Piirivalve taastamine

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Piirivalve taastamine

Postitus Postitas Dr.Sci »

Borja kirjutas:
Kriku kirjutas:Minu arust pole võimalus, et ennast ootamatult vaenlase tagalast avastatakse, mitte midagi piirivalve spetsiifilist. Küsimus, mida siis teha, tekib igal patriootlikult meelestatud reservistil.
..mina näit vene piiri lähedale maakodu ei ostaks - ükskõik siis kui odav ja nunnu too seto talukoht ka ei oleks.. lihtne :|
Borja jutt tuletab mulle meelde mingit vana NSVL aegset hommikuse meelejahutaja pala kus asutuse koosolekul jagati boonuseid ja paremaid palakesi ja siis viimase sõna asjast teatas keegi vana (töölis)veteran?kes ütles et mina tolle isikuga luurele küll ei läheks. Kui koosoleku lõpus siis keegi ilmajäänutest küsis et miks ta temaga luurele ei läheks oli vastus konkreetne - ma ei läheks üldse luurele, misasja ma sinna ära olen kaotanud?

Ehk siis ka mina ei ostaks ükskõik kui odavat või nunnut talukohta Setomaal või kuskil mujal sisemaal. Pigem vaataks mõistliku suurusega (sellise kust naaber ära ei paista) kohakese mere ääres või lähedal, mitte väga kaugel lähimast tõmbekeskusest, hea kui saaks rajada omaenda sadama, rannik võiks minna kiiresti sügavaks, samas oleks täis lahtesid ja saarekesi. Kui leiaks Vene piiri äärest sellise, siis piiri kui enese asukoht ei häiriks rohkem kui potentsiaalne lähedusse rajatav tuumajaam. (aga mitte keemiatehas või sigala või linnufarm)
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1742
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Piirivalve taastamine

Postitus Postitas maksipoiss »

Õige eestlase kodu peab ikka olema paksu metsa sees mere ääres :) .
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Piirivalve taastamine

Postitus Postitas Kapten Trumm »

nu arust pole võimalus, et ennast ootamatult vaenlase tagalast avastatakse, mitte midagi piirivalve spetsiifilist. Küsimus, mida siis teha, tekib igal patriootlikult meelestatud reservistil.
Ja, loomulikult. Tegeleks peaks ja võiks sissi- ja üleelamisõpe olema väga laiapõhjaline.
Kui hakata seadma prioriteete (mis enne ja mis hiljem), siis peaks sissimiseks ja metsaeluks olema eelkõige valmis need, keda vastase natsgrvardia üksused represseerima-maha lööma asuksid. Piirivalvurid, politseinikud, kaadrikaitseväelsed, kaitseliitlased jne.

Tavalisi reserviste (keda on meil pea 90 000) nad represseerida ei jõua ja ma ka isiklikult kahtlen, et enamik neist metsa sissima ka läheks. Küll aga ütlevad okupeerimise reeglid, et vaenulik element tuleb neutraliseerida/likvideerida.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1475
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Piirivalve taastamine

Postitus Postitas Madis22 »

Kriku kirjutas:Minu arust pole võimalus, et ennast ootamatult vaenlase tagalast avastatakse, mitte midagi piirivalve spetsiifilist. Küsimus, mida siis teha, tekib igal patriootlikult meelestatud reservistil.
Võibolla on vahe selles, et kui pool väljaõppest on sissi-väljaõpe, siis selline ootamatus ei tekita eriti küsimusi, vaid tundub normaalsus, eriti kui selleks on mingilgi määral ka juhtival tasandil ning logistiliselt valmistutud.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Piirivalve taastamine

Postitus Postitas Kriku »

Tahtsin öelda, et sellest võimalusest lähtuvalt võiks teistelegi anda sissi-väljaõpet, mitte ainult piirivalvuritele.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Piirivalve taastamine

Postitus Postitas Some »

Absoluutselt nõus! Selline väljaõpe ei jookseks kellelgi mööda külgi maha. Uudishimust - kas SBKs sellist asja õpetatakse, mida teha kui üksus on purustatud ja üksikud grupid peaks uuestformeerimiseks tagasi tagalasse hiilima?
Kasutaja avatar
von Kaerahelves
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 12 Apr, 2018 13:32
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas von Kaerahelves »

nimetu kirjutas:
Kas sellest ei piisa? Kui raha ei ole, pole vahet, millises (Kaitseväe või piirivale) taskus seda ei ole.

Tegu oleks niikuinii mõttetu dubleerimisega, mis mingit kasu ei tooks. Piirivalvel pole kunagi olnud üleliigseid inimesi ning neile täiendavaid sõjaaja kohustusi lisada kui nad tegelikult pole kombatantideks mõeldud, ei aitaks suurt midagi. Loogilisem oleks kaitse-eelarvet suurendada ja sõjaaja koosseisu täiendada kui mingit poolikut lahendust leiutada.
Pealegi, iga PPA töötaja kulub sõjaajal siseturvalisuse tagamisel ära ja seda eriti tulevikuperspektiivi silmas pidades, sest nende koosseis väheneb ja vananeb väga sihikindlalt.

Mingist sõjaväestatud piirivalve tagasi toomisest ei ole mõtet tänasel päeval enam rääkida. See rong on läinud, sest uue organisatsiooni loomiseks kuluks mõõtmatult rohkem ressursse ja aega ning pole kindel kas tulemus oleks üldse sama. Konkurents käib ju kokkuvõttes samade inimeste peale, kelle saadavus on niigi piiratud. Seda piirivalvet, mis kunagi eksisteeris, enam pole ega ka tule.


Kui midagi on tehtud valesti, siis nii peabki jääma?
Ka nii võib muidugi, võib ka kõik sõjalised struktuurid laialisaata ja teenuse sisse osta onju
alari
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas alari »

von Kaerahelves kirjutas:Kui midagi on tehtud valesti, siis nii peabki jääma?
Aga miks see vale otsus oli?
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1600
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Piirivalve taastamine

Postitus Postitas Smith »

Ja mis keelab (PPA) piirivalvuritele AK4-d või RAHEd jagada ning neile sõjaväestatud
väljaõpet teha? Sisuliselt vormi ja pagunite vahe, muud kõike võib ju ka PPA koosseisus teha?
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas Kriku »

alari kirjutas:
von Kaerahelves kirjutas:Kui midagi on tehtud valesti, siis nii peabki jääma?
Aga miks see vale otsus oli?
6 sisutut postitust eemaldatud. Akf von Kaerahelbel on uus võimalus sisukalt vastata.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Piirivalve taastamine

Postitus Postitas nimetu »

Ja mis keelab (PPA) piirivalvuritele AK4-d või RAHEd jagada ning neile sõjaväestatud
väljaõpet teha? Sisuliselt vormi ja pagunite vahe, muud kõike võib ju ka PPA koosseisus teha?

Rahede jagamine ei tee neist veel sõjaväestatud üksust.

Mõelgem korraks mis varustus ja väljaõpe on kasvõi ühel kergejalaväejaol. Kiivrid, kuulivestid, automaadid, kuulipildujad, granaadiheitjad, TT lasud, militaar-sidevahendid, pluss raadiokõne kaugusel igasugused kaudtulevahendid, TT raketid jne jne. Ükski Rahega piirivalvur ega politseinik ei hakka seda mitte kunagi asendama. See ei ole kaugeltki nende otstarve ega tugevus.

Samamoodi on võimalik sõjaväelasi valesti kasutada. Leedukad saatsid enda sõdurid piirile. Selle asemel, et neile mässutõrjevarustus, vastav väljaõpe ning ülesanded anda, tegeleti piiril potentsiaalselt ohtliku tõuklemisega - relv lõdvalt rippus ja käsipidi migrante lükkamas. Üks vale liigutus ja keegi oleks võinud tina saada või mingi suurema intsidendi korraldada.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist