Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2195
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Paneb imestama, et mind siin nii lolliks peetakse, et propageerin avalikku õhupüssist laksutamist!
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
lennuk
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 05 Jaan, 2007 15:52
Kontakt:

Postitus Postitas lennuk »

Ilmselt on ka sellist teemaarendust vaja. Muidu arvad mõnest kui normaalsest inimesest.

Sry, but mürgitamine, sandistamine, ... ??? :shock: :shock: :shock:

Mul endalgi samalaadne probleem olnud - üldistades, on tegemist üsna tihti ettetuleva juhusega. Teovõimeline täiskasvanu peaks minu arvates sellises situatsioonis aga ikka mõistuse säilitama. Äkki alustaks kõige lihtsamast: suhtlusest naabritädiga? Kui see ei aita, siis suhtleks teiste naabritega ja teeks ühiselt tädile selgeks asja? Kui see ei aita, otsiks abi piirkonna konstaablilt? ...

Ausaltöelda tekib hirm, kui tean, et sellised mürgitajad-sandistajad (loe: vaimselt ebastabiilsed isikud) puutuvad kokku relvadega. Äkki tuleks pöörduda abi saamiseks - posttraumaatilise stressi sündroom - appikarje meie kõigi suunas?
Kasutaja avatar
Basilio
Liige
Postitusi: 674
Liitunud: 08 Veebr, 2008 13:36
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Basilio »

lennuk kirjutas: Äkki alustaks kõige lihtsamast: suhtlusest naabritädiga? Kui see ei aita, siis suhtleks teiste naabritega ja teeks ühiselt tädile selgeks asja? Kui see ei aita, otsiks abi piirkonna konstaablilt? ...
Loomulikult sai alustatud naabritädiga suhtlemisest. Ülbas nii et vähe ei ole. Tema teeb mida tema tahab! Tavapärane suhtumine üldiselt.
Teised naabrid näikse ka tema peale suht tigedad olevat, aga hoiavad madalat profiili. Küllap on ütlemist ka olnud, sest mutt on viimasel ajal veits tagasi tõmmanud. Konstaabel? Ja mida sa konstaablile siis ütleksid? :D
Nimi on Basilio, kõuts Basilio!
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

lennuk kirjutas:Ilmselt on ka sellist teemaarendust vaja. Muidu arvad mõnest kui normaalsest inimesest.

Sry, but mürgitamine, sandistamine, ... ??? :shock: :shock: :shock:

Mul endalgi samalaadne probleem olnud...
Milline meeliliigutav üllameelsus!
Herr lennuk ei kaalunud sarnases olukorras & suures vihahoos selliseid võimalusi?
Mitte hetkeksi, mitte silmapilgukski?
Kõuts Basilio olukord on nii mõneski mõttes klassikaline: sihukesi poh...kke naabritädikesi, kes oma mõrvarlikke penisid üle hellitavad ja naabrite turvalisusest vähimatki ei hooli, on Maarjamaal tunduvalt rohkem kui 1.
Klaarselge, et siinkohal tuleb esmalt proovida kõikvõimalikke pos. lahendeid, alustades läbirääkimistest, kommidest-präänikutest ja kohalikust konstaablist.
Oleme tsiviliseeritud rahvas, justkui, teame õpetussõnu teost, tagajärjest ja nende omavahelisest seosest.

Kui minu naine & lapsed, ptüi-ptüi-ptüi!, peaksid tänu taolisele naabritädist ekstsentrikule ja tema hoolealustele ohustatud saama, teeksin esiti kõik et koeri ja tädikest heaga enda poole võita.
Ja nii samamoodi kindlasti-vist ka lõviosa teisi foorumlasi - hea võidab reeglina ju kurja. :roll:
Mõnikord juhtub aga nii, et kuidas ka ei pingutaks, hea tegu ei kanna vilja ja siis, parafraseerides gängsteriklassikuid, peab mees tegema seda mida tegema peab... :?
TÕDEONAJATÜTAR
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

Basiliole aga soovituseks, et politseiga, juhul kui elupaik kuulub mõne suurema jaoskonna piirkonda, tuleks rääkida ilmtingimata!
Veelgi parem oleks kirjutada avaldus, et naaber see ja see, hoiab oma aias vaat selliseid koeri, kes teevad seda, teist ja kolmandat, et probleemi lahendamiseks palun politsei-poolset abi.
Soovitavalt naabrite nimed ja allkirjad juurde.
Avaldus, erinevalt niisama rääkimisest, muutub korrapealt dokumendiks ja dokumentidel on teatavasti riigiasutustes, eriti politseis, maagiline jõud.
Riigiametnike kohaletulek mõjuks naabritädi bravuurile kindlasti pärssivalt ja mine tea, v-o oleks probleem sellega ka lahendatud :wink:
TÕDEONAJATÜTAR
LeBon
Liige
Postitusi: 539
Liitunud: 29 Juun, 2007 1:50
Kontakt:

Postitus Postitas LeBon »

Avalduse võib ju alati teha aga iseasi, kas sellest taolisel juhul kasu on? Mida saakski konstaabel sellisel juhul teha? Äärmisel juhul külastaks mutikest ja kurdaks, et näete, naabritelt tuli kaebus, äkki saaksite kuidagi penisid vaigistada...Öine klähvimine käib ehk veel öörahu rikkumise alla aga päeva ajal võivad elukad teha mis tahavad, kuni omas aias püsivad ja pollaril pole seal teha eriti midagi, isegi kui tal piisavalt aega ja tahtmist oleks.
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

LeBon kirjutas:Avalduse võib ju alati teha aga iseasi, kas sellest taolisel juhul kasu on?
...Öine klähvimine käib ehk veel öörahu rikkumise alla aga päeva ajal võivad elukad teha mis tahavad, kuni omas aias püsivad ja pollaril pole seal teha eriti midagi, isegi kui tal piisavalt aega ja tahtmist oleks.
Kui koerad püsivad kindlalt omas aias pole tõesti suurt midagi teha.
Teine asi, kui aed ei ole piisavalt kõrge, nii et penidel on võimalik üle hüpata, siis on arutamist küll.
Siiski, avalduse tasub ikkagi teha, kasvõi mundrimeeste kohaletuleku nimel.
Kui aga asi peaks siiski ülekäte minema, siis hiljem on hea tõestada, et tegin seaduse piires kõik mis suutsin, aga olukord sellest ei parananud.
TÕDEONAJATÜTAR
Kasutaja avatar
Basilio
Liige
Postitusi: 674
Liitunud: 08 Veebr, 2008 13:36
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Basilio »

Sollmann kirjutas: Teine asi, kui aed ei ole piisavalt kõrge, nii et penidel on võimalik üle hüpata, siis on arutamist küll.
Siiski, avalduse tasub ikkagi teha, kasvõi mundrimeeste kohaletuleku nimel.
Kui aga asi peaks siiski ülekäte minema, siis hiljem on hea tõestada, et tegin seaduse piires kõik mis suutsin, aga olukord sellest ei parananud.
Seep see asi on et on nii ja naa. Mutt võib alati öelda et temal püsivad koerad aias ja kogu lugu. Kas püsivad või ei, see on iseasi. Konstaablit hakkab asi huvitama alles siis kui kellelgi on kõri juba läbi näritud. Enne ei saa ta tegelikult midagi teha, isegi kui viitsiks ja aega leiaks.
Seadus on siinkohal üsna puudulik või peaaegu olematu. Kui ma trimmeriga aia äärest muru niidan ja olen töö tõttu sunnitud mõnes kohas ennast vastu aeda suruma ja peni ulatub mind sealjuures õlast või peast hammustama, mis siis? Seaduse järgi on JOKK. Peni on omas aias, mina ka, ainult üks meist saab millegipärast viga. Kui oleks tegemist teisi arvestava naabriga, poleks probleemi. Ise pean oma koera suurema osa ajast ketis et taolisi intsidente naabritega vältida. Nurgapealne naaber tegi oma jahikoerale eraldi aediku jooksmiseks ja on kõik OK. Aga on siinkandis ka mõned ülburid nagu igal pool. Üks selline jäi hiljuti oma penist ilma. See oli ka lahtine ja käis üle aedade hulkumas ja pahandust tegemas. Jutust pererehvas muidugi aru ei saanud. Keegi lõi arvatavasti koera lõpuks maha ja korras. Igatahes kadus koer päevapealt ja jäljetult. Minu kodust oli see action õnneks piisavalt eemal, nii et tean ainult jutu järgi.
Nimi on Basilio, kõuts Basilio!
lennuk
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 05 Jaan, 2007 15:52
Kontakt:

Postitus Postitas lennuk »

Minu kogemusest oli konstaabliga suhtlemisest üllatavalt palju abi. Konstaabel on natuke valitum tegelane isikuomadustelt - st temalt eeldatakse autoriteeti ja oskust inimestega suhelda. Piirkonna konstaabel ongi tegelikult see instants, mis esmaselt taolised vastuolud peaks aitama lahendada. (Kui omavahel enam hakkama ei saa.)

Minul oli suhe Eerika tn (Tallinnas) politseiosakonna konstaabliga. - Võiks arvata, et padukopli jne. Võta näpust. Konstaabel oli emakeelena vene keelt rääkiv, pealtnäha selline tossis. Aga suutis väga hästi oma asjaga toime tulla - lihtsalt rääkis osapooltega, suhtles kõigi naabritega, tegi omale pildi selgeks, võttis seisukoha. Seega ma soovitaks rohkem usku asjamehesse.

Ja kui toeks on kõigi naabrite ühine arvamus, konstaabli seisukoht, mitmed fikseeritud kaebused, siis see on päris kõva jõud.

Kui aga hakata naabri koera piinama, siis on moraalne kui formaalne õigus naabril - vaadake v.djat, mida ta koerale tegi. Ja õigus ka - isegi kui mõni eemalseisja võtab arvata, et igal jupil on kaks otsa, siis koera piinamine on igal juhul halvakspandav. Koerte mürgitamisjuhtumeid on ju teleski näidatud - kõik varjamatult halvakspanevad mürgitaja suhtes. Nii et kui muti võtab nt Riisalu kohale kutsuda, siis on mürgitaja ette ebanormaalseks tembeldatud. Ei kuula keegi põhjendusi ja selgitusi - sandistamine ja mürgitamine on - ka minu arvates - väär.
Kasutaja avatar
Basilio
Liige
Postitusi: 674
Liitunud: 08 Veebr, 2008 13:36
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Basilio »

Noh, mina olen otsustanud planguehituse kasuks ja loodetavasti sellest ka piisab. Kui oleksin soovinud sadismust harrastada või kutsud ära perforeerida, siis küllap oleks see ka ammu tehtud. Arendan siin teemat rohkem selle mõttega et teistel samalaadse probleemiga inimestel tekiks ühise arutamise käigus asjast selgem pilt. Seega kõik arvamused teretulnud.
Nimi on Basilio, kõuts Basilio!
LeBon
Liige
Postitusi: 539
Liitunud: 29 Juun, 2007 1:50
Kontakt:

Postitus Postitas LeBon »

Minu kogemusest oli konstaabliga suhtlemisest üllatavalt palju abi. Konstaabel on natuke valitum tegelane isikuomadustelt - st temalt eeldatakse autoriteeti ja oskust inimestega suhelda. Piirkonna konstaabel ongi tegelikult see instants, mis esmaselt taolised vastuolud peaks aitama lahendada. (Kui omavahel enam hakkama ei saa.)

Minul oli suhe Eerika tn (Tallinnas) politseiosakonna konstaabliga. - Võiks arvata, et padukopli jne. Võta näpust. Konstaabel oli emakeelena vene keelt rääkiv, pealtnäha selline tossis. Aga suutis väga hästi oma asjaga toime tulla - lihtsalt rääkis osapooltega, suhtles kõigi naabritega, tegi omale pildi selgeks, võttis seisukoha. Seega ma soovitaks rohkem usku asjamehesse.
Rõõm näha su idealismi. Ehk sul tõesti jopanud. Minu kogemused räägivad natuke teist keelt. Enamikul inimestel on vist mulje, et konstaabel on kohalik šeriff, kes nii kõiki pätte kui tavakodanikke hästi teab ning iga probleemi korral paneb tuki vööle ja sõidab asja lahendama.
Tegelikult on vähemalt minu maakohas konstaablil piirkond, mis on piisavalt suur ja eriti suvel piisavalt suvitajaid täis, et mingit ülevaadet tal ei ole ja ei saagi olla. Tunnen teda isiklikult aga kui hakkaksin teda nt. koeraklähvimisega tülitama, hakkaks endal piinlik. Seda enam, et olematud seadused võtavad meestel igasuguse motivatsiooni maha. Teedki kõvasti tööd, saad mõne päti kinni, tulemus..?
Kahjuks on elu selline, mis paratamatult soosib omakohut, kuna mujalt pole abi loota. See ei käi konkreetse mure kohta, lihtsalt arvamus.
lennuk
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 05 Jaan, 2007 15:52
Kontakt:

Postitus Postitas lennuk »

No aga see ongi ju sobiv filter :lol: - et kui endal emotsioonid keevad üle, siis kainema pilguga kõrvaltvaataja arvates ongi tegemist tühise asjaga, millest ei maksa mõistust kaotada (loomaks ja isekohtunikust timukaks muutuda)? Kui mitte muud, siis konstaablilt nõu maksab ikka küsida. - Egas vist ongi palju loota, et ta kohe kohale tormab ja asja lahendama asub. Samas kui mõnel relvaomanikul katus sõidab, siis on see ikka piisavalt tõsine asi, millele tähelepanu pöörata. Või koerte mürgitamine - suht kindel, et piirkonna konstaabel sellisele asjale tähelepanu pöörab.
snaiper
Liige
Postitusi: 173
Liitunud: 20 Mär, 2006 13:07
Kontakt:

Postitus Postitas snaiper »

Teatud elukogemusele tuginedes võin ca 99% tõenäosusega väita, et inimesele, kes teistele lahkelt diagnoose jagab ei teeks endale "väike" tervisekontroll paha.
Käesoleval juhul on ilmselt kõikjal vohav loomakaitsjate ajupesu mõne niigi hapra vaimse tasakaalu rikkunud.
Tuletan meelde, et teemaalgataja jutust võis aru saada, et tema perekond (sh. lapsed) on igapäevaselt reaalses ohus ja palus soovitusi ohu likvideerimiseks. Sealjuures mainides, et kõikvõimalikud rahumeelsed vahendid on läbiproovitud.
Selge see et igasugu looma mürgitamised ja sandistamised jätab terve mõistusega inimene kõige viimaseks variandiks kui kõik muud mõeldavad ja mittemõeldavad lahendused on korduvalt läbiproovitud.
Antud juhul arvan et teemaalgataja otsus tugev plank ehitada on igati hea ja saalomoonlik otsus.
Kasutaja avatar
ostius
Liige
Postitusi: 299
Liitunud: 22 Sept, 2004 15:58
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas ostius »

Koerte haukumise vastu saab küll midagi teha. Kui tahta kiusu ajada, siis telli Tervisekaitselaborist müraanalüüs. Tegelikult on seaduses ette nähtud lubatud müra normid. Öösel on see nt 45 detsibelli. Täpsemalt vaata Riigi Teatajast sotsiaalministri 4. märtsi 2002. a. määrust nr. 42 „Müra normtasemed elu- ja puhkealal, elamutes ning ühiskasutusega hoonetes ja mürataseme mõõtmise meetodid“. Ma lasin aia nurgas müriseva alajaama sellele argmendile tuginedes vaiksema vastu välja vahetada. No ja kui analüüs näitab normatiivide ületamist, siis räägi kõigepealt naabriga ja kui see ei aita, seejärel vastavate instantsidega. Kujuta ette, kaebad naabrimuti kohtusse ja nõuad nii üüratut kompentsatsiooni, et see peab oma maja maha müüma. Probleem lahendatud :twisted:

Kui aga koerad tõepoolest paha peal käivad, siis... tuleb nad tabada teolt ja maha lüüa. Loomulikult enesekaitseks ja täiesti seaduslikult.

Tihti ei õnnestu aga kurja teinud loomi otse teolt tabada. Kui nad on hakkama saanud ikka millegi väga-väga kohutavaga ja on oht, et nad teevad seda ka edaspidi, siis pole samuti valikut. Mürgitada, tulistada, torgata jms konkreetseid jälgi jätvaid meetodeid tuleb vältida. Pigem võta mõni painduv luu või kont, terita otsad ära ja keera rõngasse. Siis pane jääkuubiku vormi ja külmuta sügavkülmas läbi. Kuubik kata rasvakihiga ja viska ühel kenal talvisel ööl Baskervillide koerale. Üldiselt koerad kugistavad oma toidu läbi närimata alla. Jää sulab sisikonnas, luu ajab end sirgu ja ongi aeglane, piinarikas ning samas täiesti loomulik surm garanteeritud. Isegi kui naaber tellib lahangu, ei leita midagi ebaloomulikku: koerad ikka söövad igasugust sodi sisse.

Aga tegelikult on parim lahendus ikkagi korralik plank.
Kasutaja avatar
Basilio
Liige
Postitusi: 674
Liitunud: 08 Veebr, 2008 13:36
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Basilio »

Öine kisa õnneks ei häiri, muidu oleksin vist juba hulluks läinud. :)
Krunt on pikliku kujuga. Maja asub tänavapoolses otsas, hull naabrimutt on õnneks otsapealne naaber. Vahemaa majast naabri aiani ca 50m. Majal osaliselt pakettaknad ja magamistuba tänava pool, kus tänavamüra nõrgalt kostva kisa lõplikult summutab. Aga müramõõtmise idee iseenesest pole laita. Jätan tuleviku tarbeks igaks juhuks meelde. :wink:
Painutatud luudega hundipüüdmise moodus on vist "Saladuslikust saarest" pärit? Karm. :shock:
Eks ma püüa ikka planku ehitada, aga kuidagi ei jätku aega siiani. Ehk puhkuse ajal...
Ühtlasi on ka penid viimasel ajal ennast kuidagi koomale tõmmanud. Naabrimutile on mingi mees tekkinud. Paistab kõva käega mees olevat, kes midagi kahte korda ei ütle, sest teda penid kuulavad. Ja ei ole enam niimoodi minu aiale tormi jooksnud nagu enne. Soovin talle igatahes edu ja loodan et ta mutile ka vahel profülaktikaks kere peale annab! :D
Nimi on Basilio, kõuts Basilio!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 10 külalist