Politseivägivalla vastased protestid USA-s

Sündmused, mis saavad ajalooks alles homme.
Vasta
London Bridge
Liige
Postitusi: 621
Liitunud: 15 Aug, 2015 18:48
Kontakt:

Re: Olukord USA-s

Postitus Postitas London Bridge »

Faktid on, et üks inimene suri politsei tegevuse käigus, mil põlv oli pea 10 minutit kaela peal. Vastavad isikud said süüdistuse surma põhjustamises ja tapmises, kui Eesti paragraafe kasutada. Milline oli täpsem sündmuste ahel ja surma põhjused ning otsustamine, kas tegemist oli tapmise või surma põhjustamisega, jääb juba uurijate ja kohtute jahvatada. Kõik muu on spekulatsioon ning arvamuste esitamine.

MPD likvideerimise kohta sain ma aru, et "hääled on koos", aga ei ole veel otsust vastu võetud. Iseenesest ei tohiks see olla midagi täiesti enneolematut. Küsisin paari usaka käest ja nad ütlesid, et väiksemaid police department'e (osakond kui prefektuuri vaste siis?) on küll kinni pandud ning nende piirkonda ja vastutusala kas naaber-department'ile, sheriffile või osariigi politseile üle antud. Iseenesest ei ole see Ka MPD puhul võimatu, eriti kui selle sama Hennepini maakonna sheriffi kontor tundub olevat ka päris võimekas, midagi Põhja prefektuuri mõõtu. Paarsada inimest endisest MPDst üle võtta ning ei tohiks olla võimatu hakkama saada. "Community solutions"-ist ei oska küll midagi arvata. Et pisitegudega hakkavad sotsiaaltöötajad tegelema? Jõukamatesse piirkondadesse endistest politseinikest turvafirmad patrullima, a la LAV? Kui sellega puusse panevad, siis võib linnast saada järgmine Detroit, ja teadagi, kes sellest kõige rohkem kaotavad.
My fair lady.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36620
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Olukord USA-s

Postitus Postitas Kriku »

Sõnelus eemaldatud. Kutsuge üksteist duellile või kuhu tahate nii palju kui kulub, aga tehke seda erasõnumite abil!
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Olukord USA-s

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

London Bridge kirjutas:MPD likvideerimise kohta sain ma aru, et "hääled on koos", aga ei ole veel otsust vastu võetud. Iseenesest ei tohiks see olla midagi täiesti enneolematut. Küsisin paari usaka käest ja nad ütlesid, et väiksemaid police department'e (osakond kui prefektuuri vaste siis?) on küll kinni pandud ning nende piirkonda ja vastutusala kas naaber-department'ile, sheriffile või osariigi politseile üle antud. Iseenesest ei ole see Ka MPD puhul võimatu, eriti kui selle sama Hennepini maakonna sheriffi kontor tundub olevat ka päris võimekas, midagi Põhja prefektuuri mõõtu. Paarsada inimest endisest MPDst üle võtta ning ei tohiks olla võimatu hakkama saada. "Community solutions"-ist ei oska küll midagi arvata. Et pisitegudega hakkavad sotsiaaltöötajad tegelema? Jõukamatesse piirkondadesse endistest politseinikest turvafirmad patrullima, a la LAV? Kui sellega puusse panevad, siis võib linnast saada järgmine Detroit, ja teadagi, kes sellest kõige rohkem kaotavad.
Ehe huumor.
MINNEAPOLIS PD likvideerimine oleks täiesti ekvivalentne meie pealinna ja selle tõmberuumi hõlmava Põhja Politseiprefektuuri likvideerimisega:

https://en.wikipedia.org/wiki/Minneapolis#Demographics

Et nalla saaks nabani - kõige tõenäolisemalt aga uue feilinud linna DETROITi kõrvale.
Kus "uus politsei" komplekteeritaks suures osas mustadest ja/või eilsetest gängstameestest :shock:
Aga whatever - kui see ongi poliitprostituudist linnapea "hind" tema võimulejäämiseks, siis tehaksegi ära - keda huvitab..

Muuseas, wiki järgi oli too MINNEAPOLIS veel 50a tagasi täiesti "valge" linn - pääle mida on need asjad vaid tõusvas joones halvemaks läinud - ning nüüd siis tahetakse "valge politsei" ka laiali saata :mrgreen:

Ehe huumor ja ameerika tragöödia üheskoos :|


Analoog Eesti näitel oleks siis Põhja Politseiprefektuuri likvideerimine peale pronksimässu:
-- uus Põhja PP moodustataks IdaTallinna (loe: Lasnagorski) baasil..
-- natsa aja pärast laseksid viimased eestlased uuest Põhja PPst jalga ning asjaajamine seal muutuks muukeelseks..
-- natsa aja pärast hakkaksid eestlased massiliselt lahkuma Tallinnast..
-- jne jne jne..
-- jne jne..
-- jne..

Lõbus :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Olukord USA-s

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

VIDEO | Ameerika mustanahaline kommentaator: George Floyd oli kohutav inimene!

Avaldame videopöördumise Candace Owensilt, kes on Trumpi meelne mustanahaline kommentaator ja poliitiaktivist ning kes mõistab hukka politseiniku käe läbi hukkunud George Floydi ülistamise.

CANDACE OWENS
USA poliitkommentaator


Tahtsin seda rääkida juba varem, kuid oli nii palju emotsioone ning ka survet mulle, et ma läheksin kaasa levinud arvamusega George Floydi kohta.

Teinekord, kui on nii palju välist survet, on raske kohe välja öelda, mida sa usud. Algul oli minu vaikimine pigem õige. Kuid mida rohkem ma sellele mõtlen, siis meile müüakse palju valesid valge ja musta kogukonna ning Ameerika irdumisest tervikuna.

Mina tahan tulla välja ning öelda, et ma ei toeta George Floydi ning meediakäsitlust temast kui rollimudelist mustadele ameeriklastele. Selgitan teile ning loodan, et te mõistate, millest ma lähtun.

Olen kulutanud märkimisväärselt aega, et lugeda mustanahalisi autoreid, kes on kirjutanud minu meelest ühed kõige suurepärasemad raamatud üldse nagu Walter Willams ja Shelby Steele. Just temalt sain ma viimati mõtte, mis jäi mu pähe pidama ning mida ma ei suuda unustada, see jääb mind saatma kogu mu elu.

Kaitseme ka kurjategijaid

Shelby Steele ütles, et must kogukond on kõikide teiste kogukondade seas unikaalne, sest me oleme ainus kogukond, mis hoolitseb ka madalaima ühisnimetaja eest. Selgitan seda:

Mitte iga mustanahaline ameeriklane pole kurjategija ega soorita kruitegusid. Me oleme aga ainsad, kes löövad lärmi ning nõuavad tuge ja õigust ka inimestele, kes on väljas paha peal. Raske on leida juuti, kes on istunud viis korda vangis, sooritab kuriteo ning sureb seda tehes, ning keda seejuures teised juudid eeskujuks seavad ning kellele õigust nõuavad. Väga raske oleks leida midagi sellist valgete, aga isegi ka latiinode hulgas. Kui on keegi, kes on sattunud korduvalt vangi, siis ega ikka ei näe kampa latiinosid talle õigust nõudmas.

Jälestusväärsed järeldused

Tahan väga rõhutada, et loodan, et Derek Chauvin saab selle, mis on ära teeninud ning ka George Floydi perekond saab kätte oma õiguse viisi eest, kuidas ta surema pidi. Aga ma ei nõustu ühtlasi kuidagi narratiiviga, et see on parim, mis mustal kogukonnal pakkuda on. Ma ei saa aru, miks on viimase viie-kuue aasta jooksul läinud moodi muuta kurjategijaid üleöö kangelasteks. Minu meelest on see jälestusväärne. Ma ei kavatse seda enam vaikimisi pealt vaadata ega kaasa mängida, ükskõik kui palju survet mulle mustade liberaalide ning mustade konservatiivide poolt ka avaldatakse. Ei ole nii, et ainus viis olla mustanahaline, on öelda, et tegemist oli imelise inimesega.

George Floyd ei olnud imeline inimene. Kohe, kui see video ilmus, tegin elementaarse otsingu andmebaasides. Kõik ründasid politseinikku ning kõik on ühel meelel, et politseinik käitus valesti ning politseinik on ka arreteeritud. See pole kahtluse all ning see pole midagi, mida oleks meedias vääriti konstrueeritud. Chauvinit kujutakse just sellise saatanana, kes ta on, ning sellel pole mõtet pikemalt peatuda. Valged ameeriklased ei ürita teda kuidagi kergitada ega öelda, et tegemist oli imelise inimesega.

Multijoobes ründaja

Küll tehakse seda George Floydiga. Kõigepealt: kui teda arreteeriti, oli ta fentanüüli- ja amfetamiiniuimas. Seetõttu ta tekitas ka hirmu, kui üritas võlts-20-dollarilist meenutava kupüüriga maksta ning käitus seejuures kummaliselt. Kui talle pandi käerauad peale ning vastu seina seisma, pillas ta põrandale kotikese valge pulbriga, mis nägi välja nagu kokaiin. Meedia keeldub seda klippi näitamast, aga kui lähete Twitterisse ning toksite sisse „George Floyd baggie", võite seda ise näha.

Keegi ei arva, nagu pidanuks ta arreteerimise ajal surema. Kuid keegi ei räägi sellest, kui kohutavad olid tema eluviisid. Ma siis mõne sõnaga kirjeldan, miks me ei peaks teda kuidagi eeskujuks seadma või näiteks tema pildiga T-särke ostma.

Üheksas võimalus??

Võtame siis ette tema kuritegude registri. Ma ei väida üldsegi, et kui sa oled juba registrisse kantud, siis ei peaks sulle andma teist võimalust. Inimesi arreteeritakse, nad saavad vanglakaristuse ning saavad ka uue võimaluse.

Aga ma tõmbaksin maha joone, kui jutt tuleb kuuendast, seitsmendast, kaheksandast või üheksandast võimalusest. Meie peategelane veetis 10 kuud vanglas relvastatud varguse eest. See oli esimene vanglakaristus, mida tema kohta leidsin. 2002. aastal istus ta kaheksa kuud kokaiiniga seotud kuriteo pärast. Vaevalt kaks aastat hiljem, 2004. aastal veetis ta uuesti kokaiinikuriteo eest 10 kuud vanglas. 2005. aastal sai ta uuesti 10 kuud, kuna tema juurest leiti alla ühe grammi kokaiini.

Rasedale püstol vastu kõhtu

Aga 2007. aastast pärineb midagi, mille põhjal sain aru, et tegemist on kohutava inimesega. 2005. aastal kuulis üks rase naine koputust uksele. Ta läks avama inimesele, kes väitis end töötavat kohaliku vee-ettevõtte heaks. Ta avas ukse, kuid sai kohe aru, et see inimene vee-ettevõttes küll ei tööta. Ta püüdis ust kinni lüüa. Samal hetkel peatus Ford auto, kust hüppasid välja veel viis meest - üks neist George Floyd - ning surusid end korterisse. Tuletan veelkord meelde, et tegemist oli rasedaga.

George Floyd võttis välja püstoli ning surus selle vastu ta kõhtu. Naine karjus ning palus oma elu pärast. Floyd suunas ta elutuppa ning käskis ühel oma kurjategijast sõbral teda valvata, kuni nad otsisid majast uimasteid ja raha, mida nad ei leidnud. Viimaks jäidki saagiks rahakott ning mobiiltelefon. Õnneks üks naabritest nägi pealt, mis sünnib, kirjutas autonumbri üles ja helistas 911. Politsei suutis auto, mida juhtis George Floyd, kindlaks teha, ta arreteeriti ning mõisteti 2007. aastal vangi juba viieks aastaks.

Puhas leht?

Te võite küll öelda, et pärast vabanemist 2014. aastal oli ta just alustamas uuesti puhtalt lehelt ning püüdis oma elu uuesti üles ehitada. Ma tahaks seda uskuda, sest tõesti oli tema süüdimõistmistes viieaastane paus ning tal ei tekkinud kuni viimase korrani enam politseiga probleeme. Kuid raske on uskuda, et temast oleks saanud eeskujulik inimene, kui ta oli järsku fentanüüli- ja meamfetamiiniuimas ning kasutas võltsraha millegi ostmiseks. Minu silmis on George Floyd lihtsalt kurjategija.

Mitte küll taoline, kes vääris politsei käes suremist, aga see ei tähenda, et ma peaksin kuidagi tundma kaasa purustatud mustanahaliste kultuurile, mis alati näitab heas valguses kurjategijaid kui suurepäraseid isikuid, kes aitavad ühiskonda. Tal oli pikk kriminaalregister, ta oli ohtlik, ta oli olnud kurjategija kogu oma elu - kuni viimase hetkeni.

Veelkord, ma ei kaitse Derek Chauvinit, keegi, keda ma tean, ei tee seda. Ta saab, mille on ära teeninud. Aga miks me ometi teeme näo, nagu peaks seda kodanikku kuidagi esitlema eeskujuna mustale Ameerikale? Ning osana võltsnarratiivist?

Vägivald on müüt

Politsei brutaalsus on müüt. See toimib ainult juhul, kui me usume, et tegemist oli suurepärase ühiskonnaliikmega, kes peeti kinni ning tapeti igasuguse põhjuseta. Niimoodi me üksnes õhutame takka mässe, kus mustanahalised surevad. Surevad tõepoolest väljapaistvad kodanikud. Te kindlasti olete näinud videot Davidi Dorne'i nime kandnud politseinikust, kes tapeti, kuna ta püüdis kaitsta pandimaja. Ta oli 77-aastane ning teinud oma elus kõik õigesti. Me ei pea tapma oma väljapaistvaid kodanikke seetõttu, et mitteväljapaistev kodanik, karjäärikurjategija suri. Muidugi ta ei pidanud niimoodi surema, kuid miks peame meie, korralikud inimesed kannatama, kuna leidis aset selline vahejuhtum, milliseid esineb Ameerikas haruharva.

Meie hulgas on veel palju neid, kes usuvad siiralt, et rassipõhine politseivägivald on Ameerikas suur probleem. Kõigepealt on vägivaldse valge kurjategijana 25% suurem tõenäosus saada politseiniku käe läbi surma kui musta kurjategijana. Mullu tapeti politseinike poolt 9 relvastamata mustanahalist ning 19 valget (PolitiFacti faktikontroll annab sellele väitele hindeks „pigem vale" - sama kontroll käsitles sisuliselt ka eelmist väidet kui ebatõest - toim).

Must on ohtlik

Võiks küll mõelda, et valged moodustavad ju elanikkonnast 60% ja mustad vaid 13%. Aga ei loe ju, kui suur on sinu esindatus elanikkonnas. Mis loeb, on kurjategijate kogukonna osakaal. Kahjuks panevad mustad toime ebaproportsionaalselt palju kuritegusid valgete vastu. Mustad mehed, kes moodustavad kuus protsenti elanikkonnast, panevad toime 44% mõrvu selles riigis. Aga 60% moodustavad valged 50% mõrvadest. See pole ju mõistuspärane - me paneme toime pooled vägivaldsetest kuritegudest!

Seega puutume ka politseinikega kokku rohkem. Ärge öelge, et politseinikud on vägivaldsed, kuna me oleme mustanahalised. Ma räägin vägivaldsetest kurjategijatest. Politseinikel on mustadest palju rohkem karta kui vastupidi. Tõenäosus, et mustanahaline tapab politseiniku, on 18,5 korda kõrgem kui vastupidi. See on kõik väljamõeldis, valimispropaganda. Kõik tehtud selleks, et saaks mängida musti valgete vastu välja.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Olukord USA-s

Postitus Postitas nimetu »

Nõus. Ülistada pole seda meest vaja. Ilmselgelt oli mehe minevik kõike muud kui puhas. Samas ei tähenda see seda, et politseinike väärat käitumist tuleks ignoreerida või õigustada. Need on kaks eri asja ning neid ei maksa omavahel segi ajada. Ka halva inimesega on võimalik ülekohtuselt käituda.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Olukord USA-s

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

nimetu kirjutas:Samas ei tähenda see seda, et politseinike väärat käitumist tuleks ignoreerida või õigustada..
..samas ei tähenda see seda, et kogu MINNEAPOLIS PD tuleks nüüd "alla lasta" - või kuidas :shock: :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Hukatus
Liige
Postitusi: 1222
Liitunud: 02 Mär, 2006 21:40
Kontakt:

Re: Olukord USA-s

Postitus Postitas Hukatus »

Borja kirjutas:
nimetu kirjutas:Samas ei tähenda see seda, et politseinike väärat käitumist tuleks ignoreerida või õigustada..
..samas ei tähenda see seda, et kogu MINNEAPOLIS PD tuleks nüüd "alla lasta" - või kuidas :shock: :mrgreen:
Järjekordne näide absurdsusest kuhu Usa on jõudnud, eksisteerivad ainult äärmuslikud lahendused. Kas ultra konservatiivne, või ultra liberaalne.
rallikas
Liige
Postitusi: 77
Liitunud: 02 Dets, 2014 15:35
Kontakt:

Re: Olukord USA-s

Postitus Postitas rallikas »

Siin üks Police Brutality näide aastast 2014. https://www.youtube.com/watch?v=HujPlUyTXRY

Ohvriks valge mees, tudeng, kes oli parasjagu ülikooli jalutamas, kui kaks erariietes isikut tema poole pöördusid. Kartes, et teda röövitakse, hakkas mees jooksma, kui järgmised politseinikud ta maha tõmbasid. Meest peksti mitmel erineval moel ning lõpuks viidi kiirabiga ära. Politseil oli olemas väga laialivalguv kirjeldus tagaotsitavast ning arvati et tegemist on just selle isikuga.

Politsei süüdistas noormeest kolmes erinevas rikkumises, mis oleks tähendanud isikule oma "süü" tunnistamist ning reaalselt vanglasse minekut, kuigi tegemist oli täiesti süütu isikuga. Isegi määratud advokaat pakkus välja, et nõustugu kokkuleppemenetlusega. Kannatanu ettepanekuga nõus ei olnud ning kui juhtum kohtusse läks, siis vandekohus tunnistas isiku süütuks.

Politseinikud on valitsuse silmis süütud sest läbi erinevate seaduste on neil vaba voli kasutada ülemäärast jõudu ka isikute vastu, kes on täiesti kõrvalised inimesed.

Kokkuvõttes on see mille vastu USAs protestitakse, kus politseil on vaba voli kasutada jõudu ükskõik mis inimese suunas ilma, et neid endid vastutusele võetaks.
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Olukord USA-s

Postitus Postitas maksipoiss »

Hukatus kirjutas:, eksisteerivad ainult äärmuslikud lahendused. Kas ultra konservatiivne, või ultra liberaalne.
Selline ongi reaalsus kuhu vohav populism meid viib.
alari
Liige
Postitusi: 1614
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Olukord USA-s

Postitus Postitas alari »

https://www.youtube.com/watch?v=Wf4cea5oObY Kokkuvõte mitmetest teemadest, mis on valesti usa politseiga.
maksipoiss kirjutas:
Hukatus kirjutas:, eksisteerivad ainult äärmuslikud lahendused. Kas ultra konservatiivne, või ultra liberaalne.
Selline ongi reaalsus kuhu vohav populism meid viib.
Kahjuks ei suudeta usas tihti võtta kampa teadlasi ja läheneda asjadele teaduslikult, vaid peab üle pingutama ning tihti on tulemus ootamatult erinev sellest, mis saada taheti.
London Bridge
Liige
Postitusi: 621
Liitunud: 15 Aug, 2015 18:48
Kontakt:

Re: Olukord USA-s

Postitus Postitas London Bridge »

Borja kirjutas:Analoog Eesti näitel oleks siis...
Põhimõtteliselt nõus, aga Tallinna spetsiifikat arvestades siis võibolla nii, et KriPo alla jääksid uurijad ja kriminalistika taristu, aga muu asendatakse MuPo ja linnaosade mingite sotsiaaltöötajatega, kes peaksid naabruskondades midagi kuidagi ennetama. Võib arvata, et Tallinna spetsiifikat arvestades, oleksid mõned linnaosad ja seltsimehed priviligeeritumad kui teised. Kui selline kippakas süsteem uppi vajuks, siis sheriffi poole ülevõtmine oleks võrreledav Lõuna Prefektuuri poolse ülevõtmise ja teatava laienemisega.

Aga väidetavalt olla Minneapolises kinnisvara müügipakkumised nädala jooksul hüppeliselt kasvanud, SEPKA.
My fair lady.
Kasutaja avatar
Wots
Liige
Postitusi: 815
Liitunud: 21 Jaan, 2005 23:04
Kontakt:

Re: Olukord USA-s

Postitus Postitas Wots »

alari kirjutas:https://www.youtube.com/watch?v=Wf4cea5oObY Kokkuvõte mitmetest teemadest, mis on valesti usa politseiga.
maksipoiss kirjutas:
Hukatus kirjutas:, eksisteerivad ainult äärmuslikud lahendused. Kas ultra konservatiivne, või ultra liberaalne.
Selline ongi reaalsus kuhu vohav populism meid viib.
Kahjuks ei suudeta usas tihti võtta kampa teadlasi ja läheneda asjadele teaduslikult, vaid peab üle pingutama ning tihti on tulemus ootamatult erinev sellest, mis saada taheti.
1) John Oliver pole kuskilt otsast neutraalne - poliitilises mõttes. Lemmiktegevus on kõike mis talle ei meeldi ja on maailmas valesti kuidagi seostada Trumpiga.

2) Ma pole kindel kas siit teemast ja üldse Eesti meediast on see läbi käinud. Kui hakkad ajama järge , mis linnades/maakondades on suurimad protestid "politsei vägivalla ja rassismi" vastu siis tuleb välja üks ja sama muster. Nimelt kohtades kus on demokraadid olnud pikemalt võimul on kõige suuremad rahutused.

Ehk siis katsume loogikast aru saada. 1) Politseid(juhtkond kes määrab mis inimene patrullima lastakse) ja igapäeva elu(ühiskonna lõhestumine) on juhitud suurel määral demokraatide poolt 2) Nüüd vasakäärmuslased õhutavad valitsusorganite vastu mässu ning nõuavad jumal teab mis muutusi. See oli ainult aja küsimus millal "sobiv" ohver leitakse nagu praegu oli seda George Floyd.

Järeldus : Trump/vabariiklased on pahad ning süüdi , et demokraatide poolt valitsetud kohtades elu on halb ning vohab ebaõiglus ?
Runkel
Liige
Postitusi: 2838
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Olukord USA-s

Postitus Postitas Runkel »

Wots kirjutas:Järeldus : Trump/vabariiklased on pahad ning süüdi , et demokraatide poolt valitsetud kohtades elu on halb ning vohab ebaõiglus ?
Trump ei võrdu vabariiklased ja kõik mustad ei ole nüüd demokraatidel peos. Tasub arenguid jälgida.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36620
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Olukord USA-s

Postitus Postitas Kriku »

Palun lahkesti parteipoliitika juurest sündmuste juurde tagasi.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Olukord USA-s

Postitus Postitas nimetu »

..samas ei tähenda see seda, et kogu MINNEAPOLIS PD tuleks nüüd "alla lasta" - või kuidas
Sellega olen ka nõus.

Sitane lugu igatpidi.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 27 külalist