REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3349
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Madis Reivik »

Vanguard kirjutas:https://swprs.org/professor-ehud-qimron-ministry-of-health-its-time-to-admit-failure/

Vaktsiinifanaatikute suureks eeskujuks olevast Iisraelist tuleb ka teistsuguseid arvamusi.


Kuskohas selles artiklis on väide mis on vaktsineerimise suhtes kriitiline ? Palun viidet.
Vanguard
Liige
Postitusi: 54
Liitunud: 20 Aug, 2021 7:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Vanguard »

Teadlaste selge sõnum on: ravimifirmad ei tohi enam liugu lasta poolteist aastat vanade vaktsiiniretseptide turjal ning omikroni ja teiste uute tüvedega hakkama saamiseks on otsekohe vaja uusi vaktsiine.
Vanguard
Liige
Postitusi: 54
Liitunud: 20 Aug, 2021 7:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Vanguard »

Madis Reivik kirjutas:
Vanguard kirjutas:https://swprs.org/professor-ehud-qimron-ministry-of-health-its-time-to-admit-failure/

Vaktsiinifanaatikute suureks eeskujuks olevast Iisraelist tuleb ka teistsuguseid arvamusi.


Kuskohas selles artiklis on väide mis on vaktsineerimise suhtes kriitiline ? Palun viidet.


You refused to admit that mass testing is ineffective, despite your own contingency plans explicitly stating so (“Pandemic Influenza Health System Preparedness Plan, 2007”, p. 26).

You refused to admit that recovery is more protective than a vaccine, despite previous knowledge and observations showing that non-recovered vaccinated people are more likely to be infected than recovered people. You refused to admit that the vaccinated are contagious despite the observations. Based on this, you hoped to achieve herd immunity by vaccination — and you failed in that as well.

Oled sa inglise keeles pädev, Madis? Selles tekstis on väga palju kriitilist ja ma ei hakka siia ju kõike kopeerima ja tõlkima.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3349
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Madis Reivik »

Kõike ma ei tahagi, vaid ainult lauseid mis su väited kinnitavad.
Aga ok, sa kopisid siia paar lauset

"You refused to admit that recovery is more protective than a vaccine... "
tõlgime
"Teie" ei tunnistanud et läbipõdemine on ägedam kui vaktsiin.

See on ju loll väide, korduvalt on toodud andmeid kus vaktsiin kaitseb raske haiguskulu eest. Mis kuradi alusel saab siis väita et see on "parema kaitsega" ?

https://twitter.com/yoshkapundrick/stat ... 76/photo/1

Sellist infot sa usud või usud ainult seda mida uskuda tahad ?
Vanguard
Liige
Postitusi: 54
Liitunud: 20 Aug, 2021 7:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Vanguard »

Madis Reivik kirjutas:Kõike ma ei tahagi, vaid ainult lauseid mis su väited kinnitavad.
Aga ok, sa kopisid siia paar lauset

"You refused to admit that recovery is more protective than a vaccine... "
tõlgime
"Teie" ei tunnistanud et läbipõdemine on ägedam kui vaktsiin.

See on ju loll väide, korduvalt on toodud andmeid kus vaktsiin kaitseb raske haiguskulu eest. Mis kuradi alusel saab siis väita et see on "parema kaitsega" ?

https://twitter.com/yoshkapundrick/stat ... 76/photo/1


Ma ei oska sulle öelda, millistele eelnevatele vaatlustele tema tugineb, täiendavat infot uuri juba hr Ehudi käest. Mina pole tema suuvooder, vaid lihtsalt jagasin linki.
Turist 47
Liige
Postitusi: 4378
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Turist 47 »

Vanguard kirjutas:Teadlaste selge sõnum on: ravimifirmad ei tohi enam liugu lasta....

Pfiseri poolt, täna, päris norm uudis.
Samas me kõik eksime linkide valikul, sõnumist aru saamisega. Arvan , et lugupeetav võimalusel võiks selle taanlaste ja juudi professori viite, allika, kriitiliselt "üle vaadata".
Kasvõi googelda Ehud ja asi selgem. Ei muud.

Eesti. Pfizeri juht: kevadeks saame normaalse elu juurde tagasi minna https://arileht.delfi.ee/artikkel/95658 ... utev-ravim
Ravimil ei ole veel Euroopa Liidus müügiluba .

Sama ravim. Iisrael. https://www.jpost.com/breaking-news/article-692757
Iisrael alustas ravimi manustamist 3. jaanuaril.
" Kliinilise uuringu andmed näitasid, et kui ravi alustati kolme päeva jooksul alates esimestest sümptomitest, vähendas see haiglaravi ja surmajuhtumeid 89% võrreldes platseeboga.
Ravi saanud inimestest hakkas 60% end paremini tundma esimese päeva jooksul, teatades palaviku ja üldiste sümptomite vähenemisest ning 92% kolme päeva jooksul."
Võimalikud, ajutised, kõrvaltoimed - metalli maitse, kõhulahtisus, maitse- ja lõhnatundlikkuse kaotus, lihasvalu, peavalu.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3349
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Madis Reivik »

Vanguard kirjutas:Ma ei oska sulle öelda, millistele eelnevatele vaatlustele tema tugineb, täiendavat infot uuri juba hr Ehudi käest. Mina pole tema suuvooder, vaid lihtsalt jagasin linki.


Sa tõid lingi et kinnitada oma väiteid. See link ei kinnita mitte midagi. Seetõttu ei ole mõtet ka mingid antivaxi spämmi ajada.

Siin foorumis on kombeks viiteid lugeda, erinevalt mingist lamemaafeisbuugigrupist.
Runkel
Liige
Postitusi: 2838
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Runkel »

Merits ütleb, et omikroni laines /---/ vaktsiinid ei ole oma aega ära elanud, sest peamist ülesannet - raske haiguse eest kaitsmist - täidavad nad hästi. /---/. https://forte.delfi.ee/artikkel/95658477/andres-merits-omikronilainest-eesti-on-sattunud-keerulisse-olukorda
Keeruline olukord seisneb selles, et omikroni kõrval levib meil ka delta, kuigi omikron võtab "turu" üle. Kehva on selle väidetavalt vähem kurjema tüvega (Merits seda veel kindlalt väita ei taha, vähevõitu teaduslikku kinnitust) see, et ka gripp jt tõved levivad paralleelselt. Eelmiste tigedate tüvedega oli ju nt gripp sisuliselt välja tõrjutud (kahtlemata ranged piirangud ja hügieeninõuded suruvad neid samuti tõhusalt). Gripp ei ole kah kerge haigus, kuigi sellest on teadmisi palju, on vaktsiine, ravimeid ja ravi, siis teiste haiguste juurde tulek võib tuua ootamatuid arenguid.
Vanguard
Liige
Postitusi: 54
Liitunud: 20 Aug, 2021 7:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Vanguard »

Madis Reivik kirjutas:
Vanguard kirjutas:Ma ei oska sulle öelda, millistele eelnevatele vaatlustele tema tugineb, täiendavat infot uuri juba hr Ehudi käest. Mina pole tema suuvooder, vaid lihtsalt jagasin linki.


Sa tõid lingi et kinnitada oma väiteid. See link ei kinnita mitte midagi. Seetõttu ei ole mõtet ka mingid antivaxi spämmi ajada.

Siin foorumis on kombeks viiteid lugeda, erinevalt mingist lamemaafeisbuugigrupist.



Milliseid MINU väiteid?
siiruviiruline
Liige
Postitusi: 254
Liitunud: 14 Veebr, 2011 15:09

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas siiruviiruline »

Kapten Trumm kirjutas:Praegu pidi probleem olema "omikroni paanika", kuna covidist rohkem liigub ringi kahte gripitüve ja RS-viirust, mis annavad covidiga analoogseid sümptomeid.
Et siis "sümptomitega diagnoositud" juhtusid ülearu ei tuleks (ja ilmaasjata ei jagataks läbipõdemise QR-sid), tehkase alates eelmisest nädalatest iga PCR testiga vaikimisi ka kahe gripitõve ja RS-i test kah.

Minuarust igati mõistlik liigutus - ja vähemaks jääb neid kahtlusi, et mis mul ikka oli.



Kui pandeemia esimestel aastatel väideti siin foorumis, et tänu käte deotamisele, distantsihoidmisele ja maskitamisele kaubanduskeskustes kadus gripp sootuks, kuidas see siis nüüd nii massiliselt vohada saab, kui piirangud ja isikkoosseis juba õppind/oskaja maskitaja?
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3349
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Madis Reivik »

Vanguard kirjutas:Milliseid MINU väiteid?


Loed ehk eelmisel lehel oma postitusi mitte ei tegeleks pseudoretoorilise jamaga ?
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3349
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Madis Reivik »

siiruviiruline kirjutas:Kui pandeemia esimestel aastatel väideti siin foorumis, et tänu käte deotamisele, distantsihoidmisele ja maskitamisele kaubanduskeskustes kadus gripp sootuks, kuidas see siis nüüd nii massiliselt vohada saab, kui piirangud ja isikkoosseis juba õppind/oskaja maskitaja?


Tule oma punkrist välja ja vaata mis toimub kaubanduskeskustes, saad ise ka aru et suur osa rahvast ei kanna maski ega deso käsi.

Õudselt lihtne on tegelikult

1) kui kanda maski ja desoda siis gripp jms viirused ei levi
2) kui seda mitte teha siis levivad nagu vanasti.

Mis osa siin arusaamatuks jäi ?
Turist 47
Liige
Postitusi: 4378
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Turist 47 »

Lihtsad numbrid. JHU tänane seis.
( Total Cases - 328 526 076 ; Total Deaths - 5 541 609 ; Total Vaccine Doses Administered - 9 638 526 821 ; )
28-Day Cases - 53 325 784 ;
28-Day Deaths - 183 576 ;
28-Day Vaccine Doses Administered - 862 073 583 ;
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas loomake »

Ohhhh.
1. liiga kiiresti tehtud ja pole piisavalt uuringuid
2. mingi Solk
3. pole kasu
4. tõhustusdoosid on jama
5. vaja kiiresti uus omicroni vaktsiin teha

:dont_know: krt
delta suhtes oli kõik suht "bueno" oleks vaid õlgu eelmise aasta oktoobri lõpuni ette toodud küll siis oleks süstitud.

nüüd omicron...
Tuleb uus omicroni vaktsiin turule loe punktid 1-5 läbi ja viimases vaheta lad.k. täht välja.
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Vanguard
Liige
Postitusi: 54
Liitunud: 20 Aug, 2021 7:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Vanguard »

Madis Reivik kirjutas:
Vanguard kirjutas:Milliseid MINU väiteid?


Loed ehk eelmisel lehel oma postitusi mitte ei tegeleks pseudoretoorilise jamaga ?


Kuule Madis, sinu lugemisoskusega on ikka halvasti: eelpool toodud lingid EI SISALDA minu väiteid, samamoodi nagu sinu poolt toodud Twitteri lingis ei ole SINU väide.

Muideks, juhul, kui sa selle Iisraeli professori teksti läbi lugesid, kas see ei kõnetanud sind kuidagi, või oli seal miskit, millega võid ka nõus olla?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist