Venemaa majandus ja sanktsioonid I

Kõik käimasolevast sõjast
Suletud
Miki
Liige
Postitusi: 1325
Liitunud: 28 Jaan, 2015 16:26
Asukoht: puu otsas
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas Miki »

Lavrov teatas, et on valmis taluma mis tahes Lääne sanktsioone.
Venemaa on valmis igasugusteks sündmuste arenguks seoses võimalike sanktsioonide kehtestamisega, ütles Venemaa välisminister Sergei Lavrov reedel.
"Kõik majandussidemete mehhanismid, mis sõltuvad lääne kontrolli all olevatest struktuuridest, sisaldavad loomulikult riske, neist vabaneme juba järjekindlalt ja kiiresti, sealhulgas ja eelkõige kõrgtehnoloogilistes valdkondades," lisas ta…
https://www.finanz.ru/novosti/aktsii/la ... 1031102607

Lisaks lõvipudrule on hakatud vist tarbima ka joovastavaid jooke?
hjl85
Liige
Postitusi: 6367
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas hjl85 »

vene börss
Chart with downwards trend RTS Index: -4.5% today | -10% this week
Chart with downwards trend Sberbank (finance) -8% | -16%
Chart with downwards trend Gazprom (energy) -3% | -7%
Chart with downwards trend Yandex (tech) -7% | -8%
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas oleeg »

10 suurimat sai kokku kahjumit 50 miljardit rohelist rubla, kogu Vene majandus aga 100 miljardi taala ümber... Seda siis tänu kuldsuu Lavroovile.
Soovitan kuulata:
https://www.youtube.com/watch?v=n7VALTv ... anYakovina

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
AndrusP
Liige
Postitusi: 80
Liitunud: 22 Dets, 2021 9:32
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas AndrusP »

oleeg kirjutas:10 suurimat sai kokku kahjumit 50 miljardit rohelist rubla, kogu Vene majandus aga 100 miljardi taala ümber... Seda siis tänu kuldsuu Lavroovile.
Soovitan kuulata:
https://www.youtube.com/watch?v=n7VALTv ... anYakovina

terv
o



Ma ei tea, kui naiivne ma olen, aga minu roosas maailmas oleks vaja, et poliitiline lahendus tuleks Venemaalt seest. JUlgeoleku osas on mul raske ette kujutada, et Venemaad keegi üldse saaks ohustada. Väga andekaid inimesi on seal ka alati olnud. Massipsühhoos ja karjainstinkt paraku ka. Aga Õige juhtimise ja olemasolevate ressursside baasil võiks Vene ilmselt olla superriik ja seda mitte praeguse ajalukku jäänud sõjalise ähvarduse teemal. Ma ei kujuta ette, kuidas, aga loodan, et mingi sees olev rühmitus viib riigi uude ajastusse. Mutta kiskuda suudavad nad hetkel küll terve maailma - kui on soovi...
Ma proovin kaine mõistusega hoida lahus rahvuse kui venelase ja Vene riigi valitsuse, et ei tekiks vimma rahvuse kui sellise vastu, sest see oleks vale.
an2
Liige
Postitusi: 1371
Liitunud: 04 Dets, 2020 9:25
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas an2 »

AndrusP kirjutas:
oleeg kirjutas:10 suurimat sai kokku kahjumit 50 miljardit rohelist rubla, kogu Vene majandus aga 100 miljardi taala ümber... Seda siis tänu kuldsuu Lavroovile.
Soovitan kuulata:
https://www.youtube.com/watch?v=n7VALTv ... anYakovina

terv
o



Ma ei tea, kui naiivne ma olen, aga minu roosas maailmas oleks vaja, et poliitiline lahendus tuleks Venemaalt seest. JUlgeoleku osas on mul raske ette kujutada, et Venemaad keegi üldse saaks ohustada. Väga andekaid inimesi on seal ka alati olnud. Massipsühhoos ja karjainstinkt paraku ka. Aga Õige juhtimise ja olemasolevate ressursside baasil võiks Vene ilmselt olla superriik.


Poliitilist lahendust siseriiklikult ei tule, sest see surutakse eos maha. Peab olema loll, et seda mädapaiset rünnata ja võidu korral võtta vastutus. Väga andekad on ammu USAsse emigreerunud. Õiget juhtimist ei tule. Kui, siis peale Siberi kaotust Hiinale.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas nimetu »

Ma ei kujuta ette, kuidas, aga loodan, et mingi sees olev rühmitus viib riigi uude ajastusse.

Olles asju arutanud paari vene tuttavaga... ei usu.
Kogu süsteem on nii põhjalikult ja läbini mäda. Probleem pole ainult juhtkonnas, vaid kogu ühiskond on läbini korrumpeerunud. Absoluutselt kõik, kes riigi palgal või kelle käsi ulatub rahva tasku ja ka paljud need, kes sellest kaudselt kasu saavad, ei hakka kunagi aktsepteerima juhtkonda, kes nende elulaadi ohustaks. Isegi kui tuleb uus demokraatlik valitsus, peavad nad mängima selle pilli järgi. Mädanik jääb sisse veel paljudeks põlvkondadeks. :(
Xender
Liige
Postitusi: 1699
Liitunud: 16 Mär, 2005 23:15
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas Xender »

Tegelikult ainuke asi, mis venemaal võib midagi muuta, on liigne vaesumine ja sellest tulenev kodusõda. Just rääkisin ühe venemaal elava tuttavaga. Hädaldas, et pension on 22 000 ruba (250 eurot) samal ajal keskmine pension on 15800 rubla ehk 181 eurot. Inflatsioon pidi ka meeletu olema, eriti toidukaupade osas.

Muidugi on kõva inflatsioon ka meil (ning ka laiemalt euroopas), kuid venemaal tundub, mul, et see elu on viimastel aastatel täiesti piiripeale viidud.

Kuid peamine probleem on see, et ega Putin loll pole - igasugune opositsioon on maha tambitud. Seega ainuke võimalus ongi, et asi läheb nii hulluks, et tuleb mingi totaalne majanduslik kollaps ja pole raha enam ka nuudimeestele maksta.

Kuid kui selline asi seal silmapiiril, alustaks ta sõda ...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36435
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas Kriku »

Nagu Venetsueela näitab, on sinna veel pikk tee.
hjl85
Liige
Postitusi: 6367
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas hjl85 »

Usa peab läbirääkimis suurte energia firmadega, et juhul kui sanktstioonide/sõja tõttu Venemaa sulgeb gaasi transiidi oleks
Olemas Euroopa varustatus.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Saksamaa kärbib Bundeswehrilt 9,3 miljardit eurot

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

https://www.delfi.ee/artikkel/95648983/ ... venemaasse

..vbolla on selline kiri märk (veel) terve mõistuse olemasolust Saksamaal :roll: :twisted:

Avalikus kirjas kutsuvad teadlased üles Saksamaa uut valitsust riigi välispoliitikat korrigeerima ning asuma Venemaa agressioonidesse jõulisemalt suhtuma. Muuseas taunivad teadlased riigi energialast koostööpartnerlust Venemaaga ja nimetavad Saksamaad Krimmi annekteerimise kaasvastutajaks.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36435
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas Kriku »

AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas AMvA »

Borja kirjutas:
ruger kirjutas:Venemaal inflatsioon üle 10 %.Valgevenes sisuliselt sama(ametlikel andmetel).
Russia also just released their numbers and food inflation went up by 10.62% for 2021.
https://twitter.com/OlgaNYC1211/status/ ... 7855623168


Tõde avaneb teatavasti võrdlustest..
Eesti enda (hetke)inflatsioon ületab juba praegu need "vene näitajad" kõrge kaarega..
Ja hetkel ilmselt kogu Euroopa end oma jabura energiapoliitika tõttu auti mänginud..


Palju siis see Eesti inflatsioon konkreetse numbrina on?
Getorix
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 18 Dets, 2021 21:36
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas Getorix »

AMvA kirjutas:
Borja kirjutas:
ruger kirjutas:Venemaal inflatsioon üle 10 %.Valgevenes sisuliselt sama(ametlikel andmetel).
Russia also just released their numbers and food inflation went up by 10.62% for 2021.
https://twitter.com/OlgaNYC1211/status/ ... 7855623168


Tõde avaneb teatavasti võrdlustest..
Eesti enda (hetke)inflatsioon ületab juba praegu need "vene näitajad" kõrge kaarega..
Ja hetkel ilmselt kogu Euroopa end oma jabura energiapoliitika tõttu auti mänginud..


Palju siis see Eesti inflatsioon konkreetse numbrina on?

Viimased kaks aastat olnud euroala üks kiiremaid.
https://majandus.postimees.ee/7425029/e ... la-kiireim
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36435
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas Kriku »

ruger kirjutas:Venemaal inflatsioon üle 10 %.Valgevenes sisuliselt sama(ametlikel andmetel).
Russia also just released their numbers and food inflation went up by 10.62% for 2021.
Tõlkeviga. Õige on: "Toidukaupade hindade inflatsioon suurenes 10.62 % võrra", mitte et inflatsioon on üle 10%.
Elagu Ukraina
Liige
Postitusi: 268
Liitunud: 04 Apr, 2017 1:39
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas Elagu Ukraina »

Mida arvate, kas Vene Ukraina ründamise järel peaks Venemaa Pekingi olümpiast ja muudest spordivõistlustest automaatselt eemaldama?
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: cedric, EiTahaÖelda, Semrush [Bot], ugandiklubi ja 14 külalist