tema käest ka, et mis ta selle magnetisilma jutu peale kostab.

Poiss noogutab mõtlikult ja seletab siis mõne sõnaga lahti. Noh, et kui see suur kuri põssa jõehobu sind pooleks tahab hammustada, siis tuleb tema eest ära joosta mitte otse, vaid jänesehaake tehes. Loogiline, jõehobu mass suur, kuni ta kiiruse üles kogu ja suunda muuta suudab, oled sina juba kaugel. See magnetisilma jutt ilmselt tähendas seda, et katsu silmade eest ära hüpata võimaluse korra. No jah, jõehobu ootamatu rünnak ehmataks ikka ära küll ja ju siis selilne ellujäämise tarkus just sellises totakas sõnastuses aitab tõsise häda korral optimaalse pääsetee leida. Miline hea näide ühest olulisest ja ellujäämist tagavast pärimusekillust! Aafrikast, sealtsamast, kus keskmine IQ ei pidavat ületama 70 ühikut, aga on elatud juba miljoneid aastaid.

Küsisin igaks juhuks üle, et kas külavanema poeg ise on pidanud jõehobu eest niimoodi plagama? Noogutas vaikides ja tegi kiiresti muud juttu. No ju see siis ei olnud tema elu kõige säravam hetk, ise ka vist ei uhkustaks. Seal ta igatahes istus ja lõpuks tegi lahke pakkumise mulle öömajale jääda. Miskipärast ainult mulle, mitte mu abikaasale, kes samuti kaasas viibis. Ei osanud seda toona märgata, aga kaalusin tõsiselt küll- milline eksootika, eks ole. Mudaonnis keset savanni koos metslastega! Kaine mõistus sai võitu, laager kaugel, järgmine hommik õhupallireis ette nähtud, äratus kell 5 hommik- kuidas ma selleks ajaks kohale jõuan jne. Tänasime ja läksime.

Ja mis tagantjärele selgus? Selline pakkumine ei tehtud niisama, sellega käib reeglina kaasa ka lähisuhe majaperenaisega. Neil selline tore komme mitte just külalisi rõõmustada, aga oma genofondi rikastada. Jällegi, milline metsik rahvas, eks ole? Ja milline võimalus jäi kasutamata, eh, oli teine peris kenakene? Ega vist keeldudagi oleks julgenud, solvuvad veel ja söödavad lõvidele õhtusöögiks. Prouale oleks olnud muidugi üksjagu seletamist ja võimalikust blondist poisslapsest ei kuuleks ma samuti midagi. See on alati hõimu oma. Ju see intelligentne heledate lokkis juustega külavanema poeg samal moel sinna eostatud sai, mis ma oskan muud arvata. Miks sellest räägin? KOHANDUMINE, suurte tähtedega.

Sealt üks minu pööraseid ideid- paneme meeskonna kokku ja läheme masai sõdalase elutarkusi omandama. Toome ära selle aastatuhandete tarkuse, niipalju kui seda seal on- ega nemad sellest vaesemaks ei jää. Ütleme, nii nädalane kursus, lõpeb öise jalgsirännakuga savannis, pärast masai sõjameheks saamise riituse ja relvad mälestuseks koju kaasa. Brittide SAS pidi sealkandis treenima, nagu kõlakad räägivad. Või oli see Prantsuse Võõrleegion... Kes oleks käpp? Kes tahab puupulgaga elevante murda? :write:


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 07 Sept, 2018 23:24 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 30 Apr, 2004 20:49
Postitusi: 739
Asukoht: 58°22'N 26°43'E
no ärge nüüd Keeniat ja maasaisid võrdsustage. maasaid on siiski üks väiksearvuline rahvas - Keenia on siiski peamiselt kikuju-de, luhya-de, luo-de ja kalenjin-ide maa...
olen mõnd aega kalenjin-ide pool elanud. Keenia külastamist saab ainult soovitada. kuid luo-de aladest tuleb keerulistel aegadel (nagu valimised jne) eemale hoida. kisub mäsuks.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem
PostitusPostitatud: 08 Sept, 2018 14:08 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 26139
Asukoht: Viljandimaa
Turkana poiss ei ole Homo Sapiens. Sama hästi võiks öelda, et mõnes Aafrika riigis on inimese moodi elukaid juba miljoneid aastaid elanud.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: KAV, Mali jm must Aafrika
PostitusPostitatud: 11 Sept, 2018 11:08 
Eemal
Liige

Liitunud: 16 Mär, 2018 12:29
Postitusi: 2841
https://twitter.com/Tom_Antonov/status/ ... 9575097345

Eesti ja Prantsusmaa sõdurite ühispatrull Malis


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: KAV, Mali jm must Aafrika
PostitusPostitatud: 15 Sept, 2018 22:44 
Eemal
Liige

Liitunud: 04 Mär, 2014 1:14
Postitusi: 111
Ermotile. Masai (Maasai) sõdalaseks saamise riitus tähendas odaga lõvi vastu minekut, kõvemad mehed üksi, pehmod paari-kolmekesi). Kilp oli ka, aga kes selle üle elas omas ikka mõnda "marrastust" ka. Ega see väga yksi Gustaviga tankide vastu minekust ei erine.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 235 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt