Mis Ukrainas toimub? vol.3

Sündmused, mis saavad ajalooks alles homme.
Suletud
Blackhawk
Liige
Postitusi: 262
Liitunud: 24 Okt, 2014 19:14
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Blackhawk »

Pilt
Üks päev mõtlesin siin Ukraina raadavalimiste peale ning lihtsalt vaatasin kaarti ning seal koorus selline info välja. Küll üldistades, aga on siiski näha, et nn Novorussia idee alal elavad elanikud on enamusjaolt valinud endiseid regionaale ning omakandi mehe Poroshenko blokki. Kuigi parlament on läänemeelne, on siiski tähelepandav, et nii idas kui ka lõunas on inimesed "teisiti" hääletanud kui lääne-ukrainlased ning valimisaktiivsus oli ka madal.
Tean, seda on siin eelnevalt arutatud, aga ma viin arutluse edasi.
Niisiis mõtlesin, et kui inimesed on siiski ideoloogiliselt lääne kaasmaalastest erinevad, siis miks ikkagi lehvivad seal Ukraina lipud jne.
Jõudsin järeldusele, et see võib-olla kõigest psühholoogiline:
1) ollakse selle poolt, kes valitseb linna (meenub video, kus võeti linti Mariupoli kesklinna tagasivallutamine Azovi poolt ning intervjueeriti kohalikke ning üks baba-jagaa vastas, et ta peab järele mõtlema, et ta oli ennem küll separatistide poolt, aga nüüd, kus linn on Azovi kontorolli all, siis ta enam ei tea, kelle poolt olla)
2) ei soovita sõda ja sellega kaasnevaid kõrvalnähtusi ning lepitakse stabiilse Ukraina võimuga (enamik Slovjanski elanikest pidavat olema küll idanaabri propagandamasina mõju all, aga Strelkovi linna administreerimine pidavat õudusunenägu olema)
3) Nn rahvavabariikide-toetajad on "kapis". Umbes nagu vähesed või praktiliselt mitte keegi ei julge Donetskis tulla Ukraina lippudega ega tulla laulma riigi hümni

Siit ka minu küsimus: olugi et kajastatakse, kuidas kriis on aidanud rahval konsolideeruda, luua ühtset Ukraina rahvust jne. , ent kas see ei pruugi olla näiline ning see vaikiv enamus siiski ootab idanaabri vägesid.
Yks
Liige
Postitusi: 1915
Liitunud: 04 Juun, 2014 8:48

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Yks »

Borja kirjutas:Seda "varustussüsteemi" me siin täna ei tea // ei tunne (ilmselt ei tea/tunne ka parimad lääne luureteenistused) - sestap pole mul ka siin midagi (varju)nimetada :dont_know:

Ma võin vaid oletada, et läänemaailma parimad sõjandusanalüütikud alles üritavad praegu aru saada, kuda kogu see moskoovia Ukraina-asjadesse vahelesegamise mehhanism täna toimib (eelkõige varustamine ja isikkoosseisu täiendamine) - võib-olla saame aastate pärast sellest ka lugeda..
Mulle tundub, et mitte ainult Borja vaid päris paljud ei ole saanud siiani aru Venemaal toimivast Putini režiimist. Kui alljärgnev tundub OT, siis jumala pärast rookige välja ja tehke nägu, et see pole nii aga..

Esiteks, ei ole Venemaal hetkel otsest ühemehe diktatuuri. Putini võim ei põhine ka surmahirmul. See põhineb paljudel asjaoludel, kus mitte väheolulised ei ole mõjuvõim, raha ja muud hüved. Surmahirmu puudumise tõttu ei saa tema režiimi võrrelda Hitleri või Stalini režiimidega, mis ilmselgelt olid mingil hetkel ühemehe diktatuurid.
Teiseks, Putin nagu paljud diktaatori sugemetega juhid kardab jätta maha konkreetseid käske ja korraldusi. Ei hakka lahkama, miks see nii on, kuid fakt on iseenesest väga iseloomulik kõigile gaddafidele, saddamidele ja stalinitele, hitleritele..

Kuidas see kõik puutub Ida-Ukrainasse? Võtame relvastuse ja tankid T-72, mis mingil hetkel ilmusid Ida-Ukrainasse. Ma olen enam kui kindel, et täna ei eksisteeri mingeid salajasi ja ülisalajasi Putini allkirjaga ukaase. Oletan, et Putin kohtus mingil ajal Šoiguga, võimalik et olidki ainult nemad kahekesi või siis väga-väga piiratud seltskond. Sellel koosviibimisel ei maininud Putin otse, et "andke tanke separatistidele". Kõik käis ümbernurga. Näiteks nii: "oleks see vast ukrainlastele üllatus, kui separatistidel oleks tankid". Kõik. Vihje oli arusaadav. Šoigu aga ei võtnud toru omas kabinetis ja ei helistanud mahakantud tankide eest vastutavale kindralile, vaid rääkis omakorda vihjamisi oma asetäitjale. Mingi hetk jõudis vihje vastava kindralini. Millise ringiga jõudis Putini vihje meheni, kes konkreetselt vastutas mingis laos tankide T-72 eest? Ma arvan läbi mitme inimese. Nüüd, mida siis teeb see "laomees"? Hakkab kohe tanke välja andma või? Helistab DNR juhile ja ütleb, et tulge võtke? Jama! Mees saab üsnagi hästi aru, et tegelikult puuduvad tal ükskõik millised garantiid, et järgneva eest teda hiljem vastutusele ei võeta. Samas mittemidagi teha ta ka ei saa. Mitte surmahirmu tõttu vaid teadmise tõttu, et kogu tema materiaalne (ja pere) heaolu sõltub asjaga kaasaminemisest. Seega, kui juba minna p...e, siis muusikaga. Antud juhul tuleks veits ka vahelt teenida. Sest on üsna tõenäoline, et ikkagi mingit karistust ei järgne ja kui kõik saavad oma osa, siis läheb õnneks. Ja siis mingil hetkel võetakse temaga ühendust. Helistab näiteks "väga-oluline-duumasaadik", kelleni omakorda on jõudnud vihjed. Ja nüüd peab "laomees" fakiiri osavusega tegema vahet, kellelt võib võtta, kellelt mitte. Kellel tohib tanke saata, ja keda võib kuupeale saata. Algab mahakandmine. Sama skeem toimib ka tuttuusi relvi omava ja neid erinevatele väeüksustele (vastavalt korraldustele) jagava KM'i allüksuse juhiga. Ka tema peab teadama, kellele ja kuhu (ja kui palju). Selle vahega, et eeldatavasti vormistatakse uued relvad mõne VF pärisüksuse nimele ja kaasatakse üksuse juht või majandusülem, kes siis mingil hetkel peaks relvad oma üksusest maha kirjutama (aasta pärast). Relvad füüsiliselt muidugi sellesse üksusesse ei jõua. Kogu see skeem käib eksklusiivselt ilma mingite Putini või Šoigu kirjalike käskudeta. Ilma mingite suuliste korraldusteta.
Nagu polnud mingit kirjalikku Putini käsku Krimmi hõivamiseks. Isegi suulist otsest käsku arvatavasti polnud. Kuid siin vormistati kõik siiski tagantjärgi, kui oli juba selge, et asi õnnestus. Kuigi Putini režiim tundub vankumatu ja julge, on see siiski täiesti tüüpiline vastutust kartvate meeste seltskond. Alates Putinist.
Lähtuvalt sellest "ülevalt" justkui juhitud ja aktsepteeritud, kuid samas ilma mingisuguste garantiideta, protsessile saavadki tekkida laod (kui teile Voentorgid ei meeldi), mis varustavad separaatoreid ja kust varustust saadakse tänu mõjuvõimule, rahale ja tutvustele.
Kasutaja avatar
Jalutu
Liige
Postitusi: 772
Liitunud: 29 Dets, 2012 19:55
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Jalutu »

Yks kirjutas:
Borja kirjutas:Seda "varustussüsteemi" me siin täna ei tea // ei tunne (ilmselt ei tea/tunne ka parimad lääne luureteenistused) - sestap pole mul ka siin midagi (varju)nimetada :dont_know:

Ma võin vaid oletada, et läänemaailma parimad sõjandusanalüütikud alles üritavad praegu aru saada, kuda kogu see moskoovia Ukraina-asjadesse vahelesegamise mehhanism täna toimib (eelkõige varustamine ja isikkoosseisu täiendamine) - võib-olla saame aastate pärast sellest ka lugeda..
Mulle tundub, et mitte ainult Borja vaid päris paljud ei ole saanud siiani aru Venemaal toimivast Putini režiimist. Kui alljärgnev tundub OT, siis jumala pärast rookige välja ja tehke nägu, et see pole nii aga..
...
Lähtuvalt sellest "ülevalt" justkui juhitud ja aktsepteeritud, kuid samas ilma mingisuguste garantiideta, protsessile saavadki tekkida laod (kui teile Voentorgid ei meeldi), mis varustavad separaatoreid ja kust varustust saadakse tänu mõjuvõimule, rahale ja tutvustele.
See on nüüd üks võimalik ja üsna tõenäoline skeem, kindlasti on teisigi analoogseid ja ka erilisemaid.
[i]Aga lapsed on Teil toredad![/i]
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

kaur3 kirjutas:Borja, kas Sa arvad, et tänasel päeval käivad asjad teisiti?

http://psi.ece.jhu.edu/~kaplan/IRUSS/BU ... r85-24.pdf

http://psi.ece.jhu.edu/~kaplan/IRUSS/BU ... 137b78.pdf
No üldiselt ma arvan, et kaks korda järjest ei saa ühte ja samasse vette astuda... Ning isegi venemaa lõpmata lollus (või inerts) ei muuda seda sügavat idamaist tarkusetera :P
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Otto K
Liige
Postitusi: 2363
Liitunud: 07 Juul, 2014 19:43
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Otto K »

Yks kirjutas: Mulle tundub, et mitte ainult Borja vaid päris paljud ei ole saanud siiani aru Venemaal toimivast Putini režiimist. Kui alljärgnev tundub OT, siis jumala pärast rookige välja ja tehke nägu, et see pole nii aga..

Esiteks, ei ole Venemaal hetkel otsest ühemehe diktatuuri...
Nii võib see asi olla jah aga üks väike viga on sellest tekstis, minu arust. Sa ju kirjeldasid väga ehedalt ÜHE mehemoodi asja diktatuuri. Ühel mehemoodi asjal tuli see mõte, saata Ukrainasse relvastust jne. See mõte ei tulnud ju sadadel "kaasmaalastest hoolivatel" laomeestel üle suure (meie jaoks endise) kodumaa. See mõte / initsiatiiv ei tulnud tulnud ka Šoigult, see tuli ÜHELT mehemoodi asjalt.
Kas oli kirjalik käsk ja/või oli seal mitu "sosistavat" vahemeest, ei oma tähtsust. See kõik on kosmeetika.
Pigem ikka eksisteerivad ka kirjalikud korraldused aga need kõlavad lihtsalt ja lakooniliselt... - Maha kanda, välja kirjutada, õppustel ära kulutada jne. Selle vahega, et Ukrainat ei mainita nendes paberites aga kõik osapooled teavad, et see läheb nn. Novohuilandia "projektile".
Paber / dokument peab olema, sest raamatupidamine peab korras olema. Käivad ju igasugused relvastuskontrollid jne.
goga66
Liige
Postitusi: 618
Liitunud: 15 Mär, 2006 8:09
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas goga66 »

mina ei Usu Yks teooriat. Kes vähegi on veneajal relvaluba taodelnud teab kui karm on vene relvaseadus. ja kes on käinud viimasel ajal venemaal, teab kui karm on piiriületus oma dokumentatsiooniga. eeldada, et nüüd teisest riigist tulevad "kodanikud" ja neile mingi laoülem annab igaks juhuks käsirelvi ja kauba peale soomukeid ja tanke ning saab nendega vabalt tagasi "kodumaale" sõita. Pole kuhugi kadunud kõrgemalt poolt tulnud suunised ja korraldused. ja midagi ei juhtu Peahuilo teadmata
m20
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 14 Sept, 2014 20:46
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas m20 »

No ei käi need asjad Venemaal nii nagu Yks kirjutab.
Ilma konkreetse Putini käsuta (väga vähetõenäoline, et see oli ainult suuline) ei liigu ladudest ükski tank Ukrainasse
Pigem ma olen kindel, et on olemas vastavad kirjalikud käsud jms nagu kombeks on.
Ei klapi ka Putini profiiliga> Putin taastab omaarust Vene impeeriumi ja tal pole ka kõige vähematki kahtlust, et tal see ei õnnestu. Ehk tulevaste vene ajalooõpikute jms jaoks on olemas ka vastav dokumentatsioon (sh igasugu käsud), milles on fikseeritud "suure juhi" isiklik roll Vene impeeriumi taastamisel
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Svejk »

Kaks ja poolsada VF sõjameest tõstavad mässu mardisandiks munsterdamise vastu:

В Ростове 250 призывников взбунтовались против приказа воевать в Луганске - правозащитница
http://ru.tsn.ua/svit/v-rostove-250-pri ... 96178.html
Вот призывники там (в Ростове - Ред.) выступили против подписания контракта, когда один подполковник, козел по фамилии Мединский, на полигоне под Ростовом сказал им, что "вы сейчас у меня все подпишете контракты, я у вас забираю военные билеты, забираю жетоны, и мы отправляем вас в Луганск" , А ребята возмутились", - сказала Мельникова в интервью российскому изданию "Новая газета". Таких "повстанцев" среди российских призывников насчитали 250. Семьи пяти из них сразу пожаловались в "Союз солдатских матерей" России, и ребят не отправили на войну. "Мы пожаловались на то, что незаконно принуждают заключить контракт. И получили хороший ответ начальника Главного управления кадров Минобороны, командиры воинских частей никакие контракты подписывать не имеют права. Поэтому все 250 человек контракты не подписали"
"Kutsealused siis keeldusid alla kirjutamast, kui üks polkovnik neile ühel polügonil Rostovi lähedal teada andis, et "te kõik kirjutate mul alla, aga mina korjan teilt sõjaväepiletid ja "zetoonid" kokku ja teid saadetakse Luhanskisse"
Viie vastuhakanud poisi pered kaebasid kohe "Sõduriemade Ühendusse", ja poisse ei saadetud sõtta.
"Me kaebasime selle peale, et ebaseaduslikult sunnitakse sõlmima lepingut, ja saime hea vastuse Kaitseministeeriumist - väeosade komandöridel ei ole õigust kutsealustega mingeid lepinguid sõlmida ja neid alla kirjutada.
Ja sellepärast 250 sõdurit alla ei kirjutanudki"

P.S.

Stalini ajal käis kõik vihjamisi ja kõige suurem diktaaror vastutas kõige vähem kui üldse millegi eest - alluvad pidid ise ära arvama, kustpoolt tuul puhub ja vastavalt "initsiatiivi üles näitama".
Initsiatiivi mitteülesnäitajate suhtes teostati eraviisilist initsiatiivi.
Viimati muutis Svejk, 13 Nov, 2014 18:32, muudetud 2 korda kokku.
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
Jalutu
Liige
Postitusi: 772
Liitunud: 29 Dets, 2012 19:55
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Jalutu »

Alles aasta-paar tagasi oli siinsamas foorumis link videole, mis näitas pikalt metsaall vedelevat tankikolonni... Kas need jäeti sinna kah Peahuilo käsul? Hea otsimise korral leiate siitsamast foorumist otsinguga üles...
No ei ole see suur vantland ühesugune ja ühtede reeglite järgi toimiv riik. Unustage ära. Mis puudutab tavakodaniku liikumist üle piiri ja relvadega seotud dokumentatsiooni, siis ärge võrrelge näppu ---ga! Tavakodanikule tehtavad takistused on üks osa sealsest süsteemist, sõjavägi on aga riik-riigis.
[i]Aga lapsed on Teil toredad![/i]
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Fucs »

Vahelduseks üks UKR kolonn kah.
https://www.youtube.com/watch?v=viMNPXjYXfU

Siin nimetatakse VF huiloreguilode arvuks Ukrainas 8000 meest
СМИ: На востоке Украины находятся 8 тыс. российских солдат
13.11.2014 / 18:45
На востоке Украины сейчас находится 8 тысяч военнослужащих Российской Федерации.

Как передает DW, об этом сообщает информационное агентство AFP со ссылкой на представителя украинских силовиков.

По словам собеседника агентства, эта оценка является приблизительной: «Возможно, их на нашей территории даже больше».

Напомним, генеральный секретарь НАТО Йенс Столтенберг заявил о движении российских войск к украинской границе. Кроме того, на этой неделе о введении российских войск на территорию Украины сообщил главнокомандующий сил НАТО в Европе, американский генерал Филипп Бридлав. Он выразил обеспокоенность тем, что на востоке Украины может начаться резкая эскалация вооруженного конфликта. Такие же опасения высказал и генеральный секретарь ОБСЕ Ламберто Занньер. Он призвал Евросоюз повлиять на Москву и Киев с целью избежания конфликта и подчеркнул, что наиболее возможной может быть атака сепаратистов в направлении Мариуполя.

Между тем Россия продолжает опровергать факты пребывания своих солдат в Украине. Так, в Минобороны РФ заявили, что такие обвинения «не имеют никаких оснований», а руководитель российского оборонного ведомства Сергей Шойгу обвинил НАТО в «антироссийской пропаганде».
Источник: DW

http://www.capital.ua/ru/news/34439-smi ... ikh-soldat

Arvamus: VF pole piisavalt ressurssi, et murda läbi maismaakoridor Krimmi.
Россия не сможет пробить коридор в Крым: для наступления нет ресурсов
13 ноября 2014, 17:45
Постоянный представитель Украины при Организации объединенных наций Юрий Сергеев заявил, что Россия готовит полномасштабное вторжение в Украину. По его мнению, на это указывают последние факты переброски военной техники в оккупированные районы Донбасса. Опасения Юрия Сергеева подтверждает главнокомандующий объединенными силами НАТО в Европе генерал Филипп Бридлав. По его словам, в НАТО обеспокоены караванами военной техники, следующими из России на восток Украины.

Как пишет в статье для издания "Апостроф" Денис Попович, основные опасения связаны с приморским направлением, где российские силы могут осуществить бросок в сторону Крыма и разблокировать поставки продуктов на полуостров. Однако, по мнению экспертов, концентрация войск не обязательно может закончиться масштабным вторжением.

Россия разворачивает войска

О подготовке России к масштабной агрессии на территории Украины постоянный представитель Украины при Организации объединенных наций Юрий Сергеев заявил в своем Twitter. "Я думаю, что ООН должна быть как можно скорее проинформирована о том, что Россия планирует провести полномасштабное вторжение на территорию Украины. Последние факты не оставляют в этом никаких сомнений", - заявил Сергеев.

Сообщения, поступающие из зоны проведения антитеррористической операции, действительно вызывают тревогу. В частности, вчера руководитель группы "Информационное сопротивление" (ИС) Дмитрий Тымчук сообщил, что в район Новоазовска (Донецкая область) прибыла сводная ротная тактическая группа Северного флота ВМФ России. "Предполагается, что данная группа войдет в состав передового эшелона ударной группировки российско-террористических войск на приморском направлении. Группа сформирована на основе подразделения морской пехоты Северного флота РФ", - уточнил Тымчук.

По информации руководителя ИС, в районе города Первомайск (Луганская область) идет сосредоточение новой ударной тактической группы противника: "Данная группа состоит из нескольких ротных тактических групп российских войск - главным образом, из состава мотострелковых бригад Южного военного округа. По крайней мере, одна из них представляет собой сводную группу российских ВДВ и формирований, так называемого "народного ополчения" Алексея Мозгового, в состав которого влилось немало боевиков из бывшей группировки Игоря Безлера и Макеевского отряда "ополчения".

Ранее Тымчук сообщал о формировании еще, как минимум, четырех ударных группировок российско-террористических войск - Луганской, Горловско-Донецкой, Волновахско-Тельмановской и Новоазовской.

Об эскалации напряженности говорят и в НАТО. Так, Главнокомандующий объединенными силами НАТО в Европе генерал Филипп Бридлав заявил, что альянс обеспокоен потоком грузовиков с артиллерией и военной техникой из России в оккупированные районы Донбасса, а также размещением восьми батальонов российских войск на границе с Украиной."Насилие продолжает расти с каждым днем", - заявил Бридлав. Он отметил, что количество российских военных инструкторов на Донбассе значительно выросло, а от перемирия "осталось лишь название".

Кроме того, по словам генерала, российская сторона отправила в Крым средства доставки ядерного оружия. "Несут ли они ядерное оружие, мы не знаем", - уточнил генерал.

"Об открытом наступлении боевиков речь пока не идет"

Как сообщил А' координатор группы "Информационное сопротивление" Юрий Карин, вся вражеская группировка на Донбассе, по состоянию на конец прошлой недели, насчитывает около 45 тыс. человек, из которых порядка 15 тыс. человек являются военнослужащими регулярной армии РФ, 10 тыс. - так называемых местных "ополченцев" и еще около 20 тыс. - российских наемников, из числа "добровольцев", "отпускников" и представителей Донского казачества Николая Козицына.

Особое опасение украинской стороны вызывает возможная попытка российской армии и боевиков "прорубить" сухопутный коридор в Крым для того, чтобы обеспечить аннексированный полуостров продуктами и водой. О стремлении атаковать Мариуполь и начать движение в сторону Бердянска и Мелитополя для открытия сухопутного коридора в Крым может свидетельствовать, например, формирование Волновахско-Тельмановской и Новоазовской ударных группировок. Командир обороняющего Мариуполь полка "Азов" Национальной гвардии Андрей Билецкий полагает, что противник может попытаться окружить Мариуполь, чтобы принудить защищающие его украинские войска к капитуляции.

"Все понимают, что удар будут наносить не по Мариуполю в лоб, а по Бердянску. Он "отрежет" мариупольские группировки. Мы можем получить котел, несоизмеримый с иловайским", - подчеркнул Билецкий. Министр обороны Степан Полторак, между тем, заявил, что украинская армия знает о перемещениях вражеских группировок и готова им противодействовать. "Главное задание - готовиться к ведению боевых действий. Мы этим вопросом занимаемся, наращиваем резервы. Проведена достаточно большая работа по оборудованию первого рубежа обороны, значительная работа проходит по второму. Мы осуществляем передислокацию вооруженных сил в соответствие с нашими возможностями реагирования на непредвиденные действия вооруженных формирований, которые находятся на неконтролируемых территориях", - заявил Полторак.

Впрочем, эксперты отмечают, что неприятельских сил для проведения полномасштабного наступления, в том числе на Крым, пока недостаточно. "Об открытом наступлении боевиков речь пока не идет. Понятно, что тех войск, которые находятся на территории Украины, для широкомасштабного наступления не хватает. По правилам военного искусства, атакующий должен быть в четыре или в пять раз сильнее тех, кто обороняется. У террористов этого нет. Преимущество силы - на стороне украинских военных", - заявил спикер Совета нацбезопасности и обороны (СНБО) Андрей Лысенко.

Следует отметить, что попытка прорубить сухопутный коридор в Крым означает, прежде всего, захват трассы "Мариуполь-Мелитополь-Чонгар", общей протяженностью более 300 км, пролегающей вдоль побережья Азовского моря. При самом пессимистическом сценарии развития событий, российская армия вместе с боевиками может ударить в обход Мариуполя и одновременно повести наступление из Крыма, где сконцентрированы более 20 тыс. солдат. Кроме того, могут быть высажены десанты в прибрежные города - Бердянск и Приморск.

Таким образом, ради сухопутного коридора российская армия сможет выставить порядка 30-35 тыс. человек, наступающих навстречу друг другу. Этого количества, с учетом возможного сопротивления украинских войск, может не хватить даже для того, чтобы обеспечить ощутимую блокаду Мариуполя, которую полумиллионный город мог бы почувствовать в ближайшие две-три недели после формирования "котла". Фактор времени крайне важен для российской стороны, поскольку крымский коридор необходим до наступления зимы, которая существенно осложнит ведение наступательных действий.

Даже если российским силам удастся захватить крымскую трассу, то ее нужно будет еще и удержать, а значит прикрыть войсками коридор протяженностью свыше 300 километров. При этом российские войска должны будут парировать любые попытки перерезать эту трассу и обстреливать ее из артиллерии. В противном случае идея сухопутного пути в Крым теряет всякий смысл. Для того чтобы уберечь крымскую дорогу от артиллерийских обстрелов, российские войска должны занять оборону хотя бы на 50 км севернее трассы. Оборона должна быть эшелонированной и долговременной, потому что коридор в Крым нужен будет не только грядущей зимой, но и во все последующие после нее месяцы.

Долговременная оборона трассы "Мариуполь-Мелитополь-Чонгар" потребует огромного количества различной техники и солдат, которых попросту нет на этом участке фронта. По мнению Юрия Карина, создание коридора в Крым - "чистейшая авантюра". "Даже если войскам с крымского и мариупольского направлений удастся выйти навстречу друг другу, получится простреливаемый коридор, о безопасном перемещении груза по которому не стоит и говорить. Для подобного рода атаки агрессору нужно иметь в два-три раза больше сил и средств, чем у него есть на востоке нашей страны, то есть около 100-150 тыс. человек. Хотя, конечно же, мы не можем знать, что именно на уме у Владимира Путина", - сказал Карин.

В описанном выше сценарии не учитываются действия украинских войск, находящихся севернее приморского участка фронта и представляющих реальную угрозу армии вторжения. Чтобы этой угрозы не было, украинские военные в районе Донецка должны быть связаны непрерывными боями либо отброшены за Днепр. Но тогда это означает широкомасштабную военную операцию с использованием всех видов вооружений и техники, то есть открытую войну с Украиной, на которую президент РФ Владимир Путин, скорее всего, не пойдет.

В пользу этого утверждения свидетельствует целый ряд факторов - начиная от возможной международной реакции и заканчивая отсутствием гарантий военной победы. Кроме того, выбрав вариант открытой войны, России придется контролировать огромные разрушенные боями территории Украины, где может развернуться партизанская война, а также объяснять большое количество жертв среди российских солдат, которые неизбежны во время полномасштабных боевых действий. И все это на фоне экономических проблем в самой России, связанных с падением курса рубля и снижением стоимости нефти. Отметим, что Путин так и не решился развязать полномасштабную войну с Украиной, например, весной, либо после августовских неудач Вооруженных сил Украины, когда возможности для этого были гораздо шире. Не стоит забывать и о том, что российская сторона заключила с Украиной соглашение о поставках газа, а торговать со страной, которую собираешься уничтожить, бессмысленно. Отметим также, что наращивание российских сил на Донбассе началось после заявлений лидера российских террористов Игоря Стрелкова (Гиркина) о том, что украинская армия намерена начать наступление на самопровозглашенные ЛНР и ДНР, чтобы помешать проведению в них "выборов" 2 ноября. "Две ударные группировки противника нацелены на столицу "ДНР" с северо-запада и юго-запада. Третья группировка, сосредоточенная в районе Дебальцево, может нанести удар на Шахтерск или глубже - на Красный Луч или Антрацит, чтобы выйти на границу с Россией через наименее прикрытые ополчением районы. Если все украинские силы будут одновременно и решительно брошены в бой, то малочисленные и плохо организованные силы ополчения будут быстро разгромлены без прямой российской помощи", - заявил в конце октября Гиркин.

Если наступление украинской армии и готовилось, то прибытие российских воинских частей сорвало эти планы. С другой стороны, российская сторона так и не признала так называемые "выборы", что может говорить о нежелании навлечь на себя дополнительные санкции, обещанные международным сообществом, и тем более, довести ситуацию до открытой войны.

Еще одним маркером, свидетельствующим против вторжения, является недавнее снятие Россельхознадзором запретов на ввоз в оккупированный Крым продуктов питания с территории Украины. В такой ситуации, скорее всего, вопрос обеспечения Крыма припасами будет являться предметом политических торгов, а изготовившиеся к броску российские войска являются дополнительным аргументом в них. Эти же войска обеспечивают защиту самопровозглашенных ДНР и ЛНР от ударов украинской армии и вынуждают Украину удерживать огромные массы войск на Донбассе, что отрицательно сказывается на испытывающей кризис украинской экономике.

http://obozrevatel.com/crime/92807-ross ... sursov.htm
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Fucs »

ATO pressikeskus: Bahmutkas on olukord pingeline. Bojevikud annavad tuld GRAD-idest ja miinipildujatest.
Samuti ei rauge lahing Donetski lennujaama pärast.
Пресс-центр АТО: Ситуация в Бахмутке напряженная, стреляют из Градов и минометов
Украинские военные снова попали под обстрел. Фото: REUTERS
Также не утихают бои за Донецкий аэропорт.
Происшествия | АТО
Денис ГЛУХОВ (18:36)
Пресс-центр АТО: Ситуация в Бахмутке напряженная, стреляют из Градов и минометов
Пресс-центр АТО: Ситуация в Бахмутке напряженная, стреляют из Градов и минометов
Украинские военные снова попали под обстрел. Фото: REUTERS
Также не утихают бои за Донецкий аэропорт.

13 ноября в зоне АТО оставалась не утихали бои. Напряженная ситуация была в Бахмутке, где украинские войска попали под обстрел Градов и минометов. Об этом сообщили в пресс-центе АТО.

- Напряженная ситуация на трассе Бахмутка, где находятся 31-й, 37-й и другие блокпосты и опорные пункты, обеспечивающие оборону участка "Минской" линии разграничения сторон. Там в течение дня бандиты неоднократно вели огонь по нашим подразделениям с Градов и минометов. Также под обстрелами оказались наши бойцы, которые выполняют задачи в районе Станично-Луганское, - рассказали в пресс-центре.

Кроме того, не утихали бои в Донецком аэропорту. Там получили ранения пятеро украинских военных.

- Боевики из засады обстреляли нашу колонну военной техники. Вели огонь из крупнокалиберных пулеметов, автоматических гранатометов и снайперских винтовок, - сказано в сообщении.

В свою очередь, силы АТО нанесли удар возле Дзержинска. По неподтвержденной информации в результате огневого налета уничтожено до 10 единиц вооружения и военной техники, а также до 20 бойцов.

Напомним, что 13 ноября в Луганской области под обстрел попала шахта "Первомайская". На территории предприятия разрушена подстанция. Об этом сообщает пресс-служба Министерства энергетики и угольной промышленности Украины.

- В результате взрыва снаряда разбита шахта "Первомайская". На шахте нет энергоснабжения, поэтому происходит затопление шахты, - пишет пресс-служба Министерства.

В ЭТО ВРЕМЯ:
Полторак опроверг информацию о готовящемся наступлении на Украину.

13 ноября министр обороны Украины Степан Полторак заявил, что информация о готовящемся 15-16 ноября наступлении преждевременна. Об этом сообщили Украинские новости.

- Что касается намерений, которые там запланировали себе террористические группировки или российские войска, наверное, было бы преждевременно об этом говорить, потому что эта информация (о наступлении 15-16 ноября) на сегодня не подтверждена, - заявил Полторак.

http://kp.ua/incidents/478220-press-tse ... -mynometov

MUU

В России развеяли миф о том, что на Донбасс ездят воевать отпускники
13 ноября 2014, 18:33
http://obozrevatel.com/abroad/01842-v-r ... skniki.htm

Сводка новостей г.Ирмино за 13 ноября 2014
http://irmino.org.ua/2014/11/13/svodka- ... brya-2014/

ДНР требует срочной встречи с ОБСЕ, Россией и Украиной в Минске
13 Ноя 2014 - 18:42
http://reporter-ua.com/2014/11/13/dnr-t ... y-v-minske
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Fucs »

VF sõdur: Kui putinil on vaja Ukrainaga sõdida, siis võtku automaat ja kobigu eesliinile!
Солдат РФ: Мы *бали нападать на Украину. Путину надо, пускай воюет!
Ранее мы писали о письме матери одного из солдат РФ в котором говорилось о том, что солдаты РФ не хотят воевать с Украиной. Новость широко облетела пространства интернета.

Из сотен ответов которые мы получили на электронную почту, нас заинтересовало письмо в котором говорится о том, что не только солдаты но и командиры не горят желанием нападать на Украину.

Письмо от Владислава Артемова, публикуем без изменений. Редакция может не разделять мнение автора. Внимание! Нецензурная лексика.
И все же я ошибался …
Прочитал на Вашем портале информацию о том , что российские солдаты не хотят воевать с Украиной и подумал , что это полная чушь … Должен признать глубоко ошибался.

Мой очень хороший друг детства проходит службу в Краснодарском крае и по его словам их часть первая должна вступить в бой , если начнется война с Украиной.

Рассказал ему о том, что прочитал в интернете статью тип, что моральный дух солдат очень низкий и на случай приказа напасть на территорию Украины они откажутся это сделать. Его ответ меня шокировал.

Он мне сказал следующее ( извините за маты ):

«Не только мы , но и наши командиры ебали воевать с украинцами. Они нам нахуй не нужны. Пускай себя убивают, калечат, нам честно говоря похуй, у нас своих проблем хватает!
Командиры говорят , что нас (солдат ) не отдадут под украинские пули ни в коем случае . Говорят , что Вам еще патриотов сыновей и дочерей растить для России, а не под пули хохлов лезть … Наш командир сказал , что каждый из Вас намертво ляжет если хотя бы ботинок одного украинского солдата или солдата НАТО вступит на нашу землю , но нападать мы ни на кого не будем. Если Путин так хочет воевать с Украиной, пусть берет автомат в руки и на передовую . Ему надо , пусть воюет , России этого точно не надо «.
Также друг ( имя и фамилия не назову ) сказал что им запрещают слушать радио и смотреть телевизор , кроме видеофильмов и записанной на дисках музыки. Ну типа , чтобы они новости не смотрели … Вот такие дела у нас … Если надо то докажу , что я не фейк и мои слова правдивы. Пишите , отвечу …
http://elise.com.ua/?p=16044
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3818
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Jaanus2 »

Kommenteeriks seda valimistulemuste kaarti ülevalpool. Päris nii see ei ole, et endiste regionaalide poolt hääletanud ootavad vene vägesid, suurem osa neistki on iseseisva Ukraina poolt, neil on ainult veidi udune arusaam kohati, milline see riik peaks olema, aga see ei tähenda tingimata, et nad Venemaa alla tahaks. Meelsuse muutus ei käi väga kiiresti, see võtab aega. Kui otsida sügavikust välja eelmiste valimiste kaart, siis on edasiminek märgatav - märgataval alal on regioonide partei järgased nüüd välja vahetanud Porošenko poolt hääletanud, see on kahtlemata edasiminek.
Kasutaja avatar
Jalutu
Liige
Postitusi: 772
Liitunud: 29 Dets, 2012 19:55
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Jalutu »

Fucs kirjutas: Arvamus: VF pole piisavalt ressurssi, et murda läbi maismaakoridor Krimmi.
Россия не сможет пробить коридор в Крым: для наступления нет ресурсов
13 ноября 2014, 17:45
...
http://obozrevatel.com/crime/92807-ross ... sursov.htm
[/quote]

Huvitav arvamus, kuid siinkohal tahaks juhtida tähelepanu ühele tagasihoidlikule küsimusele:
kes või mis juhib kogu seda maismaakoridori rajamist?

Selgitan küsimuse tausta. Ma ei ole erinevate allikate pistelisest jälgimisest hoolimata märganud ühtegi vihjet juhtimiselemendi olemasolule. Millise polgu-brigaadi-diviisi või mille iganes staap hakkaks seda koridori rajamist juhtima? Kui võimekas peaks see olema, et välistada juba hetkel asetleidvad sõbraliku tule alla jäämised kahe vastassuundadest liikuva grupeeringu vahel? Iseenesest on tegu loomulikult koordineerimisega, kuid selleks ei piisa väiksest staabist ja selle sidemeestest...
Võimalik, et olen maha maganud kindrali nime, kes juhib staapi. Ka selle kindrali nime pole märganud, kes kogu operatsiooni eest vastutab...
Hästi varjatud, kaheldamatult. Samas ei saada kogemusteta ja ennast tõestanud meesteta nendel kohtadel tõenäoliselt hakkama. Vahest on keegi foorumlastest informeeritum ja aitab?
[i]Aga lapsed on Teil toredad![/i]
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas mart2 »

Fucs kirjutas:...
Arvamus: VF pole piisavalt ressurssi, et murda läbi maismaakoridor Krimmi.
...http://obozrevatel.com/crime/92807-ross ... ursov.html
Ega ukrainlased ei arvanud ka seda, et peale Saur-Mogilat neid suurde kotti aetakse ega ei uskunud ka võimalikku rünnakut Mariupoli suunal ... :evil:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist