REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
gooligan
Liige
Postitusi: 1248
Liitunud: 23 Veebr, 2012 14:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas gooligan »

akf hjl85,
minul, vaktsineeritud töötajal, on samamoodi õigustatud ootused. Näiteks, et kolleegid kellega ninapidi koos istun on kas vaktsineeritud või kasutavad vajalikke enesekaitsevahendeid (mask, kiirtestimine jne). Selleks, et neid nõuda, peab tööandja ka teadma, kas inimene on vaktsineeritud või mitte. Sinu loogika alusel võib iga hamburgeriputka vaktsineerimistõendit küsida, aga enda tööandja puhul muutub see riigisaladuseks?

Teiseks on tööandjal subjektiivselt ju õigus otsustada, kellele antakse palgakõrgendust ja kellele mitte. Vaktsineerimata töötajalt ju selle näite puhul ei võeta midag ära, ta ei saa ju lihtsalt midagi juurde.
Vaktsineerimata töötaja on tõenäoliselt kordades rohkem lähikontaktsena kodus, ei saa osaleda firma koolitustel/väljasõitudel, ei saa käia klientide juures (nt KV pääslas küsitakse vaktsineerimistõendit esimese asjana) jne. Ehk tööandjale on seoses töötaja "sügavalt isikliku otsusega" terve müriaad muresid juures.
Kodust töötav raamatupidaja on loomulikult teine asi, kuid kontoris töötav vaktsineerimata inimene on praegusel ajal väga suur oht ja on tööandja kohus hoolitseda ka vaktsineeritud töötajate heaolu eest.
AndresTy
Liige
Postitusi: 940
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas AndresTy »

Kriku kirjutas:Põhimõtteliselt on akf hjl85-l õigus, palgatõusu alused ei tohi samuti olla diskrimineerivad.
Diskrimineerivad saavad palgatõusu alused olla vaid juhul, kui diskrimineeritakse asjaoludel, mida diskrimineeritav ise mõjutada ei saa. Päritolu, nahavärv jms.
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Ei ole õige. Ka näiteks perekonnaseisu alusel ei tohi diskrimineerida.
AndresTy
Liige
Postitusi: 940
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas AndresTy »

Lepinguline suhe pole kohustuslik... See ütleb kõik!
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Ei ole õige, tööõiguses on suur hulk erinorme, mis nõrgemat poolt ehk töötajat kaitsevad.

Ma toetan täielikult kohustuslikku vaktsineerimist ning seetõttu ei häiri mind Kuutsemäe või palgatõusu küsimused karvavõrdki, kuid täiesti heasoovlikult soovitan sul ennast tööõigusega kurssi viia enne, kui jõuad positsioonile, kus ise selliseid küsimusi otsustad. Muidu tekib sul varem või hiljem igasuguseid probleeme.

Palun nüüd teema juurde tagasi.
AndresTy
Liige
Postitusi: 940
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas AndresTy »

Erinorm on see, et kui töötaja lambist ja põhjendamatult vallandad, tuleb lihtsalt mingi papp välja käia ja ongi kõik. Finito!
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Jälle päris nii lihtne ei ole, sest sellele võivad lisanduda töösuhte ajal tekkinud nõuded.
moscito
Liige
Postitusi: 232
Liitunud: 30 Juun, 2017 10:56
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas moscito »

Ma ei mõista miks mõned vaktsineeritud kardavad kokkupuudet vaktsineerimata inimesega. Minu jaoks ei ole mingit vahet on süstitud või mitte olen ju vaktsineeritud. Kuulun nende ca 70% hulka kes on saanud süsti, samas olen ka nende 50% hulgas, kes arvavad, et ei ole vaja vaktsineerimisega lolliks minna. Meil tööl on kolm vaktsineerimata inimest ja see ei ole kellelegi kollektiivist probleem, seda enam, et need töötajad käivad maskiga. Samas on covidiga kodus pidanud olema 3 töötajat, kes kõik on vaktsineeritud. Kogu nakatumine sõltub ikkagi inimese enda harjumistest käia kohtades kuhu ei oleks mõistlik hetkel minna.
AndresTy
Liige
Postitusi: 940
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas AndresTy »

Kõik ikka lihtsa tõsiasja nimel, et meditsiinisüsteemi üle ei koormataks ja ka mittecovidihaiged õigeaegselt ravi saaksid.
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ma ei mõista miks mõned vaktsineeritud kardavad kokkupuudet vaktsineerimata inimesega.


Seepärast, et need, kes on tänaseks vaktsineerimata, on suure tõenäosusega ka ideelised vaktsiinivastased, neil on peale selle vastasususe veel igasugu toredaid "vastasususi" ja need harrastavad riskikäitumist ("üritan hankida immuunsuse loomulikul teel"), ei kanna maske, ei puhasta käsi jne jne jne.

Ühesõnaga kahtlane element, kellest eemale hoidmine on loomulik ettevaatus. Loomulikult tasub praegu üldse veits vahet pidada, aga nendel -vastastel on millegi edasikandmise risk palju suurem.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kriku kirjutas:Ei ole õige, tööõiguses on suur hulk erinorme, mis nõrgemat poolt ehk töötajat kaitsevad.
Ma toetan täielikult kohustuslikku vaktsineerimist ning seetõttu ei häiri mind Kuutsemäe või palgatõusu küsimused karvavõrdki, kuid täiesti heasoovlikult soovitan sul ennast tööõigusega kurssi viia enne, kui jõuad positsioonile, kus ise selliseid küsimusi otsustad. Muidu tekib sul varem või hiljem igasuguseid probleeme. Palun nüüd teema juurde tagasi.


Paraku siin tõendamiskoormis on töötaja poolel ja tihti pole asjad üldse tõendatavad.
Kui ma tahan tööle võtta 25-30a vanuse mehe, siis ma valin sellise välja (kui on valida) ja võtan - 49. a naised võivad solvuda, kui tahavad, aga see on minu valiku õigus. Loomulikult reklaamimata tegelikke põhjuseid, ütlen vaid, et "sobib".

Samamoodi-teen mingi arenguvestluse moodi asja, mille käigus küsin vaktsiinipassi. Kui töötaja selle mulle näitab, siis saab palgatõusu ja kui ei näita, ei saa.
Töötajale ma seda ei ütle - kui tullakse küsima, siis pean näidanu sooritust paremaks ja pettunud vaktsiinivastane võib minna vaidlema kuhu iganes.

See ei ole päris nii, et töötaja saab lambist kõike vaidlustamas käia. Arvan, et minu töötajad on valmis mulle kõik seda passi näitama, ilma igasugu riskianalüüsi bürokraatiata. Selle nimi on usaldus. Ja kui tööandja on piisavalt tark, siis selle AKI jne jama saab kõik vahele jätta. Mul ei ole kohustust mingitele bürokraatidele tõendada, miks ma eelistan ühte või teist töötajat.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas loomake »

Võib alati ka vaktsineeritule preemia teha. Paljud nii teinud
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Kapten Trumm kirjutas:Paraku siin tõendamiskoormis on töötaja poolel
Ei ole õige. Vaata näiteks soolise võrdõiguslikkuse seaduse § 4.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ma tahaks seda näha, kuidas vaidlustada seda näidet 25-30a mehe kohta, mis ma eespool tõin. Ei ole võimalik. Fakti, et ma võtan tööle mehe, ei saa kuidagi vaidlustada (ei kehti meil õnneks mingeid lollakaid sookvoote). Ma lihtsalt ei sea selliseid piiranguid kuulutuses, vaid hoian need iseenda peas - ma võtan 25-30- a mehe. Seda ei ole võimalik mingit moodi vaidlustada ja kui keegi üritab, siis saab ju enda ettenägelikkust kiita - ei võtnud tööle intrigaani ja kaevupunni.

Sama jutt käib ka selle vaktsineerimise kohta - targalt asja ajades pole kuskilt kinni võtta. Vormistad lõpuks mingi paberi, kus vaktsineeritud töötaja võimalusi ja potentsiaali hindad kõrgemaks ja edu vaidlustamisel. Seda hindab tööandja ja seda ei pea mingi revolutsioonilise tööliskomiteega kooskõlastama. Ühte asja olen praktikas korduvalt kogenud - isikud, kes käivad tööandja otsuseid kuskil vaidlustamas/kaebamas on tavaliselt töös parimal juhul keskpärased, kes keerutavad tolmu selleks, et nende keskpärane sooritus kõigile ilmne poleks. Ja taolisest elemendist vabanemine on suur kergendus igale kollektiivile.

Muide töölevõtmisel on kombeks helistada paarile viimasele tööandjale. Enamik nendest annab täitsa adekvaatset infot ega püüa mingit probleemtegelast sulle sokutada. Ja sellise tegelase jätad mingil formaalsel põhjusel kõrvale. Selline info liikumine peaks ka täitsa keelatud olema, aga toimib - ja kinni võtta pole kusagilt, kui tööandjal vähegi nutti on. Saadud infot pole vaja levitada ja vabanemiseks on vaja leida mingi formaalne põhjus.
Viimati muutis Kapten Trumm, 07 Dets, 2021 14:30, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Turist 47
Liige
Postitusi: 4321
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Turist 47 »

Iisrael. Juudid on ettevaatlikud - mõõdavad antikehi, jälgivad viiruse levikut, uurivad. Teevad mida oskavad, selle nimel, et riik oleks võimalikult avatud ja elu oleks võimalikult normaalne.

" Iisraellastel võib olla vaja teha järgmise kahe kuu jooksul neljas COVID-19 vaktsiinisüst." https://www.jpost.com/health-and-wellne ... ief-688082
Loodavad , et revaktsineerimine ( III suts ) pakub siiski pikemaajalist immuunsust. Delta ei ole, paraku, kuhugi kadunud/kadumas.
" Riik hoidub vaktsineerimata isikute suhtes sanktsioonide või piirangute kehtestamisest. "

" UK uuring näitas, et Pfizeri ja AstraZeneca Covid-19 süstide segamine Modernaga annab parema immuunvastuse " (osales 1000+ vabatahtlikku).
" Mõned valitsused üle maailma juba kasutavad paindlikku vaktsiinide annustamist " https://www.scmp.com/news/world/article ... e=homepage

Lisa. " Alates teisipäevast (7.12.2021) soovitavad Euroopa Ravimiamet ja Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskus selgesõnaliselt kasutada COVID-19 vastu võitlemiseks kombineeritud vaktsineerimisi, mis koosnevad nii vektoripõhistest kui ka mRNA vaktsiinidest"
https://www.dw.com/en/mix-and-match-vac ... a-57819127
Viimati muutis Turist 47, 08 Dets, 2021 9:20, muudetud 2 korda kokku.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist