Venemaa majandus ja sanktsioonid I

Kõik käimasolevast sõjast
Suletud
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7191
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Ma ei oska kommenteerida,nii olevat vendadele Rotenbergidele õeldud.Kui palju Feigin Lives esinenud Soloveid saab muidugi uskuda.
Aga see maksuasi peaks olema ka EL juhtorgani kodulehel üleval,kui palju ta hakkab mõjutama kaubandust ei oskagi arvata.Nagu ma aru saan,siis planeeritud maks tahetakse sisse viia aastaks 2030.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7191
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Kilo Tango kirjutas:
kaugeltuuriv kirjutas:...
Huvitav on see,et tootmine ei ole sama tasemel kukkunud,kõigest 7,8 protsenti,mis tähendab,et kas toodetakse pottidesse või proovitakse tõesti müüa odavamalt,kui indeks.
...


Minu teada (võin eksida) on naftaga nii, et kui see pumpamine on juba käima pandud, siis ega seal eriti mahu reguleerimise võimalust ei ole. On suhteliselt binaarne värk - naftat kas pumbatakse või läheb kogu kaev plommi alla ja selle hilisem dekonserveerimine on kulukas. Seetõttu on odavam tihti pumbata lattu ja isegi uusi ladusid rajada, kui kaeve kinni panna.


Eks nad siis pane mahutitesse.loogiliselt võttes peaks tootmine kukkuma enam vähem sama suurusega,kui mahuline eksport,vaevalt,et venelased ise on rohkem bensiini hakanud kulutama.
Huvitav kas see naftasaaduste reostus selle torujuhtmega on samast tsenaariumist hiljuti?Kui torujuhtmest läks toodang jõkke,paagid said täis järsku?
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas Kilo Tango »

kaugeltuuriv kirjutas:Ma ei oska kommenteerida,nii olevat vendadele Rotenbergidele õeldud.Kui palju Feigin Lives esinenud Soloveid saab muidugi uskuda.
Aga see maksuasi peaks olema ka EL juhtorgani kodulehel üleval,kui palju ta hakkab mõjutama kaubandust ei oskagi arvata.Nagu ma aru saan,siis planeeritud maks tahetakse sisse viia aastaks 2030.


Teistele riikidele ei saa makse kehtestada (kes see läheks Venemaale neid makse koguma). Saab kehtestada kaubavahetusele. Sellisel juhul oleks tegemist tollimaksuga. Selle kohta on ilmselt muidugi WTO-l midagi öelda, aga ma ei tea neid regulatsioone peast ja ei oska praegu arvata, kas keskkonnakaitset saab legitiimseks põhjuseks pidada tollimaksude kehtestamisel
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7191
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

hjl85 kirjutas:Akf kaugeltuuriv: kui need punktid tõele vastavad siis nõuti Venemaalt sisuliselt oma välispoliitika ja prioriteetide nullist ülesehitamist ning fookuse uueks seadmist.
Kuid makse EL-i välistele riikidele seoses CO2-ga siis selles kahtlen sügavalt, sest sellisel juhul lendaksid lakke kõikide metallide hinnad mida kasutatakse el autode tootmiseks, päikesepaneelide jne jne jne. Sisuliselt meeletu hinnatõus kogu EL-i majanduses. Ning lisaks USA poolsed tariifid.

Loogikat appi võttes,siis juhul,kui Kremli saadikud tulid esimestena maad kuulama,siis mina näteks esitaks ka rohkem tingimusi.Nii õelda neil ju varvas pitsitab,mitte minul.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7191
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Kilo Tango kirjutas:
kaugeltuuriv kirjutas:Ma ei oska kommenteerida,nii olevat vendadele Rotenbergidele õeldud.Kui palju Feigin Lives esinenud Soloveid saab muidugi uskuda.
Aga see maksuasi peaks olema ka EL juhtorgani kodulehel üleval,kui palju ta hakkab mõjutama kaubandust ei oskagi arvata.Nagu ma aru saan,siis planeeritud maks tahetakse sisse viia aastaks 2030.


Teistele riikidele ei saa makse kehtestada (kes see läheks Venemaale neid makse koguma). Saab kehtestada kaubavahetusele. Sellisel juhul oleks tegemist tollimaksuga. Selle kohta on ilmselt muidugi WTO-l midagi öelda, aga ma ei tea neid regulatsioone peast ja ei oska praegu arvata, kas keskkonnakaitset saab legitiimseks põhjuseks pidada tollimaksude kehtestamisel


Nagu ma aru saan,siis plaanitakse vist kõrgendatud tollimaksu,ma olen nagu sellest enne ka kuulnud kuskilt.
Runkel
Liige
Postitusi: 2816
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas Runkel »

Viimases Kuku Välismäärajas (alates nii 4. minutist) kommenteeris EK energiavolinik Kadri Simson võimalikku maksu kolmandate riikidele (nt. Venemaa), kui Venemaa ei rakenda emisioonikaubanduse nõudeid nagu EL, siis rakendatakse kaubavahetusele (nt. elekter) "piiriülest mehhanismi", mis võrdsustab reegleid, tingimusi.
Tegelikult on huvitav jälgida selliste riikide kui Venemaa ja Hiina reaktsioone Euroopa tegevustele kliimapoliitika vallas. Kirjutasid ju mõlemad riigid kenasti Pariisi paberile alla. Kui asi läheb konkreetsemaks, siis hakkab vigin pihta. Ses mõttes istus mulle Trumpi lähenemine rohkem - ei kavatse mingi kliimajamaga tegeleda ja paberile alla ei kirjuta - aus värk. Biden muutis USA positsiooni. Venelased ja hiinlased tegid pühalikku nägu, kirjutasid alla ja võtavad asja loominguliselt - paber kannatab kõike.
---
Soome Panga instituudi uurimuse järgi on koroona Vene reaalpalkadele korraliku litaka pannud - 5% langust, mis on viinud riigi tagasi 2009, 2010 aasta tasemele. Kipub viluks kätte minema.
Vene reaalpalk.png
https://www.bofit.fi/en/monitoring/weekly/2021/vw202119_1/
hjl85
Liige
Postitusi: 6367
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas hjl85 »

Akf Runkel: Kui energiakandjatele, mis Venemaalt tulevad tahetaks panna lisa tollimaks siis Saksamaa jt saadaksid esimestena selle mõtte seenele, sest nende majandus oleneb sealt tulevast gaasist jms. Rääkimata nende riikide sisemistest jamadest ( tõuseb ju toasooja jne hind). Ehk kokkuvõttes-mõtteks see jääbki ning kui usa-le hakkatakse sellised lisa tollimakse kehtestama siis tabab see koheselt ka EL-i kaupu. Kokkuvõttes tähendaks see ülemaailmset kaubandussõda

Just oli sellest saade( hiina vs usa ja el). Ning seal toodi välja, et sisuliselt ainus alus on riiklike sunsiidiumite korral nagu oli riikide toetus airbussile jne.
Mingi võrdsustamise tingimus( meie näed maksustame aga teie mitte) oleks umbes sama nagu Eesti kaubale paneks Mõni WTO liige lisa maksu otsa kuna meil ei ole ettevõtete tulumaksu ja seetõttu tootmine odavam või meie tulumaks liiga väike jne.
Venemaa ja Hiina loomulikult suhtuvad loominguliselt sellesse ning Hiina mõjuvõim on EL-u osades riikides sedavõrd suur, et see maksupakett ei leia iial kõikide riikide toetust.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas Kriku »

Terve graafik ka (veidi teine näitaja, aga vahet pole):

Pilt
https://www.ceicdata.com/en/indicator/r ... per-capita
toomasv
Liige
Postitusi: 488
Liitunud: 07 Aug, 2014 17:52
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas toomasv »

hjl85 kirjutas:Akf Runkel: Kui energiakandjatele, mis Venemaalt tulevad tahetaks panna lisa tollimaks siis Saksamaa jt saadaksid esimestena selle mõtte seenele, sest nende majandus oleneb sealt tulevast gaasist jms. Rääkimata nende riikide sisemistest jamadest ( tõuseb ju toasooja jne hind). Ehk kokkuvõttes-mõtteks see jääbki ning kui usa-le hakkatakse sellised lisa tollimakse kehtestama siis tabab see koheselt ka EL-i kaupu. Kokkuvõttes tähendaks see ülemaailmset kaubandussõda

Just oli sellest saade( hiina vs usa ja el). Ning seal toodi välja, et sisuliselt ainus alus on riiklike sunsiidiumite korral nagu oli riikide toetus airbussile jne.
Mingi võrdsustamise tingimus( meie näed maksustame aga teie mitte) oleks umbes sama nagu Eesti kaubale paneks Mõni WTO liige lisa maksu otsa kuna meil ei ole ettevõtete tulumaksu ja seetõttu tootmine odavam või meie tulumaks liiga väike jne.
Venemaa ja Hiina loomulikult suhtuvad loominguliselt sellesse ning Hiina mõjuvõim on EL-u osades riikides sedavõrd suur, et see maksupakett ei leia iial kõikide riikide toetust.


Apelleerimine Hiinale ja Venemaale. Sattusin vaatama seda saadet, https://www.youtube.com/watch?v=D26DQazodEQ, ja alates 30 minutist on seal pikalt juttu Bideni plaanist kehtestada dekarbonariseerimise maks. Ja seda just Vene poolt vaadates, kuidas see Vene majandust mõjutab jne. Kui nüüd lühidalt kokku võtta, siis alguses kohe öeldud, et kokku lepitud ei ole ju veel midagi ja võib minna paar aastat, enne kui see tasu tuleb. Praegu on välja öeldud Baideni poolt, et tasu võiks olla 50 dolllarit tonnist, nafta puhul see teeb umbes 10 dollarit barreli eest. Ja muidugi, selles kokkulepimine on vaevaline ja raske, aga kui arenenud riigid seda teevad, siis teistel jääb ainult nende järgi joonduda. Trend, mida nad peavad tahes tahtmata järgima. Sellised hüüded, et see võimatu jne, Euroopa suurriigid ei nõustu sellega, on minu arvates laest võetud või lühinägelikud. Esiteks, nemad seda ei maksa, maksavad need, kes sisenevad näiteks kolmandatest riikidest nende turule ja raha, mis kogutakse, jääb ju neile, saab arendada roheenergiat, istuda metsi jne. Saksamaa võib saada sügisel rohelise varjundiga valitsuse, kes kindlasti toetab seda mõtet. Venemaale oleks selline asjade kulg muidugi löök, tõstaks kohe barreli hinda ja sealt riburada pidi kõik muu, tulud vähenevad jne. Selles intervjuus ütlen majandusteadlane ka, et Venemaale ei mõju raskelt nafta hindade langus, aga just müügikoguste vähenemine. See tekitab sellise rumala olukorra, et kui hind on kõrgem kui eelarves määratud, siis raha laekub ka reservi ja reservi kasvab, kuigi eelarve ise ei pruugi täituda nii nagu plaanitud, sest kogused mida plaaniti müüa, on palju väiksemad. Olen kuulnud sellist arvu, et veel eelmine aasta moodustas energiakandjatest saadav müügitulu 55 prossa eelarvest, tänavu on see 30… Vahe võib igaüks ise arvutada.
Muidugi tuleb seal jutuks ka palju muud huvitavat, kasvõi see et paar kuud tagasi sõlmiti baideni vahendusel kahe Korea firma vahel kokkulepe, üks maksis teisele 1,8 miljardit, ja kohustusid 10 aasta jooksul teineteisel nõudeid mitte esitamast. Need kaks on maailma suurimat akude tootjat, õigemini akude komponentide tootjat.
Hiinast ka. Huvitav näide, et Hiina ehitas eelmine aasta nii palju tuulegeneraatoreid, mille koguvõimsus on võrreldav Saksa riigis toodetud aastase energiaga. Seega liiguvad kindlalt roheenergia suunas ja igaüks võib uurida, kui palju energiakandjaid Hiina sisse ostab, palju gaasi ja palju naftat. Summad on ju kohtutavad…
hjl85
Liige
Postitusi: 6367
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas hjl85 »

Tuulikud tuulikuteks aga samas ehitavad meeletu tempoga kivisöe elektrijaamu
In 2020, China brought 38.4 gigawatts of new coal-fired power into operation, more than three times what was brought on line everywhere else


The industry group for China’s power sector giants, China Electricity Council, has argued that coal-power capacity “will” reach 1,300GW by 2030, up from 1,050GW today. This target is based on its projections for annual electricity demand and the need for capacity to meet peak loads.

https://www.carbonbrief.org/analysis-wi ... -the-2020s

Aga las see Hiina olla. Oht on selles, et kui Venemaa enam ei suuda end maavarade toel püsti hoida siis nagu röövlid ikka-pööravad pilgu sinna kust on midagi saada, et end toita. Ning see on ohtlik kogu Euroopale. Ning vältimatult see juhtub.
kana tagumik
Liige
Postitusi: 1870
Liitunud: 13 Mai, 2009 19:12

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas kana tagumik »

siin rahva raha eest: https://www.err.ee/1608218830/stoicescu ... deni-vastu

"Kokkuvõttes on see on suur poliitiline mäng, USA-l on omad huvid, Saksamaal omad huvid, Venemaal omad huvid ja ülejäänud Euroopa vaadaku ise, kuidas hakkama saavad," märkis Vare.
Kasutaja avatar
nolem
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 06 Juul, 2014 19:34

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas nolem »

m.o.t.t. ära tuli, milneti liberaalid-piidenlased, 4 kuud tagasi kirjutasin siin kuidas puutinilt baturina kaudu raha saanud kremli agent biden laseb nord stream 2 ehitusel jätkuda, kommunist kamaala keerab usa naftatööstuse kinni (80000 naftatöölist jäävad tööta), bensu hind hakkab tõusma ja puutini rahakraanid avanevad, et t!bla saaks rohkem relvi täristada ja ukrainlasi tappa! see postitus, liberaalide sõimu saatel, milnetile omaselt muidugi kustutati.
kõik see millest ma kirjutasin on nüüdseks juhtunud- piiden on puutini gaasitorule loa andnud, financial times: https://www.ft.com/content/22555df1-0b8 ... 0c8f03cc6a

sanktsioonid jäävad kehtima ainult roostes vene laevale, mis polegi võimeline neid torusid paigaldama.

isegi kongressi demmid, rääkimata gopidest on juhmi näoga pead vangutama pidanud: "Uudiseid erandist tervitati nördimusega Capitol Hillil, kus vastuseis Nord Stream 2-le on üks väheseid küsimusi, milles demokraadid ja vabariiklased nõustuvad. Senati välissuhete komisjoni demokraadist esimees Bob Menendez avaldas teate, milles ütles, et on vastu Bideni administratsiooni otsusele sanktsioonidest loobuda ning ta ei näinud, kuidas see otsus edendaks USA jõupingutusi Venemaa agressiooni vastu võitlemiseks Euroopas."

skisofreenikud piiden-plinken aga seletavad järgnevat: "Olen kindlaks teinud, et sanktsioonide kohaldamisest loobumine on Ameerika Ühendriikide riiklik huvi," ütles USA riigisekretär Antony Blinken kolmapäeval. samas diametraalselt vastupidist: "Meie vastuseis Nord Stream 2 torujuhtmele on vankumatu," ütles Blinken vaatamata loobumise lubamisele.
"Meie tänane tegevus on näidanud, et oleme jätkuvalt gaasijuhtme projektile vastu, kuid oleme teadlikud ka presidendi pühendumusest suhete taastamiseks oma Euroopa liitlaste ja partneritega,"

lühidalt, tüüp ütleb et on gaasitorule vastu ja samas et on poolt!!! kognitiivne dissonants- omane kõigile liberaalidele...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas Kriku »

Seda postitust pead silmas või?

viewtopic.php?p=649028#p649028
Kasutaja avatar
nolem
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 06 Juul, 2014 19:34

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas nolem »

Kriku kirjutas:Seda postitust pead silmas või?

viewtopic.php?p=649028#p649028


ei, ikka seda mille sa ise kustutasid.
hjl85
Liige
Postitusi: 6367
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas hjl85 »

Akf Nolem-võta nyyd rahulikult oma batuurina ja piideniga kui sul just fakte ei ole esitada.
Tegemist on reaalpoliitikaga ning vastutulekuga sakslastele. See kõik on palju peenem poliitiline mäng kui sina, mina suudame mõista. Poliitikas ei ole musta ja valget vaid väga palju ka halli tsooni. Ning vaja arvestada väga paljude riiklike huvidega.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist