www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 29 Jaan, 2022 2:04

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 217 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Olukord Venetsueelas
PostitusPostitatud: 17 Dets, 2016 14:24 
Foorumil
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 10779
Venezuelas kipub asi käest minema. Naftahindade langus on selle riigi sisuliselt kodusõja äärde viinud.
Tsiteeri:
Sularahapuuduse tõttu meeleheitele viidud Venezuela elanikud on hakanud rahaautosid röövima ning üle riigi on puhkenud rahutused ja kokkupõrked politseiga.
President Nicolás Maduro süüdistas eile õhtul rahutustes opositsiooni ja ütles, et fotode ja videote põhjal on vandalismi- ja vägivallaaktidega seotud isegi parlamendi opositsioonipoliitikud.
«Saadikupuutumatus nii kaugele ei ulatu,» hoiatas president, kuid väidetavate süüdlaste nimesid ta ei avaldanud.
Maduro ütles, et märatsejad süütasid Colombia piiri lähedal Guasdalito linnas kaks pangahoonet. Presidendi väitel olid intsidendiga seotud ka opositsioonijuhid, kes tema sõnul saadakse mõne tunni jooksul kätte ja pannakse trellide taha.
Venezuelas kestab mitmendat aastat majandus- ja poliitiline kriis. Majanduslanguse põhjuseks on järsult kukkunud naftahinnad ning kriis on toonud kaasa hüperinflatsiooni, toidukaupade nappuse, rüüstamise, kuritegevuse suurenemise ja elektrikatkestused.
Inflatsiooni tõttu muutub raha üha väärtusetumaks, sestap üritab valitsus kasutusele võtta uusi rahatähti, mille väärtus on vanadest kuni 200 korda kõrgem.
Olukord on aga kontrolli alt väljunud, kuna Maduro andis käsu kõrvaldada senine suurim rahatäht 100-bolivarine käibelt enne uute kohalejõudmist.
100-bolivarine oli väärt vaid kolm USA senti, kuid moodustas 77 protsenti Venezuelas ringlevast sularahast.
Üle riigi vallandusid raevukad protestid, sest inimestel ei ole jõulude eel raha toidu ega kinkide ostmiseks.
Pealinnas Caracases asusid tuhanded inimesed järjekorda, et vabaneda kasututest 100-bolivaristest, mida saab aga vahetada ainult keskpangas. Seal saadi teada, et vana raha on võimalik hoiustada ja uute saamiseks antakse spetsiaalseid vautšereid.
100-bolivarine kaotas maksevahendina kehtivuse neljapäeval. Esialgu anti inimestele rahatähtede ümbervahetamiseks kümme päeva, kuid Maduro otsustas seda perioodi poole võrra lühendada.
Inimesed olid Venezuelas harjunud ringi käima paksude 100-bolivariste pakkidega, nüüd tuleb neil poodi minnes aga kaasa võtta kott 10-, 20- ja 50-bolivaristega, sest need veel kehtivad.
Mõned ettevõtted on sularahaga arveldamisest hoopis loobunud.
Uued rahatähed - alates 500- ja lõpetades 20 000 bolivarisega - pidid käiku minema neljapäeval, kuid neid trükitakse välismaal ja Venezuelasse ei ole nad veel jõudnud.

http://maailm.postimees.ee/3949859/vene ... ahutusteks

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Ladina- ja Lõuna-Ameerika riigid
PostitusPostitatud: 21 Dets, 2016 19:50 
Eemal
Liige

Liitunud: 03 Aug, 2014 10:49
Postitusi: 290
Võib tõesti käest minna nagu Tsiilis omal ajal. Tsiilis sealne punatolgus Allende lasi täpselt samamoodi majandust põhja kuid ei suutnud lühikese ajaga sellist põhjalikkust saavutada kui Chaves ja Maduro. Kuid kuna Tsiilis polnud riik nii põhjas kui Venezuelas siis rahvas oli ise esialgu rahul - mässama hakkas sõjavägi. Allendele endale jõudis pärast eelviimase mässu mahasurumist, et riigi põhjalaskjaks on ta ise ning otsustas tagasi astuda. Kuna sõjaväelased mõistsid, et Allende asemel valitakse uus tolgus kes võib olla veel punasem siis kiiresti tehti riigipööre.

Venezuelas on asi mitmeti päris teistsugune - Chaves suutis võimuloleku ajal puhastada nii sõjaväe (ka venezuela sõjavägi mässas Chavezi vastu) kui politsei. Pole seni märke, et need mässaksid pärast puhastustööd. Samuti on kõik kohtunikud valitsuse käpa all, mistõttu riigiorganitest seni vastuseisu pole olnud. Ainsana on parlament opositsiooni poole peal, kuid neil suht väike võim. Maduro võib lasta kelle tahes parlamendis pokri pista, kui need julgeksid liiga julgeks minna.

Rahvas on juba rahulolematu. Nemad võivad tõesti ära pöörata. Paraku kas opositsioon ei julge neile vangla hirmus panustada või tõesti on liiga suur rahva protsent selle kommuvalitsuse poolt kuid täna on ikka nii, et rahulolematus on vaid poest seebi puudumis, rahatähtede ja muu korralduse üle, kuid otse presidendivastaseid loosungeid on vähe. Rahvas eelistab röövida poode, ameteid, selle asemel et revolutsiooni teha. Seega võib vimm pikalt vinduda, võibolla Maduro seadusliku valitsuse lõpuni. Kui aga tegelikult algab relvastatud mäss siis võib see sama veriselt lõppeda kui Araabia kevad. Ärgem siiski unustagem, et ca 50% rahvast on suhteliselt harimatud pärismaalased, kelle jaoks on Maduro jumala asemik maa peal.
Igatahes Madurol puudub riigimehelikkus ja hoiab kümne küünega võimust kinni.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Ladina- ja Lõuna-Ameerika riigid
PostitusPostitatud: 24 Dets, 2016 23:11 
Foorumil
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 10779
Tsiteeri:
Ühendatud Sotsialistliku partei (PSUV) 17 aastat kestnud võim on viinud Venezuela nii kaugele, et riiki koos hoidvad õmblused hakkavad rebenema. Miljonid inimesed on näljas ja haiglates kasvab väikelaste suremus, valitsus aga ütleb, et see kõik on välisriikide laim.

Alustame positiivsest. Tänavusuvise defitsiidiga võrreldes on toit ja teised esmatarbekaubad Venezuela poe- ja turulettidele tagasi jõudnud. Valitsus on salaja loobunud iseenda kehtestatud hinnakontrollist Kolumbia ja Brasiilia piiriäärsetel aladel, mis tähendab, et hangeldajatel tasub üle piiri jälle kaupa vedada. Halb uudis on, et toidu hind kargas seetõttu lakke. Analüüsikeskuse CENDA arvutuse järgi läheks pealinnas Caracases viieliikmelise perekonna toitmiseks vaja 14 miinimumpalka. Pisut lisatoitu toovad lauale valitsuse jagatud toidutalongid.

Lisaks on valitsuspartei PSUV loonud sotsialistlikud tootmis- ja jaotuskomiteed, mis jagavad vähekindlustatud elanikele toitu. Eelisjärjekorras võidavad sellest abist valitsuse toetajad. Siiski aitab see mehhanism toidukriisi leevendada, ehkki mitte lõpetada. Aasta keskpaigas kannatas riigi 30 miljonist elanikust veerand alatoitluse all. President Nicolás Maduro lubab, et varsti jagatakse komiteede kaudu kodanikele tasuta laiali lausa pool riigis toodetud toidust.

Valitsuse arvates on võluvits ettevõtete vara võõrandamine. Enne jõule laskis Maduro ühelt mänguasjafirmalt konfiskeerida 3,8 miljonit lelu. Valitsuse väitel tahtis firma mänguasju laos hoides nende hinna kuritahtlikult üles ajada ja Venezuela lapsed niimoodi ilma jõuludeta jätta. Aga Maduro ei lasknud sellel juhtuda ja jagab mänguasjad nüüd tasuta lastele laiali.

Naerutuju läheb üle, kui vaadata Venezuela haiglate statistikat. Sünnitushaiglates on emade suremus seitsme aasta taguse ajaga kasvanud 79%. Imikute suremus on 2013. aastaga võrreldes tõusnud 45%. Uuesti tulevad tagasi peaaegu väljajuuritud nakkushaigused nagu difteeria. Põhjus ikka sama – vaesus ja valitsuse põhjustatud ravimidefitsiit. Aga vähe sellest, et valitsus ise ei suuda rahvast aidata, ta takistab ka neid, kes seda teha püüavad. Eelmise kuul konfiskeeris valitsus abiorganisatsiooni Caritas saadetud ravimisaadetise, kuna selle dokumendid olevat olnud valesti vormistatud. 30. novembril arreteeriti Caracases arst, kelle haigla söandas vastu võtta meditsiinitarbeid fondilt, mida juhib opositsiooniliidri Leopoldo Lópezi abikaasa.

Maduro sõnul on jutud riigis valitsevast puudusest puhas lääneriikide propaganda, millega proovitakse õigustada planeeritavat sõjalist sissetungi. Ka riiki kimbutavale inflatsioonile on Madurol omapärane seletus: valitsuse väitel ostab USA luure Venezuela rahatähti kokku ja ladustab need salajastesse panipaikadesse Poolas, Ukrainas, Saksamaal, Tšehhis, Makedoonias ja Šveitsis. Leidub inimesi, kes seda vandenõud usuvad, kuigi raha ringlusest kõrvaldamine aitaks inflatsiooni üksnes vähendada. Galopeeriva inflatsiooni põhjuseks on muidugi hoopis Maduro valitsus, kes on raha mõõdutundetult juurde trükkinud.

Seda on lõpuks mõistnud ka valitsus ise, aga vastumeetmeid on võetud käpardlikult, nagu ikka. Detsembri keskel kuulutas Maduro, et 100-bolivarised rahatähed kutsutakse ringlusest tagasi ja poes nendega maksta enam ei saa. Selle asemel lubas valitsus ringlusse saata viiesajased rahatähed, aga need ei saanud õigeks ajaks valmis. 16. detsembril avastas suur osa Venezuela rahvast, et tal pole enam kehtivat sularaha. Puhkesid rahutused ja rüüstamised, vähemalt kolm inimest sai surma. Ehmunud valitsus teatas järgmisel päeval, et 100-bolivarised kehtivad kuni jaanuarini.

Rahvusvaheline Kriisigrupp ennustab, et järgmine aasta tuleb Venezuelale veel palju hullem kui tänavune. Esiteks on riigis poliitiline kriis. Valitsus kasutab iga bürokraatlikku võimalust, et opositsiooni nõutud usaldusreferendumi korraldamisega venitada. Korralised presidendivalimised peaks toimuma 2018. aastal. Kui Maduro jätkamine pandaks referendumile enne jaanuari keskpaika, tooks talle negatiivne otsus kaasa uued valimised.

Pärast jaanuari keskpaika saaks tema tagandamise järel võimule asepresident Aristóbulo Istúriz, mis oleks võimuparteile palju meeldivam variant. Sel juhul võib opositsiooni ainsaks survevahendiks olla tänavademonstratsioonid. Vaatlejad hoiatavad, et juba täiesti mõeldav on võimalus, et Maduro korraldab järgmisel aastal sõjaväelise riigipöörde – või puhkeb riigis hoopis kodusõda.

Kui kõige hullem stsenaarium ei realiseeru, läheb Venezuelal lihtsalt väga halvasti: riigi praegune inflatsioon muutub hüperinflatsiooniks, defitsiit tuleb veel hullemana tagasi, valuuta saab otsa ja kuritegevus muutub veel katastroofilisemaks. Head uut aastat!

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=76704842

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Ladina- ja Lõuna-Ameerika riigid
PostitusPostitatud: 31 Mär, 2017 10:49 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 14 Aug, 2008 15:19
Postitusi: 2454
Venezuelas läksid asjad just halvast väga halvaks. Maduro saatis parlamendi laiali, tehes sisuliselt riigipöörde ning taaskuulutades diktatuuri.

Huvitavad , põhjalikud ning väga ebameeldivad kommentaarid ka ühelt sealkandi elanikult:
https://www.reddit.com/r/worldnews/comm ... h/dfmvp5h/
Tsiteeri:
I'm from Venezuela, 38 yo, electronic engineer. I cannot put in words the fear, anger and sadness that you feel when something like this happens, I cannot express how I felt when I had to tell my wife and my mom that we were finally in a former dictatorship, I did an AMA about a year ago about how's living in Venezuela and our particular situation, it now it feels like ages ago, so much the situation has worsened since then.
...
The supreme court, controlled by pro goverment members who were illegaly elected by the last assembly just before they left, nulled the parlament and transferred every function to themselves and the president in a non violent coup d'tat.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Ladina- ja Lõuna-Ameerika riigid
PostitusPostitatud: 01 Apr, 2017 0:10 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 08 Okt, 2004 17:59
Postitusi: 2949
Asukoht: Viljandi
Tsiteeri:
The supreme court, controlled by pro goverment members who were illegaly elected by the last assembly just before they left, nulled the parlament and transferred every function to themselves and the president in a non violent coup d'tat.

Väga sarnane sellega, mida Poola endine valitsus üritas teha, püüdes ebaseaduslikult oma pooldajaid Ülemkohtusse sokutada. Kui valimised võitnud PiS need valikud tühistas, hakkasid Euroliidu vasakliberid kohe tuld ja tõrva välja ajama. Nüüd aga mõistab Euroliit samamoodi "valitud" Venezuela Ülemkohtu tegevuse hukka. Mnjaa, demokraatia grimassid...

_________________
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!

...kui jahimees oled, klikka siia!!!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Ladina- ja Lõuna-Ameerika riigid
PostitusPostitatud: 01 Apr, 2017 12:34 
Foorumil
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 27559
Asukoht: Viljandimaa
See on umbes 2/5 ulatuses 6ige: viewtopic.php?p=494004#p494004 ja sealt edasi.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Ladina- ja Lõuna-Ameerika riigid
PostitusPostitatud: 21 Apr, 2017 9:19 
Foorumil
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 27559
Asukoht: Viljandimaa
Venetsueelas toimuvad maidanilaadsed sündmused:
Tsiteeri:
Kolmapäeval algasid Venezuelas opositsiooni massimeeleavaldused president Nicolás Maduro valitsuse vastu. Pealinnas Caracases ja teistes suurtes linnades tuli tänavatele sadu tuhandeid inimesi. Pealinnas tekkisid meeleavaldajate ja politsei vahel suuremad kokkupõrked. Peale selle ründasid protestijaid valitsuserakonna Ühendatud Sotsialistlik Partei relvastatud löögirühmad (nn colectivos), kes lasid maha kaks meeleavaldajat – ühe Caracases ja teise Táchira osariigis. Riigi inimõigusvolinik Tarek Saab teatas, et üks rahvuskaardi seersant sai snaiprikuulist surma ja üks kolonel kuulist haavata. Seega on aprillikuu jooksul Venezuela rahutuste käigus hukkunud kaheksa inimest.
Tsiteeri:
Valitsuse teatel arreteeriti kolmapäeval 30, inimõigusühenduse Provea sõnul aga umbes 400 meeleavaldajat. Teiste seas sai pisargaasist kannatada opositsiooniliider ja Miranda osariigi kuberner Henrique Capriles, kellelt president Madurole alluv ülemkohus võttis hiljuti õiguse avalikes ametites teenida. Capriles pole siiski kubernerikohalt taandunud. Eesti Päevalehe trükkimineku ajaks oli selge, et meeleavaldused jätkusid ka eile.

Samuti toimus kolmapäeval Caracases valitsuse toetajate meeleavaldus, kuhu kogunes tuhandeid või isegi kümneid tuhandeid inimesi. Maduro süüdistas toetajatele peetud kõnes parlamendi spiikrit Julio Borgest riigipöördekatse korraldamises. „Hiljem ära siis kaeba, kui õigusemõistmine sulle järele tuleb,” ähvardas Maduro spiikrit.

Märtsi lõpus teatas ülemkohus, et parlamendi volitused on ajutiselt peatatud. Paar päeva hiljem tegi kohus siiski uue otsuse ja taastas parlamendi volitused.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Ladina- ja Lõuna-Ameerika riigid
PostitusPostitatud: 21 Apr, 2017 22:20 
Foorumil
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 10779
Venetsueelas veidi ikka juhtub. Osadel andmetel rünnati pagaritöökoda, kuna inimestel ei ole süüa.
Tsiteeri:
11 killed in overnight violence in Venezuela capital: officials

https://twitter.com/AFP/status/855465426763096065

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Ladina- ja Lõuna-Ameerika riigid
PostitusPostitatud: 24 Apr, 2017 20:56 
Foorumil
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 10779
Venetsueelas jagatakse president Maduro 400 000-le pooldajale riigi poolt relvad välja.
Tsiteeri:
Venezuelan President Nicolas Maduro said he will expand the number of civilians involved in armed militias, providing guns to as many as 400,000 loyalists.

The announcement came as Maduro's opponents are gearing up for what they pledge will be the largest rally yet to press for elections and a host of other demands Wednesday.

The Bolivarian militias, currently at approximately 100,000, were created by the late Hugo Chavez to assist the armed forces in the defense of his revolution from external and domestic attacks.

http://www.foxnews.com/world/2017/04/18 ... nsion.html

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Ladina- ja Lõuna-Ameerika riigid
PostitusPostitatud: 04 Mai, 2017 21:35 
Foorumil
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 10779
Venetsueelas lastakse automaatrelvadega tänaval. Kas tegu on paukmoona või teravaga, teavad hetkel vaid kohalikud. Video valangutest linnatänavatel. Erienvates kohtades käivad rüüstamised ning politsei ja rahvuskaart suruvad meeleavaldusi maha pisargaasiga.
Tsiteeri:
VIDEO: Anti-govt. protesters flee machine gun fire in #Caracas #Venezuela - @prensacom

https://twitter.com/Conflicts/status/859723412360617985

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Ladina- ja Lõuna-Ameerika riigid
PostitusPostitatud: 06 Mai, 2017 12:32 
Foorumil
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 10779
Venetsueelas keeb asi ikka tõsiselt.

Soomusautost kistakse juht peaaegu välja ja antakse ikka hullusti. Valmistatakse süütepudeleid jne...
https://twitter.com/belamova/status/860471178875613185
https://twitter.com/deeeeep_z/status/860715126248353792

Meenutab Ukraina Maidani sündmusi mõnelpool
https://twitter.com/belamova/status/860620570978897920
https://twitter.com/belamova/status/860623536955822084

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Viimati muutis ruger, 06 Mai, 2017 14:49, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Ladina- ja Lõuna-Ameerika riigid
PostitusPostitatud: 06 Mai, 2017 14:23 
Foorumil
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 27559
Asukoht: Viljandimaa
BBC kajastus: http://www.bbc.com/news/world-latin-america-39828559

Soomusautoga sõidetakse rahva hulka, üks demonstraator maha lastud. Maidanilaadsed sündmused, aga õnnelik lõpp on palju kahtlasem :(

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Ladina- ja Lõuna-Ameerika riigid
PostitusPostitatud: 06 Mai, 2017 19:13 
Eemal
Liige

Liitunud: 13 Sept, 2011 18:35
Postitusi: 5488
Traagiline ja samas naljaks mees see Maduro.Ise ta on ainult bussijuhi paberitega aga mõtleb,et oskab riiki juhtida.Omal ajal oli meil ütlemine,et koristajast ministriks.Tuleb välja,et tüüp on samasugune,peas on ainult liikluseeskirjad ja tühjus.
Eile olevat 87 kõrgemat ohvitseri kinni peetud lojaalsete Maduro paramilitaaride poolt,süüdistustega,et valmistasid riigipõõret ette.Tundub,et ka armee vaikselt käärib.
Paras repsept uueks kodusõjaks selles piirkonnas,kui Maduro oma paramilitaare relvastab ja sõjavägi läheb enamuse rahva poole.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Ladina- ja Lõuna-Ameerika riigid
PostitusPostitatud: 07 Mai, 2017 2:34 
Foorumil
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 10779
Eks rahva poole üleminekut on näha jah-video lingil
https://twitter.com/ThorHalvorssen/stat ... 6931034112

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Ladina- ja Lõuna-Ameerika riigid
PostitusPostitatud: 17 Mai, 2017 23:19 
Foorumil
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 10779
Venetsueela saadab olukorra kontrolli alla saamiseks läänepiirkonnas tänavatele sõjaväe
Tsiteeri:
"I have ordered the transfer of 2,000 guards and 600 special operations troops" to Tachira, Defense Minister Vladimir Padrino Lopez said on state television channel VTV.

https://www.yahoo.com/news/venezuela-de ... 36376.html

Venetsueela riigijuhid ei usalda enam oma politseid, vaid on hakanud kasutama välismaiseid inimesi, kes kannavad kohaliku politsei riideid. Protestijad said kätte Kuuba isikutunnistusega mehe.
Tsiteeri:
#Venezuela: protestors in #SanCristobal (#Tachira) captured a member of the police. When they searched him they found out he had a Cuban ID

https://twitter.com/arabthomness/status ... 0419511296

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 217 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: ruger ja 11 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt