Mis Ukrainas toimub? vol.4

Sündmused, mis saavad ajalooks alles homme.
Suletud
mumuu
Liige
Postitusi: 483
Liitunud: 29 Aug, 2014 20:44
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas mumuu »

Neid vaherahude kaarte kõrvutades, siis ei ole viimase pealetungiga separastid ju suurt midagi saavutatud. "suurt midagi" on muidugi suhteline mõiste. Aga kui me kõrvutame seda "suurt midagit" pideva infovooga aina juurde ja juurde voolavatest reguilodest ja muudest sulelistest ja tehnikast - siis muutub tulemus eriti kesiseks. Ehk siis, hoolimata massiivsest toest elavjõus ja tehnikas - on resultaat pehmelt öeldes tagasihoidlik värdide (ehk siis sisuliselt Kremli) poolt vaadatuna.

Kui nüüd uskuda neid siia pasteeritavaid status 200-300 raporteid, siis on sealjuures ka kaotused ikka - vähemalt märkimisväärsed, et mitte öelda rängad. Ja rea-koloraadod pole ju üldse loetud. Ehk on neile seda vaherahu vähemalt samapalju vaja, kui Kievile? Loodeti saada ka Debalteva ja/või Mariupol, aga ei saadud kumbagi. Siis võiks ju see "relvarahu" vähemalt mõnda aega ka pidada ....

Ja ikkagi, mis saab Debaltsevest kipub põhiküsimus olema hetkel....
laikar
Liige
Postitusi: 1093
Liitunud: 28 Apr, 2014 9:48
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas laikar »

Azov annab teda, et hommikuudu varjus üritati Shirokinosse siise tuua vaenlase soomustehnikat. Mis sellest sai otseselt ei kirjutata.
http://inforesist.org/azov-s-utra-boevi ... shirokino/

Aga tõesti huvitav, mis siis saab kui lihtsalt tuleb mingi tankikolonn ja tuleb ja tuleb. Et ei või selle pihta tuld anda ja seda peatada, kuna on vaherahu?

Kuis Debaltsovo juurdepääsuga on, on ebaselge. Viimane info oli, et hea tee pahade käes, Ukrainal mingi külvahetee.
karrvik
Liige
Postitusi: 351
Liitunud: 01 Veebr, 2007 12:43
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas karrvik »

Ja mis vahe on see tee küla või karamaavaheline? Peaasi et on, olgu siis milline tahes. Asfaldi eest lisapunkte ei anta.Niipalju kui on vaja neile poistele seal varustust ja moona toob ka karjarada pidi ära..peaasi et see rada ON!
voina k voinu, a obeb-po rasparjadku!
mumuu
Liige
Postitusi: 483
Liitunud: 29 Aug, 2014 20:44
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas mumuu »

karrvik kirjutas:Ja mis vahe on see tee küla või karamaavaheline? Peaasi et on, olgu siis milline tahes. Asfaldi eest lisapunkte ei anta.Niipalju kui on vaja neile poistele seal varustust ja moona toob ka karjarada pidi ära..peaasi et see rada ON!
Antud hetkel on oluline, kas sinna pihta antakse tuld või mitte ...

EDIT: õigemini, kas ja MILLEST antakse tuld. Lamedalt öeldes - sõidab välja varustusauto (kas sõidab välja auto või soomustranportöör?) kus on söök/jöök/laskemoon. Pole vahet, kas sõidab mööda külavaheteed, asfalti või põldu (eelduselt et need on läbitavad). Kas teda ootab seal suurtükituli, miinipildujatuli, käsirelvade tuli, miin või - vaikus? Tuld anda peaks praegu igaljuhul võimalik olema, iseasi kui kaugelt ja kui täpselt ja millega .... ja eelkõige - KAS?
Viimati muutis mumuu, 15 Veebr, 2015 10:55, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Kriku »

Põhimõtteliselt läheb Debaltsevost põhja poole kaks ja pool teed. Peatee M03 ei ole hetkel läbitav. Semjon vist kirjutas (intervjuus ei olnud seda), et muudeti läbitavaks Nizhne-Lozove kaudu minev tee põhimaanteest idas. Siis oleks ilmselt olukord selline, et mardikad istuvad peateest läänes Kalinovkas, kuskil peateel ka (Logvinovos arvatavasti) ja neil on võimalik ka lõike Nizhne-Lozove kaudu minevast teest tule all hoida.

Pool teed võiks minna tollesama Kalinovka kaudu (kaardi peal täies ulatuses ei ole, aga äkki tegelikkuses on). See peaks olema mardikate käes. Võimalik ka, et sellele poolikule külavaheteele pööratakse Debaltsevo poolt vaadates enne Logvinovet, aga põhja poolt Kalinovkat. Seda rada on mardikatel kindlasti võimalik tule all hoida.

Intervjuus näidatakse sellega seoses raudteeülesõidukohta, mis ilmselt haakub paremini idapoolse marsruudiga Nizhne-Lozove kaudu. Kas sel mingit sisulist tähtsust on, ei tea öelda.
debaltseve rdtj.jpg
Viimati muutis Kriku, 15 Veebr, 2015 11:45, muudetud 1 kord kokku.
sinisinine
Liige
Postitusi: 297
Liitunud: 19 Aug, 2010 14:27
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas sinisinine »

Üldiselt vaherahu peab, hommikul kella 05.00 seisuga on 10 korda vatid miinipildujatest tuld andnud.
6 korda on Tšenuhino ja Zolotoe kandi blokkposte häiritud, U kaotusi ja viga saanuid peale vaherahu kehtestamist ei ole. Esialgu veel vara teha põhjapanevaid järeldusi.
U andmetel vattide kaotused viimase kahe päeva jooksul ca´600 tulihingelist novorossi, 200 vigastatut ja 31 ühikut tegnikat muutunud kasutuskõlbmatuks.
Vattide aktiivsus on vähenenud, käib aktiivne ümbergrupeerumine, üksuste komplekteerimine, lahingumoona täiendamine.
Debaltševo täielikus kotis ei ole, suur maantee on vattide tulejuhtide poolt kontrollitav, aga väiksemate teede kaudu juurdepääsetav, kuigi masinad peavad läbima kiiruskatse koos juurde kuuluva kohustusliku rehvivahetusega. Moona veetakse meestele juurde ja viga saanuid eesliinilt ära, kuskil oli kirjas et lähimast ukraina haiglast ca´1000 vigastatud läbinud vastuvõtu, aga noh eks seal oli ka meeletu tuli peal. Eile kogu rindel registreeritud rekordilised 170 tulistamis korda vattide poolt.
Rahvusesse kasvatakse, mitte ei sünnita. Ka on võimalik aja jooksul kasvada teise kultuuri ehk siis kasvada uude rahvusesse.
Rahvust eristatakse etnosest rahvusliku eneseteadvuse olemasolu kaudu — rahvus nimetab ja piiritleb ennast ise.
sinisinine
Liige
Postitusi: 297
Liitunud: 19 Aug, 2010 14:27
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas sinisinine »

... hommikul 00.20 siis Popasnaja all registreeritud Gradi tulelöök, on ohvreid

http://censor.net.ua/news/324745/lnr_na ... tvy_moskal
Rahvusesse kasvatakse, mitte ei sünnita. Ka on võimalik aja jooksul kasvada teise kultuuri ehk siis kasvada uude rahvusesse.
Rahvust eristatakse etnosest rahvusliku eneseteadvuse olemasolu kaudu — rahvus nimetab ja piiritleb ennast ise.
sinisinine
Liige
Postitusi: 297
Liitunud: 19 Aug, 2010 14:27
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas sinisinine »

ukrainlaste eelmise nädala 15 parimat nalja

-Ты кто?
-Репортер LifeNews!
-Не верю! А ну - ЗАЛАЙ!!!

Kes te olete?
Life Newsi reporter!
Tõesta - haugu!!!

http://censor.net.ua/news/324648/luchsh ... tsenzornet
Rahvusesse kasvatakse, mitte ei sünnita. Ka on võimalik aja jooksul kasvada teise kultuuri ehk siis kasvada uude rahvusesse.
Rahvust eristatakse etnosest rahvusliku eneseteadvuse olemasolu kaudu — rahvus nimetab ja piiritleb ennast ise.
laikar
Liige
Postitusi: 1093
Liitunud: 28 Apr, 2014 9:48
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas laikar »

Mardikad on asunud Minski rahulepingut täitma, rasketehnikat hakatakse viima eraldusliinist nõutud kaugusele. Ukrainlased ei taha muidugi kuidagi aru saada, et oma tehnka soovitakse viia Ukraina poolel selle kaugusele.

http://inforesist.org/shtab-ato-naemnik ... nicheniya/
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15563
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Fucs »

Ma lootsin küll, et vol4 ja vol5 jne ma poste enam ei tee, aga :evil:

Gängarid grupeerusid Debaltsevo all ümber. Gorlovka ja Uglegorski alt toodi oma jõud eesliinile Tšernuhino alla ja nüüd üritavad seda ära võtta.
Террористы с утра обстреливают силы АТО в районе Дебальцево
15.02.2015 10:51
Террористы передислоцирует личный состав и технику из-под Горловки и Углегорска к линии разграничения, пытаются штурмовать Чернухино

С 6:00 террористы обстреливают опорные пункты сил АТО в районе Дебальцево. Об этом сообщает пресс-центр АТО.

"По оперативной информации, незаконные вооруженные формирования в Донецкой и Луганской областях планируют провокации против сил антитеррористической операции с целью дискредитации наших бойцов, срыва перемирия и режима прекращения огня", - говорится в сообщении.

Под прикрытием танков и БМП террористы пытаются атаковать украинских военных в Чернухино.

Также террористы передислоцируют личный состав и технику из-под Горловки, Углегорска, Вергулевки и Зоринска к линии разграничения.

Напомним, ранее в Генштабе заявили, что режим тишины в целом соблюдается, но до 3:00 продолжались обстрелы в районе Дебальцево.

http://news.liga.net/news/politics/5091 ... ltsevo.htm

В районе Дебальцево – стрельба, силы АТО заявляют о готовящейся провокации
15 февраля, 10:56

Боевики планируют провокации против сил антитеррористической операции с целью дискредитации сил АТО, срыва перемирия и режима прекращения огня

Об этом на своей странице в Facebook сообщает пресс-центр АТО, передает depo.ua.

«По оперативной информации незаконные вооруженные формирования в Донецкой и Луганской областях планируют провокации против сил АТО с целью дискредитации наших бойцов, срыва перемирия и режима прекращения огня. С шести утра террористы ведут огонь по опорным пунктам и базовым лагерям украинских сил на Дебальцевском направлении. Также бандформирования передислоцируют личный состав и технику из-под Горловки, Углегорска, Вергулевки и Зоринска до линии разграничения», - говорится в сообщении.

По данным пресс-центра АТО, террористы обстреляли из минометов позиции украинских военных вблизи Золотого и Тошковки (Луганская область).

Чернухино и Санжаровка были обстреляны из стрелкового оружия и гранатометов.

Под огонь артиллерии неоднократно попадали Золотое, Попасная, Чернухино.

По состоянию на 8:30 утра террористы несколько раз из минометов вели огонь по базовым лагерях наших войск на Дебальцевском направлении.

Также, утром боевики под прикрытием танков и БМП совершают попытки штурмовать позиции сил АТО вблизи поселка Чернухино.

До введения режима прекращения огня враг 167 раз обстрелял позиции сил АТО, а также мирные населенные пункты. Террористы нанесли 31 артиллерийский удар, 38 раз обстреляли наши войска из минометов, 26 раз - с «Градов», 6 - из танков.

Ожесточенные бои шли в районе населенных пунктов Дебальцево, Каменка, Чернухино. На Мариупольском направлении вблизи поселка Широкино силы АТО несколько раз успешно отражали атаки врага.

В ходе ожесточенных противостояний незаконные вооруженные формирования понесли существенные потери. Так, за последние два дня уничтожено более 600 террористов, еще 200 получили ранение. Вражеские силы потеряли 30 единиц военной техники.

Как писал depo.ua, с 00.00 15.02.2015 в зоне конфликта на Донбассе отмечается резкое снижение напряженности, активных наступательных действий боевики не предпринимают, но в течении суток зафиксирована активная перегруппировка войск противника.

При этом, по данным штаба АТО прекращение огня на Донбассе, в основном, сохраняется. В частности, не нарушается режим артиллерийской тишины, при том, что зафиксировано 10 обстрелов позиций украинских военных.

Ранее главарь террористов Александр Захарченко заявлял, что боевики «ДНР» прекратят огонь в воскресенье в полночь по всей своей территории, кроме «внутренних районов», к которым они относят Дебальцево.

Напомним, президент Украины Петр Порошенко заявил, что в случае нарушения Минских договоренностей в Украине будет введено военное положение.

http://www.depo.ua/rus/life/v-rayone-de ... 2015105600

Pealkiri: Porošenko saatis ATO tsooni uut sõjatehnikat
Порошенко направил на Донбасс военную технику
Пресс-служба администрации президента Украины сообщает информацию о том, что в зону АТО Петр Порошенко передал различную военную технику, которая в скором времени будет доставлена на Донбасс. Техника предназначена для усиления контроля на границе и выполнения операций в зоне АТО.

В сообщении говорится о том, что всего на Донбасс будет направлено около 150 транспортных средств. Среди них 20 бронемашин «Кугуар», 30 грузовых машин, а также машины для инженерных работ, автомобили для эвакуации раненых и другие.

Кроме того, Петр Порошенко наградил 11 пограничников государственными наградами.

Также президент сообщил, что срыв перемирия вполне возможен, как и введение военного положения в Украине.

Напомним, что в ходе минских переговоров между главами государств Украины, РФ, Франции и Германии были подписаны договоренности, стороны которых должны прекратить боевые действия на Донбассе с 15 февраля.
http://intell.in.ua/3128-poroshenko-nap ... u-texniku/

Vangi võetud gängareid
Пленные боевики "ДНР": в Логвиново по нам работала наша артиллерия
https://www.youtube.com/watch?v=G_NnygYb68c


Järjekordne "humanitarka" jõudis Lugandasse ja Dombasstaani
Гуманитарная помощь из России прибыла в Донецк и Луганск
15.02.2015
В Донецк и Луганск прибыли более 180 автомобилей с гуманитарной помощь из России, пишет РИА Новости со ссылкой на замначальника Национального центра управления в кризисных ситуациях МЧС Олега Воронова.

В города доставлено по 900 тонн гуманитарной помощи — продукты питания, медикаменты и строительные материалы. В доставке 14-го гуманитарного конвоя приняли участие более 400 сотрудников МЧС.

В Донецк, по словам Воронова, сотрудники МЧС привезли учебники и методические пособия для студентов Донецкого национального университета.

Сегодня, согласно Минским соглашениям, принятым 12 февраля, на востоке Украины объявлено перемирие.
http://www.novayagazeta.ru/news/1691669.html
mumuu
Liige
Postitusi: 483
Liitunud: 29 Aug, 2014 20:44
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas mumuu »

delfisse jõudnud mingi uudis, et debaltsevas lähing siiski käib. Ajakirjanik Luhn, mulle tundmatu suurus

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=70797989

Kui see tõele vastab, siis on see igatu kooskõlas siinsete eilsete prognoosite ja rääkiva pea väljaütlmisega, kuidas relvarahu DB all ei tule. Huvitavad relvarahud need. Keskendame lahingtegevuse meile sobivasse sektorisse, siis ülejäänud "rahu" piirkonnas pole midagi karta (sest vastaspool püüab kokkuleppeid täita). Igasugune mõtteavaldus silmakirjalikusest, kahepalgelisusest jms on muidugi juba eos mõttetu - niikuinii täidetakse kokkuleppeid tarakanide poolt ainult endale sobivas osas ja kõigis rikkumistes on süüdi Kiev- see on pm aksioom.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15563
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Fucs »

15.02.2015.jpg
15.02.2015.jpg (36.42 KiB) Vaadatud 28382 korda
pealkiri: Talvine pealetung lõppes gängaritele suurte kaotustega.
Зимнее наступление «русских» закончилось для них огромными потерями
http://real-vin.com/%D0%B7%D0%B8%D0%BC% ... 0%BD%D1%87


Tõmtšuk: Donetskisse ja Krasnõi Lutši toodi veokatega haavatud gängareid. 5 veokitäit ca 200 haavatut.
Enamus on VF värvatud lahingukogemusteta mehed.
Тымчук: В Донецк и Красный Луч прибыли конвои с раненными террористами
Сегодня 11:31
Большая часть раненых –- российские наемники и военнослужащие РФ, сообщил военный эксперт и народный депутат Дмитрий Тымчук.

В поселок Красный Луч Донецкой области прибыли пять транспортных единиц с 200 раненными боевиками, основная часть из которых – российские наемники и военнослужащие РФ.

Об этом на своей странице в Facebook сообщил военный эксперт и народный депутат Дмитрий Тымчук.

По его словам, среди наемников основная часть – завербованные спецслужбами России граждане РФ, не имевшие ранее опыта военной службы.

В Донецк прибыл конвой с боевиками, раненными под Новоазовском. Ранее их эвакуировали в Россию.

В течение минувших суток была зафиксирована активная перегруппировка войск террористов. Российско-террористические войска перебросили в район села Логвиново Донецкой области свежую тактическую группу (до 20 танков, 10 боевых бронированных машин и 200 человек личного состава).
http://gordonua.com/news/war/Tymchuk-V- ... 66662.html
Viimati muutis Fucs, 15 Veebr, 2015 11:44, muudetud 1 kord kokku.
mumuu
Liige
Postitusi: 483
Liitunud: 29 Aug, 2014 20:44
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas mumuu »

Kajuks olen sunnitud kõrgelt lugupeetud Fucsi ennustajavõimeid siinkohal veidi kritiseerima, tegemist on siiski "educated guessiga", kahjuks suurt leiba selles ennustamise sektoris ma Fucsile ei näe. Pigem võiks siit leib lauale tulla informeeritud analüütikuna. Pooled eilsetest välja pakutud headlinedest (A süüdistab B-d vaherahu rikkumises) on juba 11.45 seisuga juba läbi käinud. Ilmselt ülejäänud pooled tulevad peale lõunat....

EDIT: siiski pakun et täna nö "lääne" poolt, Ukraina sh. tuleb lähipäevil ametlikke hinnanguid, et "vaherahu laias laastus peab" - olgu DB all andmine milline tahes.

2EDIT: isklik tähelepanek on, et Kremli troll-kommentaatorid on üsna hästi koordineeritud, nad õigustavad/põhjendavad tihtipeale JÄRGMISI arenguid juba ette. Kui ma vahepeal ei viitsinud Postimeest/Delfit üldse lugeda (need pole enam ju mõttevahetuskohad - seal on propa-tanner) siis nüüd viimasel ajal olem kuidagi täheldanud, et diagonaalis lugedes ja "õigetele" komentaaridele tähelepanu pöörates on võimalik aimata, kuhu tüüritakse .... See muidugi võib vabalt olla ka kokkusattumus ja subjektiivne viga - ikka inimene otsib alateadlikult kinnitust oma hüpoteesidele.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15563
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Fucs »

mumuu kirjutas:Kajuks olen sunnitud kõrgelt lugupeetud Fucsi ennustajavõimeid siinkohal veidi kritiseerima, tegemist on siiski "educated guessiga", kahjuks suurt leiba selles ennustamise sektoris ma Fucsile ei näe. Pigem võiks siit leib lauale tulla informeeritud analüütikuna. Pooled eilsetest välja pakutud headlinedest (A süüdistab B-d vaherahu rikkumises) on juba 11.45 seisuga juba läbi käinud. Ilmselt ülejäänud pooled tulevad peale lõunat....
8)

Mulle meeldib ennustada tähtede järgi, aga eile oli pilves.


Esimene vaherahupäev. Ettekanne 9:30 seisuga.
События в зоне АТО после «перемирия»: в целом тихо, но…
Суспільство
15.02.2015 11:32
Активисты Донбасс SOS обновляют информацию по обстрелам в зоне АТО после обновления перемирия.

ЛУГАНСКАЯ ОБЛАСТЬ

Около 0:10 залпы и взрывы еще слышались в некоторых горячих точках: Счастье, Золотое, Горское, Попасная, Тошковка. После этого установилась относительная тишина, изредка были слышны звуки стрелкового оружия.
6:10 — В ‪#‎Чернухино‬ тихо.
7:04 — В ‪#‎Счастье‬ тихо.
7:30 — В ‪#‎Алчевске‬ были слышны отдаленные залпы со стороны Дебальцево.
7:47 — В ‪#‎Первомайске‬ тихо.
7:55 — В #Алчевске (ДК Химиков): тихо, свет и газ есть. Воды нет.
8:03 — В ‪#‎Станице‬ Луганской тихо.
8:10 — В ‪#‎Кировске‬ тихо.
8:14 — В Новой ‪#‎Кондрашевка‬ тихо, газ есть, света нет, связь плохая, постоянно срывается.
8:18— В Старой #Кондрашевка тихо. Связь Лайф.
8:30 — В ‪#‎Городище‬, Центральном слышна стрельба со стороны Дебальцево. В районе #Чернухино — танки, слышны залпы, автоматные очереди. (сообщение местных жителей)
8:45 — В ‪#‎Селезневке‬ слышны залпы.

ДОНЕЦКАЯ ОБЛАСТЬ

‪#‎Донецк‬ — ночь прошла тихо.
9-00 — одиночный — пр. Мира.
9-20 — несколько миномётный выстрелов. автоматная стрельба со с тороны Путиловского моста.
‪#‎Авдеевка‬, ‪#‎Марьинка‬ — тихо
‪#‎Макеевка‬ — тихо
‪#‎Дебальцево‬.
по данным штаба АТО за ночь зафиксировано 10 обстрелов.
в районе 8-9 часов — слышно каннонаду.
В городе в настоящее время отсутствует централизованное водо-, тепло- и электроснабжение, мобильная связь. Ситуация переходит в критическую стадию. Многие остаются жить в бомбоубежищах вместе с малолетними детьми. Там ужасные условия. Нервы у людей на пределе. Точных данных о потерях нет.
‪#‎Светлодарск‬ — тихо
8-30 — слышна стрельба со стороны Дебальцево
‪#‎Горловка‬
около 9-00 — слышен миномёт в центре города
Город частично обесточен, проблемы с водой.
‪#‎Докучаевск‬ — ночью слышны взрывы.
‪#‎Волноваха‬ — тихо
‪#‎Мариуполь‬ — тихо

В результате боевых действий в Донецкой области на утро 15 февраля остаются обесточенными 47 населенных пунктов (в том числе, частично и полностью), в которых проживает около 200 тыс. жителей: Пески, Водяное, Тоненькое, Северный, Орловка, Бердычи, Петровский, Семеновка, Ласточкино, Мироновский, Красный Пахарь, Луганское, Сигнальное, Дружба, Славное, Старомарьевка, Новоласпа, Белая Каменка, Григоровка, Сауровка, Тараны, Каменка (Шахтерский р-он), Даниловка, Полевое, Никишино, Круглик, Веселый, Кумшацкий, Тимофеевка, Димитрово, Аварийный, Новоорловка, Шевченки, Весёлое, Спартак, Опытное, Крутая Балка, Новоселка-3, Красный Партизан, Верхнеторецкое, Новобахмутка, Новоселовка Вторая, Васильевка, Яковлевка, Старомихайловка, Криничное, Рясное.

Частично обесточены города: Донецк, Горловка, Дзержинск, Докучаевск, Марьинка.

Полностью обесточены города: Авдеевка, Дебальцево, Углегорск, Красногоровка.

http://socportal.info/2015/02/15/soby-t ... ho-no.html

Inimesed lahkuvad massiliselt Mariupolist
Мариуполь массово покидают жители
11:49 15 Февраля 2015
На выезде из Мариуполя в сторону Володарска вчера создалась очередь из машин длиной в 700 метров. 14 февраля перед блокпостом на выезде из города создалось столпотворение.

Очевидцы утверждают, что для пересечения блокпоста многие автомобили простаивали более часа, военные требовали предъявить паспорт, после чего записывали данные. Без каких либо объяснений возвращали паспорт и пропускали.

Руководитель кризисного центра «Оборона Мариуполя» Роман Соколов пояснил, что причиной скопления машин являлось повышенное количество людей, покидавших город по причине тревожной ситуации в секторе «М» и введенная норма фиксирования номеров машин, покидающих Мариуполь. По его словам сегодня волна выезжающих значительно уменьшилась и процедура фиксации данных будет проходить значительно быстрее.

http://vlasti.net/news/211630

Kasakad teatasid, et ei allu Plotnitskile ja jätkavad sõdimist.
Popasnojet tümitati.
Gornoes käib tulevahetus.
Troitskoe ja Tšernuhino all käib lahing.
«Козаки» заявили, що не підкоряються Плотницькому і будуть продовжувати війну — Москаль
11:40 | 15.02.2015 |
Губернатор Луганской области Геннадий Москаль в эфире телеканала «112 Украина» сообщил о раненых в результате обстрела боевиками уже после вступления в силу режима прекращения огня.

Также, по словам губернатора, на территории Луганской области наблюдаются столкновения в среде боевиков.

По его данным, так называемый глава самопровозглашенной «ЛНР» Игорь Плотницкий практически не контролирует оккупированные территории.

Там, по словам Москаля, орудуют так называемые казаки.

Москаль сообщил, что Плотницкий контролирует только Луганьск, частично Станично-Луганский район, н. п. Лутугино и другие населенные пункты.

В свою очередь «казаки» заявляют, что не подписывали минских договоренностей и не намерены подчиняться Плотницкий.

Добавим, ранее сегодня сообщалось, что в результате обстрела в Попасной погибли двое мирных жителей. В районе Горного продолжаются обстрелы, вблизи Троицкого и Чернухино идут бои.

http://7days-ua.com/news/kozaky-zayavyl ... nu-moskal/

Popasnoje jälle tule all.
В Попасной снова стреляют: есть жертвы среди мирного населения
Добавлено: 15.02.2015
Объявленное перемирие, похоже, распространяется не на всех солдат, воюющих на востоке Украины. В самопровозглашенной ЛНР этой ночью вновь дрожали стены и окна домов. По словам главы Луганской ОГА Геннадия Москаля, обстрел был произведен сторонниками ЛНР из «Градов» прямо в центре Попасной.

«Разбитый магазин, повреждена крыша поликлиники, разрушен частный дом по ул. Пионерская. Стрельба не утихла и под утро. По состоянию на 9.30 слышно отголоски канонады в районе с. Троицкое Попаснянского района (вблизи Дебальцево Донецкой области), где, очевидно, идут боевые действия», - сообщает пресс-служба Г. Москаля. Жертвами обстрелов стали пожилые супруги – мужчина 87 лет и 69-летняя женщина, которые находились в своем доме в тот момент, когда в него попал снаряд.

http://nv-news.com/index.php?nma=news&f ... nums=10527
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15563
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Fucs »

"vaherahu rikkumised on mittesüsteemsed"
Украинские силовики и сепаратисты сообщили о «несистемных» нарушениях перемирия
15.02.2015
Украинские силовики и сепаратисты сообщили о «несистемном» нарушении «режима тишины», который был введен в Донбассе с ночи 15 февраля.

Пресс-секретарь президента Украины Петра Порошенко Святослав Цеголко в своем Facebook написал, что по состоянию на 05:00 (06:00 по московскому времени) режим перемирия в общем сохраняется, но отметил, что сепаратисты 10 раз обстреляли позиции украинских военных, 6 из которых по блокпостам в населенных пунктах Чернухино и Золотое.

О «несистемных» обстрелах Чернухина и Золотого сообщил также и.о. спикера Генштаба ВСУ Владислав Селезнев. По словам Селезнева, потерь среди украинских военных нет. И.о. спикера Генштаба ВСУ подчеркнул, что позиции киевских силовиков не обстреливались с 03:00 (04:00 по московскому времени).

Заместитель командующего корпусом Минобороны ДНР Эдуард Басурин в телефонном разговоре с ТАСС рассказал, что «по большей части режим тишины соблюдается», отметив при этом отдельные нарушения перемирия в районе Дебальцево.

http://www.novayagazeta.ru/news/1691670.html


Kohalikud säotsuvad, et Donetskis käib tulevahetus
В Донецке идут перестрелки?
15/02/2015 - 11:54

По свидетельствам местных жителей в центре города слышны звуки работы стрелкового оружия.

http://www.informator.su/v-donetske-ydut-perestrelky/

Tõmtšuk räägib Logvinovost. Pidavat olema neutraaltsoon elik "eikellegi maa".
Тымчук рассказал о судьбе поселка Логвиново
15.02.2015 11:47

Во второй половине 14 февраля произошел полномасштабный бой танковых и механизированных подразделений украинских войск и ВС РФ на участке Нижнее Лозовое - северные окраины Новогригоровки. Об этом сообщил координатор группы «Информационное сопротивление» Дмитрий Тымчук на своей странице в соцсети.

По его данным, бой не принес убедительной победы ни одной из сторон, однако в итоге противник прекратил попытки штурмовать Логвиново, оставив данный населенный пункт «нейтральным», пишет УНИАН.

Также Дмитрий Тымчук сообщил, что днем 14 февраля обходящая по периметру Дебальцево колонна тактической группы боевиков попала под удар украинской артиллерии. Уничтожен 1 танк и 2 КамАЗа.

После обстрела колонна продолжила движение (всего до 25 единиц техники шло «разорванным» порядком, из них 5 танков) – подбитый танк и остатки автотранспорта были брошены.

http://www.from-ua.com/news/339607-timc ... inovo.html


Бойовики штурмують сили АТО поблизу Чорнухиного (відео)
Речник АТО Анатолій Стельмах. Дайджест подій 15.02.2015 ранок
https://www.youtube.com/watch?v=RAKE6pMpa7U

http://fakty.ictv.ua/ua/index/read-news/id/1542563
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Aivark123 ja 23 külalist